справа № 439/170/24
провадження №1-в/439/50/25
03 червня 2025 року м. Броди
Бродівський районний суд Львівської області в складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
особи відносно якої розглядається питання про продовження адміністративного нагляду - ОСОБА_3 ,
представника ВП №1 Золочівського РВП ГУ НП у Львівській області - ОСОБА_4 ,
розглянувши подання начальника відділення поліції № 1 Золочівського РВП ГУ НП у Львівській області підполковника поліції ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Броди Львівської області, громадянина України, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого,
До Бродівського районного суду Львівської області звернувся начальник відділення поліції № 1 Золочівського РВП ГУ НП у Львівській області підполковник поліції ОСОБА_6 із поданням про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , в якому просить встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 .
Подання мотивоване тим, що після звільнення з державної установи «Городецький виправний центр №131» ОСОБА_3 відповідно до постанови Бродівського районного суду Львівської області від 18.01.2024 було встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік. Проте ОСОБА_3 з часу звільнення неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, неодноразово винесено попередження, але на шлях виправлення не став. 14.03.2025 року відносно ОСОБА_3 порушене кримінальне провадження за ч.3 ст.246 КК України. ОСОБА_3 чотири рази в письмовій формі виносились попередження про припинення ведення антигромадського способу життя по відношенню до особи відносно якої може бути продовжено адміністративний нагляд. Незважаючи на неодноразові попередження відділення поліції № 1 Золочівського РВП ГУНП у Львівській області, на шлях виправлення ОСОБА_3 не став. Судимість погашається 11.08.2029 року.
У судовому засіданні представник ВП №1 Золочівського РВП подання підтримав. Повідомив, що застосовані судом обмеження запобігають вчиненню ОСОБА_3 кримінальних правопорушень.
ОСОБА_3 в судовому засіданні не заперечив проти продовження адміністративного нагляду.
Дослідивши докази подання, заслухавши думку ОСОБА_3 , суд доходить до такого висновку.
Пунктом «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання, не зважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно роз'яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28 березня 1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», суд, при розгляді питання встановлення чи продовження адміністративного нагляду, не може допускати формального підходу, тому слід повно досліджувати всі обставини та перевіряти обґрунтованість встановлення і продовження адміністративного нагляду.
Відповідно до вказаних роз'яснень, щодо осіб, зазначених у п. «в» ст.3 Закону «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
Так, як встановлено судом та вбачається з матеріалів подання, зокрема з вироку Бродівського районного суду Львівської області від 26.10.2022 ОСОБА_3 засуджено за ч. 1 ст. 122 КК України до одного року обмеження волі.
Судячи з довідки про звільнення серія РІВ № 11914, виданої ДУ «Городоцтький виправний центр» ОСОБА_3 умовно-достроково звільнений від відбування покарання на підставі ухвали Рівненського районного суду Рівненської області.
18.01.2024 року ОСОБА_3 , відповідно до Постанови Бродівського районного суду Львівської області встановлено адміністративний нагляд. 17.01.2025 року на підставі Ухвали Бродівського районного суду Львівської області у задоволенні подання про продовження адміністративного нагляду відмовлено.
Як вбачається з матеріалів подання, ОСОБА_3 виносилися попередження про припинення ведення такого способу життя та про можливість встановлення адміністративного нагляду.
Окрім того, ОСОБА_3 притягався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 182, 173, та 176 КУпАП.
Відповідно до характеристики на особу, виданої виконавчим комітетом Бродівської міської ради Львівської області від 29.05.2025 р., скарг на ОСОБА_3 у Бродівську міську раду не надходило.
В судовому засіданні не знайшов підтвердження той факт, що ОСОБА_3 допускав систематичне порушення громадського порядку чи систематично зазіхав на права інших громадян та нехтував попередженням з цього приводу органів внутрішніх справ про неприпустимість подібної поведінки.
Характер адміністративних порушень, за які притягався ОСОБА_3 , не дає підстав вважати, що ним допускається систематичне порушення громадського порядку чи порушення прав інших громадян.
На підставі наведеного, керуючись пунктом «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,
Відмовити у задоволенні подання начальника Відділення поліції № 1 Золочівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_5 , встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_1 .
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом 7 днів з дня її винесення.
Суддя ОСОБА_1