Справа№751/4363/25
Провадження №1-кс/751/1196/25
22 травня 2025 року місто Чернігів
Слідчий суддя Новозаводського районного суду міста Чернігова ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 , представника власника майна ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання прокурора у кримінальному провадженні - начальника Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Чернігівської обласної прокуратури ОСОБА_5 , про накладення арешту на майно, яке вилучено 15.05.2025 під час проведення обшуків житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, розміщеного за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем проживання ОСОБА_6 , та будівлі виробничого підрозділу Бахмацької дистанції захисних лісонасаджень, розміщеної за адресою: м. Бахмач, вул. Бутиринська,88, яка на праві приватної власності належить Публічному акціонерному товариству «Українська залізниця», -
Прокурор звернулась до суду з даним клопотанням, обґрунтовуючи його тим, що У провадженні відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції в Чернігівській області перебуває кримінальне провадження №12024270000001096 від 26.11.2024 за фактом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 246 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що на території Чернігівської області група осіб у порушення вимог ст. 69 Лісового кодексу України здійснює порубку дерев у захисних і лісових насадженнях, а також перевезення незаконно спиляних дерев задля подальшого зберігання та збуту.
Проведеним комплексом слідчих (розшукових) дій встановлено, що до вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень причетний ОСОБА_7 який організував злочинну схему з незаконної порубки, перевезення та збуту незаконно зрубаної деревини на території Бахмацької громади, Ніжинського району, Чернігівської області, залучивши до вищевказаних протиправних дій інших осіб, а саме: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ФОП « ОСОБА_10 ».
15.05.2025 в період часу з 17 год. 04 хв. по 16 год. 37 хв. на підставі ухвали слідчого судді Новозаводського районного суду м. Чернігова від 01.05.2025 (справа № 751/3910/25, провадження № 1-кс/751/1024/25) було проведено обшук житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, розміщеного за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем проживання ОСОБА_6 .
15.05.2025 в період часу з 21 год. 04 хв. по 20 год. 50 хв. на підставі ухвали слідчого судді Новозаводського районного суду м. Чернігова від 07.05.2025 (справа № 751/4052/25, провадження № 1-кс/751/1085/25) було проведено обшук будівлі виробничого підрозділу Бахмацької дистанції захисних лісонасаджень, розміщеної за адресою: м. Бахмач, вул. Бутиринська,88, яка на праві приватної власності належить Публічному акціонерному товариству «Українська залізниця»
В ході проведення вищезазначених обшуків було виявлено та вилучено зазначені у клопотання речі, предмети та документи, які визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.
Вилучені під час обшуків речі та документи мають значення доказу у кримінальному провадженні, оскільки використовувалися для вчинення кримінального правопорушення.
Щодо вилучених документів та чорнових записів, мобільних телефонів та терміналів необхідно призначити судову почеркознавчу, комп'ютерно-технічну експертизи, проведення яких пов'язане з оглядом та дослідженням експертами вилучених речей і документів.
Повернення вилучених речей і документів їх власникам та користувачам створить ризик їх знищення, приховання, перетворення, відчуження з метою знищення доказів у кримінальному провадженні та уникнення притягнення до кримінальної відповідальності, а тому виникає необхідність у накладенні арешту на вищезгадане майно.
Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав, зазначених у ньому.
Представник власника майна у судовому засіданні проти задоволення клопотання прокураора заперечував..
Вислухавши пояснення учасників провадження, дослідивши матеріали справи, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Встановлено, що під час проведення 15.05.2025 обшуку житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, розміщеного за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем проживання ОСОБА_6 , та обшуку будівлі виробничого підрозділу Бахмацької дистанції захисних лісонасаджень, розміщеної за адресою: м. Бахмач, вул. Бутиринська,88, санкціонованих ухвалами слідчих суддів Новозаводського районного суду м. Чернігова від 01.05.2025 року та 07.05.2025 року речі, предмети та документи, які постановою слідчого від 15.05.2025 року визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №12024270000001096.
Відповідно до ч. 7 ст. 236 КПК України вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Згідно до п. 1 ч. 2 ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.
Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Статтею 98 КПК України визначено, що речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Пунктом 1 частини 2 статті 170 КПК України встановлено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Слідчий суддя вважає, що викладені в клопотанні доводи про необхідність накладення арешту на документи, вилучені під час проведення 15.05.2025 року санкціонованих обшуків житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, розміщеного за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем проживання ОСОБА_6 , та обшуку будівлі виробничого підрозділу Бахмацької дистанції захисних лісонасаджень, розміщеної за адресою: м. Бахмач, вул. Бутиринська,8, є обґрунтованими та підлягають задоволенню, враховуючи те, що вказані речі, предмети та документи можуть містити відомості, які можуть бути використані як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, тобто бути речовими доказами у кримінальному провадженні, і з метою збереження вказаних речей, а також у зв'язку з необхідністю проведення судової почеркознавчої та комп'ютерно-технічної експертизи.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 170-173 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання прокурора задовольнити.
Накласти арешт на вилучене майно в ході проведення обшуку у кримінальному провадженні за №12024270000001096 від 26.11.2024, що проводився 15.05.2025 на підставі ухвали слідчого судді Новозаводського Новозаводського районного суду м. Чернігова від 01.05.2025 (справа № 751/3910/25, провадження № 1-кс/751/1024/25) житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, розміщеного за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем проживання ОСОБА_6 , в ході якого було виявлено та вилучено:
- блокнот з рукописними записами ОСОБА_6 ; журнал видачі подорожніх листів інв. № 3770502000403; бланки: вимоги, акт, акт форми ФМУ № 730303824 (4 арк.); подорожні листи ( 3 арк.); незаповнена картка обліку витрати; відомість форми № 38-ПП;телеграма у-4-89/3-23 від 03.01.2023; норми витрат (6 арк.); накази про відрядження виробничого підрозділу Бахмацька дистанція захисних лісонасаджень на працівників ( 6 арк.); незаповнений бланк ТТН (2 арк.); записи щодо обліку ТЦМ (2 арк.); помісячний облік витрат палива (24 арк.); подорожні листи вантажного автомобіля з відтиском печатки «Виробничий підрозділ Бахмацька дистанція лісонасаджень» (15 арк.); роздруківка телеграми; записи щодо обліку палива; ТТН на відпуск ПММ № 34 від 10.09.2024; маршрутні листи на відрядження ( 4 арк.); бланки актів форми ФМУ № 73 (11 арк.); бланкова продукція форми № М-11 (31 арк.); копія прибуткового ордеру № 21; записи щодо розрахунку кілометражу автотранспорту ( 11 арк.) інвентаризаційна опис інвентарю первинної профспілкової організації ( 4 арк.); виписка по рахунку № НОМЕР_1 з 01.03.2025 до 31.03.2025 ( 4 арк); наказ № ПМЛ-5-01-01/13Н поміщено до спеціального пакету RAWO 121792 вилучено до СУ ГУНП в Чернігівській області;
- мобільний телефон марки «Samsung Galaxy A52» ІМЕІ 1: НОМЕР_2 , ІМЕІ 2: НОМЕР_3 з сім-картою з номером НОМЕР_4 та НОМЕР_5 , які не вилучались а телефон поміщено до спеціального пакету НПУ WAR 1153657 вилучено до СУ ГУНП в Чернігівській області.
