Постанова від 12.06.2025 по справі 184/1153/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 184/1153/25

Номер провадження 3/184/458/25

12 червня 2025 рокум. Покров

Суддя Покровського міського суду Дніпропетровської області Томаш В.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли від ВП №2 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення громадянина:

? ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , та проживаючого за адресою АДРЕСА_2 , не працюючого,

до відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

29.05.2025 року о 00 год. 10 хв. гр. ОСОБА_1 , знаходячись за місцем свого мешкання, АДРЕСА_3 , де маючи фізичну та психологічну перевагу вчинив відносно сварку зі співмешканкою ОСОБА_2 , під час якої висловлював на адресу останньої нецензурну лайку та образи,погрожував фізичною розправою, вчинено повторно протягом року,чим вчинив правопорушення передбачене ч.3 ст. 173-2 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 , не з'явився про день та час розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку. Згідно ст. 268 КУпАП справа розглянута за його відсутності.

Дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 410762 від 29.05.2025 року, складений відносно ОСОБА_1 , протокол прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення (або таке, що готується) від 29.05.2025 року, рапорт ст. інспектора-чергового ВП №2 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області Ревта Р.І., від 29.05.2025 року; копію постанови Орджонікідзевського міського суду про притягнення ОСОБА_1 , за ч.3 ст.173-2 КУпАП., письмове пояснення потерпілої ОСОБА_2 , в якому викладені обставини події, що сталась за участі ОСОБА_1 , письмове пояснення ОСОБА_1 , в якому останній підтверджує факт вчинення ним адміністративного правопорушення, вважаю, що вина ОСОБА_1 , підтверджується матеріалами справи та в його діях вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У відповідності до п.3) ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Згідно п.14 ч.1 ст.1 вищенаведеного Закону психологічне насильство це форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров'ю особи.

Частина 1 ст.173-2 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а ч.3 ст.173-2 КУпАП, передбачає адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частинами першою або другою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню.

Крім того, судом встановлено, що ОСОБА_1 , протягом року, а саме 27 серпня 2024 року був підданий адміністративному стягненню у виді 170 грн. штрафу за вчинення 14.08.2024 року адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, що стверджено постановою Орджонікідзевського міського суду від 27 серпня 2024 року у справі №184/1707/25 провадження 3/184/670/24.

Виходячи з наведеного вище, вбачаючи в діях ОСОБА_1 , є ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.173-2 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, приходжу до висновку, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. 33, 36, 40-1, 173-2, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.173 -2. КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одну тисячу двадцять) грн. 00 коп.

Банківські реквізити для сплати штрафу: призначення платежу: штраф по справам про адміністративні правопорушення; отримувач коштів - ГУК Дніпропетровській обл./ТГ м. Покров 21081100; код отримувача- ЄДРПОУ: 37988155, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП),номер рахунку- UA 468999980313060106000004567, код класифікації доходів бюджету- 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 , на користь Державної судової адміністрації України, судовий збір у розмірі 605,60 грн. (шістсот п'ять грн. 60 коп.).

Банківські реквізити для сплати судового збору: призначення платежу: судовий збір по справі про адміністративне правопорушення про накладення адміністративного стягнення з вказівкою прізвища, ім'я та по-батькові, отримувач коштів - ГУК у м. Києві/ м. Київ /22030106, код отримувача- (ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача- Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача- UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету- 22030106.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Покровський міський суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Покровського міського суду В. І. Томаш

Попередній документ
128059788
Наступний документ
128059790
Інформація про рішення:
№ рішення: 128059789
№ справи: 184/1153/25
Дата рішення: 12.06.2025
Дата публікації: 13.06.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Покровський міський суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (22.07.2025)
Дата надходження: 02.06.2025
Предмет позову: Домашнє насильство
Розклад засідань:
12.06.2025 08:30 Орджонікідзевський міський суд Дніпропетровської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ТОМАШ ВАДИМ ІВАНОВИЧ
суддя-доповідач:
ТОМАШ ВАДИМ ІВАНОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Носань Віталій Анатолійович