Рішення від 06.06.2025 по справі 580/1/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2025 року справа № 580/1/25

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Янківської В.П., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) в приміщенні суду адміністративну справу за позовом приватного підприємства “Еліт-Транс» до Виконавчого комітету Черкаської міської ради, Департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

встановив:

01 січня 2025 року до Черкаського окружного адміністративного суду звернулося приватне підприємство “Еліт-Транс» до Виконавчого комітету Черкаської міської ради, Департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міської ради, в якій просить (з врахуванням заяви про уточнення позовних вимог):

1) визнати неправомірною бездіяльність виконавчого комітету Черкаської міської ради щодо неналежного розгляду заяви Приватного підприємства “Еліт-Транс» від 10.12.2024 р. за №635 про внесення змін до п.п.2.1.24 п.2.1 адміністративно-правового Договору №17-21 від 06.05.2021 р. щодо зменшення кількості рухомого складу автотранспорту позивача на міському автобусному маршруті №7 “Вантажний порт - вул. Генерала Момота» в м. Черкаси, а також визнати протиправною відмову відповідача-1 у задоволенні заяви ПП “Еліт-Транс» від 10.12.2024 р. за №635, яка викладена у повідомленні заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Беззубенка В. від 16.12.2024 р. за №18970/32245-01-19 “Про розгляд звернення»;

2) зобов'язати Виконавчий комітет Черкаської міської ради повторно розглянути на найближчому засіданні виконавчого комітету заяву Приватного підприємства “Еліт-Транс» від 10.12.2024 р. за №635 про внесення змін до п.п.2.1.24 п.2.1 Договору №17-21 від 06.05.2021 р., щодо зменшення рухомого складу автотранспорту на міському автобусному маршруті №7 “Вантажний порт - вул. Генерала Момота» в м. Черкаси, та прийняти за наслідками вирішення цього звернення позивача рішення у формі правового акту індивідуальної дії (ненормативного характеру);

3) визнати неправомірними дії Департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міської ради щодо складання відносно ПП “Еліт-Транс» Актів перевірок додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт та умов Договору на перевезення пасажирів автомобільним транспортом від 11.12.2024 р. за №4, від 30.11.2024 р. за №11 та від 07.01.2025 р. за №2;

4) визнати протиправним (незаконним) повідомлення Департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міської ради від 13.12.2024 р. №313/06-24 про застосування до ПП “Еліт-Транс» фінансових санкцій у розмірі 50 неоподатковуваних доходів громадян; - визнати протиправним повідомлення Департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міської ради від 30.12.2024 р. №228/06-24 про застосування до ПП “Еліт-Транс» фінансових санкцій у розмірі 50 неоподатковуваних доходів громадян;

