Ухвала від 29.01.2025 по справі 757/4031/25-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/4031/25-к

пр. 1-кс-5842/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2025 року слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва - ОСОБА_1 при секретарі - ОСОБА_2

за участю прокурора - ОСОБА_3

захисника - адвоката - ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Старшого слідчого в особливо важливих справах 3-го відділу (документування злочинів проти миру, людяності та ознак геноциду) управління документування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_5 про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,- В С Т А Н О В И В :

Старший слідчий в особливо важливих справах 3-го відділу (документування злочинів проти миру, людяності та ознак геноциду) управління документування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_5 , звернувся до слідчого судді з клопотанням обрання щодо підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Одеса, громадянину України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, без визначення розміру застави та строку дії запобіжного заходу. Клопотання обґрунтовує тим, Слідчими Головного слідчого управління Національної поліції України, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, розслідується кримінальне провадження № 12023020160000534 від 23.10.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України. Досудовим розслідуванням установлено, що у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який в подальшому неодноразово продовжувався відповідними Указами Президента України з 24.02.2022 в Україні до теперішнього часу введено воєнний стан. Крім того, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до ч. 2 ст. 102, п. 1, 17, 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» від 24.02.2022 № 69/2022, який у подальшому неодноразово продовжувався відповідними Указами Президента України, на усій території України з 24.02.2022 оголошена та проводиться загальна мобілізація. На підставі вищевказаних Указів Президента України, тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені ст.ст. 30 34, 38, 39, 41, 44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені ч. 1 ст. 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», зокрема, виїзд за межі країни громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років забороняється. Так, ст. 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» визначено, що правила перетинання державного кордону України громадянами України встановлюються Кабінетом Міністрів України. У свою чергу, Постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1997 № 57 затверджено Правила перетинання державного кордону громадянами. Відповідно до зазначеної постанови право перетинання державного кордону України військовозобов'язаними під час дії воєнного стану надано особам лише з окремих документально підтверджених підстав. У ч. 9 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначено, що військовозобов'язані - це особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави. Відповідно до ст. 15 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 25-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Згідно зі ст. 22 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» граничний вік перебування на військовій службі (в тому числі в резерві), встановлюється для військовослужбовців, які проходять військову службу під час особливого періоду - до 60 років. Водночас з цим, п. 6 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» передбачено, що в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, такі заходи правового режиму воєнного стану, зокрема встановлювати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, особливий режим в'їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів. Згідно ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки підлягають громадяни України, які визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку. Відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» і Указу Президента України «Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України» під час дії воєнного стану та оголошеної мобілізації не підлягають мобілізації особи виключені з військового обліку за станом здоров'я або визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії). Таким чином, під час дії воєнного стану та оголошеної загальної мобілізації громадяни України чоловічої статі, окрім тих, яких виключено з військового обліку за станом здоров'я на підставі рішення військово-лікарської комісії, зокрема не мають право на перетин державного кордону на виїзд з України. Зазначені вище обставини створили передумови для отримання незаконних прибутків в умовах воєнного стану за рахунок організації незаконного переправлення через державний кордон України громадян України чоловічої статі призивного віку, які підпадають під мобілізацію та не мають законних підстав для виїзду за державний кордон України. Так, приблизно в лютому 2024 року ОСОБА_6 , перебуваючи у невстановленому місці, діючи спільно за попередньою змовою з ОСОБА_7 та невстановленими особами, умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій та бажаючи їх настання, з корисливих мотивів, організували незаконне переміщення через державний кордон України громадян України чоловічої статі призивного віку, які підпадають під мобілізацію та не мають законних підстав для виїзду за державний кордон України, проте мають бажання будь-яким способом перетнути український кордон. Організація незаконного переміщення через державний кордон України полягала у підшуканні таких громадян України, координації їхній