Постанова від 30.05.2025 по справі 400/11996/24

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 травня 2025 р.м. ОдесаСправа № 400/11996/24

Перша інстанція суддя Устинов І. А.

Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі:

судді-доповідача Яковлєва О.В.,

суддів Єщенка О.В., Крусяна А.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 28 січня 2025 року, у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернувся до суду з позовом у якому заявлено вимоги Головному управлінню Пенсійного фонду України в Миколаївській області, а саме:

- визнання протиправними дії щодо відмови здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 24 січня 2024 року № 9/1/684 про розмір грошового забезпечення з 01 січня 2018 року по 01 квітень 2019 року;

- зобов'язання здійснити з 01 січня 2018 року по 01 квітня 2019 року перерахунок та виплату пенсії відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 24 січня 2024 року № 9/1/684 про розмір грошового забезпечення з урахуванням окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років та додаткових видів грошового забезпечення із врахуванням раніше виплачених сум.

Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 28 січня 2025 року задоволено позовні вимоги, а саме:

- визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного Фонду України в Миколаївській області щодо відмови здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 24 січня 2024 року № 9/1/684 про розмір грошового забезпечення з 01 січня 2018 року по 31 березень 2019 року включно;

- зобов'язано Головне управління Пенсійного Фонду України в Миколаївській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 24 січня 2024 року № 9/1/684 про розмір грошового забезпечення з урахуванням окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років та додаткових видів грошового забезпечення з 01 січня 2018 року по 31 березень 2019 року включно із врахуванням раніше виплачених сум.

Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням відповідачем подано апеляційну скаргу з якої вбачається про порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а тому просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.

Вимоги апеляційної скарги обґрунтовано тим, що є помилковим висновок суду першої інстанції про задоволення позовних вимог у даній справі, так як у межах спірних правовідносин відсутні правові підстави для здійснення перерахунку пенсії позивача з 01 січня 2018 року.

Крім того, апелянт вважає, що позивачем пропущено строк звернення до суду.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість рішення суду, а також правильність застосування судом норм матеріального і процесуального права та правової оцінки обставин у справі, колегія суддів приходить до висновку, що подана апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Миколаївській області та отримує пенсію відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Позивач 26 вересня 2024 року звернувся до відповідача із заявою щодо перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії виданої ІНФОРМАЦІЯ_2 від 24 січня 2024 року № 9/1/684 станом на 05 березня 2019 року для перерахунку пенсії з 01 січня 2018 року.

Листом від 25 жовтня 2024 року відповідач повідомив позивача, що підстави для проведення перерахунку пенсії відсутні.

Не погодившись з правомірністю отриманої відмови, позивач звернувся за судовим захистом із даним адміністративним позовом.

За наслідком з'ясування обставин справи, судом першої інстанції зроблено висновок про задоволення позовних вимог, так як пенсійним органом не доведено правомірності своїх дій у межах спірних правовідносин, з чим погоджується колегія суддів, з огляду на наступне.

Так, згідно ч. 4 ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Згідно ч. 2 ст. 51 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок пенсій, призначених особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Згідно ч. 3 ст. 51 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно п. 2 ст. 9 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

При цьому, Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі Порядок № 45).

Згідно п. 5 Порядку № 45 (в редакції постанови КМУ № 847 від 28 жовтня 2015 року), для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах «С», у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром «Байконур», якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

В свою чергу, пунктом 1 постанови КМУ № 704 від 30 серпня 2017 року «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова КМУ № 704) затверджено, зокрема: тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1; схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту згідно з додатком 2; схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 14; додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу в розмірах згідно з додатком 15; розміри надбавки за вислугу років військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу згідно з додатком 16.

При цьому, згідно п. 10 Постанови КМУ № 704 (в первинній редакції), ця постанова набирає чинності з 01 січня 2018 року.

Згодом, постановою КМУ № 1052 від 27 грудня 2017 року «Про внесення зміни до пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704» внесено зміну до пункту 10 Постанови КМУ № 704, замінивши цифри « 2018» цифрами « 2019».

В свою чергу, відповідно до ч. 4 ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 103 від 21 лютого 2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова КМУ № 103).

Пунктом 1 постанови КМУ № 103 (в первинній редакції) передбачено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (Офіційний вісник України, 2017 р., № 77, ст. 2374).

Пунктом 2 постанови КМУ № 103 (в первинній редакції) передбачено виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 01 січня 2018 року у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Крім того, пунктом 6 постанови КМУ № 103 (в первинній редакції) внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України, що додаються.

Згідно п. 2 Змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, пункт 5 Порядку № 45 викладено в такій редакції:

« 5. Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.»;

додаток 2 до Порядку викладено в новій редакції.

Крім того, згідно п. 3 Змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, у п. 10 постанови КМУ № 704 цифри і слова « 1 січня 2019 року» замінено цифрами і словами « 1 березня 2018 року».

Між тим, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, у справі № 826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Колегією суддів встановлено, що позивач перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Миколаївській області та отримує пенсію за ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

В свою чергу, з аналізу змісту, а також хронології набрання та втрати чинності викладеними вище нормами матеріального права вбачається, що факт набрання чинності Постановою КМУ № 704 став підставою для перерахунку з 01 січня 2018 року розміру пенсій, призначених за ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до положень ч. 4 ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

При цьому, механізм здійснення відповідного перерахунку пенсій, призначених за ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», врегульовано Постановою КМУ № 103.

