Рішення від 12.06.2025 по справі 140/958/25

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2025 року ЛуцькСправа № 140/958/25

Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Денисюка Р.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (далі - ГУ ПФУ в Хмельницькій області, відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення від 23.12.2024 № 032850005166 ро відмову у призначенні пенсії та зобов'язання повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії від 18.12.2024, зарахувавши до його страхового стажу період роботи з 15.03.1995 по 21.06.2003 згідно з записами трудової книжки серії НОМЕР_1 від 10.10.1978.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач 18.12.2024 звернувся до органу Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії за віком, у якій просив зарахувати до страхового стажу період роботи з 15.03.1995 по 21.06.2003 згідно записів трудової книжки колгоспника НОМЕР_1 , однак рішенням ГУ ПФУ в Хмельницькій області було відмовлено у призначенні пенсії у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу тривалістю 21 рік відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-ІV. В ході розгляду документів до страхового стажу не зараховано період роботи з 10.12.1979 по квітень 1980 року згідно архівної довідки від 10.12.2021 № 378, виданої на підставі книги наказів та нарахування заробітної плати, оскільки відсутній наказ про звільнення з роботи. Заробітна плата за вказаний період не підтверджена первинними документами або результатами зустрічної перевірки. Про зарахування до страхового стажу періодів роботи з 15.03.1995 по 21.06.2003 згідно записів у трудовій книжці колгоспника НОМЕР_1 від 10.10.1978, про що позивач зазначав у заяві, не зазначено жодної інформації.

Позивач не погоджується з таким рішенням відповідача та зазначає, що основним документом, який підтверджує трудовий стаж є його трудова книжка. При цьому, лише у разі відсутності трудової книжки або записів в ній органи пенсійного фонду мають право встановлювати трудовий стаж на підставі інших первинних документів.

У трудовій книжці серії НОМЕР_1 від 10.10.1978, наявні записи про періоди роботи в КСП «Коритниця», а тому позивач вважає, що факт його роботи підтверджений належним чином.

З врахуванням наведеного, просить позов задовольнити.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 05.02.2025 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до пункту 2 частини першої, частини другої статті 263 КАС України.

В поданому до суду відзиві на позовну заяву представник відповідача ГУ ПФУ в Хмельницькій області позов не визнав та просив відмовити у його задоволенні з тих підстав, що оскаржуване рішення прийняте відповідачем правомірно у зв'язку з відсутністю необхідного стажу роботи, передбаченого ст. 26 Закону № 1058-IV. За результатами розгляду поданих документів до страхового стажу не зараховано періоди роботи з 10.12.1979 по квітень 1980 року згідно архівної довідки № 378, виданої на підставі книги наказів та нарахування заробітної плати, оскільки відсутній наказ про звільнення з роботи.

Щодо вимоги позивача зарахувати до страхового стажу період роботи з 15.03.1995 по 21.06.2003, звертає увагу на те, що страховий стаж за період з 15.03.1995 по 01.01.2000 зарахований згідно архівної довідки № 163 від 23.07.2024, виданої Комунальною установою «Трудовий архів» Локачинської селищної ради. З 01.01.2000 страховий стаж враховано згідно індивідуальних відомостей про застраховану особу. Страховий стаж позивача складає 19 років 10 місяці 14 днів, що є недостатнім для призначення пенсії за віком відповідно до ст. 26 Закону №1058-IV.

Жодних інших документів, підтверджуючих вище зазначені періоди роботи, передбачені Порядком №637 позивачем при зверненні за призначенням пенсії не надано.

З врахуванням наведеного, позовні вимоги позивача вважає безпідставними та такими, що не підлягають до задоволення.

Водночас суд зазначає, що учасники справи не зверталися із клопотаннями про розгляд справи в судовому засіданні в режимі відеоконференції, оформленими відповідно до вимог статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України). Суд звертає увагу, що за змістом статті 162 КАС України у відзиві на позовну заяву відповідач викладає виключно заперечення проти позову, відзив не може містити будь-яких заяв чи клопотань, позаяк заяви та клопотання учасники справи подають окремо у письмовій формі із зазначенням підстав та з дотриманням інших вимог статті 167 КАС України. Відтак, заявлене у відзиві на позовну заяву клопотання про розгляд справи за участю представника відповідача в судовому засіданні в режимі відеоконференції не підлягало судом вирішенню по суті.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 12.06.2025 відмовлено в задоволенні клопотання про залучення співвідповідача у справі.

Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 18.12.2024 звернувся до Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії за віком (а.с. 10) у якій просив зарахувати до страхового стажу період роботи з 15.03.1995 по 21.06.2033 відповідно до трудової книжки НОМЕР_1 від 10.10.1978. До заяви долучив документи, перелік яких наведено у розписці-повідомленні (а.с. 11).

Вказана заява згідно з вимогами Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 (далі - Порядок № 22-1) за принципом екстериторіальності була передана до ГУ ПФУ в Хмельницькій області.