5) визнати протиправним повідомлення Департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міської ради від 08.01.2025 р. №06/06-25 про застосування до ПП “Еліт-Транс» фінансових санкцій у розмірі 50 неоподатковуваних доходів громадян.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що у зв'язку із форс-мажорними обставинами, пов'язаними із наслідками запровадженого воєнного стану, та на підставі п.п.2.1.25 п.2.1 Договору 10.12.2024 р. позивач звернувся до відповідача-1 як замовника перевезень із листом за №635 про необхідність внесення змін до чинного Договору №17-21 в частині тимчасового зменшення на період запровадженого воєнного стану загальної кількості автобусів, які обслуговують автобусний маршрут №7 «Вантажний порт - Генерала Момота» у м. Черкаси, із 8 одиниць до 4 одиниць відповідно. Однак, замість вирішення відповідачем-1 у 3-денний термін питання щодо зменшення рухомого складу автотранспорту на маршруті №7 в м. Черкаси (як це випливає зі змісту п.п. п.п.2.1.25 п.2.1 Договору), з боку Департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міської ради надійшло на електронну адресу позивача письмове повідомлення від 12.12.2024 р. за №13-47/24 про необхідність прибуття уповноваженого представника ПП «Еліт-Транс» для підписання акту перевірки дотримання умов Договору №17-21. Окрім того, в день ознайомлення (13.12.2024 р.) та підписання заступником директора ПП «Еліт-Транс» Требенком В.Г. Акту перевірки Департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаського МВК від 11.12.2024 р. №4 було вручено примірник повідомлення від 13.12.2024 р. №313/06-24 про застосування до Підприємства-перевізника фінансових санкцій у розмірі 50 неоподатковуваних доходів громадян за, нібито, виявлені відповідачем «порушення» в господарській діяльності позивача. Представник позивача зазначив, що в даній ситуації замість прийняття на засіданні виконавчого комітету мотивованого рішення щодо доцільності внесення змін до адміністративного Договору №17-21 заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Черкаського МВК Беззубенком В. направлено на електронну адресу позивача лист від 16.12.2024 р. за №18970/32245-01-19, яким безпідставно відмовлено у вирішенні порушеного позивачем питання щодо тимчасового зменшення рухомого складу автотранспорту ПП «Еліт-Транс» на маршруті №7 в м. Черкаси на період запровадженого в Україні воєнного стану. При цьому, на думку позивача відповідач-1 помилково посилається у згаданому листі від 16.12.2024 р. на правову норму статті 193 ГК України (щодо виконання господарських зобов'язань учасниками господарських договорів), яка взагалі не регулює спірні правовідносини щодо виконання публічно-правових договорів у сфері надання транспортних послуг на маршрутах загального користування м. Черкаси.

Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 06.01.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Відповідач надав до суду відзив на позовну заяву, в якому просить у задоволенні позову відмовити повністю. Обгрунтовуючи свою позицію зазначив, що 16.12.2024 року, керуючись розділом VIII Регламенту виконавчого комітету Черкаської міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради №1680 від 07.11.2011 року (зі змінами), виконавчим комітетом Черкаської міської ради було розглянуто звернення позивача від 10.12.2024 року за вих.№635 (вх.№32245-01-19) та відмовлено у внесенні змін до Договору у зв'язку з відсутністю правових підстав. Таким чином, звернення Позивача від 10.12.2024 року за вих.№635 (вх.№32245-01-19) розглянуто в належний спосіб. В частині неправомірності дій департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міської ради щодо складання акту перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт та умов Договору від 11.12.2024 року №4 та протиправність повідомлення від 13.12.2024 року №313/06-24 про застосування фінансових санкцій, позивачем не надано жодного спростування порушення останнім умов Договору.

Департаментом дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міської ради подано до суду додаткові пояснення, в яких представник відповідача просить у задоволенні позову відмовити повністю.

Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 29.01.2025 прийнято до розгляду заяву представника позивача про уточнення позовних вимог.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд зазначає таке.

Рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради від 20.04.2021 №403 «Про визнання переможця конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування у м. Черкаси за об'єктом конкурсу №3» приватне підприємство «Еліт - Транс» визначено переможцем конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування №7 «Вантажний порт - вулиця Генерала Момота» в м. Черкаси.

На підставі рішення Виконавчого комітету Черкаської міської ради від 20.04.2021 №403 між позивачем та Виконавчим комітетом Черкаської міської ради укладено публічно-правовий договір на перевезення пасажирів автомобільним транспортом №17-21 від 06.05.2021 на автобусному маршруті №7 «Вантажний порт - вулиця Генерала Момота» терміном 1 календарний рік з моменту його підписання і до 06.05.2021.

Згідно п.п.2.1.24 п.2.1 Договору №17-21 перевізник (позивач) зобов'язаний обслуговувати маршрут автобусами в кількості - 8 одиниць.

У п.2.1.8 цього Договору передбачено, що перевізник має забезпечити чітке дотримання водіями визначеного маршруту та графіків руху на маршруті (відхилення від часу на контрольних точках (зупинках) не може перевищувати 2-х хвилин).

21.07.2022 Виконавчим комітетом Черкаської міської ради укладено із позивачем додаткову угоду №1 до Договору №17-21, якою внесено зміни до п.7.1. Договору у наступній редакції: «Договір вступає в силу з моменту його підписання і діє на період дії воєнного стану в Україні і протягом одного року з дня його припинення чи скасування».

