29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
"29" травня 2025 р.Справа № 924/1121/24
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Димбовського В.В., при секретарі судового засідання Нечаюк А.О., розглянувши матеріали справи
за заявою Головного управління ДПС у Хмельницькій області м. Хмельницький
до Житлово-будівельного кооперативу ''КРАСОВСЬКИЙ'', м. Хмельницький
про відкриття провадження у справі про банкрутство
За участю представників:
від кредитора ГУ ДПС У Хмельницькій області: Пюрова Ю.О. з
розпорядник майна: арбітражний керуючий Котенко Д.С.
від боржника: не з'явився
У підсумковому засіданні оголошено скорочену ( вступну і резолютивну частини) постанову.
Ухвалою суду від 25.12.2024 прийнято заяву Головного управління ДПС у Хмельницькій області м. Хмельницький до Житлово-будівельного кооперативу ''КРАСОВСЬКИЙ'', м. Хмельницький про відкриття провадження у справі про банкрутство до розгляду.
Ухвалою суду від 22.01.2025, окрім іншого: відкрито провадження у справі №924/1121/24 про банкрутство Житлово-будівельного кооперативу ''КРАСОВСЬКИЙ'' м. Хмельницький; визнано вимоги кредитора ГУ ДПС у Хмельницькій області м. Хмельницький до боржника у сумі 475114,29 грн. з яких: 30280 грн. судовий збір, 72000,00грн. авансування грошової винагороди арбітражному керуючому, 339582,63 грн. основний платіж, 3901,49 грн. єдиний внесок, що нарахований роботодавцем на суми: заробітної плати, винагороди за договорами ЦПХ, допомоги по тимчасовій непрацездатності, 29350,17 грн. пеня; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника; введено процедуру розпорядження майном боржника; призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Котенка Дмитра Сергійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1882, видане Міністерством юстиції України 27.12.2018р.
22.01.2025 судом здійснено офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Житлово-будівельного кооперативу "КРАСОВСЬКИЙ", м. Хмельницький на офіційному веб-сайті Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду в мережі Інтернет за номером публікації 75093.
Ухвалою суду від 20.03.2025 року визнано грошові вимоги ГУ ДПС у Хмельницькій області м. Хмельницький до боржника Житлово-будівельного кооперативу ''КРАСОВСЬКИЙ'' м. Хмельницький у сумах: 6056,00 грн. судового збору сплаченого за подання заяви з грошовими вимогами до боржника -1 черга задоволення вимог кредиторів; 90 437, 05 грн. пені - 6 черга задоволення вимог кредиторів.
Ухвалою суду від 21 квітня 2025 року визначено розмір та перелік визнаних судом вимог кредиторів до боржника, що підлягають внесенню розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів житлово-будівельного кооперативу ''КРАСОВСЬКИЙ'' в наступному порядку:
грошові вимоги ГУ ДПС у Хмельницькій області м. Хмельницький в розмірі:
- 102280,00 грн. (30280,00 грн. - судовий збір, 72000,00 грн. - авансування грошової винагороди арбітражному керуючому) - 1 черга задоволення вимог кредиторів;
- 3901, 49 грн. єдиний внесок, що нарахований роботодавцем на суми: заробітної плати, винагороди за договорами ЦПХ, допомоги по тимчасовій непрацездатності - 2 черга задоволення вимог кредиторів;
- 339582,63 грн. основний платіж - 3 черга задоволення вимог кредиторів;
- 29350,17 грн. пеня - 6 черга задоволення вимог кредиторів.
грошові вимоги ГУ ДПС у Хмельницькій області м. Хмельницький в розмірі:
- 6056,00 грн. судового збору - 1 черга задоволення вимог кредиторів;
- 90 437, 05 грн. пеня - 6 черга задоволення вимог кредиторів.
Встановлено розпоряднику майна боржника відповідно до ст.48 Кодексу України з процедур банкрутства строк для організації та проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів до 12.05.2025 року.
12.05.2025 року через систему ''Електронний суд'' від розпорядника майна Котенко Д.С. надійшло клопотання відповідно до якого просить суд затвердити звіт за результатами процедури розпорядження майном боржника. До клопотання додано звіт за підсумками процедури розпорядження майном, в якому, зокрема, повідомлено про направлення запитів з метою розшуку та виявлення майна, що обліковується за боржником відсутність у боржника будь-яких активів, про розгляд вимог кредиторів, про формування реєстру задоволення вимог кредиторів, про аналіз фінансово-господарського стану боржника; протокол зборів кредиторів ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ'' від 09.05.2025; заява арбітражного керуючого про участь у справі про банкрутство.
