Ухвала від 09.06.2025 по справі 440/10663/24

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

09 червня 2025 року м. ПолтаваСправа № 440/10663/24

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сич С.С., розглянувши в порядку письмового провадження заяву позивача ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2024 року у справі №440/10663/24 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України в Полтавській області", Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях (філія ГСЦ МВС) в особі Сектору з пенсійних питань з обслуговування Полтавської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

28 травня 2025 року через систему "Електронний суд" до Полтавського окружного адміністративного суду надійшла заява позивача ОСОБА_1 в порядку статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, у якій він просить встановити судовий контроль за виконанням рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2024 року по справі №440/10663/24 та зобов'язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях (філія ГСЦ МВС) в особі Сектору з пенсійних питань з обслуговування Полтавської області подати до Полтавського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2024 року по справі №440/10663/24.

В обґрунтування заяви зазначено, що на виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2024 року у справі №440/10663/24 Регіональним сервісним центром ГСЦ МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях (філія ГСЦ МВС) в особі Сектору з пенсійних питань з обслуговування Полтавської області підготовлено та надано до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року із зазначенням надбавки за особливості проходження служби у відсотковому розмірі 1,1 % та премії у відсотковому розмірі 10,1%. Позивач вважає, що боржником не виконано рішення суду від 11 листопада 2024 року у справі №440/10663/24 та просить встановити судовий контроль за виконанням цього судового рішення в адміністративній справі, посилаючись на те, що розмір фактично виплаченої премії за посадою "начальник 26 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Полтавській області з охорони об'єктів (с. Базилівщина Полтавського району)" за січень 2023 року становить 120% від посадового окладу, а розмір надбавки за особливості проходження служби за січень 2023 року становить 50% від посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 29 травня 2025 року призначено заяву позивача ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2024 року у справі №440/10663/24 до розгляду в порядку письмового провадження.

05 червня 2025 року до суду надійшли пояснення Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях (філія ГСЦ МВС), в яких відповідач просить відмовити у задоволенні заяви позивача, посилаючись на те, що на виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2024 року у справі №440/10663/24 відповідачем підготовлено та надано до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року №31/32/17-55 від 29.04.2025 за посадою, яка є відповідною посаді "начальник 19 ДПЧ по охороні Машівського газоконденсатного родовища". У подальшому Сектором з пенсійних питань з обслуговування Полтавської області (м. Полтава) виготовлено довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 з урахуванням інформації, викладеної у листі ГУ ДСНС України в Полтавській області від 03.06.2025 № 61-01-4532/61-10. Зазначену довідку надіслано до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області листом від 04.06.2025 №31/32/17-1126-2025 на заміну попередньо виданої довідки. Вказує, що станом на 01.01.2023 був застосований розмір надбавки за особливості проходження служби, що фактично виплачений у січні 2023 року за відповідною посадою - 50% (від посадового окладу, окладу за спеціальним званням, надбавки за вислугу років, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 01 січня 2018 року на відповідний тарифний коефіцієнт ) - 4890,60 грн. (5070,00 + 1410,00 + 3240,00) х 50% = 4860,00 грн., що відповідає розміру надбавки за особливості проходження служби 33% від посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років розрахованих з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2023 року (7730,00 + 2150,00 + 4940,00) х 33% = 4890,60 грн., яка включена до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №31/32/17-55 від 29.04.2025, що надіслана до ГУ ПФУ в Полтавській області реєстром № 26 від 04.06.2025 на заміну попередньо виданої. А премія визначена у розмірі 12,3337 % від окладу, що становить 953,40 грн. (7730,00, 00 х 12,3337 % = 953,40 грн.) , що відповідає п.п. 2 п.5 Постанови КМУ від 30 серпня 2017 р. № 704 .

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось на підставі частини 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України.

Вирішуючи заяву позивача ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2024 року у справі №440/10663/24, суд дійшов таких висновків.

Відповідно до статті 129-1 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

У рішенні Європейського суду з прав людини від 19 березня 1997 року у справі Горнсбі проти Греції суд підкреслив, що виконання рішення, ухваленого будь - яким судом, має розцінюватись як невід'ємна частина судового розгляду. Здійснення права на звернення до суду з позовом стосовно його прав та обов'язків цивільного характеру було б ілюзорним, якби внутрішня правова система допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов'язкову силу, не виконувалося б на шкоду однієї зі сторін (п. 40).

Згідно з частиною 2 статті 13 Закону України “Про судоустрій і статус суддів» судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом.

За приписами частин 4, 7 статті 13 Закону України “Про судоустрій і статус суддів» невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом. Судові рішення не можуть бути переглянуті іншими органами чи особами поза межами судочинства, за винятком рішень про амністію та помилування.