У зв'язку із форс-мажорними обставинами, пов'язаними із наслідками запровадженого воєнного стану, та на підставі п.п.2.1.25 п.2.1 Договору 10.12.2024 позивач звернувся до Виконавчого комітету Черкаської міської ради із листом за №635 про необхідність внесення змін до чинного Договору №17-21 в частині тимчасового зменшення на період запровадженого воєнного стану загальної кількості автобусів, які обслуговують автобусний маршрут №7 «Вантажний порт - Генерала Момота» у м. Черкаси, із 8 одиниць до 4 одиниць відповідно.

Виконавчим комітетом Черкаської міської ради направлено на електронну адресу позивача лист «Про розгляд звернення» від 16.12.2024 за №18970/32245-01-19, яким відмовлено у внесенні змін до договору на перевезення пасажирів автомобільним транспортом №17-21 від 05.05.2021 у зв'язку з відсутністю правових підстав.

16.12.2024 року адміністрацією приватного підприємства «Еліт-транс» подано письмові заперечення на акт перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт та умов Договору від 11.12.2024 року №4.

24.12.2024 року на адресу Позивача було направлено відповідь вих.№19545/32913-01- 19 за результатами розгляду заперечення.

Крім того, 10.12.2024 наказом Департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міської ради №108 створено транспортну комісію, визначено уповноважених осіб та доручено останнім здійснити перевірку виконання умов договорів на перевезення автомобільним транспортом №16-21 від 06.05.2021, №2-22 від 19.12.2022, №5-21 від 18.03.2021, №11-21 від 18.03.2021, №8-21 від 18.03.2021, №9- 21 від 18.03.2021, №5-19 від 06.08.2019, №12-21 від 18.03.2021, №3-19 від 12.02.2019, №19-21 від 06.05.2021, №14-21 від 20.04.2021, №2-17 від 31.03.2017, №13-21 від 18.03.2021, №18-21 від 06.05.2021.

За результатами перевірки складені акти перевірок додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт та умов Договору на перевезення пасажирів автомобільним транспортом від 11.12.2024 за №4, від 30.11.2024 за №11 та від 07.01.2025 за №2 та повідомлення від 13.12.2024 №313/06-24, від 30.12.2024 №228/06 та від08.01.2025 №06/06-25 про застосування до ПП “Еліт-Транс» фінансових санкцій у розмірі 50 неоподатковуваних доходів громадян.

Не погоджуючись з бездіяльністю виконавчого комітету Черкаської міської ради щодо неналежного розгляду заяви Приватного підприємства “Еліт-Транс» від 10.12.2024 р. за №635 про внесення змін до п.п.2.1.24 п.2.1 адміністративно-правового Договору №17-21 від 06.05.2021 та з діями Департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міської ради щодо складення актів перевірок додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт та умов Договору на перевезення пасажирів автомобільним транспортом та повідомлень про застосування фінансових санкцій позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

Вирішуючи спір по суті суд зазначає таке.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає, що відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами-суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень регулюються Законом України “Про автомобільний транспорт» від 5 квітня 2001 року № 2344-III (далі - Закон України № 2344-III).

Відповідно до ст. 7 Закону України №2344-III забезпечення організації пасажирських перевезень покладається на приміських і міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Автономної Республіки Крим чи області (внутрішньообласні маршрути), - на Раду міністрів Автономної Республіки Крим або обласні державні адміністрації.

Згідно зі ст. 29 Закону України №2344-III автомобільним перевізником та автомобільним самозайнятим перевізником, які здійснюють перевезення пасажирів на договірних умовах, є суб'єкти господарювання, які відповідно до законодавства та одержаної ліцензії надають послуги за договором перевезення пасажирів транспортним засобом, що використовується ними на законних підставах.

