Рішення від 29.05.2025 по справі 348/1094/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №348/1094/25

Номер провадження 2-а/348/25/25

29 травня 2025 року м.Надвірна

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області у складі:

головуючого судді О.Ю.Максименко

за участю секретаря судових засідань О.Р.Боєчко

за участю представника позивача І.Я.Мищишин

за участю представника відповідача І.О.Кривонос

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Надвірна адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови № 9276 по справі про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення від 24.04.2025,

УСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом про скасування постанови № 9276 по справі про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення від 24.04.2025.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що 24.04.2025 ІНФОРМАЦІЯ_2 у відношенні нього складено постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності та сплати штрафу у розмірі 17000 грн за нібито вчинене правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП. В постанові зазначено, що 24.04.2025 до ІНФОРМАЦІЯ_3 посадовими особами доставлено військовозобов'язаного ОСОБА_1 , у зв'язку з тим, що під час перевірки військово-облікових даних він не з'явився до ІНФОРМАЦІЯ_3 та порушив правила військовою обліку. Під час перевірки та звірки АІТС «Оберіг» було виявлено, що даний громадянин не з'явився по повістці № НОМЕР_1 , яка була доставлена Укрпоштою, чим порушив правила військового обліку, затверджені ПКМУ № 1487 від 30.12.2022 року. Позивач по справі з даною постановою не погоджується, оскільки, відповідно до електронного військово-облікового документу він перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_4 , є особою з інвалідністю, на підставі п.2 ч.1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» наявна відстрочка до 08.05.2025 року. ОСОБА_1 не було надано копію адміністративного протоколу. Під час винесення постанови, особі не було роз'яснено його права на правову допомогу, а також надано неправдиву інформацію про те що особа не може оскаржити дану постанову. Також, позивач проживає у сільській місцевості, де відсутнє поштове відділення, у зв'язку з чим він і не знав про наявність повістки. А через відсутність ноги має обмежену можливість у пересуванні. Позивач вважає, що винесена постанова не законна, та підлягає скасуванню, а адміністративна справа закриттю.

Представник відповідача надала відзив на позовну заяву, в якому зазначила, що позов не визнає повністю з наступних підстав: 24.04.2025 о 15 годині 15 хвилин до ІНФОРМАЦІЯ_3 посадовими особами Надвірнянського РВП ГУНП України в Івано-Франківській області був доставлений для складання адміністративного протоколу ОСОБА_1 . При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі. Відповідно до вимог ст. 258 КУпАП протокол не складається у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 210 і 210-1 цього Кодексу, розгляд яких віднесено до компетенції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, якщо особа подала відповідну заяву, в якій вона не оспорює допущене порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутність. Вищевказана норма набрала чинності 17.04.2025, у зв'язку із чим посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_3 вищевказану норму роз'яснили військовозобов'язаному ОСОБА_1 , а також роз'яснили правові наслідки написання та подачі даної заяви, а також те, що постанова, прийнята після такої заяви не передбачає право на судове оскарження. Позивач в категоричні формі відмовився писати вищевказану заяву, у зв'язку з чим адміністративний протокол було розглянуто 24.04.2025 в присутності військовозобов'язаного ОСОБА_1 , 1980 р.н., і йому особисто вручено постанову № 9276 від 24.04.2025 по справі про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП та на особу накладено адміністративне стягнення у викладі 17 тис. грн штрафу. Після винесення, реєстрації та вручення особі постанови про адміністративне правопорушення до ІНФОРМАЦІЯ_3 прибув ОСОБА_1 , 1980 року народження, та подав заяву, в якій вказав, що ознайомлений зі своїми правами та обов'язками, розуміє суть скоєного правопорушення, не оспорює допущене порушення та згоден до притягнення його до адміністративної відповідальності. Дана заява зареєстрована за № 3380 від 24.04.2025. Станом на 25.04.2025 року, відповідно до вимог діючого законодавства, вищевказана заява залишена без розгляду у зв'язку з тим, що по вищевказаній адміністративній справі винесена постанова, яка вручена на руки позивачу. Стосовно висновків представника позивача, що ОСОБА_1 проживає в сільській місцевості, де відсутнє поштове відділення УкпПошти, зазначає наступне, що відповідно до оригіналу конверта з відправлення 0610233055819 рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, лист повертається в зв'язку з тим, що адресат відсутній за вказаною адресою та стоїть печатка 06.03.2025 з індексом 01. Належним підтвердженням оповіщення (доведення сигналів і повідомлень (директив, розпоряджень) до органів військового управління, центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та населення про оголошення мобілізації, виклик громадян до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також вручення (надсилання) повісток громадянам (стаття 1 Закону про мобілізацію)) резервіста або військовозобов'язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання. Таким чином, повістка про виклик позивача до ІНФОРМАЦІЯ_3 для уточнення облікових даних була надіслана ОСОБА_1 відповідно до вимог Порядку № 560 і ОСОБА_1 вважається таким, що був належним чином оповіщений про його виклик до ІНФОРМАЦІЯ_3 (пункт 41 Порядку № 560). Тому, враховуючи виявлені вищевказані факти і обставини, начальник ІНФОРМАЦІЯ_3 виніс постанову за справою про адміністративне правопорушення від 11 березня 2025 року № 6163 в якій установив, що позивач порушив правила військового обліку, не прибув до ІНФОРМАЦІЯ_3 по повістці, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вчинене в особливий період, а тому постановив накласти на Позивача штраф у розмірі 17000,00 грн. Більше того, право на відстрочку від призову ОСОБА_1 набув 28.03.2025 з терміном дії до 07.08.2025 року, тоді як прибути до ІНФОРМАЦІЯ_3 по повістці зобов'язаний був ще 09.03.2025, слід також вказати, що дане право на відстрочку ОСОБА_1 міг реалізувати онлайн через додаток Резерв+. Відповідно, відповідач розцінює таку бездіяльність позивача як умисне невиконання обов'язку прибути за викликом до ІНФОРМАЦІЯ_3 . Аналізуючи зміст оскаржуваної позивачем постанови, слід дійти висновку, що постанова начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 про адміністративне правопорушення відповідає вимогам законодавства, оскільки містить всі елементи, що повинні міститися в постанові відповідно до ст. 283 КУпАП та складена уповноваженою на те особою. В свою чергу позивачем не надано будь-яких належних доказів, які б спростовували факт вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, тому просила у задоволення позову відмовити.