дій, наданні вказівок та порад з метою реалізації та отримання грошових коштів від таких осіб за надані ними послуги, з кінцевою метою - власне незаконне збагачення. Керуючись єдиним умислом, 29.04.2024 ОСОБА_6 , діючи спільно за попередньою змовою з ОСОБА_7 та невстановленими особами, організували незаконне переправлення через державний кордон України наступних громадян України чоловічої статті призивного віку, які підпадають під мобілізацію та не мають законних підстав для виїзду за державний кордон України, а саме: ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , та ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_7 . Своїми умисними діями, що виразилися в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчинені щодо кількох осіб, за попередньою змовою групою осіб, вчинені з корисливих мотивів, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України. 10.01.2025 у відповідності до ст.ст. 135, 278 КПК України повідомлення про підозру ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженці м. Одеса, громадянину України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, вручено ОСОБА_14 . Відповідно до ст. 12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 332 КК України, за ступенем тяжкості є тяжким злочином, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна Під час досудового розслідування встановленні обставини, які дають достатні підстави для підозри ОСОБА_6 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення. Зазначені обставини підтверджуються матеріалами кримінального провадження, зібраними в ході проведення досудового розслідування, а саме: матеріалами, отриманими від Держприкордонслужби України, а саме: поясненнями ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_9 , ОСОБА_15 , ОСОБА_13 , ОСОБА_12 , в яких останні зізнаються у спробі незаконно перетнути державний кордон України через річку Дністер у бік Республіки Молдова, при цьому, вказують на осіб які їм у цьому мали допомогти та їх транспортні засоби; протоколами про накладення на вищевказаних осіб адміністративних стягнень за незаконний перетин кордону. протоколом огляду місця події на території проїздної частини автодороги Р36 «Могилів-Подільський - Немирів», в ході якого виявлено два транспортні засоби, а саме: MAZDA 6 з номерним знаком НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_16 та ВАЗ 2114 з номерним знаком НОМЕР_2 білого кольору під керуванням ОСОБА_7 , які здійснювали перевезення громадян ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_9 , ОСОБА_15 , ОСОБА_13 , ОСОБА_12 , а також вилучено мобільні телефони вказаних осіб; протоколом огляду мобільних телефонів ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_9 , ОСОБА_15 , ОСОБА_13 , ОСОБА_12 , ОСОБА_7 , ОСОБА_17 , ОСОБА_16 зафіксовано переписки в месенджері «Signal» з особами, в тому числі з ОСОБА_6 , які надають вказівки та поради щодо подальших дій ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_9 , ОСОБА_15 , ОСОБА_13 , ОСОБА_12 , зазначає точки збори, час та місця зустрічей з особами, які допомагають незаконно перетнути державний кордон України; протоколом допиту свідка ОСОБА_18 (співробітник Держприкордонслужби України) від 10.05.2024, який пояснює, що 29.04.2024 в телефонному режимі від начальника відділення прикордонної служби «Могилів-Подільський» ОСОБА_19 отримав інформацію про два транспортних засоби, один з яких ВАЗ -21014 білого кольору, в яких знаходяться близько десяти особ чоловічої статі призивного віку, водії та один з пасажирів можливо пособники. Після отримання інформації свідок почав почав рух напроти двох зазначених транспортних засобів та в подальшому виявив транспортні засоби MAZDA 6 з номерним знаком НОМЕР_1 та ВАЗ 2114 з номерним знаком НОМЕР_2 білого кольору на узбіччі. Крім цього працівники Головного оперативно-розшукового відділу НОМЕР_3 прикордонного загону здійснювали перевірку громадян які рухаливсь в даних транспортних засобах в бік держанвого кордону. Пасажирами даного транспортного засобу виявилися громадяни України, а саме: ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_9 , ОСОБА_15 , ОСОБА_13 , ОСОБА_12 . На місці під час розмови було встановлено, що чоловіки мали на меті намір незаконно перетнути кордон України за грошову винагороду від 8000 до 11000 доларів США, водіями вказаних автомобілів виявились жителі м. Могилів-Подільський ОСОБА_20 та ОСОБА_21 , крім того серед зазначених осіб був громадянин Республіки Молдова ОСОБА_22 , який мав безпосередньо переправити шістьох громадян України через р. Дністер в Республіку Молдова; протоколом допиту свідка ОСОБА_23 (співробітник Держприкордонслужби України) від 11.05.2024, який у своїх поясненнях підтверджує покази ОСОБА_18 разом з яким у той момент перебував на чергуванні; протоколами допитів свідків ОСОБА_13 , ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та ОСОБА_11 в яких останні зізнаються у спробі незаконно перетнути державний кордон України через річку Дністер у бік Республіки Молдова за грошову винагороду, при цьому, вказують, що вели переписки в месенджері «Signal» з особами, в які надають вказівки та поради щодо їхніх подальших дій, зазначають точки зборів, місця їхнього проживання, час та місця зустрічей з особами, які допомагають незаконно перетнути державний кордон України, що саме таким чином вони зустрілись з водіями транспортних засобів, сіли до їхніх автомобілів з метою перетнути державний кордон України поза межами пунктів пропуску протоколами огляду від 19.05.2024 відео записів з камер спостереження, які належать магазину «Метро» за адресою Хмельницьке шосе, 1, м. Вінниця. За результатами огляду