Ухвала від 11.06.2025 по справі 916/5540/24

ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження

11 червня 2025 року м. ОдесаСправа № 916/5540/24

Південно-західний апеляційний господарський суд у складі:

головуючого судді Савицького Я.Ф.,

суддів: Принцевської Н.М.,

Ярош А.І.,

перевіривши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "АДАМА УКРАЇНА"

на ухвалу Господарського суду Одеської області

від 19 травня 2025 року (повний текст складено 26.05.2025)

у справі № 916/5540/24

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АДАМА УКРАЇНА"

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарсько-Виробниче Підприємство "АГРОСТАР"

про стягнення 5 070 448,59 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду Одеської області 19.05.2025 у справі №916/5540/24 (суддя Невінгловська Ю.М.) заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарсько - Виробниче Підприємство "АГРОСТАР" (вх.№2-706/25 від 07.05.2025) про відстрочення виконання рішення по справі №916/5540/24 задоволено частково. Відстрочено виконання рішення Господарського суду Одеської області від 24.04.2025 у справі №916/5540/24 про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарсько - Виробниче Підприємство "АГРОСТАР" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "АДАМА УКРАЇНА" 3 144 068,78 грн. основного боргу, 67 601,66 грн. пені, 125 762,75 грн. штрафу, 40 099,54 грн. 3 % річних, 612 028,27 грн. різниці в ціні товару, витрати зі сплати судового збору в розмірі 60845,38 грн. на строк до 19.11.2025. В решті задоволення заяви відмовлено.

Не погоджуючись з ухвалою суду першої інстанції, 30.05.2025 Товариство з обмеженою відповідальністю "АДАМА УКРАЇНА" звернулось до Південно-західного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій апелянт просить скасувати ухвалу Господарського суду Одеської області 19.05.2025 у справі №916/5540/24 та відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарсько-Виробниче Підприємство "АГРОСТАР" у відстроченні виконання рішення Господарського суду Одеської області від 24.04.2025 у справі №916/5540/24.

За результатами автоматизованого розподілу справ між суддями, оформленого протоколом від 30.05.2025, для розгляду даної справи сформовано колегію суддів у складі: головуючого судді Савицького Я.Ф., суддів: Принцевської Н.М., Ярош А.І.

Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 03.06.2025 вирішення питання щодо можливості відкриття, повернення, залишення без руху або відмови у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "АДАМА УКРАЇНА" на ухвалу Господарського суду Одеської області від 19.05.2025 у справі №916/5540/24 було відкладене до надходження витребуваних цією ж ухвалою з Господарського суду Одеської області матеріалів оскарження ухвали у справі №916/5540/24 до суду апеляційної інстанції.

06.06.2025 матеріали оскарження ухвали у справі №916/5540/24 надійшли до Південно-західного апеляційного господарського суду.

Перевіривши одержані матеріали справи та апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "АДАМА УКРАЇНА" з доданими до неї документами, судова колегія дійшла висновку, що остання відповідає вимогам статті 258 Господарського процесуального кодексу України, підстав для її повернення та відмови у відкритті апеляційного провадження не встановлено.

Заперечень проти відкриття апеляційного провадження на час постановлення ухвали до суду не надійшло.

За таких обставин, відповідно до вимог ст. 262 Господарського процесуального кодексу судова колегія вважає за можливе відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "АДАМА УКРАЇНА" на ухвалу Господарського суду Одеської області від 19.05.2025 у справі №916/5540/24.

При цьому, з метою реалізації всіма учасниками процесу своїх процесуальних прав і обов'язків, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне роз'яснити учасникам справи про їх право у визначений судом строк подати всі необхідні заяви чи клопотання, відзиви на апеляційну скаргу з доказами їх направлення іншим учасникам процесу та встановити строк для їх подання відповідно до приписів ст.ст. 42, 207, 267 Господарського процесуального кодексу України.

Також відповідно до вимог статей 268 Господарського процесуального кодексу, судова колегія визначилась про можливість призначення справи №916/5540/24 до розгляду.

При цьому, апеляційний суд враховує, що згідно з ч. 1 ст. 273 Господарського процесуального кодексу України строк розгляду апеляційної скарги у справі №916/5540/24 спливає 11.07.2025, а відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.

Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід вважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.

При цьому, розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника (рішення Європейського Суду з прав людини у справах Савенкова проти України, no. 4469/07, від 02 травня 2013 року, Папазова та інші проти України, no. 32849/05, 20796/06, 14347/07 та 40760/07, від 15 березня 2012 року).

Суд апеляційної інстанції враховує, що судова колегія у серпні 2025 перебуватиме у запланованих щорічних відпустках.

Частиною 13 статті 32 Господарського процесуального кодексу України визначено, що справа, розгляд якої розпочато одним суддею чи колегією суддів, повинна бути розглянута тим самим суддею чи колегією суддів, за винятком випадків, які унеможливлюють участь судді у розгляді справи, та інших випадків, передбачених цим Кодексом.

З огляду на зазначене, враховуючи принцип незмінності складу та перебування суддів у запланованих щорічних відпустках, зважаючи на завантаженість колегії суддів апеляційної інстанції, інші чинники тощо, судова колегія вважає за необхідне розглянути апеляційну скаргу у даній справі поза межами процесуального строку, визначеного статтею 273 Господарського процесуального кодексу України, але, у "розумний строк", тобто такий, що є об'єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, забезпечення можливості реалізації учасниками справи своїх процесуальних прав та основного завдання господарського судочинства - справедливого та неупередженого вирішення судом спору.

