Постанова від 10.06.2025 по справі 192/1396/25

Справа № 192/1396/25

Провадження № 3/192/604/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 червня 2025 року суддя Солонянського районного суду Дніпропетровської області Стрельников О. О., розглянувши в с-ще Солоне, Солонянського району, Дніпропетровської області матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт Солоне, Солонянського району, Дніпропетровської області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , яка зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , фізична особа - підприємець, протягом року до адміністративної відповідальності не притягалася,

за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 403242 від 20 травня 2025 року, ОСОБА_1 20 травня 2025 року приблизно о 15 год. 40 хв. в АДРЕСА_2 , в кафе « ІНФОРМАЦІЯ_2 » здійснювала торгівлю алкогольних напоїв, а саме горілки, вина, пива, будучі фізичною особою - підприємець, без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, чим скоїла правопорушення передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності та її захисник адвокат Снігур Анатолій Степанович, для розгляду справи про адміністративне правопорушення не з'явились, про час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення повідомлялись належним чином, у зв'язку з чим вважаю можливим розгляд справи про адміністративне правопорушення у відсутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та її захисника. Відповідно до поданого клопотання захисник просив закрити провадження у справі у зв'язку з відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення та повернути їй вилучені алкогольні напої згідно протоколу вилучення речей (а. с. 20-24).

Дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, вважаю, що провадження у справі підлягає закриттю з таких підстав.

Згідно диспозиції ч. 1 ст. 164 КУпАП адміністративним правопорушенням є провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).

Відповідно до ст. 256 КУпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

З фабули протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 403242 від 20 травня 2025 року вбачається, що суть адміністративного правопорушення викладена не повно, оскільки відсутні дані кому саме ОСОБА_1 здійснила продаж алкогольних напоїв, а також яких саме та в якій кількості.

Також, головною умовою виникнення відповідальності за ч. 1 ст. 164 КУпАП є провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження виду господарської діяльності.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Разом з тим, з матеріалів справи про адміністративні правопорушення не вбачається будь-яких доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 здійснила господарську діяльність без одержання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, не додано доказів, того, що ОСОБА_1 не має ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності.

Згідно письмових пояснень свідка ОСОБА_2 , він зазначає, що 20 травня 2025 року о 15 год. 30 хв. придбав в кафе « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_3 об'ємом 200 мл для власного вживання (а. с. 7).

Проте у вказаних поясненнях не зазначено, в якому населеному пункті ОСОБА_2 придбав горілку та в кого саме, при цьому слід зауважити, що відповідно до фабули протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 інкримінують вчинення адміністративного правопорушення 20 травня 2025 року о 15 год. 40 хв., тоді, як ОСОБА_2 придбав горілку в 15 год. 30 хв. 20 травня 2025 року.

Крім того, додані до протоколу про адміністративне правопорушення фототаблиці пляшок алкогольних напоїв та протоколу огляду від 20 травня 2025 року не підтверджує обставину здійснення будь-якої господарської діяльності без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності.

Відповідно до ст. 247 КУпАП - провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

За таких підстав, оскількив протоколах про адміністративні правопорушення суть правопорушень викладена не повно, особою, якою складено протокол про адміністративне правопорушення не додано доказів того, що ОСОБА_1 здійснила господарську діяльність без одержання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню тому в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбачений ч. 1 ст. 164 КУпАП, у зв'язку з чим провадження в справі згідно ст. 247 КУпАП підлягає закриттю.

Згідно ст. 265 КУпАП, речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статтях 2341, 2342, 2444, 262 і 264 цього Кодексу. Вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізують. Вилучені орден, медаль, нагрудний знак до почесного звання СРСР, почесного звання Української РСР, Почесної Грамоти і Грамоти Президії Верховної Ради Української РСР, почесного звання України, відзнаки Президента України, нагородна зброя, після розгляду справи підлягають поверненню їх законному володільцеві, а якщо він невідомий, надсилаються відповідно до Адміністрації Президента України. Вилучені самогон та інші міцні спиртні напої домашнього вироблення, апарати для їх вироблення після розгляду справи підлягають знищенню поліцейськими.

