Рішення від 03.06.2025 по справі 380/25034/24

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2025 рокусправа № 380/25034/24

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М. розглянув за правилами спрощеного позовного провадження (в порядку письмового провадження) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач), від імені якого діє представниця Савчук Н.В., звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідач) в якому просить:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови у прийнятті рішення про звільнення ОСОБА_1 з військової служби відповідно до підпункту «г» пункту 2 частини 4 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», через сімейні обставини або з інших поважних причин, перелік яких визначається пунктом 3 частини 12 цієї статті (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати службу) - перебування на утриманні у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років, крім тих які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 повторно розглянути рапорт ОСОБА_1 та звільнити його з військової служби відповідно до підпункту «г» пункту 2 частини 4 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», через сімейні обставини або з інших поважних причин, перелік яких визначається пунктом 3 частини 12 цієї статті (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати службу) - перебування на утриманні у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років, крім тих які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.

Обґрунтовуючи позовні вимоги зазначив, що призваний на військову службу під час мобілізації у ІНФОРМАЦІЯ_4 . Зазначив, що на утриманні перебуває троє дітей віком до 18 років та у нього відсутня заборгованість із сплати аліментів, у зв'язку з чим має право на звільнення з військової служби на підставі підпункту «г» пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу». В період проходження військової служби, ОСОБА_1 неодноразово звертався із рапортами до ІНФОРМАЦІЯ_5 через ІНФОРМАЦІЯ_4 про звільнення його з військової служби відповідно до підпункту «г» пункту 2 частини 4 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу». Однак ІНФОРМАЦІЯ_2 відмовив позивачу у звільненні з мотивів відсутності одного із документів, визначених п.п. 13 п.5 додатку 19 Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України, затвердженої наказом Міністра оборони України від 10.04.2009 року №170 у чинній редакції як документи, що підтверджують наявність сімейних обставин або інших поважних причин. Вважає таку відмову протиправною, оскільки відповідно до підпункту «г» пункту 2 частини 4 статті 26 Закону №2232-ХІІ необхідною умовою звільнення з військової служби військовослужбовця, який проходять військову службу за призовом під час мобілізації під час воєнного стану є - перебування на утриманні військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років та відсутність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.

Відповідач проти позову заперечив з підстав викладених у відзиві на позовну заяву, просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог. На обгрунтування своєї позиції зазначив, що відповідно до Інструкції № 170, яка визначає механізм реалізації та порядок організації у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту виконання вимог Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, визначений чіткий перелік документів, що подаються з Поданням до звільнення військовослужбовця з військової служби. Так, відповідно до підпункту 13 пункту 5 додатку 19 до Інструкції до переліку документів, що подаються з Поданням до звільнення військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин, перелік яких визначається частиною дванадцятою статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», подаються: 4.1 копія свідоцтва про народження дітей (трьох і більше) із зазначенням батьківства (материнства) особи; 4.2 один з документів: 4.2.1. копія свідоцтва про реєстрацію шлюбу з матір'ю (батьком) дітей (трьох і більше); 4.2.2. копія рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком (матір'ю); 4.2.3. рішення органу опіки і піклування про визначення місця проживання з одним з батьків, 4.2.4. письмовий договір між батьками про те, з ким будуть проживати діти, та участь другого з батьків у їх вихованні, 4.2.5. рішення суду про встановлення факту перебування дітей на утриманні військовослужбовця відповідно до положень статті 315 Цивільного процесуального кодексу України, а також договір про сплату аліментів на дитину; 4.3 довідка про наявність (відсутність) заборгованості зі сплати аліментів, видану органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем у порядку, встановленому законодавством. Попри те, що позивачем надано свідоцтва про народження дітей та довідку про відсутність заборгованості, ним же надано рішення Бродівського районного суду Львівської області від 06 березня 2018 року про розірвання шлюбу з ОСОБА_2 , в якому зазначено про стягнення аліментів, але не визначено місця проживання дітей. Також не надано рішення органу опіки і піклування про визначення місця проживання чи договору між батьками про проживання та утримання дітей. Таким чином, відсутність одного із документів визначених трьома підпунктами пункту 5 додатку 19 Інструкції не є повним пакетом документів достатнім для прийняття позитивного рішення про звільнення військовослужбовця з військової служби через дані сімейні обставини.