Керуючись статтями 234, 258, 262, 267, 268, 270 Господарського процесуального кодексу України, Південно-західний апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "АДАМА УКРАЇНА" на ухвалу Господарського суду Одеської області від 19.05.2025 у справі №916/5540/24.

2. Продовжити розгляд апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "АДАМА УКРАЇНА" на ухвалу Господарського суду Одеської області від 19.05.2025 на розумний строк.

3. Призначити справу №916/5540/24 до розгляду на 10 вересня 2025 року об 11:30 год.

4. Встановити відповідачу строк для подання відзиву на апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі. До відзиву мають бути додані докази надсилання (надання) копії відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам процесу.

5. Роз'яснити учасникам справи про їх право протягом 10 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду заяви чи клопотання стосовно призначення експертизи, витребування доказів, судових доручень щодо збирання доказів, залучення у справі спеціаліста, перекладача, вжиття заходів забезпечення позову, затвердження мирових угод тощо, із доказами направлення копій таких заяв іншим учасникам справи.

6. Судове засідання відбудеться у приміщенні Південно-західного апеляційного господарського суду за адресою: місто Одеса, проспект Шевченка, 29, в залі судових засідань №1, другий поверх, тел. 301-429.

7. Роз'яснити учасникам судового провадження їх право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, у тому числі із застосуванням власних технічних засобів. При цьому, судова колегія звертає увагу на те, що з 01.10.2022 доступ користувачiв до сервiсу вiдеоконференцзв'язку буде можливий тiльки через Електронний кабiнет Електронного суду (https://cabinet.court.gov.ua), а тому, учасники даної справи повинні заздалегідь зареєструватись в Електронному суді.

8. Попередити учасників судового процесу, що адвокати або законні представники учасників процесу ОБОВ'ЯЗКОВО повинні мати належно оформлені повноваження, в т.ч. копії довіреностей, ордер для залучення останніх до матеріалів справи, посвідчення.

9. Роз'яснити учасникам справи про можливість надати до офіційної адреси електронної пошти суду (inbox@swag.court.gov.ua) процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі, із засвідченням власним електронним цифровим підписом уповноваженої особи, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис". Повідомити учасників справи, що документи, які не засвідченні електронним цифровим підписом не приймаються судом як офіційні та не розглядаються.

10. Повідомити учасників судового процесу про можливість доступу до матеріалів справи в електронному вигляді в системі Електронний суд після реєстрації своїх офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.

11. Попередити учасників судового процесу, що нез'явлення їх представників у судове засідання апеляційної інстанції не тягне за собою перенесення судового розгляду на інші строки і не є перешкодою для розгляду скарги по суті.

12. Повідомити учасників справи про те, що інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://swag.court.gov.ua.

13. Звернути увагу учасників справи на те, що введенням в дію Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов'язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» від 29.06.2023 №3200-IX передбачені процесуальні наслідки недотримання вимог ст. 6 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та не підлягає оскарженню.

Головуючий суддя Я.Ф. Савицький

Суддя Н.М. Принцевська

Суддя А.І. Ярош

Попередній документ
128064965
Наступний документ
128064967
Інформація про рішення:
№ рішення: 128064966
№ справи: 916/5540/24
Дата рішення: 11.06.2025
Дата публікації: 13.06.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Південно-західний апеляційний господарський суд
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів (крім категорій 201000000-208000000), з них; поставки товарів, робіт, послуг, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (26.05.2025)
Дата надходження: 07.05.2025
Предмет позову: про відстрочення виконання судового рішення
Розклад засідань:
27.01.2025 16:00 Господарський суд Одеської області
06.03.2025 12:00 Господарський суд Одеської області
31.03.2025 16:00 Господарський суд Одеської області
24.04.2025 15:30 Господарський суд Одеської області
08.05.2025 14:00 Господарський суд Одеської області
19.05.2025 10:45 Господарський суд Одеської області
10.09.2025 11:30 Південно-західний апеляційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
САВИЦЬКИЙ Я Ф
суддя-доповідач:
НЕВІНГЛОВСЬКА Ю М
НЕВІНГЛОВСЬКА Ю М
САВИЦЬКИЙ Я Ф
відповідач (боржник):
Товариство з обмеженою відповідальністю "АДАМА УКРАЇНА"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарсько-виробниче підприємство "Агростар"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарсько-виробниче підприємство "АГРОСТАР"
заявник:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Адама Україна"
Товариство з обмеженою відповідальністю "АДАМА УКРАЇНА"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарсько-виробниче підприємство "АГРОСТАР"
заявник апеляційної інстанції:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Адама Україна"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Адама Україна"
позивач (заявник):
Товариство з обмеженою відповідальністю "Адама Україна"
Товариство з обмеженою відповідальністю "АДАМА УКРАЇНА"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарсько-виробниче підприємство "АГРОСТАР"
представник позивача:
ГІРДА ВІКТОР ІВАНОВИЧ
Козачок Іван Петрович
суддя-учасник колегії:
ДІБРОВА Г І
ПРИНЦЕВСЬКА Н М
ЯРОШ А І