Постанова від 16.06.2025 по справі 588/988/25

Справа № 588/988/25

провадження № 3/588/379/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2025 року м. Тростянець

Суддя Тростянецького районного суду Сумської області Лебедь О. В., за участю секретаря судового засідання Горлянд С.В., прокурора Казьміна В.М., особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією за матеріалами, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м.Тростянець Сумської області, громадянин України, не працює, працював головним спеціалістом (з питань енергетичного менеджменту), відділу житлово-комунального господарства, будівництва та енергетичного менеджменту апарату Тростянецької міської ради, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серія НОМЕР_1 , виданий Тростянецьким РС УДМС у Сумській області 10.09.2015, РНОКПП НОМЕР_2 ,

за частиною 1 статті 172-6 КУпАП,

УСТАНОВИВ:

Розпорядженням міського голови м.Тростянець від 26.12.2022 №369-К «Про звільнення ОСОБА_1 » звільнено ОСОБА_1 головного спеціаліста (з питань енергетичного менеджменту), відділу житлово-комунального господарства, будівництва та енергетичного менеджменту апарату Тростянецької міської ради 26.12.2022.

ОСОБА_1 є суб'єктом на якого відповідно до підпунктів «а», «в-ґ» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюються вимоги цього Закону.

ОСОБА_1 , припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування то повинен подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями не пізніше 31.01.2024.

В порушення вимог частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 07.02.2024 о 18 год 24 хв. подав декларацію при звільнені, яка мала бути подана не пізніше 31.01.2024.

Також, ОСОБА_1 будучи суб'єктом на якого відповідно до підпунктів «а», «в-ґ» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюються вимоги цього Закону повинен подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування за 2022 рік (після звільнення), як особа, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування не пізніше 31.01.2024.

В порушення вимог частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 07.02.2024 о 18 год 29 хв. подав декларацію після звільнення, яка мала бути подана не пізніше 31.01.2024.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні визнав повністю, пояснив, що за місцем роботи йому роз'яснювали обов'язок подання декларацій, декларації не подав вчасно те, що працював незначний час - один тиждень. На той час обов'язок подавати деклараці був призупинений. Про відновлення обовёязкової подачі декларації не знав. Дізнався після дзвінка з Тростянецької міської ради і подав того ж дня, але вже із запізненням.

Прокурор Казьмін В.М. надаючи висновок у судовому засіданні (у порядку частини 1 статті 250 КУпАП) зазначив, що вважає доведеним матеріалами адміністративного провадження факт несвоєчасного подання декларацій ОСОБА_1 , так як він несвоєчасно виконав обов'язок, передбачений частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», тому з урахуванням особи правопорушника, просив накласти стягнення у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією статті.

Вислухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, необхідно зробити такі висновки.

Частиною 2 статті 45 ЗУ «Про запобігання корупції» передбачено, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а""в-ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані до першого квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першої цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік. Також, особи які припиняють діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями

Відповідно до ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Адміністративна відповідальність, передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого частини 1 статті 172-6 КУпАП, виражається у несвоєчасному поданні декларації без поважних причин, а суб'єктивна сторона цього правопорушення визначається ставленням особи до дії та наслідків, виражене у формі умислу.

Вважаю, що ті фактичні дані, що містяться у протоколах від 28.05.2025 та в матеріалах, наданих Управлінням стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, дають підстави стверджувати, що у діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Крім того, зібрані матеріали справи, досліджені у суді, а саме: копії розпорядження міського голови від 26.12.2022 №562-К щодо призначення та звільнення ОСОБА_1 з посади головного спеціаліста (з питань енергетичного менеджменту), відділу житлово-комунального господарства, будівництва та енергетичного менеджменту апарату Тростянецької міської ради, його посадова Інструкція, особова картка, документи, надані на запит Департаменту стратегічних розслідувань, витяг з Реєстру декларацій - містять відомості про те, що ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, був обізнаний про необхідність подання декларацій, не подав їх у строк, а здійснив це тільки 07.02.2024 року.

Згідно із статтею 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

В даному випадку, враховуючи, що ОСОБА_1 , хоча із запізненням на 7 днів, але виконав свій обов'язок ще до складання стосовно нього протоколу, зважаючи на особу правопорушника, який раніше до відповідальності не притягувався, вважаю, що вчинене правопорушення можна визнати малозначним, внаслідок чого відповідно до вимог статті 22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, а справу відносно нього закрити, обмежившись усним зауваженням.

На підставі викладеного та керуючись статтям 9, 22, 245, 251, 252, 280, 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені частиною 1 статті 172-6 КУпАП, у зв'язку з малозначністю, обмежившись усним зауваженням.

Провадження в справі про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 1 статті 172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_1 - закрити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сумського апеляційного суду через Тростянецький районний суд Сумської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя О. В. Лебедь