Позивач подав відповідь на відзив, де наголошує, що відповідно до підпункту «г» пункту 2 частини 4 статті 26 Закону №2232-ХІІ необхідною умовою звільнення з військової служби військовослужбовця, який проходять військову службу за призовом під час мобілізації під час воєнного стану є: (1) перебування на утриманні військовослужбовця трьох і більше дітей (2) віком до 18 років та (3) відсутність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці. Зазначає, що не погоджується з доводами відповідача щодо необхідності долучення до рапорту про звільнення документів, що підтверджують факт спільного проживання позивача з дітьми, оскільки в контексті спірних правовідносин визначальним для цієї справи є не встановлення факту проживання дітей разом з позивачем, а їх утримання позивачем.

Суд з'ясував зміст позовних вимог та заперечень на позов, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, оцінив їх в сукупності та встановив такі фактичні обставини справи та відповідні правовідносини:

ОСОБА_1 є військовослужбовцем та проходить службу у ІНФОРМАЦІЯ_6 .

ОСОБА_1 є батьком трьох неповнолітніх дітей, а саме:

- ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 , підтверджується нотаріально посвідченою копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 ; а.с. 12);

- ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_8 , підтверджується нотаріально посвідченою копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , а.с. 12 зворот);

- ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_9 , підтверджується нотаріально посвідченою копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 ; а.с. 13).

Відповідно до рішення Бродівського районного суду Львівської області від 06.03.2018 року розірвано шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , який зареєстрований 21.10.2007 року у Підкамінській селищній раді Бродівського району Львівської області (а.с. 14).

Відповідно до Витягу про зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, яка видана ОСОБА_2 (матері дітей), неповнолітні діти зареєстровані та проживають разом із матір'ю за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 15).

Відповідно до Витягу про зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, яка видана ОСОБА_1 , останній зареєстрований і проживає за адресою: АДРЕСА_2 (а.с. 15 зворот).

Відповідно до довідок, виданих Бродівським відділом державної виконавчої служби у Золочівському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції № 26.3-31/27272 від 25.09.2024 року та № 26.3-31/37403 від 28.11.2024: у відділі виконання перебуває виконавче провадження №55966382 щодо виконання виконавчого провадження №439/106/18 від 06.03.2018 року виданого Бродівським районним судом Львівської області: «Стягувати із ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , у твердій грошовій сумі у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , у твердій грошовій сумі у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, сина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , у твердій грошовій сумі у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи стягувати з 30.01.2018 року і до досягнення дитиною повноліття». По цьому виконавчому провадженні заборгованість зі сплати аліментів відсутня. Згідно інформації з Єдиного реєстру боржників у боржника ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_10 , відсутні виконавчі провадження у зв'язку з наявною заборгованістю зі сплати аліментів (а.с. 16).

Позивач 05.10.2024 звернувся із рапортом до ІНФОРМАЦІЯ_11 про звільнення його з військової служби на підставі підпункту «г» пункту 2 частини 4 статті 26 Закону №2232-ХІІ у зв'язку із перебуванням на утриманні у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років, крім тих які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці. До рапорту долучив такі документи: - нотаріально завірені копії свідоцтв про народження трьох дітей: ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 ), ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_9 ) та ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_8 ); - нотаріально завірену копію посвідчення багатодітного батька; - копію рішення Бродівського районного суду Львівської області від 06.03.2018 року у справі №439/88/18, відповідно до якого розірвано шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 ; - копію довідки з державної виконавчої служби про відсутність заборгованості зі сплати аліментів та інші документи; - витяг про зареєстрованих у житловому приміщенні за адресою АДРЕСА_2 ; - витяг про зареєстрованих у житловому приміщенні за адресою АДРЕСА_1 .

