490/2114/25 від02.06.2025
нп 3/490/1515/2025
02 червня 2025 року суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Лященко В.Л., при секретарі Спінчевській Н.О., за участі представника митниці Квасниці Ю.А. та ОСОБА_1 , представника ОСОБА_2 - адвоката Головченка О.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про порушення митних правил, яка надійшла від Миколаївської митниці Державної митної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 Митного кодексу України,
06.09.2022 о 20 годині 43 хвилин громадянин України ОСОБА_2 перемістив товар «гуманітарна допомога в умовах воєнного стану", а саме - транспортний засіб марки «KIASORENTO», VIN № НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 , країна реєстрації - Польща, об'єм двигуна - 2497 см. куб., тип двигуна - дизельний, рік виготовлення - 2003, на митну територію України через пункт пропуску на державному кордоні "Шегині - Медика" у зоні діяльності митного поста "Мостиська", Львівської митниці, на підставі поданої ним до митного контролю та оформлення Декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 06.09.2022.
Згідно з Декларацією про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 06.09.2022, ОСОБА_2 заявив наступні відомості: 1. Прізвище, власне ім'я та по-батькові особи, що здійснює декларування - « ОСОБА_2 »; 2. Прізвище, власне ім'я та по-батькові водія - « ОСОБА_2 »; 3. Марка машини - «KIA SORENTO»; 4. Номер машини - « НОМЕР_2 »; 5. Відправник - «WALDEMAR MAREK»;6. Отримувач - «Військова частина НОМЕР_3 »; 7. Фактичне місце призначення розвантаження вантажу - «м. Миколаїв КОД 08228725»; 8. Пункт пропуску - «Шегині»; 9. Вид допомоги: 1. Товар/ KNEJC521535154433, Кількість/1, Об?єм/2497».
Також, до митного контролю ОСОБА_2 надав наступні документи: лист-звернення Військової частини НОМЕР_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) від 03.09.2022 №б/н, свідоцтво про реєстрацію № НОМЕР_5 на вищевказаний автомобіль: паспорт громадянина України для виїзду за кордон № НОМЕР_6 , виданий 04.04.2018 органом 6126.
Того ж дня, товар - транспортний засіб марки «KIA SORENTO», VIN № НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 , був оформлений як гуманітарна допомога в умовах воєнного стану без оподаткування та застосовування заходів нетарифного регулювання та випущений на митну територію України. Факт ввезення на митну територію України та оформлення у якості гуманітарної допомоги вищевказаного товару підтверджується відомостями, що містяться у автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» та Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України.
03.02.2025 року на адресу Миколаївської митниці надійшов лист Військової частини НОМЕР_3 вх. №395/8.2/7.16-2-20 (вих. №1/116/7/12 від 31.01.2025), згідно якого Військова частина НОМЕР_3 транспортний засіб «КІА SORENTO», VIN № НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 , не отримувала, лист-звернення Військової частини НОМЕР_3 від 03.09.2022 №б/н офіційно не видавала, не підписувала та не реєструвала.
Відповідно до Службової записки Управління контролю та адмініструванню митних платежів Миколаївської митниці від 13.02.2025 №15/15-01/492, станом на момент ввезення на митну територію України, митна вартість транспортного засобу особистого користування «КІА SORENTO», VIN № НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 , країна реєстрації - Польща, об'єм двигуна - 2497 см. куб., тип двигуна - дизельний, рік виготовлення - 2003, становить 98 000,00 грн.
Таким чином, громадянин України ОСОБА_2 перемістив через митний кордон України з приховуванням від митного контролю товар - транспортний засіб «KIA SORENTO», VIN № НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 , країна реєстрації - Польща, вартістю 98.000,00 грн., шляхом подання митному органу як підстави для переміщення вказаного товару документів, а саме: декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 06.09.2022, що містить неправдиві відомості щодо одержувача цього товару - «Військова частина НОМЕР_3 , АДРЕСА_2 КОД НОМЕР_4 » та підробленого листа-звернення Військової частини НОМЕР_3 від 03.09.2022 №б/н., тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.
Представник Миколаївської митниці Державної митної служби України - Квасниця Ю.А. підтримав відомості вказані в протоколі та просив притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності. Додатково зазначив, що ОСОБА_3 не надав доказів про те, що автомобіль було завезено та передено для потреб ЗСУ. Крім того, при визначені митної вартості було застосовано середню ціну при визначенні митної вартості за наявними та аналогічними транспортними засобами. При цьому, ОСОБА_3 так і не надав до митниці розрахунок-фактуру в якому зазначається вартість придбаного транспортного засобу.
ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, повідомлявся належним чином.
