Справа № 461/8806/24
Провадження № 1-кс/461/3597/25
про тимчасовий доступ до речей і документів
03.06.2025 року. м.Львів
Слідчий суддя Галицького районного суду м.Львова ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024140000000192 від 20.08.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, -
Слідчий слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні №42024140000000192 від 20.08.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, погодженим в.о. прокурора відділу Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу, з можливістю вилучення належним чином завірених копій матеріалів кримінальних проваджень: №62024240030002422 від 24.10.2024; №62024240030002559 від 31.10.2024; №62024140160001116 від 25.12.2024; №62025240030001098 від 20.02.2025; №62025240030001171 від 21.02.2025; №62025240030001486 від 24.10.2024; №62025240030001615 від 03.03.2025, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 .
Подане клопотання мотивує тим, що з метою всебічного, повного та об'єктивного досудового розслідування по даному кримінальному провадженні та забезпечення виконання всіх його завдань, виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до речей та документів, а саме до вищевказаних кримінальних проваджень для отримання належним чином завірених копій документів, зокрема з приводу проведення службових розслідувань щодо фактів самовільного залишення місця несення служби вказаними військовослужбовцями, доповідей про такі фати, інформувань/довідок, а також документів щодо проходження військової служби вказаними військовослужбовцями, оскільки такі будуть мати значення для встановлення всіх обставин вказаного кримінального правопорушення.
В клопотанні слідчий просить проводити розгляд без участі слідчого та прокурора.
У зв'язку із реальною загрозою зміни або знищення таких речей та документів, слідчий просить розгляд клопотання, з урахуванням ч.2 ст.163 КПК України, провести без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі, та в його відсутності та прокурора.
На підставі ч.2 ст.163 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, та у відсутності слідчого та прокурора.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до такого висновку.
У провадженні слідчого управління Головного управління Національної Слідчими слідчого управління ГУНП у Львівській області, за процесуального керівництва прокурорів Львівської обласної прокуратури, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42024140000000192 від 20.08.2024, за підозрою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , діючи в порушення ст. 68 Конституції України, вимог ст. ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. ст. 1, 4, 6 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, ст. 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», п.п. 27, 215 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, а також з корисливих мотивів, з метою особистого незаконного збагачення, за попередньою змовою групою осіб та іншими, невстановленими на даний час в ході досудового розслідування, особами (вчиняючи кримінальне правопорушення за попередньою змовою групою осіб), у період з 09.08.2024 до 01.09.2024 організовували, керували та сприяли незаконному переправленню ОСОБА_9 та ОСОБА_10 через державний кордон України порадами і вказівками (зокрема, щодо необхідних заходів та засобів конспірації, а також їхніх дій та поведінки), наданням засобів (зокрема, транспорту) та усуненням перешкод (зокрема, забезпечення безперешкодного виїзду з території військового полігону, переміщення територією України і перетину державного кордону), а в період з 09.08.2024 до 18.08.2024 у невстановлений на даний час спосіб отримали для себе та інших співучасників за вчинення вищевказаних дій протиправну винагороду - грошові кошти в сумі 25 000 доларів США.
Окрім цього, ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_11 , діючи в порушення ст. 68 Конституції України, вимог ст. ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. ст. 1, 4, 6 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, ст. 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», п.п. 27, 215 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, а також з корисливих мотивів, з метою особистого незаконного збагачення, діючи у складі організованої групи та іншими, невстановленими на даний час в ході досудового розслідування, особами, у період з 26.10.2024 до 02.11.2024 організовували незаконне переправлення ОСОБА_12 через державний кордон України, керували такими діями, сприяли їх вчиненню порадами, вказівками (зокрема, щодо необхідних заходів та засобів конспірації, а також його дій та поведінки), наданням засобів (зокрема, транспорту) та усуненням перешкод (зокрема, забезпечення безперешкодного виїзду з території військового полігону, переміщення територією України і перетину державного кордону), вчиненими повторно, організованою групою, з корисливих мотивів, а в період з 26.10.2024 до 02.11.2024 у невстановлений на даний час спосіб отримали для себе та інших співучасників за вчинення вищевказаних дій грошові кошти у невстановленій на даний час сумі.
Також, ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , ОСОБА_11 та ОСОБА_13 , діючи в порушення ст. 68 Конституції України, вимог ст. ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. ст. 1, 4, 6 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, ст. 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», п.п. 27, 215 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, а також з корисливих мотивів, з метою особистого незаконного збагачення, діючи у складі організованої групи та іншими, невстановленими на даний час в ході досудового розслідування, особами, у період з 05.11.2024 до 06.11.2024 організовували незаконне переправлення ОСОБА_14 через державний кордон України, керували такими діями, сприяли їх вчиненню порадами, вказівками (зокрема, щодо необхідних заходів та засобів конспірації, а також його дій та поведінки), наданням засобів (зокрема, транспорту) та усуненням перешкод (зокрема, забезпечення безперешкодного виїзду з території військового полігону, переміщення територією України і перетину державного кордону), вчиненими повторно, організованою групою, з корисливих мотивів, а в період з 05.11.2024 до 06.11.2024 у невстановлений на даний час спосіб отримали для себе та інших співучасників за вчинення вищевказаних дій грошові кошти сумі 15 000 доларів США.
