Вирок від 02.06.2025 по справі 766/4898/24

Справа № 766/4898/24

н.п 1-кп/766/2451/25

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.06.2025 року Херсонський міський суд Херсонської області

в складі головуючого судді - ОСОБА_1 ,

при секретарі - ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за процедурою спеціального судового провадження за відсутності обвинуваченого (in absentia) матеріали кримінального провадження, відомості про яке внесено до ЄРДР 20.03.2024 року за № 12024231020000268 за обвинуваченням:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м. Херсон, Херсонської області, зареєстрованої та фактично проживаючої за адресою: провулок ОСОБА_6 , раніше не судимої,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_5 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 30.06.2022, реалізуючи прямий умисел, прийняла пропозицію представників окупаційної влади та добровільно зайняла посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території Херсонської області м. Херсон, а саме - «начальника отдела развития объектов права коммунальной собственности» в «военно - гражданской администрации Херсонской городской териториальной громады Херсонского района Херсонской области».

ОСОБА_5 достовірно розуміючи протиправність своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з метою ефективного виконання покладених на неї обов'язків представників незаконного органу влади, а саме окупаційної адміністрації держави-агресора «военно - гражданской администрации Херсонской городской териториальной громады Херсонского района Херсонской области» де виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарських функцій на посаді - «начальника отдела развития объектов права коммунальной собственности».

Таким чином, ОСОБА_5 з червня 2022 року по листопад 2022 року, перебуваючи на території тимчасово окупованого військами держави-агресора м. Херсона, діючи добровільно з прямим умислом, зайняла посаду «начальника отдела развития объектов права коммунальной собственности» в окупаційній адміністрації держави-агресора влади «военно - гражданской администрации Херсонской городской териториальной громады Херсонского района Херсонской области» та вчиняла дії, спрямовані на допомогу окупаційній адміністрації держави-агресора з метою завдання шкоди національним інтересам Україні шляхом реалізації дій та рішень окупаційної адміністрації, чим намагалася сприяти створенню її позитивного іміджу серед місцевого населення.

Суд кваліфікує дії обвинуваченої ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України як добровільне зайняття громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.

Вказане кримінальне провадження здійснювалось за відсутності ОСОБА_5 у зв'язку з її ухиленням від органу досудового розслідування та суду.

Ухвалою слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області від 28.03.2024 року надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у кримінальному провадженні № 12024231020000268 від 20.03.2024 року.

Під час досудового розслідування повістки про виклик ОСОБА_5 та повідомлення про підозру публікувалися в засобах масової інформації у газеті «Урядовий кур'єр», на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

Згідно із ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 08.08.2024 року кримінальне провадження відносно ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 111-1 КК України, проведено відповідно до ч.3 ст.323 КПК України, в порядку спеціального судового провадження за відсутності обвинуваченої (in absentia).

Повідомлення, виклики та процесуальні документи відносно ОСОБА_5 здійснювались усіма можливими способами, зокрема шляхом оприлюднення їх у газеті "Урядовий кур'єр", офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора та Херсонського міського суду Херсонської області, що відповідає встановленим вимогам кримінального процесуального законодавства.

Таким чином, суд вважає, що наявні у справі документи свідчать про відмову ОСОБА_5 , належним чином повідомленою про проведення відносно неї досудового розслідування та здійснення судового розгляду, від користування своїм правом предстати перед судом та захищати себе безпосередньо в такому суді, а так само свідчить про її намір ухилитися від кримінальної відповідальності.

В той же час, ухилення обвинуваченої ОСОБА_5 від правосуддя, суд оцінює як реалізацію останнєю її невід'ємного права на свободу від самозвинувачення чи самовикриття (п/п. «g» п. 3 ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, ст. 63 Конституції України), як одну з ключових гарантій презумпції невинуватості.

Захисник обвинуваченої ОСОБА_4 вважає недоведеною винуватість ОСОБА_5 в інкримінованому їй злочину, оскільки на його думку, стороною обвинувачення не було доведено, без розумного сумніву, вину ОСОБА_5 у пред'явленому їй обвинуваченню, а саме не доведено добровільність зайняття посади ОСОБА_5 . Показання свідків просив оцінити критично, оскільки ніхто з них не зміг підтвердити добровільність зайняття посади ОСОБА_5 , також як й не змогли підтвердити, що вона працювала саме на окупаційну владу. Матеріали справи не містять доказів, що вона виконувала функції зазначені в обвинувальному акті, проводила збори, виносила накази. Також просив врахувати матеріали що характеризують особу ОСОБА_5 , наявність у неї на утриманні батьків похилого віку. Просив застосувати щодо обвинуваченої ОСОБА_5 мінімальне можливе покарання, передбачене санкцією статті.