Представник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - адвокат Головченко О.А. заперечував щодо змісту протоколу Вважає, що в ньому не зазначено які саме неправдиві відомості вказані ОСОБА_3 в декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою. Стверджує, що матеріали справи не містять доказів щодо неправдивості зазначених відомостей в декларації, також не надано доказів стосовно того, що наданий лист-звернення військової частини НОМЕР_3 від 05.09.2022, є підробленим. Вважає, що відсутні докази щодо неотримання військовою частиною НОМЕР_3 гуманітарної допомоги у вигляді автомобіля «KIA SORENTO», VIN № НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 . Також зазначив, що було неправильно визначено митну вартість зазначеного автомобіля придбаного в Польщі, оскільки митницею використовувалась інформація з інтернет-ресурсу і стосується транспортних засобів невизначеної країни. З урахуванням зазначеного, вважає що протокол складений з порушеннями прав ОСОБА_2 , без належного їх роз'яснення, без ознайомлення зі змістом протоколу, та просив суд закрити провадження відносно нього у зв'язку з відсутністю в його діях інкримінованого йому складу адміністративного правопорушення.
Заслухавши думки учасників справи, дослідивши наявні докази в їх сукупності, суд дійшов до наступного висновку.
Відповідно до положень ст. 458 Митного кодексу України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Відповідно до змісту вимог ст.486 Митного кодексу України, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.
Вимогами ст.489 КУпАП передбачено, що посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст.495 Митного кодексу України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ч.1 ст.318 Митного кодексу України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.
Під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України декларант, уповноважена ним особа або перевізник подає митному органу документи та відомості, необхідні для митного контролю, передбачені ст. 335 Митного кодексу України.
Частиною 1 статті 483 Митного кодексу України, передбачена відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Згідно з диспозицією ст. 483 Митного кодексу України, об'єктивна сторона складу правопорушення, за якою притягується ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності, характеризується діями, спрямованими на приховування переміщуваного через митний кордон України товару, що спричиняє певні негативні наслідки, а суб'єктивна сторона лише прямим умислом. Тобто, переміщення товару через митний кордон з приховуванням від митного контролю повинно передбачати для експортера такого товару умисел щодо отримання певних переваг чи матеріальних благ внаслідок проведення такої незаконної зовнішньоекономічної операції.
Митний кодекс України визначає приховуванням від митного контролю як використання спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, що переміщуються через митний кордон України, або надання одним товарам вигляду інших, чи подання митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів, або одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві дані.
Згідно з ч. 1 ст. 198 Митного кодексу України митному органу в пункті пропуску через державний кордон України згідно із статтею 335 цього Кодексу подаються документи, що містять відомості про товари, достатні для їх ідентифікації та необхідні для прийняття рішення про пропуск їх через митний кордон України.
У розумінні положень п. 57 ст. 4 Митного кодексу України товари - це будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.
Згідно вимог ст. 336 Митного кодексу України митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами митного органу зокрема, шляхом, перевірки документів та відомостей, які відповідно до статті 335 цього Кодексу надаються митним органам під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України; направлення запитів до інших державних органів, установ та організацій, уповноважених органів іноземних держав для встановлення автентичності документів, поданих органу доходів і зборів.
Відповідно до Постанови пленуму Верховного Суду України від 03.06.2005 № 8 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил», підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів.
Підробленими треба вважати як фальшиві документи, так і справжні, до яких внесено неправдиві відомості чи окремі зміни, що перекручують зміст інформації щодо фактів, які ними посвідчуються, а також документи з підробленими підписами, відбитками печаток та штампів.
Документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.
Відповідно до ст. 1 Закону Україну "Про гуманітарну допомогу» гуманітарна допомога - цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують її у зв'язку з соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, або тяжкою хворобою конкретних фізичних осіб а також для підготовки до збройного захисту держави та її захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про гуманітарну допомогу" звільнення від оподаткування товарів (робіт, послуг) гуманітарної допомоги здійснюється у порядку, встановленому Податковим кодексом України та Митним кодексом України.
Відповідно пункту 7 ст. 15 "Прикінцеві положення" Закону України "Про гуманітарну допомогу", на період дії воєнного стану Кабінет Міністрів Українимає право визнавати окремі категорії товарів, у тому числі підакцизні, не визначені у статті 6 цього Закону, гуманітарною допомогою без здійснення процедури визнання таких товарів гуманітарною допомогою у кожному конкретному випадку.
Відповідно до підпункту 69.5 пункту 69 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, операції з добровільної передачі або відчуження коштів, товарів, у тому числі підакцизних, надання послуг на користь Збройних Сил України та підрозділів територіальної оборони без попереднього або наступного відшкодування їх вартості не вважаються операціями з реалізації для цілей оподаткування.