Накласти арешт на вилучене майно в ході проведення обшуку у кримінальному провадженні за № 12024270000001096 від 26.11.2024, що проводився 15.05.2025 на підставі ухвали слідчого судді Новозаводського районного суду м. Чернігова від 07.05.2025 (справа № 751/4052/25, провадження № 1-кс/751/1085/25) будівлі виробничого підрозділу Бахмацької дистанції захисних лісонасаджень, розміщеної за адресою: м. Бахмач, вул. Бутиринська,88, яка на праві приватної власності належить Публічному акціонерному товариству «Українська залізниця» під час якого було виявлено та вилучено:
- Посадова інструкція ОСОБА_11 , (реєстраційний № ПЧЛ-5- ПІ-015 на 13 арк.;
- Копія наказу виробничого підрозділу Бахмацька дистанція
захисних лісонасаджень РФ «Південно-західна залізниця» АТ «Укрзалізниця», № 419, 180, 184 на 3 арк.;
- Теку скорозшивач синього кольору в якій містяться акти, щодо проведених по вирубці просік під ЛЕП на 32 арк., та листи начальнику ВП Бахмацька дистанція захисних лісонасаджень, припис АТ «Укрзалізниця», на 2 арк., копія доповідної ОСОБА_6 , доповідна ОСОБА_11 ;
- Блокнот в обкладинці синього кольору з рукописними записами ОСОБА_6 ;
- Блокнот в обкладинці фіолетового кольору з рукописними записами ОСОБА_6 ;
- Графіки НЛЗУ 8 у кількості 3 штуки; Доповідна ОСОБА_6 ;
- План-графік розчищення просік на 2 арк.;
- План робіт по ПЧЛУ-1 на 2024 рік;
- Доповідна ОСОБА_6 ;
- Акти щодо обстеження захисних лісонасаджень на 4 арк.;
- Графік розчищення просік вздовж ліції АБ, ПЕ контактної мережі на 7 арк.;
- Графік розчищення просік вздовж лінії АБ, ПЕ контактної мережі від 05.06.2024 на 3 арк;
- Протокол від 19-22.11.2024;
- Доповідна ОСОБА_11 ;
- Лист із рукописними записами від 10.12.2024;
- Листи начальнику ВП Бахмацька дистанція захисних лісонасаджень;
- Акти приймання-передачі наданих послуг на 3 арк;
- Видаткова накладна № 54812 від 19.11.2024;
- Протокол Бахмацька дистанція захисних лісонасаджень від 04.12.2024;
- Лист з Чернігівобленерго від 26.12.2024;
- Доповідна ОСОБА_6 ;
- Заява від громадянина ОСОБА_12 ;
- Акт від 09.01.2025;
- Калькуляція на виготовлення стола обіднього;
- Доповідна ОСОБА_6 ;
- Протокол Бахмацька дистанція захисних лісонасаджень від 04.12.2024;
- Додатковий акт 2 арк.;
- Аркуш паперу з чорновими записами;
- Наказ № 24 від 13.01.2025;
- Листи начальнику ВП Бахмацька дистанція захисних лісонасаджень;
- Акт щодо перевірки;
- Аркуш паперу з чорновими записами;
- Перелік закріплення дільниць відведення регіональної філії за підрозділами на 6 арк.;
- Чорнові записи, щодо виконаних робіт помісячно на 37 арк.;
- Відомість переліку дерев по пнях на 3 арк.;
- Акти щодо обстеження стану охоронних зон ЛЕП на 5 арк.;
- Акт розчищення просік вздовж лінії АБ, ПЕ, контактної мережі по дільницях Конотопського регіону регіональної філії від 2025 року
на 9 арк.;
- Відомість обліку виконаних робіт з прикріпленим аркушем зі списком працівників на 2 арк;
- Відомості обліку виконаних робіт на 2 арк.;
- Відомість обліку виконаних робіт з прикріпленим аркушем зі списком працівників на 3 арк;
- Відомість обліку виконаних робіт з прикріпленим аркушем зі списком працівників на 2 арк;
- План робіт ПЧЛУ за 2025 рік на 2 арк;
- Матеріальний звіт за травень, 2025 року,
- Наказ № 85 від 07.02.2025, щодо залучення працівників до роботи у
вихідний день;
- Пояснююча ОСОБА_13 ;
- Доповідь від 26.02.2025 ОСОБА_6 ;
- Список персоналу за 6 травня 2025 на 2 арк.;
- Лист начальнику ВП Бахмацька дистанція захисних лісонасаджень;
- Графік перевірок на лютий 2025 року ;
- Журнал об'їздів закріплених захисних лісонасаджень по ПЧЛУ-1 в спеціальному пакеті KIVG 117004 вилучено до СУ ГУНП в Чернігівській області.
Заборонити власникам, користувачам та будь-яким іншим третім особам відчужувати, розпоряджатися та користуватися вказаним майном.
Ухвала про арешт майна виконується негайно прокурором.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'яти днів до Чернігівського апеляційного суду
Слідчий cуддя ОСОБА_1