Суд вважає, що винуватість обвинуваченої ОСОБА_5 повністю доведена сукупністю наступних досліджених у судовому засіданні доказів, які ретельно перевірені та оцінені з точки зору їх належності, допустимості, достовірності, достатності та взаємозв'язку для ухвалення даного процесуального рішення, які суд враховує та бере до уваги досліджені у судовому засіданні, а саме:

- витягом з ЄРДР по кримінальному провадженню №12024231020000268 від 20.03.2024, який підтверджує факт внесення відомостей до ЄРДР з правовою кваліфікацією кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 111-1 КК України та коротким викладом обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення: у розпорядженні Херсонської окружної прокуратури наявні матеріали за фактом колабораційної діяльності мешканців міста Херсон, які зайняли посади у «військово-цивільній адміністрації м. Херсон», створеній окупаційною адміністрацією держави-агресора під час тимчасової окупації міста;

- витягом з ЄРДР по об'єднаному кримінальному провадженню №22022230000000131 від 10.05.2022, який підтверджує факт внесення відомостей до ЄРДР в тому числі і з правовою кваліфікацією кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 111-1 КК України та коротким викладом обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення: громадянкою України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та іншими мешканцями м. Херсона, які добровільно займають посади, пов'язані з виконання організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконному органі влади - «Військово-цивільній адміністрації Херсонської міської територіальної громади Херсонського району Херсонської області», що створений на тимчасово окупованій території Херсонської області;

- витягом з ЄРДР по об'єднаному кримінальному провадженню №42023232010000045 від 12.07.2023, який підтверджує факт внесення відомостей до ЄРДР з правовою кваліфікацією кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 111-1 КК України та коротким викладом обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення: У розпорядженні Херсонської окружної прокуратури наявні матеріали за фактом колабораційної діяльності мешканців міста Херсон, які зайняли посади у «військово-цивільній адміністрації м. Херсон», створеній окупаційною адміністрацією держави агресора під час тимчасової окупації міста. Встановлено, що в структуру «військово-цивільної адміністрації м. Херсон» входило: 2 департаменти, 13 управлінь та 23 відділи. У відділах працювало 43 особи які виконували функції, не пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, які отримували заробітну плату у грошових одиницях рф;

- протоколом огляду від 07.12.2023 сайту «Администрации Херсонской области» окупаційної влади з додатками до нього DVD-R диск із файлами, отриманими в ході огляду, роздрукованими «Указ № 018 от 12.05.2022 «О структуре органов исполнительной власти» та «Структура органов исполнительной власти», що підтверджує створення військо-цивільної адміністрації окупаційної влади; службы российской федерации» з додатком до нього, отриманим в ході огляду, роздрукованою «Выпиской из Единого государственного реестра юридических лиц», що підтверджує реєстрацію такого окупаційного органу влади рф на території м. Херсону як «военно - гражданская администрация Херсонской городской территориальной громады Херсонского района Херсонской области»;

- протоколом огляду від 07.12.2023 сайту «военно - гражданская администрация Херсонской городской территориальной громады Херсонского района Херсонской области» з додатком до нього, отриманим в ході огляду, роздрукованими «Указ № 39-у от 29.08.2022 «Об утверждении положения о Херсонской городской военно - гражданской администрации» та «Положение о Херсонской городской военно - гражданской администрации», що підтверджує створення такої юридичної особи як «военно - гражданская администрация Херсонской городской территориальной громады Херсонского района Херсонской области»;

- протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 07.03.2024 з фототаблицею та довідкою до нього, відповідно до якого свідок ОСОБА_7 впізнав на фотознімку ОСОБА_5 , яка під час окупації м. Херсону в 2022 році працювала в окупаційній військово-цивільній адміністрації м. Херсону на посаді « начальник отдела развития объектов права коммунальной собственности»;

- протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 06.09.2023 з фототаблицею та довідкою до нього, відповідно до якого свідок ОСОБА_8 впізнав на фотознімку ОСОБА_5 , яка під час окупації м. Херсону в 2022 році працювала в окупаційній військово-цивільній адміністрації м. Херсону на посаді «начальник отдела развития объектов права коммунальной собственности»;

- протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 03.01.2024 з фототаблицею та довідкою до нього, відповідно до якого свідок ОСОБА_9 впізнав на фотознімку ОСОБА_5 , яка під час окупації м. Херсону в 2022 році працювала в окупаційній військово-цивільній адміністрації м. Херсону на посаді «начальник отдела развития объектов права коммунальной собственности»;