Відповідно до ч. 1 ст. 287 Митного кодексу України, при ввезенні (пересиланні) на митну територію України товари, визначені відповідно до Закону України "Про гуманітарну допомогу" Комісією з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України як гуманітарна допомога, звільняються від оподаткування ввізним митом.
Відповідно до абзацу першого пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2022 №174 "Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану" із змінами і доповненнями, на період воєнного стану пропуск через митний кордон України товарів гуманітарної допомоги, які включені до переліку категорій товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р. № 224 "Про затвердження переліку категорій товарів, що визнаються гуманітарною допомогою без здійснення процедури визнання таких товарів гуманітарною допомогою у кожному конкретному випадку, на період воєнного стану та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань гуманітарної допомоги", здійснюється за місцем перетину митного кордону України шляхом подання товаросупровідних документів або декларації, заповненої особою, що перевозить даний товар, за формою згідно з додатком 1, без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Товари, пропуск яких здійснюється відповідно до абзацу першого цього пункту, визнаються гуманітарною допомогою за декларативним принципом без прийняття відповідного рішення спеціально уповноважених державних органів з питань гуманітарної допомоги.
Враховуючи вище зазначене, вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення підтверджується доказами наявними в матеріалах справи, а саме:
- протоколом про порушення митних правил № 0012/UA504000/2025 від 03.03.2025 року, в якому вказані обставини порушення митних правил;
- декларацією про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, поданою ОСОБА_2 , відповідно до якої гуманітарною допомогою є транспортний засіб «KIA SORENTO», VIN № НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 ;
- відомостями, що містяться у автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» та Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України, в якому зазначено про переміщення транспортного засобу «KIA SORENTO», VIN № НОМЕР_1 , в якості гуманітарної допомоги саме ОСОБА_2 для військової частини НОМЕР_3 ;
- листом командира військової частини НОМЕР_3 №1/116/7/12 від 31.01.2025 про те, що військовою частиною не замовлялось, не очікувалось та не надходив транспортний засіб «KIA SORENTO», VIN № НОМЕР_1 . Гарантійні листи командира ВЧ НОМЕР_3 , які були надані митним органам України при ввезенні вищезазначеного автомобіля на митну територію України офіційно не видавались, не підписувались та не реєструвались;
- відомістю надходження гуманітарної допомоги через Львівську митницю на адресу військової частини ійськової частини НОМЕР_3 станом на 24.07.2023 (майно на обліку військової частини не перебуває), зокрема транспортного засобу «KIA SORENTO», VIN № НОМЕР_1 , №т.з. НОМЕР_7 .
Твердження представника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності про те, що в матеріалах справи відсутні відомості про неотримання військовою частиною НОМЕР_3 гуманітарної допомоги у вигляді транспортного засобу «KIA SORENTO», VIN № НОМЕР_1 , є безпідставними.
Так, відповідно до листа командира військової частини НОМЕР_3 від 31.01.2025 № 1/116/7/12 станом на 31.01.2023 майно у виді транспортного засобу «KIA SORENTO», VIN № НОМЕР_1 , на обліку військової частини не перебуває. Крім того, військова частина НОМЕР_3 не замовляла, не очікувала та не надходив вказаний транспортний засіб. Гарантійні листи командира військової частини НОМЕР_3 , які були надані митним органам України при ввезенні вищезазначеного автомобіля на митну територію України офіційно не видавались, не підписувались та не реєструвались.
Стосовно твердження представника ОСОБА_2 щодо порушення прав особи при складенні протоколу та не ознайомлення з його змістом, слід зазначити наступне.
Згідно матеріалів справи, ОСОБА_2 (на адресу: АДРЕСА_1 ) направлялись запити та запрошення щодо надання інформації з приводу переміщення вищезазначеного транспортного засобу як гуманітарної допомоги, а також повідомлення щодо складання протколу про порушення митних правил з роз'ясненням прав, що свідчити про дотримання представниками митниці вимог щодо повідомлення особи про наявне провадження.
Щодо вартості транспортного засобу, слід зазначити що відповідно до службової записки управління контролю та адміністрування митних платежів Миколаївської митниці від 13.02.2025 №15/15-01/492, станом на момент ввезення на митну територію України, митна вартість транспортного засобу особистого користування - автомобілю «KIA SORENTO», VIN № НОМЕР_1 , №т.з. НОМЕР_7 становить - 98 000,00 грн., що було визначено на підставі раніше визначених митними органами митних відомостей на ідентичні або подібні товари на рівні від 94009 грн. до 113211 грн. для автомобіля «KIA SORENTO», 2003 року випуску.