ІНФОРМАЦІЯ_2 листом від 19.11.2024 № 1159/3/4112 повідомило, що «службові матеріали про звільнення військовослужбовця ОСОБА_1 … розглянуто та відмовлено у задоволенні у зв'язку із відсутністю одного із документів, визначених п.п. 13 п.5 додатку 19 Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України, затвердженої наказом Міністра оборони України від 10.04.2009 року №170 у чинній редакції як документи, що підтверджують наявність сімейних обставин або інших поважних причин. - копія свідоцтва про реєстрацію шлюбу з матір'ю (батьком) дітей (трьох і більше); - або копія рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком (матір'ю); - або рішення органу опіки і піклування про визначення місця проживання з одним з батьків, - або письмовий договір між батьками про те, з ким будуть проживати діти, та участь другого з батьків у їх вихованні, - або рішення суду про встановлення факту перебування дітей на утриманні військовослужбовця відповідно 40 положень статті 315 Цивільного процесуального кодексу України, а також договір про сплату аліментів на дитину» (а.с. 19).

При прийнятті рішення суд керується такими нормами права:

Відповідно до статті 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Відносини між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби регулюються Законом України від 25.03.1992 № 2232-XII "Про військовий обов'язок і військову службу" (далі - Закон № 2232, в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Частинами першою та другою статті 2 Закону № 2232 передбачено, що військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.

Порядок проходження військової служби, права та обов'язки військовослужбовців визначаються цим та іншими законами, відповідними положеннями про проходження військової служби, що затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами.

Підстави звільнення з військової служби встановлені статтею 26 Закону № 2232 і залежать від виду військової служби.

Відповідно до підпункту «г» пункту 2 частини 4 статті 26 Закону № 2232 військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації під час дії воєнного стану звільняються з військової служби: г) через сімейні обставини або з інших поважних причин, перелік яких визначається частиною дванадцятою цієї статті (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу).

Відповідно до абзацу 4 пункту 3 частини 12 статті 26 Закону № 2232 військовослужбовці звільняються з військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин на таких підставах під час дії воєнного стану, зокрема, перебування на утриманні у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.

Частиною сьомою статті 26 Закону № 2232 визначено, що звільнення військовослужбовців з військової служби здійснюється в порядку, передбаченому положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Механізм реалізації та порядок організації у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту виконання вимог Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України (далі - Положення), затвердженого Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153, визначено Інструкцією про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженої Наказом Міністра оборони України 10.04.2009 № 170, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 9 травня 2009 р. за № 438/16454 (далі - Інструкція).

Відповідно до пункту 14.10 розділу XIV Інструкції звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення.

Відповідно до пп.13 п. 5 Додатку 19 «Перелік документів, що подаються з поданням до звільнення військовослужбовця з військової служби» до наведеної Інструкції, документи, що підтверджують наявність сімейних обставин або інших поважних причин, а саме: у разі перебування на утриманні у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці (під час дії воєнного стану):

- копія свідоцтва про народження дітей (трьох і більше) із зазначенням батьківства (материнства) особи;

- один з документів: копія свідоцтва про реєстрацію шлюбу з матір'ю (батьком) дітей (трьох і більше) або копія рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком (матір'ю), або рішення органу опіки і піклування про визначення місця проживання з одним з батьків, або письмовий договір між батьками про те, з ким будуть проживати діти, та участь другого з батьків у їх вихованні, або рішення суду про встановлення факту перебування дітей на утриманні військовослужбовця відповідно до положень статті 315 Цивільного процесуального кодексу України, а також договір про сплату аліментів на дитину;

- довідка про наявність (відсутність) заборгованості зі сплати аліментів, видану органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем у порядку, встановленому законодавством.