- протоколом про результати проведення негласних слідчих (розшукових) дій - зняття інформації з електронних інформаційних систем від 18.12.2023 (розсекречений), відповідно до якого на сторінці ВГА г. Херсона виявлено списки працівників «военно - гражданской администрации Херсонской городской териториальной громады Херсонского района Херсонской области», які отримували заробітні плати, список працівників із зазначенням їхніх посад, де зазначено « ОСОБА_10 » на посаді «начальник отдела развития объектов права коммунальной собственности» в «военно-гражданской администрации Херсонской городской территориальной громады Херсонского района Херсонской области», яка відповідно до інформації з УСБУ Херсонській області, показам свідка ОСОБА_7 та протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 06.09.2023 за участю свідка ОСОБА_7 , є ОСОБА_5 та працює під псевдонімом « ОСОБА_10 »;

- протоколом про результати проведення негласних слідчих (розшукових) дій - зняття інформації з електронних інформаційних систем від 15.01.2024 (розсекречений), відповідно до якого на сторінці ВГА г. Херсона виявлено «положение и рапоряжение о табельном учете использования рабочего времени, утвержденное главой ВГА Кобец, которым определяется порядок заполнения, формирования и предоставления табеля учета использования рабочего времени, отработанного работником в нормальных условиях труда, и распространяется на все структурные подразделения ВГА г. Херсона».

- показаннями свідка ОСОБА_7 , який повідомив, що в літку 2022 року, під час окупації міста Херсон військовими рф, шукав собі роботу в місті, так як було скрутне фінансове становище, сусіди порекомендували звернутись до міської ради тобто вже на той час до окупаційної адміністрації, яка розташовувалась за адресою: проспект Ушакова, 37 в м. Херсон, що наче там йде набір людей на роботу. Прибувши до зазначеної організації останнього на вході зустріла охорона, це були озброєнні військові рф, пояснивши їм з якою метою він прийшов вони направили його на другий поверх, там його зустріла молода дівчина, напевно секретар і провела його до кабінету начальника відділу точної назви не пам'ятає, але щось пов'язано з комунальною власністю, його там зустріла жінка у якої на бейджу було зазначено ім'я, а саме « ОСОБА_11 », на що свідок з акцентував увагу, тому що він її впізнав, так як ця посадовиця йому була знайома в обличчя, неодноразово бачив її в медіа і взагалі по місту і впевнено знав її як ОСОБА_5 , яка і до окупації міста займала керівну посаду в органах місцевого самоврядування і займалась комунальним господарством, правильної назви її посади не знає. Також, свідок додав, що коли він зайшов до приймальні там була табличка «начальник отдела…..» і багато російської атрибутики та символіки, як в приймальні так і безпосередньо в кабінеті у начальника, а саме фото діючого президента росії, російські прапори, герб рф, лозунги російською мовою, які постійно використовувались в окупації Херсона «россия здесь на всегда» та багато друкованої літератури у вигляді буклетів та рекламних брошур. В ході співбесіди з ОСОБА_5 , зрозумів, що головною умовою для працевлаштування було - це отримання громадянства рф, потім оформлення паспорта та банківської карти для отримання заробітної плати, разом з цим свідок додав, що поведінка ОСОБА_5 (яка представлялась « ОСОБА_11 ») була дуже впевнена, активна, товариська;

- показаннями свідка ОСОБА_8 , який показав, що до окупації перебував в м. Херсоні, і працював в Херсонській міській раді за адресою проспект Ушакова 37. ОСОБА_5 знає тривалий час, працювали разом в одній установі. Приблизно в червні 2022 року при особистій зустрічі з ОСОБА_5 , дізнався про те, що вона продовжує працювати на своїй посаді тільки вже при російській владі, до окупації міста Херсон рф, її посада була це керівник департаменту комунальної власності, разом з цим ОСОБА_5 повідомила, що дуже задоволена заробітною платою, що її все влаштовує та у неї все добре. Тому свідок з упевненістю вважає, що ОСОБА_5 добровільно та зі своєї ініціативи пішла на співпрацю з представниками окупаційної влади;

- показаннями свідка ОСОБА_9 , який показав, що приблизно наприкінці липня 2022 року випадково зустрів на вулиці в м. Херсоні ОСОБА_5 , яку він знав раніше по роботі. Вони розмовляли, та ОСОБА_5 запропонувала йому допомогу з роботою, вказала, що вона працює “начальникомотдела развития объектов права коммунальной собственности» при окупаційній владі в м. Херсоні.