ГУ ПФУ в Хмельницькій області прийнято рішення про відмову в призначенні пенсії від 23.12.2024 № 032850005166, з якого слідує, що за результатами розгляду документів, доданих до заяви, страховий стаж особи становить 19 років 10 місяців 14 днів, при необхідному 21 рік. До страхового стажу не зараховано період з 10.12.1979 по квітень 1980 року згідно архівної довідки від 10.12.2021 № 378, виданої на підставі книги наказів та нарахування заробітної плати, оскільки відсутній наказ про звільнення з роботи. Заробітна плата за вказаний період не підтверджена первинними документами або результатами зустрічної перевірки. Для зарахування періоду з 10.12.1979 по квітень 1980 року по заробітній платі згідно архівної довідки від 10.12.2021 № 378 необхідно надати первинні документи або результати зустрічної перевірки.

У рішенні зазначена підстава для відмови в призначенні пенсії за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-ІV - відсутність необхідного страхового стажу (а.с. 12).

Позивач, не погоджуючись з рішенням ГУ ПФУ в Хмельницькій області про відмову у призначенні пенсії за віком, звернувся із даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Правовідносини, що виникають у сфері пенсійного забезпечення громадян, регулюються Законом України “Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-XII (далі - Закон № 1788-XII).

Відповідно до статті 2 Закону № 1788-XII за цим Законом призначаються: а) трудові пенсії: за віком; по інвалідності; в разі втрати годувальника; за вислугу років.

Відповідно до статті 5 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV) цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом визначаються: принципи та структура системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню; види пенсійних виплат; умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат; пенсійний вік чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на призначення пенсії за віком; мінімальний розмір пенсії за віком; порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням; порядок використання коштів Пенсійного фонду та накопичувальної системи пенсійного страхування; організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Згідно з частиною першою статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Частиною другою статті 24 Закону № 1058-IV передбачено, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

У разі якщо за період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні відомості, необхідні для обчислення страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейським, особам рядового і начальницького складу відповідно до цього Закону, страховий стаж обчислюється на підставі довідки про проходження військової служби та про сплачені суми страхових внесків.

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом (частина четверта статті 24 Закону № 1058-IV).

Відповідно до частини 2 статті 26 Закону № 1058-IV у разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року, страхового стажу, передбаченого частиною першою цієї статті, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 63 роки мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - від 21 до 31 року.

З аналізу наведеного слідує, що необхідною умовою для виникнення у особи права на отримання пенсії за віком є наявність відповідного страхового стажу роботи та досягнення відповідного віку.

На час звернення із заявою про призначення пенсії за віком від 18.12.2024 ОСОБА_1 досяг 63 років. Про це спору між сторонами немає.

Підставою для відмови у призначенні пенсії за віком стала відсутність необхідного страхового стажу 21 рік. При цьому, пенсійний орган здійснив розрахунок стажу позивача та в оскаржуваному рішенні зазначив, про його наявність тривалістю 19 років 10 місяців 14 днів.

Позивач обґрунтовуючи позовні вимоги вказує на те, що звертався до органу Пенсійного фонду із заявою щодо зараховано до страхового стажу період його роботи саме з 15.03.1995 по 21.06.2003 відповідно до записів трудової книжки серії НОМЕР_1 .

З оскаржуваного рішення вбачається, що пенсійним органом здійснено розрахунок стажу ОСОБА_1 , згідно якого страховий стаж останнього становить 19 років 10 місяців 14 днів та не зараховано до страхового стажу період роботи з 10.12.1979 по квітень 1980 року. Розрахунку стажу відповідачем до оскаржуваного рішення не долучено.

Проте, згідно поданої позивачем 18.12.2014 до Пенсійного фонду заяви вбачається, що ОСОБА_1 просив зарахувати до страхового стажу саме періоди його роботи з 15.03.1995 по 21.06.2003 згідно записів трудової книжки.

Однак, чи зараховано вказані періоди до страхового стажу чи не зараховано та з яких підстав, в оскаржуваному рішенні не зазначено.

Згідно з записами трудової книжки позивача, ОСОБА_1 15.03.1995 виведений з членів колгоспу «Зоря комунізму» в процесі реорганізації про переведення в колгосп «Коритниця»; 21.03.2000 - виведений з членів КСП «Коритниця» в процесі реорганізації про переведення з КСП в СВК та 21.03.2003 - звільнений з роботи в зв'язку з ліквідацією підприємства за ст. 40 п.1 КЗпП України (а.с. 17-20).

Порядок підтвердження стажу регламентовано статтею 62 Закону №1788-XII, яка визначає, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі - Порядок №637).

Пунктами 1, 2 Порядку №637 визначено: основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

Відповідно до пункту 3 Порядку №637 за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження наявного трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Згідно з пунктами 17-18 Порядку №637 за відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливість їх одержання у зв'язку з воєнними діями, стихійним лихом, аваріями, катастрофами або іншими надзвичайними ситуаціями стаж роботи, який дає право на пенсію, встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі. За відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, що зазначені в пункті 17 цього Порядку, трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

Аналіз наведених норм свідчить про те, що основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Проте, якщо у трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження наявного трудового стажу приймаються додаткові докази, зазначені у пункті 3 Порядку №637, а за відсутності документів про наявний стаж або відсутності архівних даних, трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків, пов'язаних з заявником спільною роботою.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затверджено Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1.