Відповідно до ч. 1 ст. 31 Закону України №2344-III відносини автомобільного перевізника, що здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування міських, приміських та міжміських, які не виходять за межі території області (внутрішньообласні маршрути), із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування визначаються договором про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування.

Частиною 1 ст. 42 Закону України №2344-III встановлено, що договір про організацію перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування міському, приміському та міжміському, які не виходять за межі території області (внутрішньообласні маршрути), укладається між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування та автомобільним перевізником і вважається укладеним з моменту його підписання сторонами.

У силу ч. 1 ст. 43 Закону України №2344-III визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.

Відповідно до ч. 1, 12 ст. 44 Закону України №2344-III організація проведення конкурсу та визначення умов перевезень покладаються на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Згідно із п. 2 ст. 20 Закону України “Про місцеві державні адміністрації» місцева державна адміністрація забезпечує організацію обслуговування населення підприємствами, установами та організаціями житлово-комунального господарства, зв'язку, телебачення, радіомовлення, торгівлі та громадського харчування, побутового і транспортного обслуговування незалежно від форм власності.

Постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081 затверджено Порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування (далі - Порядок № 1081), яким визначено процедуру підготовки та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміському і приміському автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі області (внутрішньообласний маршрут), а також порядок укладання та розірвання договорів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах.

У зв'язку з військовою агресією російської федерації, Указом Президента України “Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ, в Україні введено воєнний стан. В подальшому строк дії воєнного стану в Україні продовжувався неодноразово та діє станом на час розгляду справи по суті.

29.04.2022 року Кабінет Міністрів України постановою №512 вніс зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 року № 176 “Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту».

Так, відповідно до абзацу 1 пункту 141 “Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту» зі змінами, що внесені згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 року №512 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 року № 176 і від 3 грудня 2008 року №1081» - “Договір про організацію перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування міському, приміському та міжміському, які не виходять за межі території області (або дозвіл на перевезення пасажирів на міжобласних маршрутах загального користування), строк дії якого закінчується у період дії воєнного стану в Україні, вважається таким, дію якого продовжено на період дії воєнного стану в Україні і протягом одного року з дня його припинення чи скасування».

Згідно абзацу 2 пункту 141 “Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту», зі змінами, що внесені згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 року №512 “Про внесення змін до Постанов Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 року №176 та від 3 грудня 2008 року №1081» - “Продовження строку дії договору про організацію перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування міському, приміському та міжміському, які не виходять за межі території області, можливе за згодою сторін та за умови підтвердження автомобільним перевізником спроможності виконувати зобов'язання відповідно до укладеного з ним договору»

Судом встановлено, що 10.12.2024 на адресу Виконавчого комітету Черкаської міської ради надійшло звернення Позивача за вих.№635 (вх.№32245-01-19) щодо внесення змін до договору на перевезення пасажирів автомобільним транспортом №17-21 від 06.05.2021.

Розділом VIII Регламенту виконавчого комітету Черкаської міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради №1680 від 07.11.2011 року (зі змінами), визначено організацію роботи зі службовими документами, в тому числі зверненнями юридичних осіб, порядок проходження і строки їх виконання.

Даним розділом не передбачено прийняття виконавчим комітетом Черкаської міської ради відповідного рішення за результатами розгляду звернення юридичної особи.

Звернення юридичної особи розглядається в загальному порядку передбаченому вимогами чинного законодавства України. Результатом розгляду звернення юридичної особи є підготовка на надання відповіді на адресу заявника.

16.12.2024 року виконавчим комітетом Черкаської міської ради розглянуто звернення позивача від 10.12.2024 за вих.№635 (вх.№32245-01-19) та надано відповідь вих.№18970/32245-01-19 за підписом заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

Таким чином, доводи позивача щодо неналежного розгляду його письмового звернення від 10.12.2024 року за вих.№635 (вх. №32245-01-19) є безпідставними, а тому позов в цій частині позовних вимог задоволенню не підлягає.

Позовні вимоги в частині визнання дій Департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міської ради щодо складення актів перевірок додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт та умов Договору на перевезення пасажирів автомобільним транспортом та повідомлень про застосування фінансових санкцій підлягають задоволенню, з огляду на таке.