встановлено, що відеозйомка відбувалася 29.04.2024 у період з 11:50 по 12:20 на якій зафіксовано осіб зовні схожих на ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_9 , ОСОБА_15 , ОСОБА_13 , ОСОБА_12 , ОСОБА_7 , ОСОБА_17 , ОСОБА_16 , причетну до вчинення розслідуваного злочину, які зустрічаються та розсідаються в транспортні засоби MAZDA 6 з номерним знаком НОМЕР_1 та ВАЗ 2114 з номерним знаком НОМЕР_2 білого кольору. протоколами огляду відео записів від 19.05.2024 з камер спостереження, які належать автомийці «Чисте місто» за адресою Вінницька область, с. Зарванці, Барське шосе, 1. За результатами огляду встановлено, що відеозйомка відбувалася 29.04.2024 у період з 11:50 по 12:20 на якій зафіксовано осіб зовні схожих на ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_9 , ОСОБА_15 , ОСОБА_13 , ОСОБА_12 , ОСОБА_7 , ОСОБА_17 , ОСОБА_16 , причетну до вчинення розслідуваного злочину, які зустрічаються та розсідаються в транспортні засоби MAZDA 6 з номерним знаком НОМЕР_1 та ВАЗ 2114 з номерним знаком НОМЕР_2 білого кольору. протоколом допиту свідка ОСОБА_24 , від 27.06.2024, яка являється адміністратором готелю «Сафарі», в ході допиту повідомила про те, що через інтернет ресурс, а саме сайт для бронювання «Booking.com» один з номерів готелю був заброньований на 22.04.2024 на ім'я ОСОБА_6 із зазначенням номеру телефону 068 330 1122. протоколом огляду інформації від 23.06.2024, яка була надана криптовалютною біржою Binance Департаменту кіберполіції Національної поліції України. За результатами огляду встановлено що ОСОБА_6 використовує особистий криптовалютний гаманець для вчинення операцій з переказів віртуальних активів, в тому числі отримання грошових коштів (криптовалюти) від осіб які мали бажання незаконного перетнути державний кордон України поза пунктами пропуску. іншими матеріалами кримінального провадження у своїй сукупності. У ході досудового розслідування кримінального провадження виникла обґрунтована необхідність у забезпеченні виконання підозрюваним ОСОБА_6 покладених на нього органом досудового розслідування та судом процесуальних обов'язків, а також запобігання ризикам, передбаченим п. 1, 2, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме що підозрювана може: п.1) переховуватись від органу досудового розслідування та/або суду; п. 2) знищити, сховати або спотворити речі і документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; п. 3) незаконно впливати на свідків та потерпілих; п. 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється. Ризик, передбачений п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, що ОСОБА_6 може переховуватися від органу досудового розслідування та/або суду обґрунтовується тим, що ОСОБА_6 , будучи підозрюваним у вчиненні тяжкого злочину, усвідомлюючи невідворотність реального покарання за вчинене ним кримінальне правопорушення, не маючи обмежень у вільному перетині державного кордону України під час воєнного стану, до того ж, знаючи шляхи обходу контрольних прикордонних пунктів, буде намагатися уникнути кримінальну відповідальність шляхом виїзду за межі території України, зміни місця проживання, неявки на виклики слідчого, прокурора та суду. Ризики, передбачені п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України, обґрунтовуються тим, що у разі перебування ОСОБА_6 під дією запобіжного заходу, не пов'язаного з триманням під вартою, останній, усвідомлюючи тяжкість покарання, яке йому загрожує у разі доведення вини, може вжити заходів, спрямованих на знищення, приховування або спотворення речей і документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення та на даному етапі досудового розслідування не відшукані слідством, серед яких: паспорти громадян України для виїзду за кордон, які належать особам, які вирішили незаконно перетнути кордон; мобільні телефони, планшети та інша техніка, в яких міститься листування з ОСОБА_7 та іншими невстановленими особами, причетними до організації незаконного переправлення осіб через кордон, координати точок збору тощо. Ризик, передбачений п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, обґрунтовується тим, що ОСОБА_6 з метою уникнення кримінальної відповідальності за інкриміноване йому діяння може вчинити психологічний тиск на свідків у цьому кримінальному провадженні, оскільки підозрюваному відомі їх анкетні та контактні дані, а також остання знає інших осіб, які на даному етапі слідства допитані не були, зокрема невстановлених осіб, які причетні до протиправної діяльності, та тих, хто на даний час перебуває за кордоном, у тому числі на території Республіки Молдова, а отже, може вплинути на потенційні покази таких осіб. Суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання або отриманих у порядку, передбаченому статтею 225 КПК, тобто допитаних на стадії досудового розслідування слідчим суддею. Суд не вправі обґрунтовувати судові рішення показаннями, наданими слідчому, прокурору, або посилатися на них (ч. 4 ст. 95 КПК України). Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому доводи. У судовому засіданні захисник підозрюваного заперечував проти задоволення клопотання, вважає його необгрунтованим та просив застосувати запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Вивчивши клопотання та докази, якими воно обґрунтовується, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, слідчий суддя дійшов наступного висновку. Слідчими Головного слідчого управління Національної поліції України, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, розслідується кримінальне провадження № 12023020160000534 від 23.10.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених

ч. 3 ст. 332 КК України. Під час досудового розслідування встановленні обставини, які дають достатні підстави для підозри ОСОБА_6 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення. Відповідно до вказаної норми слідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або оголошений у міжнародний розшук. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу. Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується. Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Підозрюваний ОСОБА_6 , який за матеріалами досудового розслідування обґрунтовано підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненні щодо декільох осіб, за попередньою змовою групою осіб, вчиненні з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, і тому переховується від органу досудового розслідування та суду, достовірно знаючи, що за вчиненні кримінальні правопорушення його розшукують правоохоронні органи. Ризик, передбачений п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, обґрунтовується тим, що ОСОБА_6 з метою уникнення кримінальної відповідальності за інкриміноване йому діяння може вчинити психологічний тиск на свідків у цьому кримінальному провадженні, оскільки підозрюваному відомі їх анкетні та контактні дані, а також остання знає інших осіб, які на даному етапі слідства допитані не були, зокрема невстановлених осіб, які причетні до протиправної діяльності, та тих, хто на даний час перебуває за кордоном, у тому числі на території Республіки Молдова, а отже, може вплинути на потенційні покази таких осіб. З огляду на викладене підозрюваному ОСОБА_6 необхідно обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, що може забезпечити виконання підозрюваним процесуальних зобов'язань щодо не ухиленню від слідства та суду, виконанню процесуальних рішень, не перешкоджанню встановлення істини по справі. У разі обрання більш м'якого запобіжного заходу ОСОБА_6 , знаючи про ступінь тяжкості міри покарання, може і надалі ухилятися від явки та переховуватися від органів досудового розслідування та суду або перешкоджати ходу розслідування кримінального провадження іншим чином. Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою згідно п. 4 ч. 2 ст. 183 КПК України застосовується до раніше не судимої особи, яка підозрюється у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад п'ять років. Зважаючи на викладене, слідчий суддя дійшов висновку про наявність правових підстав, з якими закон пов'язує можливість вирішення питання про обрання особі запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України. Згідно зі ст. 178 КПК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов'язаний в сукупності оцінити тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі, дані про особу підозрюваного. Виходячи з наявних в наданих суду матеріалах даних, слідчий суддя дійшов висновку про обґрунтованість підозри ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України., у кримінальному провадженні № 12023020160000534 від 23.10.2023 р. Вирішуючи клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, слідчий суддя у відповідності до ст. 177, 178 КПК України враховує тяжкість покарання за інкриміновані діяння, у зв'язку з чим був оголошений у розшук та вважає наявними підстави для обрання підозрюваному ОСОБА_6 , запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави для запобігання його подальшим спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду, відтак клопотання підлягає задоволенню. Керуючись ст. 29 Конституції України, ст. 177, 178, 179, 180, 193, 194, 196, 205, 309, 376 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити. Обрати підозрюваному у кримінальному провадженні № 12023020160000534 від 23.10.2023 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Одеса, громадянину України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , запобіжний захід у виді тримання під вартою без визначення розміру застави. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу. Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення. Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, а підозрюваним - в цей же строк з моменту вручення йому копії ухвали.

Повний текст буде проголошений 04.02.2025 року о 13-55 год.

Слідчий суддя ОСОБА_1