В судове засідання позивач не з'явився.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги ОСОБА_1 підтримала та надала пояснення, аналогічні викладеному в позовній заяві, просила скасувати постанову № 9276 від 24 квітня 2025 року, провадження щодо ОСОБА_1 у справі за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги ОСОБА_1 не визнала та надала пояснення, аналогічні викладеному у відзиві на позовну заяву. Додала, що повістку про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_3 з метою уточнення облікових даних було сформовано Генеральним штабом на підставі вивчення даних бази "Оберіг" незалежно від наявної відстрочки. Повістка, направлена засобами "Укрпошти", була повернута з відміткою "Адресат відсутній за вказаною адресою", що, відповідно до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМУ № 560, є належним підтвердженням оповіщення особи. Тобто, позивач вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, а саме, не з'явився до ІНФОРМАЦІЯ_3 по повістці. Просила у задоволенні позову відмовити.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали адміністративної справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, заперечення, всебічно, повно, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, суд дійшов наступного висновку.

За умовами ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Судом встановлено, що 24.04.2025 посадовою особою начальником ІНФОРМАЦІЯ_3 підполковником ОСОБА_2 стосовно ОСОБА_1 винесено постанову про адміністративне правопорушення за № 9276 за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП. В фабулі постанови зазначено, що 24.04.2025 до ІНФОРМАЦІЯ_3 посадовими особами Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області доставлено військовозобов'язаного ОСОБА_1 у зв'язку з тим, що під час перевірки військово-облікових даних та звірки з АІТС "Оберіг" було виявлено, що даний військовозобов'язаний ОСОБА_1 , 1980 року народження, не з'явився до ІНФОРМАЦІЯ_3 без поважних причин по повістці № 2611222, яка була надіслана Укрпоштою, чим порушив правила військового обліку, затверджених постановою КМУ № 1487 від 30.12.2022, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП. Правопорушення скоєно в особливий період (а.с.11-12).

Відповідно до ч. 1 ст. 210-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а ч. 3 ст. 210-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за вчинення таких дій в особливий період.

ОСОБА_1 має третю групу інвалідності з 01.09.2001 загального захворювання (а.с.8, 9).

Згідно витягу з додатку Резерв+, ОСОБА_1 перебуває на обліку та має відстрочку до 08.05.2025 (а.с.10).

Як вбачається з довідки № 9277 від 24.05.2025 про доставлення (супроводження) громадянина до територіального центру комплектування та соціальної підтримки 24.04.2025 ОСОБА_1 був доставлений до ІНФОРМАЦІЯ_3 посадовими особами Надвірнянського РВП ГУНП України в Івано-Франківській області у зв'язку із порушенням військового обліку (а.с.35).

22.02.2025 ОСОБА_1 засобами "Укрпошти" було направлено повістку про явку до ІНФОРМАЦІЯ_3 09.03.2025 о 14:00 год для уточнення даних. Повістка направлена за адресою: АДРЕСА_1 . Повістка повернута без вручення з довідкою "Укрпошти" Ф 20 з відміткою: повертається, адресат відсутній за вказаною адресою, та міститься відтиск печатки (а.с.36-38, 43).

Спірні правовідносини носять публічно-правовий характер та виникли між сторонами у зв'язку з незгодою позивача з рішенням суб'єкта владних повноважень щодо порушення позивачем правил військового обліку в особливий період та накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу.

За приписами ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 210-1 КУпАП передбачена відповідальність за Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Відповідальність за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП наступає за вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, в особливий період.

Статтею 55 Конституції України визначено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Суд бере до уваги, що 11 квітня 2024 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 3633-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (далі - Закон № 3633-ІХ), який набрав чинності 18 травня 2024 року.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби здійснюється на підставі Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України (стаття 65 Конституції України).