Відповідно до протоколу огляду від 20 травня 2025 року в кафе « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за адресою: АДРЕСА_2 , було вилучено: пиво Корона екстра, об'ємом 0,33 л, 4,5 % алкоголю в кількості 6 пляшок; шампанське Фраголіно манго-маракуя, об'ємом 0,33 л, 6,0 % алкоголю в кількості 1 пляшки; Фраголіно Rosso, об'ємом 0,33 л, 6,0 % алкоголю в кількості 1 пляшка; Фраголіно Bianco, об'ємом 0,33 л, 6,0 % алкоголю в кількості 1 пляшка; сидр VILLA BIANCA ROSSO, об'ємом 0,5 л, 7,0 % алкоголю в кількості 2 пляшки; пиво Вепр лютий медова вишня, об'ємом 0,5 л, 8,0 % алкоголю в кількості 2 пляшки; горілка Гетьман, об'ємом 0,5 л, 40% алкоголю в кількості 5 пляшок; Гетьман, об'ємом 0,33 л, 40 % алкоголю в кількості 3 пляшки; ОСОБА_3 планет, об'ємом 0,5 л, 40 % алкоголю в кількості 1 пляшка; вино VILLA UA мускат, об'ємом 0,75 л, 9 % алкоголю в кількості 5 пляшок; VILLA UA мускат (біле), об'ємом 0,75 л, 9 % алкоголю в кількості 1 пляшка; VILLA UA мускат (рожеве), об'ємом 0,75 л, 9 % алкоголю в кількості 1 пляшка; VILLA UA PINOT NOIR, об'ємом 0,75 л, 9 % алкоголю в кількості 1 пляшка; ASTI, об'ємом 0,75 л, 10 % алкоголю в кількості 1 пляшка; коньяк ОСОБА_4 , об'ємом 0,5 л, 40 % алкоголю в кількості 2 пляшки; коньяк Аджері, 40 % алкоголю в кількості 1 пляшка; коньяк ОСОБА_5 , об'ємом 0,5 л, 40 % алкоголю, які належать ОСОБА_1 , і у зв'язку із закриттям провадження у справі підлягають поверненню власниці, а саме ОСОБА_1 (а. с. 2, 9).

На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 164, ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 КУпАП - закрити, за відсутності в її діях складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.

Вилучені протоколом огляду від 20 травня 2025 року у ОСОБА_1 : Пиво Корона екстра, об'ємом 0,33 л, 4,5 % алкоголю в кількості 6 пляшок; шампанське Фраголіно манго-маракуя, об'ємом 0,33 л, 6,0 % алкоголю в кількості 1 пляшки; Фраголіно Rosso, об'ємом 0,33 л, 6,0 % алкоголю в кількості 1 пляшка; Фраголіно Bianco, об'ємом 0,33 л, 6,0 % алкоголю в кількості 1 пляшка; сидр VILLA BIANCA ROSSO, об'ємом 0,5 л, 7,0 % алкоголю в кількості 2 пляшки; пиво Вепр лютий медова вишня, об'ємом 0,5 л, 8,0 % алкоголю в кількості 2 пляшки; горілка Гетьман, об'ємом 0,5 л, 40% алкоголю в кількості 5 пляшок; Гетьман, об'ємом 0,33 л, 40 % алкоголю в кількості 3 пляшки; ОСОБА_3 планет, об'ємом 0,5 л, 40 % алкоголю в кількості 1 пляшка; вино VILLA UA мускат, об'ємом 0,75 л, 9 % алкоголю в кількості 5 пляшок; VILLA UA мускат (біле), об'ємом 0,75 л, 9 % алкоголю в кількості 1 пляшка; VILLA UA мускат (рожеве), об'ємом 0,75 л, 9 % алкоголю в кількості 1 пляшка; VILLA UA PINOT NOIR, об'ємом 0,75 л, 9 % алкоголю в кількості 1 пляшка; ASTI, об'ємом 0,75 л, 10 % алкоголю в кількості 1 пляшка; коньяк ОСОБА_4 , об'ємом 0,5 л, 40 % алкоголю в кількості 2 пляшки; коньяк Аджері, 40 % алкоголю в кількості 1 пляшка; коньяк ОСОБА_5 , об'ємом 0,5 л, 40 % алкоголю - повернути ОСОБА_1 .

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Солонянський районний суд Дніпропетровської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Стрельников О. О.