Оцінюючи досліджені судом докази, суд приходить до висновку, що всі досліджені докази є належними, оскільки підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню, допустимі, оскільки отримані в порядку встановленому КПК України, достовірні, оскільки фактичні дані, отримані з цих доказів не спростовані жодним іншим доказом, наданим сторонами кримінального провадження.

Показання допитаних судом свідків підтверджують добровільність дій ОСОБА_5 , та недоведеність існування будь-яких об'єктивних даних, які б свідчили про те, що до останньої застосовувалися заходи фізичного та/або психічного примусу, внаслідок застосування якого ОСОБА_5 вимушено зайняла посаду у незаконно створеному окупаційною владою на тимчасово окупованій території органі.

Аналізуючи, чи наявна у діях обвинуваченої ОСОБА_5 ознаки добровільності, суд враховує постанову Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду від 31.01.2024 у справі №638/5446/22, провадження №51-4092км23, відповідно до якої зазначено, що в кримінальному праві добровільним вважається діяння, яке вчинено при можливості вибрати декілька варіантів поведінки, з урахуванням сукупності обставин, які можуть виключати кримінальну протиправність за приписами статей 39, 40 КК України.

Таким чином, всі зазначені докази у своїй сукупності та взаємозв'язку не містять суперечностей, доповнюють один одного і дають можливість суду дійти однозначного висновку про те, що вина ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого йому кримінальних правопорушень передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України.

При призначенні певного виду та конкретної міри покарання в межах, встановлених у санкціях ч.5 ст. 111-1 КК України, та враховує характер і ступінь суспільної небезпеки, ступінь тяжкості вчинених злочинів, які відповідно до ст.12 КК України віднесено до тяжких, обставини їх вчинення, дані про особу обвинуваченої та спричинені наслідки.

Перевіркою даних про особу обвинуваченої ОСОБА_5 встановлено, що вона є раніше не судимою особою; відомості про наявність утриманців відсутні; дані про її перебування на обліку у лікарів нарколога та психіатра відсутні, перебуває у розшуку з 20.03.2024 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України.

Обставин, що пом'якшують покарання обвинуваченій ОСОБА_5 відповідно до ст. 66 КК України, судом не встановлено.

Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченій ОСОБА_5 відповідно до ст.67 КК України, суд визнає вчинення злочину з використання умов воєнного стану.

При призначенні ОСОБА_5 покарання, суд враховує вимоги ч.2 ст.61 Конституції України, згідно якої - юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.

Відповідно до ч.2 ст.50 КК України, покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засудженого, а також запобігання вчиненню нових злочинів, як засудженим так і іншими особами.

Тож, враховуючи наведене, зважаючи на те, що ОСОБА_5 переховується від суду, з урахуванням тяжкості і обставин вчиненого кримінального правопорушення, їх невідворотних наслідків, відсутності обставин, що пом'якшують та обтяжують покарання обвинуваченої, з урахуванням особи обвинуваченої, яка є раніше не судимою особою, суд приходить до висновку про необхідність призначення обвинуваченій покарання в межах санкцій ч.5 ст. 111-1 КК України лише в умовах ізоляції його від суспільства, з позбавленням права обіймати будь-які посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, у державних та комунальних підприємствах, установах та організаціях, що надають публічні послуги, строком на 15 (п'ятнадцять) років, з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна.

Підстав для звільнення від відбування покарання з випробуванням, у відповідності до вимог ст. 75 КК України, або ж застосування ст. 69 КК України суд не знаходить, у зв'язку з відсутністю передумов, за яких дані правові норми можуть бути застосовані.

Доля речових доказів підлягає вирішенню відповідно до ст. 100 КПК України.

Відповідно до ч. 4 ст. 174 КПК України, суд, одночасно із ухваленням рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна. Суд скасовує арешт майна, зокрема, якщо майно не підлягає спеціальній конфіскації, не призначення судом покарання у виді конфіскації майна та/або незастосування спеціальної конфіскації.

Як встановлено під час судового розгляду, ухвалою слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області від 28.03.2024 року накладено арешт на майно, яке належить на праві приватної власності ОСОБА_5 з метою забезпечення конфіскації .

Таким чином, враховуючи, що ОСОБА_5 призначається додаткове покарання у виді конфіскації всього майна, яке є її особистою власністю, з метою забезпечення виконання вироку, арешт, накладений на зазначене вище майно, слід залишити без змін.

Керуючись ст.ст. 368, 374 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, та призначити покарання у виді позбавлення волі на строк 10 (десять) років з позбавленням права обіймати будь-які посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, у державних та комунальних підприємствах, установах та організаціях, що надають публічні послуги на строк 15 (п'ятнадцять) років та з конфіскацією всього належного їй майна.

