03.06.2025 Справа № 756/6484/25
Справа № 756/6484/25
3/756/2616/25
03.06.2025 Оболонський районний суд міста Києва у складі головуючого судді Касьян А.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 51 КУпАП,
за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 ,
20.03.2025 о 13:55 ОСОБА_1 , перебуваючи у магазині «ФОРА» у місті Києві (ВУЛ. Йорданська, 20), вчинив дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, а саме: сьомга «Veladis» (арт. 942881) у кількості 1 шт. вартістю 165,83 грн, чим завдав матеріальну шкоду на вказану суму, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 51 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою винуватість у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, щиро розкаявся., пояснив, що не мав наміру красти, а в силу віку (84 роки) та хвороби пам'яті забув, що поклав цей товар не до кошику а до сумки. Після того, як його зупинив адміністратор, він готовий був заплатити за товар, однак йому відмовили в категоричній форм та викликали поліцію.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши докази, які містяться в матеріалах справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов висновку про доведеність винуватості останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 51 КУпАП, з огляду на таке.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Положеннями ст. 251 цього Кодексу передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами та іншими документами.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
З матеріалів справи вбачається, що винуватість ОСОБА_1 в учиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 51 КУпАП, підтверджується відомостями, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії ГП №524465; заяві ОСОБА_3 , довідці про вартість викраденого майна від 20.03.2025; зберігальній розписці про передачу на відповідальне зберігання викраденого майна; рапорті уповноваженої особи Оболонського УП ГУНП у м.Києві від 20.03.2025№ відеозаписах з нагрудної бодікамери патрульного поліцейського №765292 та №473608, з огляду на що суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав вважати, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 51 КУпАП.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при призначенні стягнення правопорушнику суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан, обставини що обтяжують і пом'якшують відповідальність.
Згідно ст. 22 цього Кодексу при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Встановлені в ході судового розгляду обставини адміністративної справи в сукупності суд визнає такими, що свідчать про малозначність вчиненого правопорушення, а тому в даному конкретному випадку суд вважає можливим звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності і обмежитись оголошенням усного зауваження.
Пунктом 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та ст. 401 КУпАП визначено, що судовий збір стягується лише у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, а тому, враховуючи, що усне зауваження не відноситься до видів адміністративних стягнень з огляду на положення ст. 24, ч. 2 ст. 284 КУпАП, не вбачає підстав для звернення судового збору.
Керуючись статтями 22 ,1551, 251, 252, 283-285 КУпАП, суд, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 51 КУпАП стосовно ОСОБА_1 закрити відповідно до пункту 3 ч. 1, ч. 2 ст. 284 КУпАП, звільнивши останнього від адміністративної відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП, і обмежитись оголошенням усного зауваження.
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 51 КУпАП закрити на підставі ч. 2 ст. 284 КУпАП.
Речові докази: сьомга «Veladis» (арт. 942881) у кількості 1 шт., залишити у володінні ТОВ «ФОРА».
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд міста Києва протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.
У порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Суддя А.В. Касьян