Так, відповідний механізм у своїй первинній редакції передбачав здійснення перерахунку пенсій, призначених за ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 01 березня 2018 року, з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби, що визначені станом на 01 березня 2018 року, відповідно до Постанови КМУ № 704, а також виплату перерахованої пенсії з 01 січня 2018 року.

Тобто, запровадженим КМУ механізмом перерахунку пенсії передбачалось, що щомісячні додаткові види грошового забезпечення (окрім відсоткової надбавки за вислугу років) не включається до розміру грошового забезпечення, з якого обраховується, під час здійснення перерахунку, розмір пенсій, призначених за ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Проте, як зазначено вище, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, у справі № 826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, визнано нечинними пункти 1 та 2 Постанови КМУ № 103, якими запроваджено вищезгадані обмеження під час здійснення перерахунку пенсій, призначених за ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

В свою чергу, зазначений випадок негативної правотворчості та його вплив на підстави здійснення перерахунку пенсій відповідній категорії громадян досліджено Верховним Судом під час розгляду зразкової справи № 160/8324/19, за наслідком розгляду якої Верховним Судом ухвалено рішення від 07 грудня 2019 року, що залишено без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24 червня 2020 року.

В даному випадку, у зазначених рішеннях Верховним Судом зроблено висновок, що 05 березня 2019 року (у день набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18) виникли підстави для перерахунку з 01 квітня 2019 року пенсій, призначених за ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, з врахуванням положень Постанови КМУ № 704.

При цьому, зі змісту спірної довідки вбачається, що вона складена станом на 01 березня 2018 року у відповідності до положень Постанови КМУ № 704, з включенням до неї інформації про розмір додаткових видів грошового забезпечення.

Між тим, позивач, за наслідком отримання довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 24 січня 2024 року, звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області за здійсненням перерахунку своєї пенсії з 01 січня 2018 року по 31 березня 2019 року.

Наявність свого права на здійснення перерахунку розміру пенсії з 01 січня 2018 року на підставі довідки, складеної станом на 01 березня 2018 року, обґрунтовується позивачем тим, що положення постанови КМУ № 103, які обмежували розмір пенсії позивача до 05 березня 2019 року, визнано нечинними, а тому позивач має право на здійснення перерахунку розміру своєї пенсії без відповідних обмежень з моменту виникнення права на такий перерахунок.

Проте, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Миколаївській області відмовлено позивачу у здійсненні перерахунку пенсії на підставі зазначеної довідки.

В свою чергу, перевіряючи правомірність отриманої позивачем відмови, а також законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції про задоволення позовних вимог, колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне.

В даному випадку, постановою Великої Палати Верховного Суду від 09 червня 2022 року, у справі № 520/2098/19, зроблено висновок, що суди не повинні застосовувати положення Постанови КМУ № 103, які обмежували право особи на отримання пенсії у належному розмірі, навіть під час розгляду спорів за періоди, коли відповідні положення Постанови КМУ № 103 були чинними.

При цьому, відповідною постановою Великої Палати Верховного Суду зобов'язано обласний військовий комісаріат скласти та направити до пенсійного органу нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, складену станом на 01 березня 2018 року, відповідно до Постанови КМУ № 704, для здійснення перерахунку та виплати пенсії заявнику з 01 січня 2018 року.

Тобто, на противагу вищезгаданому рішенню Верховного Суду, ухваленому у зразковій справі № 160/8324/19, яким зроблено висновок, що набрання 05 березня 2019 року законної сили судовими рішеннями у справі № 826/3858/18 є окремою та самостійною підставою для здійснення перерахунку пенсій відповідній категорії громадян з 01 квітня 2019 року, Великою Палатою Верховного Суду сформовано новий правовий висновок про те, що відповідне право на перерахунок пенсії почало існувати ще з 01 січня 2018 року.

З іншого боку, колегія суддів наголошує на тому, що у відповідних судових рішеннях сформовано єдиний висновок про те, що для реалізації свого права на перерахунок пенсії з 01 січня 2018 року, або з 01 квітня 2019 року, зацікавлена особа має отримати у спеціально уповноваженого органу оновлені довідки про розмір грошового забезпечення, складені відповідно станом на 01 березня 2018 року, або станом на 05 березня 2019 року.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що перерахунок пенсії позивача з 01 січня 2018 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення з інформацією про розмір щомісячних надбавок, доплат та премії, складеної станом на 01 березня 2018 року, не суперечитиме ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а також правовим висновкам, викладеним у постановах Верховного Суду.

Щодо доводів апеляційної скарги про те, що позивачем пропущено встановлений процесуальний строк звернення до суду з даним адміністративним позовом, колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне.

Так, згідно ч. 3 ст. 51 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

В даному випадку, застосування строків звернення до адміністративного суду у даній категорії адміністративних справ унеможливить реалізацію права, передбаченого ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», на перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною видів грошового забезпечення без обмеження будь-яким строком, у разі непроведення перерахунку з вини державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії.

Тому, колегія суддів не приймає доводів апелянта щодо необхідності залишення без розгляду позовної заяви у даній справі.

Вказаний висновок узгоджується із правовою позицією Верховного Суду у складі судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду, що викладена в постанові від 12 грудня 2023 року (справа № 380/1907/23).

Таким чином, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції ухвалено законне та обґрунтоване рішення про задоволення позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 308, 311, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, колегія суддів,-

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області залишити без задоволення, а рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 28 січня 2025 року - без змін.

Судові витрати, а саме сплачений судовий збір за подання апеляційної скарги покласти на Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає, крім випадків передбачених у п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.

Суддя-доповідач О.В. Яковлєв

Судді О.В. Єщенко А.В. Крусян