справа № 380/14356/23
03 червня 2025 року
Cуддя Львівського окружного адміністративного суду Кедик М.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження заяву представника Виконавчого комітету Львівської міської ради у справі за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Львівської міської ради про визнання протиправними дій, -
встановив:
У червні 2023 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Виконавчого комітету Львівської міської ради, в якому просила:
- визнати протиправними дії Виконавчого комітету Львівської міської ради щодо прийняття рішення № 274 “Про відмову у наданні містобудівних умов та обмежень на реконструкцію гр. ОСОБА_1 зблокованої нежитлової будівлі котеджу № 5 у житлову одиницю (квартиру АДРЕСА_1 » після спливу 10 робочих днів з дня реєстрації її звернення від 08 лютого 2023 року, яке зареєстроване в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва за номером АМ01:3800-9684-4667-4664;
- визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради від 22 березня 2023 року № 274 “Про відмову у наданні містобудівних умов та обмежень на реконструкцію гр. ОСОБА_1 зблокованої нежитлової будівлі котеджу № 5 у житлову одиницю (квартиру АДРЕСА_1 .
Ухвалою від 25.04.2025 суддя прийняла до провадження справу № 380/14356/23.
Представник Виконавчого комітету Львівської міської ради подав заяву про заперечення щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Заяву обґрунтовує тим, що предметом оскарження у даній справі є рішення виконавчого комітету від 21.03.2023 № 274 «Про відмову у наданні містобудівних умов та обмежень на реконструкцію гр. ОСОБА_1 зблокованої нежитлової будівлі котеджу № 5 у житлову одиницю (квартиру АДРЕСА_1 . З'ясування тієї обставини, чи у відповідності до закону було відмовлено у затвердженні містобудівних умов та обмежень, на підставі поданих документів, та чи дійсно наміри замовника містобудівних перетворень не відповідають містобудівній документації на місцевому рівні, має істотне значення для правильного вирішення судового спору. Виконавчий комітет Львівської міської ради вважає за необхідне здійснити перехід з розгляду справи в порядку спрощеного провадження в розгляд справи за правилами загального позовного провадження, з метою ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення.
Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно з ч. 2. ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті, зміст якої відповідає змісту ч. 4 ст. 12 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 3 ст. 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Представник позивача, звернувшись до суду з клопотанням про перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження, не навів обґрунтованих підстав доцільності такого розгляду, а саме, у чому полягає складність цієї справи чи інших обставин, які свідчать, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у цій справі вимагають розгляду у загального позовному провадженні.
При цьому, відповідач може реалізувати своє право на викладення у письмовій формі своїх вимог, заперечень, аргументів, пояснень та міркувань, подавши суду заяви по суті справи або додаткові пояснення щодо окремого питання (стаття 159 КАС України), а також подати додаткові докази (статті 79 КАС України).
Розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження жодним чином не впливає на всебічність та повноту дослідження обставин справи, на обґрунтованість та законність прийнятого за результатами розгляду справи рішення, а також жодним чином не применшує значимість та важливість справи для сторін.
Суд звертає увагу, що даний спір не входить до виключного переліку справ, які розглядаються за правилами загального позовного провадження, визначеного ч. 4 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України та не підпадає під перелік справ у спорах, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження, визначеного ч. 4 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи наведене, у суду наявні підстави для відмови у задоволенні заяви представника Виконавчого комітету Львівської міської ради про розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 241-243, 248, 262 КАС України, суд -
ухвалив:
у задоволенні заяви представника Виконавчого комітету Львівської міської ради про розгляд справи в порядку загального позовного провадження - відмовити.
Ухвала набирає законної сили негайно після постановлення та окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за наслідками розгляду справи.
Суддя Кедик М.В.