Єдиний унікальний номер 722/1228/25
Номер провадження 1-в/722/186/25
02 червня 2025 року Сокирянський районний суд Чернівецької області
в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Сокиряни клопотання начальника державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_3 , -
27.05.2025 року начальник ДУ «Сокирянська виправна колонія (№67)» ОСОБА_4 звернувся до Сокирянського районного суду Чернівецької області з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_3 .
Посилається на те, що 10.09.2025 року з державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» по відбуттю строку покарання звільняється засуджений ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець смт. Північне, м. Торецька Донецької області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимий: 11.11.2020 року Дзержинським міським судом Донецької області за ч.2 ст. 186, ч.1 ст. 187, ст. 70 КК України на 4 роки 6 місяців позбавлення волі.
Відбуває покарання за вирокомДзержинського міського суду Донецької області від 12.03.2021 року за ч.2 ст. 125 ч.2, ч.4 ст. 70 КК України строком на 4 роки 6 місяців позбавлення волі. В строк відбування покарання зараховано період з 10.03.2021 року до 11.03.2021 року.
Засуджений ОСОБА_3 за час відбування покарання характеризується як особа, яка в місцях позбавлення волі зарекомендувала себе негативно, вперто не бажає стати на шлях виправлення.
На підставі рішення комісії від 15.05.2025 року протокол №18 та керуючись п. «б» ст. 3, ч.1 ст. 5, ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» вважав би за доцільне клопотати перед судом про встановлення стосовно засудженого ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 2 роки, встановивши йому наступні обмеження:
- заборонити вихід з квартири (будинку) у визначений час доби з 22.00 до 06.00 год.;
- заборонити перебувати у закладах та місцях, де проводиться вживання спиртних напоїв;
- заборонити виїзд в особистих справах за межі району (міста) без дозволу органу внутрішніх справ, який здійснює адміністративний нагляд;
- реєструватися в поліції 2 рази на місяць.
Представник державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» ОСОБА_5 та засуджений ОСОБА_3 у судове засідання не з'явилися, однак подали до суду письмові заяви про розгляд клопотання за їх відсутності, при цьому представник установи підтримує клопотання, а засуджений не заперечує щодо його задоволення та просить встановити йому мінімальний термін адміністративного нагляду.
Дослідивши письмові докази, враховуючи думку учасників судового розгляду, суд вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступних підстав.
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засуджений вироком Дзержинського міського суду Донецької області від 12.03.2021 року за ч.2 ст. 125 ч.2, ч.4 ст. 70 КК України строком на 4 роки 6 місяців позбавлення волі. В строк відбування покарання йому зараховано період з 10.03.2021 року до 11.03.2021 року.
Строк відбування покарання ОСОБА_3 відраховується з 12.03.2021 року.
10.09.2025 року засуджений ОСОБА_3 звільняється з ДУ «Сокирянська виправна колонія (№67)» по відбуттю строку покарання.
Як вбачається із досліджених матеріалів клопотання, засуджений ОСОБА_3 в місцях позбавлення волі з 10.03.2021 року. За час перебування в державній установі «Бахмутська УВП (№6)» до дисциплінарної відповідальності не притягувався, заохочень не мав. З 25.06.2021 року відбував міру кримінального покарання у вигляді позбавлення волі в державній установі «Торецька виправна колонія (№2)» до дисциплінарної відповідальності не притягувався. В двох випадках заохочувався. До державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» прибув у квітні 2022 року. По прибуттю до установи з травня 2022 року і по липень 2023 року до будь-яких оплачуваних робіт не залучався. В подальшому, з серпня 2023 року до грудня 2024 року був працевлаштований в якості днювального відділення. З грудня 2024 року і по даний час до оплачуваної суспільно-корисної праці не залучається у зв'язку із небажанням працювати. За час відбування покарання в даній установі в п'яти випадках за порушення порядку і умов відбування покарання притягувався до дисциплінарної відповідальності. Одне стягнення знято та одне стягнення погашено у передбаченому законом порядку. Інші стягнення діючі. В трьох випадках заохочувався. Роботи із самообслуговування та з благоустрою установи виконання покарань виконує під контролем, до виконання таких робіт відноситься безвідповідально. По відношенню до персоналу установи напоказ тактовний, не завжди виконує їх законні вимоги. У взаємовідносинах з іншими засудженими вживчивий, не конфліктний, підтримує стосунки із засудженими різної спрямованості. Подав заяви на участь у програмах диференційованого виховного впливу, однак активної участі в них не приймає. Заходи соціально-виховного характеру відвідує під контролем та лише в якості спостерігача, належних висновків для себе не робить. Має позитивні плани на майбутнє, але для їх реалізації нічого не робить.
Згідно п. «б» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
З огляду на викладені вимоги закону та досліджені в судовому засіданні матеріали, які характеризують особу засудженого ОСОБА_3 , суд приходить до висновку, що поведінка засудженого під час відбування покарання свідчить про його небажання стати на шлях виправлення, а отже його особа на даний час залишається бути небезпечною для суспільства.
Відповідно до статей 1, 2 вказаного Закону адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Враховуючи особу засудженого, а також передбачену ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» можливість продовження в разі необхідності адміністративного нагляду, суд вважає за доцільне з метою здійснення контролю за поведінкою засудженого, запобігання вчинення ним нових злочинів та здійснення виховного впливу на нього встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 1 рік.
Статтею 10 вказаного Закону передбачено, що до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в поліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Згідно ч.2 ст. 5 вказаного Закону у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів.
Враховуючи те, що клопотання не містить належного обґрунтування необхідності застосування до засудженого всіх обмежень, визначених ст. 10 цього Закону, суд, із урахуванням особи засудженого та сукупності обставин, встановлених в ході судового розгляду клопотання, вважає за доцільне на період адміністративного нагляду застосувати до засудженого ОСОБА_3 лише обмеження, передбачені п.п. «а», «в» та «г» ст.10 вказаного Закону.
Керуючись ст.ст. 158, 159 КВК України, ст.ст. 1, 2, 3, 5, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
Клопотання задовольнити частково.
Встановити відносно засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік та встановити йому наступні обмеження:
- заборонити вихід з квартири (будинку) у визначений час доби з 22.00 до 06.00 год.;
- заборонити виїзд в особистих справах за межі району (міста) без дозволу органу поліції, який здійснює адміністративний нагляд;
- зобов'язати з'являтися в органи поліції по місцю проживання на реєстрацію 2 (два) рази на місяць.
Попередити ОСОБА_3 про те, що в разі порушення правил адміністративного нагляду, його буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а в разі самовільного залишення місця проживання з метою ухилення від адміністративного нагляду - до кримінальної відповідальності в порядку встановленому законодавством України.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом 7-ми днів з дня її оголошення, а засудженим ОСОБА_3 в той же строк з дня вручення йому копії даної постанови, шляхом подачі апеляції через Сокирянський районний суд.
Суддя ОСОБА_1