Згідно із абз. 11 ст. 1 Закону України "Про оборону України" особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Зміст правового режиму воєнного стану, порядок його введення і скасування, правові засади діяльності органів державної влади, військового командування, військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій в умовах воєнного стану, гарантії прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб визначає Закон України "Про правовий режим воєнного стану" від 12 травня 2015 року № 389-VІІІ.

У розумінні ст. 1 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" воєнним станом вважається особливий правовий режим, що вводиться в Україні або ж в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Відповідно до Указу Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від № 2102-ІХ від 24 лютого 2022 року, в Україні введений воєнний стан у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України. Згідно із Указом Президента України № 69/2022 від 24 лютого 2022 року "Про загальну мобілізацію", затвердженим Законом України № 2105-ІХ від 24 лютого 2022 року, оголошується та проводиться загальна мобілізація (в подальшому Указами Президента воєнний стан та строк загальної мобілізації було неодноразово продовжено та вони існували станом на дату винесення оскаржуваної позивачем постанови.

Тож починаючи з 24.02.2022 й на даний час в Україні діє особливий період.

Пунктом 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України передбачено, що Президент України приймає відповідно до закону рішення про загальну або часткову мобілізацію та введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях у разі загрози нападу, небезпеки державній незалежності України.

Указом Президента України № 69/2022 "Про загальну мобілізацію" у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань було оголошено проведення в Україні загальної мобілізації.

Так, з початком широкомасштабної військової агресії рф фундаментальні національні інтереси, які полягають у збереженні суверенітету, територіальної цілісності і незалежності, що є засадничими умовами реалізації права Українського народу на самовизначення та збереження держави Україна, викликали потребу у невідкладній повній мобілізації оборонних ресурсів для забезпечення відсічі агресору, в тому числі громадян України, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації або можуть бути залучені в умовах воєнного стану до суспільно корисних робіт.

Згідно зі ст. 1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Відповідно до ч. 10 ст. 1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані: уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки; прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу розвідувальних органів України для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів тощо.

Статтею 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" визначено обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Так згідно з ч. 1 ст. 22 Закону України"Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" громадяни зобов'язані з'являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду.

Відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними повістках або мобілізаційних розпорядженнях.

Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форм власності), визнаються перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк; смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

У разі неприбуття громадянин зобов'язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.

Згідно п.п. 2 п. 41 Постанови КМУ № 560 від 16.05.2024 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період" належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов'язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є: у разі надсилання повістки засобами поштового зв'язку: день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.

Як встановлено в судовому засіданні, повістка, направлена ОСОБА_1 засобами "Укрпошти" була повернута без вручення з довідкою "Укрпошти" Ф 20 з відміткою: повертається, адресат відсутній за вказаною адресою. Отже, відповідно до Постанови КМУ № 560 ОСОБА_1 є належно оповіщеним про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_3 , на виклик не з'явився. При цьому ІНФОРМАЦІЯ_2 не має встановлювати причини відсутності особи за місцем проживання та, відповідно, неотримання повістки, оскільки відповідальним за вручення або невручення поштового відправлення є саме працівник "Укрпошти".

Суд не приймає до уваги пояснення представника позивача про те, що у населеному пункті, в якому проживає позивач, відсутнє поштове відділення, оскільки воно нічим не підтверджено.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Визначений цією правовою нормою обов'язок відповідача суб'єкта владних повноважень довести правомірність рішення, дії чи бездіяльності не виключає визначеного частиною першою цієї статті обов'язку позивача довести ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

Водночас під час розгляду цієї справи судом не встановлено порушень процедури, які б могли вплинути на кінцевий результат розгляду відповідачем питання про притягнення позивача до адміністративної відповідальності.

З урахуванням наведеного, позивачем не доведено та матеріалами справи не підтверджено факту відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення, відтак оскаржувана постанова по справі про адміністративне правопорушення є правомірною, підстави для її скасування відсутні.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про необґрунтованість та недоведеність позовних вимог, а тому у задоволенні позовних вимог необхідно відмовити.

У зв'язку з відмовою у задоволенні позовних вимог, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі наведеного, керуючись ст. 19, 55, 65, 106 Конституції України, Законом України № 3633-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», Законом України "Про оборону України", Законом України "Про правовий режим воєнного стану", Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу", Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 "Про введення воєнного стану в Україні",Указом Президента України № 69/2022 "Про загальну мобілізацію", Постановою КМУ № 560 від 16.05.2024 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період", ст. 210-1, 268, 280, 285 КУпАП, ст. 5, 9, 77, 211, 241, 245, 246, 286 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду в строк, визначений ч. 4 ст. 286 КАС України.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Представник позивача: адвокат Мищишин Іванна Ярославівна, свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 001476 від 15.03.2019, адреса: вул. Соборна, 54А с. Мирне Надвірнянського району Івано-Франківської області.

Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_6 , місцезнаходження за адресою: АДРЕСА_2 .

Суддя Надвірнянського районного суду

Івано-Франківської області О.Ю. Максименко

Повне судове рішення складено 02.06.2025.