Ухвала від 04.06.2025 по справі 640/10712/20

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

04 червня 2025 року Справа №640/10712/20

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Абдукадирова К.Е., розглянувши в порядку письмового провадження матеріали адміністративної справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ІНТЕРТРАНСГРУП» до Головного сервісного центру МВС, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору Регіональний сервісний центр МВС у Львівській області про визнання протиправними та скасування висновків, зобов'язання вчинити певні дії,-

УСТАНОВИВ:

Товариством з обмеженою відповідальністю “ІНТЕРТРАНСГРУП» (адреса місцезнаходження: 03049, м. Київ, вул. Архітектора Кобелєва, буд. 1/7, ідентифікаційний код - 33260662) (надалі - позивач або ТОВ “ІНТЕРТРАНСГРУП» або Товариство) подано на розгляд Окружному адміністративному суду міста Києва позов до Головного сервісного центру МВС (адреса місцезнаходження: 04071, м. Київ, вул. Лук'янівська, 62, ідентифікаційний код - 40109173) (надалі - відповідач або ГСЦ МВС), третя особа (згідно позову) - Регіональний сервісний центр МВС у Львівській області (адреса: 79040, Львівська обл., м. Львів, вул. Данила Апостола, буд. 11, ідентифікаційний код - 40112385), у якому позивач просить суд:

- визнати протиправними та скасувати висновок Регіонального сервісного центру МВС в Львівській області про результати моніторингу інформації результатів проведення обов'язкового технічного контролю транспортного засобу та визнання протоколу “недійсним» від 12.11.2019, яким визнано недійсним протокол перевірки технічного стану транспортного засобу № 00931-01137-19 від 11.11.2019;

- визнати протиправними та скасувати висновок Регіонального сервісного центру МВС в Львівській області про результати моніторингу інформації результатів проведення обов'язкового технічного контролю транспортного засобу та визнання протоколу “недійсним» від 13.03.2020, яким визнано недійсним протокол перевірки технічного стану транспортного засобу № 00931-00301-20 від 12.03.2020;

- визнати протиправними та скасувати висновок Регіонального сервісного центру МВС в Львівській області про результати моніторингу інформації результатів проведення обов'язкового технічного контролю транспортного засобу та визнання протоколу “недійсним» від 13.03.2020, яким визнано недійсним протокол перевірки технічного стану транспортного засобу № 00931-00302-20 від 12.03.2020;

- визнати протиправними та скасувати висновок Регіонального сервісного центру МВС в Львівській області про результати моніторингу інформації результатів проведення обов'язкового технічного контролю транспортного засобу та визнання протоколу “недійсним» від 07.04.2020, яким визнано недійсним протокол перевірки технічного стану транспортного засобу № 00931-00415-20 від 03.04.2020;

- зобов'язати Головний сервісний центр МВС внести інформацію до Загальнодержавної бази результатів проведеного обов'язкового технічного контролю про визнання “перевіреним» протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу № 00931-01137-19 від 11.11.2019;

- зобов'язати Головний сервісний центр МВС внести інформацію до Загальнодержавної бази результатів проведеного обов'язкового технічного контролю про визнання “перевіреним» протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу № 00931-00301-20 від 12.03.2020;

- зобов'язати Головний сервісний центр МВС внести інформацію до Загальнодержавної бази результатів, проведеного обов'язкового технічного контролю про визнання “перевіреним» протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу № 00931-00302-20 від 12.03.2020;

- зобов'язати Головний сервісний центр МВС внести інформацію до Загальнодержавної бази результатів проведеного обов'язкового технічного контролю про визнання “перевіреним» протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу № 00931-00415-20 від 03.04.2020.

Ухвалою від 640/10712/20 Окружним адміністративним судом міста Києва позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.06.2020 відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Залучено Регіональний сервісний центр МВС у Львівській області (адреса: 79040, м. Львів, вул. Данила Апостола, 11) у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.

13 грудня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 2825-ІХ “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» (далі - Закон № 2825), який набрав чинності 15 грудня 2022 року.

На підставі ст. 1 Закону № 2825 Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідований.

П. 2 розділу ІІ “Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2825 (в редакції Закону України від 16 липня 2024 року № 3863-ІХ Про внесення змін до пункту 2 розділу ІІ “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ» (далі - Закон № 3863), який набрав чинності 26 вересня 2024 року), установлено, що з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя.

До початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом, крім випадку, передбаченого абз. 4 цього пункту.

Не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва адміністративні справи, які були передані до Київського окружного адміністративного суду та розподілені між суддями до набрання чинності Законом № 3863, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом № 3863, але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена ч. 1 ст. 27, ч. 3 ст. 276, ст. ст. 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Справи, підсудність яких визначена ч. 1 ст. 27, ч. 3 ст. 276, ст. ст. 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України, до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

Після початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду Київський окружний адміністративний суд та інші окружні адміністративні суди України завершують розгляд та вирішення переданих їм справ.

Судом апеляційної інстанції щодо всіх справ, підсудних окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, та переданих на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України відповідно до цього Закону, є Шостий апеляційний адміністративний суд.

До початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду вирішення процесуальних питань, пов'язаних з виконанням судових рішень у справах, розглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, здійснює Київський окружний адміністративний суд.

На підставі п. 2 розділу ІІ “Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2825 (в редакції Закону № 3863) проведений автоматизований розподіл адміністративних справ, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, між окружними адміністративними судами України з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ відповідно до Порядку передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затвердженому наказом Державної судової адміністрації України від 16 вересня 2024 року № 399.

За результатами автоматизованого розподілу адміністративних справ, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, між окружними адміністративними судами України, ця справа передана на розгляд та вирішення Донецькому окружному адміністративному суду.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу передано для розгляду судді Абдукадировій К.Е.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 27 травня 2025 року прийнято до провадження адміністративну справу № 640/10712/20. Розгляд справи № 640/10712/20 розпочато спочатку в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

04 червня 2025 року на адресу суду від позивача надійшла заява про залишення позовної заяви без розгляду.

Відповідно до ч. 1 ст. 47 Кодексу адміністративного судочинства України позивач має право на будь - якій стадії судового процесу відмовитися від позову.

Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 240 Кодексу адміністративного судочинства України, суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.

За приписами ч.ч. 2, 3 ст. 240 Кодексу адміністративного судочинства України заява про залишення позову без розгляду може бути подана лише до початку розгляду справи по суті.

Про залишення позову без розгляду суд постановляє ухвалу.

Зважаючи на наведене, суд вважає за можливе залишити без розгляду позов Товариства з обмеженою відповідальністю “ІНТЕРТРАНСГРУП» до Головного сервісного центру МВС, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору Регіональний сервісний центр МВС у Львівській області про визнання протиправними та скасування висновків, зобов'язання вчинити певні дії, оскільки цим реалізується принцип диспозитивності адміністративного процесу, який полягає у можливості позивача вільно розпоряджатися своїми матеріальними і процесуальними правами.

Відповідно до абзацу шостого пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2825-IX, судом апеляційної інстанції щодо всіх справ, підсудних окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, та переданих на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України відповідно до цього Закону, є Шостий апеляційний адміністративний суд».

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 240, 243, 248, 256, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Залишити без розгляду позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “ІНТЕРТРАНСГРУП» до Головного сервісного центру МВС, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору Регіональний сервісний центр МВС у Львівській області про визнання протиправними та скасування висновків, зобов'язання вчинити певні дії.

Повний текст ухвали складено та підписано 04 червня 2025 року.

Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтями 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.

Суддя К.Е. Абдукадирова