Згідно з пунктом 1.1. Порядку № 22-1 заява про призначення, перерахунок, поновлення пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1); заява про припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання (Заява про виплату пенсії - додаток 2); заява про працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (додаток 3); заява про виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера (додаток 4) подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію).

Пунктом 1.7. Порядку № 22-1 визначено, що звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

Днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.

У разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис (у разі подання заяви через вебпортал таке повідомлення надсилається особі через електронний кабінет користувача вебпорталу). Якщо документи будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата реєстрації заяви на вебпорталі.

Якщо наявних документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, пенсія призначається на підставі таких документів. При надходженні додаткових документів у визначений строк розмір пенсії переглядається з дати призначення. У разі надходження додаткових документів пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність їх подання пенсія перераховується зі строків, передбачених частиною четвертою статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (пункт 1.8. Порядку № 22-1).

Відповідно до пункту 4.1. вказаного Порядку заяви, що подаються особами відповідно до цього Порядку, реєструються в електронному журналі звернень органу, що призначає пенсію.

Заяви про перерахунок пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший, припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання, виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера, працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.

Відповідно до пункту 4.3 Порядку № 22-1 рішення за результатами розгляду заяви підписується керівником органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов'язків), та зберігається в електронній пенсійній справі особи.

Рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.

Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника органу, що призначає пенсію, на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.

Судом встановлено, що ГУ ПФУ в Хмельницькій області не вирішило по суті питання, вказане у заяві позивача від 18.12.2024, та в оскаржуваному рішенні про відмову в призначенні пенсії зазначило підстави не зарахування до страхового стажу періоду роботи ОСОБА_1 , який останній не просив - з 10.12.1979 по квітень 1980 року.

Проте як встановлено судом та зазначено представником відповідача у відзиві на позовну заяву, ГУ ПФУ в Хмельницькій області при розрахунку страхового стажу позивача, спірні періоди роботи зараховано до страхового стажу, а саме: з 15.03.1995 по 01.01.2000 - згідно архівної довідки № 163 від 23.07.2024, виданої КУ «Трудовий архів» Локачинської селищної ради, а з 01.01.2000 - згідно з індивідуальними відомостями про застраховану особу.

Однак, такі доводи суд до уваги не приймає, оскільки вказані підстави та мотиви не були викладені в рішенні про відмову в призначенні пенсії за віком від 23.12.2024 № 032850005166.

Жодних доказів (зокрема, розрахунку стажу), які б свідчили про зарахування спірного періоду до страхового стажу, до матеріалів справи не додано.

Отже враховуючи те, що в оскаржуваному рішенні не зазначено підстав не зарахування до страхового стажу позивача саме спірного періоду роботи з 15.03.1995 по 21.06.2003 згідно трудової книжки серії НОМЕР_1 (які на його думку мають бути зараховані) та не наведено підстав їх не зарахування, суд позбавлений можливості надати правову оцінку доводам сторін про наявність/відсутність права щодо їх зарахування та на призначення пенсії.

Зважаючи на встановлені обставини справи та наведені вище норми права, якими врегульовані спірні відносини, суд дійшов висновку, що рішення ГУ ПФУ в Хмельницькій області від 23.12.2024 № 032850005166 про відмову в призначенні пенсії прийняте відповідачем не на підставі та не у спосіб, що визначені Конституцією та законодавством України, та без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішень, тобто необґрунтовано, а тому є протиправним та підлягає скасуванню.

Відтак, враховуючи те, що заява позивача про призначення пенсії за віком не була розглянута належним чином, суд приходить до висновку, що з метою належного та ефективного відновлення порушеного права позивача, позовні вимоги належить задовольнити повністю шляхом прийняття судом рішення про визнання протиправним та скасування рішення ГУ ПФУ в Хмельницькій області від 23.12.2024 № 032850005166 про відмову в призначенні пенсії та зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 18.12.2024 про призначення пенсії за віком згідно статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та прийняти відповідне рішення з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Відповідно до частин першої, третьої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки суд задовольняє позов, то на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ в Хмельницькій області, рішенням якого було відмовлено позивачу у призначенні пенсії, що стало підставою для звернення до суду із цим позовом, необхідно стягнути на користь позивача судовий збір в розмірі 1211,20 грн, сплачений згідно з квитанцією від 29.01.2025 (а.с. 6).

Керуючись статтями 243 - 246, 262 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 23.12.2024 № 032850005166 про відмову в призначенні пенсії.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 18.12.2024 про призначення пенсії за віком згідно статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та прийняти відповідне рішення, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 1211,20 грн. (одна тисяча двісті одинадцять гривень 20 копійок).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України. У разі подання апеляційної скарги рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ).

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (29000, м. Хмельницький, вул. Чекірди Гната, 10, код ЄДРПОУ 21318350).

Суддя Р.С. Денисюк