Запобіжний захід у виді тримання під вартою, без визначення розміру застави, застосований ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 28.03.2024 року - залишити без змін, до затримання обвинуваченої ОСОБА_5 та приведення вироку до виконання.

Початок строку відбуття покарання у виді позбавлення волі ОСОБА_5 , рахувати з моменту приведення вироку до виконання, тобто з дня її фактичного затримання.

Строк додаткового покарання у вигляді позбавлення права обіймати будь-які посади в правоохоронних органах, а також органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування та займатися правоохоронною діяльністю та діяльністю, пов'язаною з наданням публічних послуг, рахувати з моменту відбуття ОСОБА_5 основного покарання.

Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області від 28.03.2024 року на майно, яке належить на праві приватної власності ОСОБА_5 , а саме:

- квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , яку належить ОСОБА_5 відповідно до договору купівлі-продажу, серія та номер: 807, виданому 19.04.2013 приватним нотаріусом Херсонського міського нотаріального округу ОСОБА_12 з реєстраційним номером об'єкта нерухомого майна - 38845965101;

- житловий будинкок, з надвірними будівлями та спорудами, розташований за адресою: АДРЕСА_2 , який належить ОСОБА_5 відповідно до договору купівлі-продажу ВКС 854376, виданий 28.12.2005, посвідчений приватним нотаріусом ОСОБА_13 за р. №2622, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна - 856134.

- залишити без змін до виконання в частині конфіскації майна.

Речові докази:

?щорічна декларація за 2016 рік ОСОБА_5 , податковий номер 2277125760, з місцем роботи: начальник управління транспортної, дорожньої інфраструктури і зв'язку Херсонської міської ради на 8 арк.,

?інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №118774386 від 28.03.2018 на ОСОБА_14 на 4 арк.,

?інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №111763203 від 25.01.2018 на адресу АДРЕСА_2 на 3 арк.,

?інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №111763062 від 25.01.2018 на адресу АДРЕСА_1 на 2 арк.,

?«Положение об отделе развития объектов права комунального имущества военно-гражданской администрации г. Херсона» на 5 аркушах;

?Відповідь на ім'я «в.и.о. губернатора Херсонской области ОСОБА_15 » про співробітників, які працювали 3 і більше місяці, починаючи з 13.04.2022 на 4 аркушах, в якій зазначено 66 працівників окупаційної ВГА м. Херсону;

?Відповідь на ім'я «в.и.о. губернатора Херсонской области ОСОБА_15 » про співробітників, які працювали 3 і більше місяці, починаючи з 13.04.2022 на 4 аркушах, в якій зазначено 66 працівників та 18 підрозділів окупаційної ВГА м. Херсону

?блокнот синього кольору з записами- залишити в матеріалах справи.

А речові докази:

?футболка виготовлена з тканини білого кольору з написами червоного кольору «Наш выбор социализм» з одного боку, та на іншому боці з написами червоного кольору «Наш выбор социализм» і зображення серпа та молота схрещеними між собою;

?футболка виготовлена з тканини червоного кольору з написами білого кольору «КПУ» із зображення серпа та молота схрещеними між собою та п'ятиконічною зіркою з одного боку, та на іншому боці з написами білого кольору «Компартия Украины» із зображення серпа та молота схрещеними між собою та п'ятиконічною зіркою, упакована до полімерного мішка ;

?шість значків із зображеннями, ззовні схожими на комуністичні;

?дерев'яна рамка із тканинною основою та склом, під яким на основі закріплені 16 об'єктів - значків, погон, шеврону із зображеннями, ззовні схожими на комуністичні;

?упаковка-конверт для фотозображень з написом «Вербицкий», в середині якого знаходиться 5 фотокарток із зображеннм чоловіка;

?паперовий ящик із написами «Союза армян россии. Общероссийская общественная организация. Гуманитарная помощь от армян россии» з друкованим текстом продуктів, які входили в набір гуманітарної допомоги - знищити.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Вирок може бути оскаржений до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області протягом 30 днів з дня його проголошення, а особою, яка перебуває під вартою - в той же строк з моменту вручення копії судового рішення.

Якщо апеляційну скаргу подано обвинуваченим, щодо якого судом ухвалено вирок за результатами спеціального судового провадження, суд поновлює строк за умови надання обвинуваченим підтвердження наявності поважних причин, передбачених ст.138 КПК України, та надсилає апеляційну скаргу разом із матеріалами кримінального провадження до суду апеляційної інстанції, з дотриманням правил, передбачених ст.399 КПК України.

Копію вироку негайно після його проголошення вручити/надіслати учасникам судового провадження.

Суддя ОСОБА_1