Справа №509/2627/25
20 травня 2025 року смт.Овідіополь
Овідіопольський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2
особи, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3
представника органу начальник якого вніс подання ВнП№1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за поданням начальника ВнП№1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області, майора поліції ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Овідіополь, Одеського района, Одеської області, раніше засудженого Овідіопольським районним судом за вчинення злочину передбаченого ч.2 ст.289, ч.2 ст.185, ч.3 ст.185, ч.3 ст.3 ст.15, ч.3 ст.185, ч.1 ст.70 КК України до 5 років позбавлення волі,-
20.05.2025 року начальник ВнП№1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області , майор поліції ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про продовження адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 посилаючись на те, що останній, після звільнення з місць позбавлення волі 16.11.2020 року на шлях виправлення не став, систематично порушує громадський порядок, схильний до вчинення правопорушень, а тому ОСОБА_3 за формальними ознаками підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільнилися з місць позбавлення волі».
При цьому начальник ВнП№1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області , майор поліції ОСОБА_5 посилається на те, що ОСОБА_3 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності а саме:
09.05.2024 року за ст.187 ч.2 КУпАП
31.03.2025 року за ст.187 ч.2 КУпАП
01.04.2025 року за ст.187 ч.2 КУпАП
09.05.2025, 31.03.2025 та 01.04.2025 року гр. ОСОБА_3 було попереджено про необхідність припинення ведення антигромадського способу життя та про можливість встановлення щодо нього адміністративного нагляду, але висновків для себе він не зробив.
На підставі вищевикладеного, керуючись п. «В» ст. 3 Закону України «Про встановлення адміністративного нагляду за особами, які звільнилися з місць позбавлення волі», начальник ВнП№1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області , майор поліції ОСОБА_5 вважає за доцільним продовжити адміністративний нагляд за гр. ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , смт. Овідіополь, Одеського района, Одеської області, за місцем постійного мешкання: АДРЕСА_1 , терміном на 6 (шість) місяців з такими обмеженнями:
З'являтися для реєстрації до територіального підрозділу поліції, кожний 1-й, 2-й, четверг кожного місяця для реєстрації, згідно вказівок керівництва та з'являтися за викликом поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
Заборонити відвідувати торгові об'єкти, що здійснюють роздрібну реалізацію спиртних напоїв;
Заборонити вихід з будинку (квартири) у визначений час, а саме з 22:00 години вечора до 06:00 години ранку наступної доби.
Представник ВнП№1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області у судовому засіданні подання підтримав.
ОСОБА_3 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення подання. Крім того, він пояснив, що не може вчасно відмічатися за адміністративне правопорушення за ч.2 ст.187 КУпАП через зайнятість на роботі.
Заслухавши пояснення представника ВнП№1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області, з'ясувавши думку ОСОБА_3 , дослідивши матеріали подання, суд вважає, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно п. «В» ст. 3 Закону України «Про встановлення адміністративного нагляду за особами, які звільнилися з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно ч. 3 ст. 5 Закону України «Про встановлення адміністративного нагляду за особами, які звільнилися з місць позбавлення волі», разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.
З матеріалів подання вбачається, що ВнП№1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області тричі складало попередження ОСОБА_3 , як особі, стосовно якої може бути продовжений адміністративний нагляд, а саме 09.05.2025, 31.03.2025 та 01.04.2025 року.
Відповідно ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до змісту ст. 6 ч. 1 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Частиною 2 статті 6 вказаного Закону передбачено, що у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Даючи оцінку поданим матеріалам подання, суд вважає, що ОСОБА_3 підпадає під можливість продовження відносно останнього адміністративного нагляду, та беручи до уваги, що перебуваючи під адміністративним наглядом ОСОБА_3 , не став на шлях виправлення і залишається небезпечним для суспільства, порушує громадський порядок, притягувався до адміністративної відповідальності, суд вважає, що продовження терміну адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 є доцільним на 6 (шість) місяців із застосованням частини обмежень, передбачених ч.1 ст.10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі".
Керуючись ст. ст. 3, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суд,-
Подання начальника ВнП№1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області, майора поліції ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Овідіополь, Одеського району, Одеської області, раніше засудженого Овідіопольським районним судом за вчинення злочину передбаченого ч.2 ст.289, ч.2 ст.185, ч.3 ст.185, ч.3 ст.3 ст.15, ч.3 ст.185, ч.1 ст.70 КК України до 5 років позбавлення волі - задовольнити.
Продовжити термін адміністративний нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , терміном на 6 (шість) місяців з такими обмеженнями:
З'являтися для реєстрації до територіального підрозділу поліції, кожний 1-й, 2-й, четверг кожного місяця для реєстрації, згідно вказівок керівництва та з'являтися за викликом поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
Заборонити відвідувати торгові об'єкти, що здійснюють роздрібну реалізацію спиртних напоїв;
Заборонити вихід з будинку (квартири) у визначений час, а саме з 22:00 години вечора до 06:00 години ранку наступної доби.
Ухвала може бути оскаржена протягом семи діб до Одеського апеляційного суду.
Суддя ОСОБА_1