Частинами 2, 3 статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Згідно статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Конституційний Суд України, розглядаючи справу №1-7/2013 у Рішенні від 26.06.2013 року, звернув увагу, що виконання судового рішення є невід'ємною складовою права кожного на судовий захист і охоплює, зокрема, законодавчо визначений комплекс дій, спрямованих на захист і відновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави; невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий розгляд судом.

Окрім того, в Рішенні від 30.06.2009 року №16-рп/2009 Конституційний Суд України значив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб'єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абз. 1 пп. 3.2 п. 3, абз. 2 п. 4 мотивувальної частини).

Право на судовий захист є конституційною гарантією прав і свобод людини і громадянина, а обов'язкове виконання судових рішень - складовою права на справедливий судовий захист.

Відтак, обов'язок виконати судове рішення виникає з моменту набрання ним законної сили.

Як зазначив Європейський суд з прав людини у рішенні від 6 вересня 1978 року у справі "Класс та інші проти Німеччини", "із принципу верховенства права випливає, зокрема, що втручання органів виконавчої влади у права людини має підлягати ефективному нагляду, який, як правило, повинна забезпечувати судова влада. Щонайменше це має бути судовий нагляд, який найкращим чином забезпечує гарантії незалежності, безсторонності та належної правової процедури".

Відповідно до положень статті 381-1 КАС України судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснює суд, який розглянув справу як суд першої інстанції.

Суд може здійснювати судовий контроль за виконанням судового рішення у порядку, встановленому статтями 287, 382-382-3 і 383 цього Кодексу.

За приписами частини 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Згідно з частиною 4 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України відсутність виконавчого провадження з примусового виконання судового рішення не перешкоджає розгляду заяви.

Отже, статтею 382 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено процесуальний механізм реалізації конституційного принципу обов'язковості судового рішення у формі встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом подання відповідачем-суб'єктом владних повноважень звіту про виконання судового рішення.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2024 року у справі №440/10663/24 адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України в Полтавській області", Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях (філія ГСЦ МВС) в особі Сектору з пенсійних питань з обслуговування Полтавської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задоволено. Визнано протиправними дії Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України в Полтавській області" щодо зазначення в оновленій довідці №33/37-4/8987 від 10 липня 2024 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 відомостей про розмір надбавки за особливості проходження служби та щомісячної премії. Зобов'язано Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях (філія ГСЦ МВС) в особі Сектору з пенсійних питань з обслуговування Полтавської області підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, у тому числі, про надбавку за особливості проходження служби та про щомісячну премію - у середніх розмірах, що фактично виплачені за січень 2023 року за відповідними посадами у тому державному органі, звідки ОСОБА_1 звільнився на пенсію, для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 01 лютого 2023 року.

Слід окремо зазначити, що в мотивувальній частині цього рішення суду зазначено таке:

"Суд враховує, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі №826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Отже, з 05.03.2019 пункт 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (надалі - Порядок № 45) діє у редакції чинній до внесення до неї змін постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

Відповідно до пункту 5 Порядку №45 у редакції, що діяла до зазначених змін та яка діє з 05.03.2019, для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

При цьому, згідно з пунктом 6 Порядку №45 відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

Отже, в силу пункту 5 Порядку №45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів, зокрема, інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Оскільки право позивача на перерахунок пенсії виникло 01.01.2023, у довідці про розмір грошового забезпечення позивача, станом на 01.01.2023, повинні бути обов'язково зазначені відомості про надбавку за особливості проходження служби та про щомісячну премію - у середньому розмірі, що фактично виплачені за січень 2023 року за відповідними посадами у тому державному органі, звідки позивач звільнився на пенсію.".

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 24 квітня 2025 року у справі №440/10663/24 апеляційну скаргу Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях (філія ГСЦ МВС) - залишено без задоволення. Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 11.11.2024 по справі №440/10663/24 - залишено без змін.

Отже, рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2024 року у справі №440/10663/24 набрало законної сили 24 квітня 2025 року.

Довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, форма якої є додатком 2 до Порядку, передбачає зазначення відсоткового розміру надбавки за особливості проходження служби та відсоткового розміру премії.

На виконання рішення суду від 11 листопада 2024 року у справі №440/10663/24 Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях (філія ГСЦ МВС) в особі Сектору з пенсійних питань з обслуговування Полтавської області підготував та надав до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року №31/32/17-55 від 29 квітня 2025 року за посадою "начальник 19 ДПЧ по охороні Машівського газоконденсатного родовища", у якій зазначено посадовий оклад - 7730,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням (підполковник) - 2150,00 грн., надбавка за вислугу років (50%) - 4940,00 грн., надбавка за особливості проходження служби (1,1%) - 163,02 грн., премія (10,1%) - 780,73 грн., всього - 15763,75 грн. /а.с. 5/.

