Єдиний унікальний номер №333/2455/25
Провадження № 3/333/1200/25
Іменем України
06 червня 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Піх Ю.Р., за участю секретаря судового засідання Гудіна І.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 не працюючого
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4 КУпАП,-
03.03.2025 о 18 год. 10 хв., водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем Nissan Juke, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , скоїв наїзд на припаркований транспортний засіб Skoda державний реєстраційний номер НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2 продовживши свій рух здійснив наїзд на припаркований транспортний засіб Skoda державний реєстраційний номер НОМЕР_3 під керуванням ОСОБА_3 , після чого місце пригоди залишив, чим порушив вимоги п.2.10а, Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року №1306, за що передбачена відповідальність за ст.122-4 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, своєчасно та належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, причину неявки суду не повідомив.
Вивчивши зібрані працівниками поліції адміністративні матеріали та докази, що були досліджені під час проведення судового засідання, суд приходить до наступних висновків.
Статтею 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ст. 280 КУпАП).
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Факт скоєння зазначених правопорушень підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 03.03.2025 серії ЕПР1 №261449 та доданими до протоколів матеріалами, а саме: схемою місця ДТП від 03.03.2025; письмовими поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 від 03.03.2025 року.
Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 складено уповноваженою особою, з дотриманням вимог ст.256 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що провадження у справі підлягає закриттю у зв'язку з наступним:
У відповідності з ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справа про адміністративне правопорушення підвідомча суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня скоєння правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через три місяці з моменту його виявлення.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення, на момент розгляду справи, строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Судом встановлено, що встановлене правопорушення вчинене 03.03.2025 року. Справа надійшла до суду для розгляду по суті 21.03.2025 р.
Справа призначалася до розгляду на 22.04.2025, 06.06.2025.
Отже, на момент розгляду справи, строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбачений ч. 2 ст. 38 КУпАП, сплинув.
Оскільки на момент розгляду справи, сплинув строк притягнення особи до адміністративної відповідальності, передбачений ч. 2 ст. 38 КУпАП, вважаю необхідним провадження у справі про адміністративне правопопорушення закрити.
Дослідивши матеріали справи, суд, керуючись ч. 2 ст. 38, ст. 122-4, п. 7 ч. 1 ст. 247, ст.ст. 284, 294 КУпАП,
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст. 122-4 КУпАП закрити на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Запорізького апеляційного суду через суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ю.Р. Піх