Інших відомостей, які б спростовували зазначену інформацію представником або Лопушинським Л.Б. надано не було.
Таким чином, заперечення представника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 - адвоката Головченка О.А. не спростовують доводи, заначені в протоколі про адміністративне правопорушення та докази наявні в матеріалах справи.
Наведені докази узгоджуються між собою, є належними та допустимими, підстави ставити під сумнів їх достовірність відсутні, а тому в своїй сукупності підтверджують обставини, встановлені в судовому засіданні. При цьому достатні та допустимі дані, які б спростовували чи ставили під сумнів наведені досліджені докази, вказували про порушення вимог Митного кодексу України під час їх отримання, у справі відсутні і не встановлені.
Таким чином, громадянин України ОСОБА_2 перемістив через митний кордон України з приховуванням від митного контролю товар - транспортний засіб «KIA SORENTO», VIN № НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 , країна реєстрації - Польща, вартістю 98.000,00 грн., шляхом подання митному органу як підстави для переміщення вказаного товару документів, а саме: декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 06.09.2022 та підробленого листа-звернення Військової частини НОМЕР_3 від 03.06.2022 №б/н, що містить неправдиві відомості щодо одержувача цього товару - Військова частина НОМЕР_3 , АДРЕСА_2 , КОД НОМЕР_4 , тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.
При визначенні міри адміністративного стягнення стосовно ОСОБА_2 суд враховує характер правопорушення, обставини справи щодо місця, часу правопорушення, і їх наслідків, ступінь вини правопорушника, його майновий стан, відсутність даних про вчинення аналогічних адміністративних правопорушень. Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність не встановлено.
Відповідно до службової записки Управління митного контролю та адміністрування митних платежів, від 12.02.2025 №15/15-01/492, станом на момент ввезення на митну територію України, митна вартість транспортного засобу особистого користування «KIA SORENTO», VIN № НОМЕР_1 , д.н.з. НОМЕР_7 , становить 98000,00 грн.
Вирішуючи питання щодо накладення стягнення за вчинене правопорушення, суд вважає за необхідне обрати ОСОБА_2 адміністративне стягнення, передбачене ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, у виді штрафу в розмірі 50 відсотків вартості товару - безпосереднього предмету порушення митних правил, а саме транспортного засобу марки «KIA SORENTO», VIN № НОМЕР_1 , д.н.з. НОМЕР_7 , що становить 98 000 гривень 00 копійок, з конфіскацією вказаного товару, оскільки таке покарання буде необхідним, достатнім і допустимим, тобто призначене з метою виховання особи і запобігання вчинення ним нових правопорушень.
Відповідно до положень ч.2 ст.541 Митного кодексу України, у разі неможливості конфіскації товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 461 цього Кодексу, з осіб, які вчинили порушення митних правил, державним виконавцем за рішенням суду в установленому законом порядку може стягуватися вартість цих товарів, транспортних засобів.
Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
У відповідності з цією статтею, з ОСОБА_2 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 605.60 гривень на користь держави.
На підставі викладеного та керуючись ст.40-1, 279, 283, КУпАП, ст.464, 485, 489, 519, 524, 527, Митного кодексу України суд,
Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 Митного кодексу України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 відсотків вартості товару - безпосереднього предмету порушення митних правил, а саме транспортного засобу марки «KIA SORENTO», VIN № НОМЕР_1 , д.н.з. НОМЕР_7 , загальною вартістю 98000 гривень 00 копійок, що становить 49 000 (сорок дев'ять тисяч) гривень 00 копійок, з конфіскацією товару - безпосереднього предмету порушення митних правил, а саме транспортного засобу марки ««KIA SORENTO», VIN № НОМЕР_1 , д.н.з. НОМЕР_7 .
Реквізити для сплати штрафу: отримувач коштів - Миколаївське ГУК/Централ. р н/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37992030, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) - 899998, рахунок отримувача - UA688999980313040106000014483, код класифікації доходів бюджету - 21081100.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 605.60 гривень (п'ятсот тридцять шість грн. вісімдесят коп.) на розрахунковий рахунок UA798999980313131206000014483, отримувач Миколаїв. ГУК/Централ.р-н/22030101, код отримувача (ЄДРПОУ) 37992030, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), призначення платежу - судовий збір (ДСА 050).
Строк пред'явлення постанови суду до виконання 3 (три) місяці з дня її винесення.
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі. Порядок оскарження постанови суду у справі про порушення митних правил визначається Кодексом України про адміністративні правопорушення та іншими законами України.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
У разі несплати правопорушником штрафу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, з правопорушника у порядку примусового виконання стягується подвійний розмір штрафу, у відповідності до ст. 308 КУпАП.
Суддя В.Л.Лященко