Після 03 червня 2025 року Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях (філія ГСЦ МВС) в особі Сектору з пенсійних питань з обслуговування Полтавської області підготував та надав до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області іншу довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року з аналогічним номером та датою №31/32/17-55 від 29 квітня 2025 року за посадою "начальник 19 ДПЧ по охороні Машівського газоконденсатного родовища", у якій зазначено посадовий оклад - 7730,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням (підполковник) - 2150,00 грн., надбавка за вислугу років (50%) - 4940,00 грн., надбавка за особливості проходження служби (33,0%) - 4890,60 грн., премія (12,337%) - 953,40 грн., всього - 20664,00 грн. /зворот а.с. 42/.

Разом з тим, листом ГУ ДСНС у Полтавській області від 11.03.2025 №61-01-04-1983/61-10 "Про надання інформації" підтверджено, що фактично виплаченою премією за посадою начальника 26 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС у Полтавській області з охорони об'єктів (с. Базилівщина Полтавського району) у січні 2023 року є премія за грудень 2022 року у розмірі 120%, а у лютому 2023 року - за січень 2023 року у розмірі 120% від посадового окладу, який був визначений шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 01 січня 2018 року на відповідний тарифний коефіцієнт. Наказом ГУ ДСНС у Полтавській області від 18.01.2023 №34 з 01.01.2023 особі начальницького складу, яка займала посаду начальника 26 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС у Полтавській області з охорони об'єктів (с. Базилівщина Полтавського району) встановлена надбавка за особливості проходження служби у розмірі 50% від посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, які були визначені шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 01 січня 2018 року на відповідний тарифний коефіцієнт /зворот а.с. 9, а.с. 10/.

При цьому, листом ГУ ДСНС у Полтавській області від 04.03.2025 №61-01-04-14-ЗПІ/61-09 "Про надання інформації щодо прирівняння посади" підтверджено, що станом на 01.01.2023 у штаті Головного управління ДСНС України у Полтавській області були такі посади, які є прирівняними до посад, зокрема, посада "начальник ДПЧ-19 по охороні Машівського газоконденсатного родовища" прирівняна до посади начальника 26 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС у Полтавській області з охорони об'єктів (с. Базилівщина Полтавського району) /зворот а.с. 7, а.с. 8/.

Таким чином, розмір фактично виплаченої за січень 2023 року за відповідною посадою надбавки за особливості проходження служби становив 50%, а не 1,1% чи 33%, як зазначено відповідачем у довідках з однаковими реквізитами "від 29.04.2025 №31/32/17-55" /а.с. 5, зворот а.с. 42/, а розмір фактично виплаченої за січень 2023 року за відповідною посадою премії становив 120%, а не 10,1% чи 12,3337%, як зазначено відповідачем у довідках з однаковими реквізитами "від 29.04.2025 №31/32/17-55" /а.с. 5, зворот а.с. 42/.

Отже, у обох довідках Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях (філія ГСЦ МВС) про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року від 29.04.2025 №31/32/17-55 /а.с. 5, зворот а.с. 42/ відповідачем вказано відсоткові розміри надбавки за особливості проходження служби та премії усупереч рішенню суду у справі №440/10663/24 не у середніх розмірах, що фактично виплачені за січень 2023 року за відповідними посадами у тому державному органі, звідки ОСОБА_1 звільнився на пенсію, для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 01 лютого 2023 року.

Отже, відповідачем усупереч статті 129-1 Конституції України, статті 13 Закону України “Про судоустрій і статус суддів», статей 14, 370 Кодексу адміністративного судочинства України на даний час не виконано рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2024 року у справі №440/10663/24, що набрало законної сили 24 квітня 2025 року.

Відповідно до положень частин 2, 3 статті 382-1 КАС України за наслідками розгляду заяви суд постановляє ухвалу про її задоволення або відмову у задоволенні та зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Встановлений судом строк для подання звіту про виконання судового рішення має бути достатнім для його підготовки. Достатнім є строк, який становить не менше десяти календарних днів з дня отримання суб'єктом владних повноважень відповідної ухвали та не перевищує трьох місяців.

Беручи до уваги наведене, суд дійшов висновку про наявність підстав для зобов'язання Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях (філія ГСЦ МВС) в особі Сектору з пенсійних питань з обслуговування Полтавської області подати звіт про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2024 року у справі №440/10663/24.

При цьому, суд вважає достатнім строк для підготовки звіту - 30 днів з дати отримання копії цієї ухвали.

Відтак, заява позивача ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2024 року у справі №440/10663/24 підлягає задоволенню.

На підставі наведеного, керуючись статтями 229, 248, 256, 382, 382-1 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

Заяву позивача ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2024 року у справі №440/10663/24 - задовольнити.

Зобов'язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях (філія ГСЦ МВС) в особі Сектору з пенсійних питань з обслуговування Полтавської області подати протягом тридцяти днів з дати отримання копії цієї ухвали звіт про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2024 року у справі №440/10663/24.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на таку ухвалу включаються до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене частиною першою статті 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С.С. Сич