Судом встановлено, що згідно п. 1.2. Договору на перевезення пасажирів автомобільним транспортом №17-21 від 06.05.2021 уповноваженим представником Виконавчого комітету Черкаської міської ради щодо виконання умов цього договору, перевірки та ін. є Департамент житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради, Управління транспорту, інші уповноважені виконавчим комітетом Черкаської міської ради або Черкаською міською радою особи.

Рішенням Виконавчого комітету Черкаської міської ради «Про визначення уповноваженого представника» від 10.12.2024 №1602 департамент дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міської ради визначено уповноваженим представником Замовника щодо виконання умов договорів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом №16-21 від 06.05.2021, №2-22 від 19.12.2022, №5-21 від 18.03.2021, №11-21 від 18.03.2021, №8-21 від 18.03.2021, №9-21 від 18.03.2021, №5-19 від 06.08.2019, №12-21 від 18.03.2021, №3-19 від 12.02.2019, №19-21 від 06.05.2021, №14-21 від 20.04.2021, №2-17 від 31.03.2017, №13-21 від 18.03.2021, №18-21 від 06.05.2021.

Наказом Департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міської ради від 10.12.2024 №108 створено транспортну комісію, визначено уповноважених осіб та доручено останнім здійснити перевірку виконання умов договорів на перевезення автомобільним транспортом №16-21 від 06.05.2021, №2-22 від 19.12.2022, №5-21 від 18.03.2021, №11-21 від 18.03.2021, №8-21 від 18.03.2021, №9- 21 від 18.03.2021, №5-19 від 06.08.2019, №12-21 від 18.03.2021, №3-19 від 12.02.2019, №19-21 від 06.05.2021, №14-21 від 20.04.2021, №2-17 від 31.03.2017, №13-21 від 18.03.2021, №18-21 від 06.05.2021.

В своїх поясненнях Департамент дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міської ради зазначив, що виконував рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради №1602 від 02.12.2024, виключно, в межах наданих повноважень та вимог чинного законодавства України.

В той же час суд зазначає, що наказ Департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міської ради від 10.12.2024 №108, яким доручено здійснити перевірку виконання умов договорів на перевезення автомобільним транспортом, не містить вказівки на перевірку договору №17-21 від 06.05.2021, а тому винесені рішення за наслідками такої перевірки є протиправними та підлягають скасуванню, оскільки остання проведена за відсутності правових підстав.

Решта доводів та аргументів учасників справи не впливають на результати вирішення спору по суті, не спростовують встановлених судом обставин у спірних правовідносинах та викладених висновків суду.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Відповідно до вимог статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Тобто, ці норми одночасно покладають обов'язок на сторін доводити суду обґрунтованість своїх тверджень або заперечень.

Враховуючи вищевикладене, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, приходить до висновку, що позовна заява підлягає частковому задоволенню.

Щодо здійснення розподілу судових витрат суд зазначає таке.

Відповідно до частини 3 статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволення позовних вимог.

Керуючись ст. 2, 19, 139, 241 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Позов задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міської ради щодо складання відносно ПП “Еліт-Транс» Актів перевірок додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт та умов Договору на перевезення пасажирів автомобільним транспортом від 11.12.2024 за №4, від 30.11.2024 за №11 та від 07.01.2025 за №2 та скасувати дані акти.

Визнати протиправними та скасувати повідомлення Департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міської ради від 13.12.2024 р. №313/06-24, від 30.12.2024 р. №228/06-24 та від 08.01.2025 р. №06/06-25 про застосування до ПП “Еліт-Транс» фінансових санкцій у розмірі 50 неоподатковуваних доходів громадян.

У задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Виконавчого комітету Черкаської міської ради на користь приватного підприємства “Еліт-Транс» сплачений судовий збір у сумі 3028 (три тисячі двадцять вісім) грн 00 коп.

Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду у строк, встановлений статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Валентина ЯНКІВСЬКА