При прийнятті рішення суд керується такими мотивами:

Відмова ІНФОРМАЦІЯ_2 у звільненні ОСОБА_1 з військової служби у зв'язку із перебуванням на його утриманні трьох і більше дітей віком до 18 років, ґрунтується на тому, що він не надав до рапорта одного із документів, визначених підпунктом 13 пункту 5 додатку 19 до Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженої Наказом Міністра оборони України 10.04.2009 №170. Аргументи позивача на обгрунтування своєї позицій зводяться до такого:

- позивач стверджує, що необхідною умовою звільнення з військової служби військовослужбовця, який проходять військову службу за призовом під час мобілізації відповідно до підпункту «г» пункту 2 частини 4 статті 26 Закону №2232-ХІІ є: (1) перебування на утриманні військовослужбовця трьох і більше неповнолітніх дітей та (2) відсутність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці;

- зазначив, що норми Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України суперечить нормам Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» в частині розширення кола умов за яких військовослужбовець може бути звільнений з військової служби.

Позиція відповідача ґрунтується на тому, що ОСОБА_1 до рапорта про звільнення з військової служби на підставі абзацу 4 пункту 3 частини 12 статті 26 Закону № 2232 не долучив одного із документів визначених підпунктом 13 пункту 5 Додатку 19 до Інструкції № 170, де чітко визначений перелік документів, які повинен подати військовослужбовець для звільнення з військової служби у разі перебування на утриманні у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років, а саме документа на підтвердження визначення місця проживання неповнолітніх дітей з одним із батьків. Відсутність котрогось із визначених документів є підставою для прийняття рішення про відмову у звільненні з військової служби.

Оцінюючи аргументи сторін щодо правомірності оскарженого рішення суд враховує таке:

на виконання вимог Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (із змінами і доповненнями) та Указу Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153 «Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України» наказом Міністра оборони України від 10.04.2009 № 170 затверджена Інструкція про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України (далі - Інструкція № 170).

У 2024 році у зв'язку з триваючою військовою агресією Російської Федерації проти України, нарощуванням зусиль агресора щодо подальшого захоплення території України, постало питання щодо удосконалення окремих питань проходження військової служби та порядку звільнення із неї. З метою вирішення цієї проблеми Наказом Міністерства Оборони України від 23.07.2024 № 495 були затверджені зміни до Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, у тому числі до Додатку 19 до Інструкції.

У Додатку 19 до Інструкції № 170 у новій редакції визначений перелік документів, що подаються з Поданням до звільнення військовослужбовця з військової служби відповідно до підстав, зазначених у статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», окремо для кожної категорії військовослужбовців.

Суд вважає, що МОУ в такий спосіб чітко регламентувало порядок звільнення з військової служби та усунуло можливість прямих командирів (начальників) військовослужбовця, уповноважених приймати рішення щодо звільнення чи відмови у звільненні з військової служби, свавільно тлумачити закон та на власний розсуд визначати перелік документів, необхідних та достатніх для звільнення зі служби.

Так, у підпункті 13 пункту 5 Додатку № 19 визначено, що для звільнення військовослужбовця з військової служби через наявність сімейних обставин або інших поважних причин, а саме - у разі перебування на утриманні у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці (під час дії воєнного стану) подаються такі документи:

1) копія свідоцтва про народження дітей (трьох і більше) із зазначенням батьківства (материнства) особи;

2) один з документів: (1) копія свідоцтва про реєстрацію шлюбу з матір'ю (батьком) дітей (трьох і більше) або (2) копія рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком (матір'ю), або (3) рішення органу опіки і піклування про визначення місця проживання з одним з батьків, або (4) письмовий договір між батьками про те, з ким будуть проживати діти, та участь другого з батьків у їх вихованні, або (5) рішення суду про встановлення факту перебування дітей на утриманні військовослужбовця відповідно до положень статті 315 Цивільного процесуального кодексу України, а також договір про сплату аліментів на дитину;

3) довідка про наявність (відсутність) заборгованості зі сплати аліментів, видану органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем у порядку, встановленому законодавством.