Окрім цього, ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_15 та ОСОБА_11 , діючи в порушення ст. 68 Конституції України, вимог ст. ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. ст. 1, 4, 6 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, ст. 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», п.п. 27, 215 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, а також з корисливих мотивів, з метою особистого незаконного збагачення, діючи у складі злочинної організації, у період з 07.11.2024 до 29.11.2024 організовували незаконне переправлення ОСОБА_16 через державний кордон України, керували такими діями, сприяли їх вчиненню порадами, вказівками (зокрема, щодо необхідних заходів та засобів конспірації, а також його дій та поведінки), наданням засобів (зокрема, транспорту) та усуненням перешкод (зокрема, забезпечення безперешкодного виїзду з території військового полігону, переміщення територією України і перетину державного кордону), вчиненими повторно, злочинною організацією, з корисливих мотивів, а в період з 07.11.2024 до 29.11.2024 отримали для себе та інших співучасників за вчинення вищевказаних дій грошові кошти сумі 15 000 доларів США.
Окрім цього, ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , діючи в порушення
ст. 68 Конституції України, вимог ст. ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. ст. 1, 4, 6 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, ст. 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», п.п. 27, 215 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, а також з корисливих мотивів, з метою особистого незаконного збагачення, діючи у складі злочинної організації з ОСОБА_6 , ОСОБА_11 , ОСОБА_8 та ОСОБА_15 у період з 07.11.2024 до 29.11.2024, створили злочинну організацію, здійснювали керівництво такою організацією, з метою незаконного переправлення ОСОБА_16 через державний кордон України, з метою отримання незаконної грошової винагороди в сумі 15000 доларів США.
Також, ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , ОСОБА_15 та ОСОБА_11 , діючи в порушення ст. 68 Конституції України, вимог ст. ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. ст. 1, 4, 6 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, ст. 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», п.п. 27, 215 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, а також з корисливих мотивів, з метою особистого незаконного збагачення, діючи у складі злочинної організації створеної ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , у період з 07.11.2024 до 29.11.2024 брали участь у злочинній організації з метою незаконного переправлення ОСОБА_16 через державний кордон України, з метою отримання незаконної грошової винагороди в сумі 15000 доларів США.
Разом з тим, в ході проведення досудового розслідування, на виконання окремого доручення слідчого наданого в порядку ст. 40 КПК України, отримано рапорт співробітника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_17 , згідно якого встановлено, що слідчими територіальних управлінь ДБР, в порядку визначеному ст. 214 КПК України, внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 407 КК України, зокрема:
- №62024240030002422 від 24.10.2024, щодо можливих кримінально-протиправних дій ОСОБА_9 ;
- №62024240030002559 від 31.10.2024, щодо можливих кримінально-протиправних дій ОСОБА_10 ;
- №62025240030001098 від 20.02.2025, щодо можливих кримінально-протиправних дій ОСОБА_12 ;
- №62024140160001116 від 25.12.2024, щодо можливих кримінально-протиправних дій ОСОБА_18 ;
- №62025240030001171 від 21.02.2025, щодо можливих кримінально-протиправних дій ОСОБА_14 ;
- №62025240030001486 від 24.10.2024 щодо можливих кримінально-протиправних дій ОСОБА_19 ;
- №62025240030001615 від 03.03.2025, щодо можливих кримінально-протиправних дій ОСОБА_16 .
Досудове розслідування вказаних кримінальних проваджень доручено здійснювати слідчим СВ ВП №1 Львівського РУП №1 ГУНП у Львівській області.
Відповідно до ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, і належать до конфіденційної інформації, в тому числі така, що містить комерційну таємницю.
Згідно ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Частиною 6 ст.163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
П.7 ч.1 ст.164 КПК України передбачено, що в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено, зокрема, строк дії ухвали, який не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали, за виключенням ухвал, постановлених на виконання вимог частини другої статті 562 цього Кодексу.
З матеріалів клопотання вбачається, що у зазначеного слідчим володільця, можуть знаходитись документи (відомості), які мають значення для справи та які можуть бути доказами у ній, про що свідчать надані суду матеріали. Для забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування даного кримінального провадження є необхідність у отриманні вищевказаних документів.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що з клопотання та долучених до такого матеріалів вбачається, що наведені слідчим документи(відомості) можуть знаходитись у зазначеного володільця, вищезазначені документи(відомості) самі по собі та в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у вказаному кримінальному провадженні, зокрема встановлення осіб причетних до ймовірної події злочину, іншим способом отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні неможливо, приходжу до висновку, що доводи слідчого належним чином обґрунтовані та підтверджені відповідними доказами. Іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів неможливо, а тому клопотання є підставним, підлягає до задоволення.
Керуючись ст.159-165, 562 КПК України, -
клопотання задовольнити.
Надати слідчому слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 або слідчим з групи слідчих у кримінальному провадженні №42024140000000192 від 20.08.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, тимчасовий доступ, з можливістю вилучення належним чином завірених копій матеріалів кримінальних проваджень: №62024240030002422 від 24.10.2024; №62024240030002559 від 31.10.2024; №62024140160001116 від 25.12.2024; №62025240030001098 від 20.02.2025; №62025240030001171 від 21.02.2025; №62025240030001486 від 24.10.2024; №62025240030001615 від 03.03.2025, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 .
Роз'яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 .
Строк дії ухвали 2 (два) місяці з дня її постановлення.
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1