Отже, Додаток 19 до Інструкції № 170 для підтвердження факту перебування трьох і більше дітей віком до 18 років на утриманні військовслужбовця передбачає необхідність подання:

- свідоцтв про народження дітей (трьох і більше) із зазначенням батьківства особи, тобто підтвердження батьківства військовослужбовця щодо трьох і більше дітей;

- довідки про наявність (відсутність) заборгованості зі сплати аліментів, виданої органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем у порядку, встановленому законодавством, для підтвердження відсутності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір яких перевищує суму платежів за три місяці;

- інших документів (залежно від індивідуальної ситуації кожного військовослужбовця), що підтверджують факт визначення місця проживання дітей з одним із батьків.

Отже, у підпункті 13 пункту 5 Додатку № 19 до Інструкції № 170 чітко та недвозначно визначений вичерпний перелік документів, які мають бути долучені до рапорта про звільнення з військової служби у разі перебування на утриманні у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років.

Відповідно до обставин цієї справи позивач разом з рапортом надав свідоцтва про народження дітей, що підтверджують його батьківство та вік дітей, довідку про відсутність заборгованості зі сплати аліментів, а також рішення Бродівського районного суду Львівської області від 06.03.2018 року про розірвання шлюбу з ОСОБА_2 .

Разом з тим, для підтвердження факту перебування на утриманні трьох неповнолітніх дітей та звільнення позивача з військової служби на підставі абзацу 4 пункту 3 частини 12 статті 26 Закону №2232 позивачу слід дотриматися вимог законодавства щодо надання всіх підтверджуючих документів, визначених в Інструкції № 170. Тобто, позивачу необхідно було до рапорту про звільнення, крім інших документів, долучити один із документів з альтернативного переліку, щодо визначення місця проживання дітей з одним із батьків, як того вимагає Інструкція № 170. Однак ОСОБА_1 до рапорта долучив рішення суду про розірвання шлюбу з матір'ю дітей, проте вказане рішення не містить відомостей щодо визначення місця проживання дітей з одним із батьків, на що відповідач звернув увагу позивача. Проте позивач не надав рішення органу опіки і піклування про визначення місця проживання дітей, чи договору між батьками про проживання та утримання дітей, чи жодного іншого документа (рішення суду) з альтернативного переліку вказаних документів на підтвердження місця проживання дітей з одним із батьків. Водночас, долучені до рапорта витяг про зареєстрованих у житловому приміщенні за адресою АДРЕСА_2 не є належним документом, визначеним у підпункті 13 пункту 5 Додатку № 19 до Інструкції № 170. Тому суд погоджується із доводами відповідача про те, що долучені позивачем до рапорту документи належним чином не підтверджують всіх обставин, що є підставою для звільнення з військової служби на підставі положень підпункту «г» пункту 2 частини 4, абзацу 5 пункту 3 частини 12 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», отже - відсутні підстави для звільнення позивача з військової служби.

За наведених обставин, розглянувши рапорт позивача про звільнення та проаналізувавши додані до нього документи, відповідач правомірно, в порядку та в межах визначених чинним законодавством, відмовив позивачу у задоволенні його рапорту, у зв'язку із ненаданням повного переліку документів на підтвердження сімейних обставин відповідно до абзацу 5 пункту 3 частини 12 статті 26 Закону № 2232.

Отже, в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 про скасування рішення слід відмовити з мотивів їх безпідставності. З огляду на висновок суду по суті основних вимог в задоволенні похідних позовних вимог також слід відмовити.

Враховуючи висновок суду по суті позову понесені позивачем судові витрати покладаються на нього. Відповідач не надав суду доказів понесення ним судових витрат, що підлягають розподілу за наслідками прийняття цього рішення суду.

Керуючись ст.ст. 19-20,90,139,229,241-246,250,251,255,295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Понесені позивачем судові витрати покласти на нього.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом тридцяти днів з дня його складення до суду апеляційної інстанції. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СуддяМоскаль Ростислав Миколайович