Представник ініціюючого кредитора в засіданні зазначив, що підтримує всі прийняті рішення на зборах кредиторів боржника, про наявність підстав для визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Присутній у підсумковому засіданні арбітражний керуючий Котенко Д.С. зазначив, що підтримує клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, вважає, що наявні усі підстави для переходу для наступної процедури у справі про банкрутство.
Боржник представника в підсумкове засідання не направив, письмових пояснень не надав.
Розглядом матеріалів справи судом встановлено наступне.
09.05.2025 було проведено збори комітету кредиторів Житлово-будівельного кооперативу ''КРАСОВСЬКИЙ'', що підтверджено протоколом №1 від 09.05.2025, на яких були присутні представник від єдиного ініціюючого кредитора ГУ ДПС у Хмельницькій області Ковалишина Н.В. (на підставі довіреності № 13776/5/22-01-13-02-10 від 25.11.2024р.) з кількістю голосів 343484,12, а також арбітражний керуючий Котенко Д.С.
Під час зборів, окрім іншого, було вирішено: обрати комітет кредиторів боржника у складі одного кредитора ГУ ДПС у Хмельницькій області; звернутися до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у даній справі.
09.05.2025 було проведено збори комітету кредиторів, що підтверджено протоколом зборів комітету кредиторів №1 від 09.05.2025, на яких єдиним кредитором з кількістю голосів 343484,12 вирішено: прийняти до відома звіт розпорядника майна про фінансовий стан боржника, схвалити звіт розпорядника майна за підсумками процедури розпорядження майном ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ'', схвалити звіт розпорядника майна про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат за результатами процедури розпорядження майном ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ'' в сумі 91 996,91 грн., в т.ч. основної грошової винагороди в сумі 91 256,91 грн. грн. та здійснення витрат в сумі 740,00 грн., звернутися до суду з клопотанням про визнання ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ'' (код ЄДРПОУ 38481916) банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, звернутися до суду щодо призначення арбітражного керуючого Котенка Дмитра Сергійовича (Свідоцтво на право здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1882 від 27.12.2018р.) ліквідатором ЖБК «КРАСОВСЬКИЙ» (код ЄДРПОУ 38481916).
12.05.2025 розпорядником майна арбітражним керуючим Котенко Д.С. через систему "Електронний суд" надіслано клопотання, в якому просить суд призначити ліквідатором боржника житлово-будівельного кооперативу ''КРАСОВСЬКИЙ'' арбітражного керуючого Котенка Д.С.
14.05.2025 року від ініціюючого кредитора ГУ ДПС у Хмельницькій області надійшло клопотання, відповідно до якого просить суд відкрити ліквідаційну процедуру щодо боржника, ліквідатором ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ'' призначити арбітражного керуючого Котенка Д.С.
Відповідно до ч. 1 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі.
Частиною 3 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства регламентовано, що у підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких судових рішень, зокрема: ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому цим Кодексом; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство.
Завдання підсумкового засідання суду полягає у з'ясуванні ознак банкрутства та наявності можливості визначення наступної судової процедури і подальшого здійснення провадження у справі (аналогічна правова позиція викладена у постанові Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 22.04.2021 у справі №918/420/16, від 08.06.2022 у справі №904/6691/20).
У свою чергу, наявність підстав для прийняття відповідного рішення, передбаченого ч. 3 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства, встановлюється методом дослідження вчинених розпорядником майна дій, визначених ч. 3 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства, під час процедури розпорядження майном.
Частиною 1 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідації).
У частині 3 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено обов'язки розпорядника майна під час процедури розпорядження майном, зокрема, проведення аналізу фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника, встановлювати за результатами його проведення наявність або відсутність ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, вчинення незаконних дій у разі банкрутства.
Розпорядник майна зазначив про вжиття заходів з виявлення майна боржника, зокрема, були направлені запити до Державної інспекції архітектури України, щодо документів , які дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів; ГУ ДСНС України в Хмельницькій області; Філії ГОІЦ АТ ''Укрзалізниці'' щодо надання інформації ви є власником вантажних ваганів за боржником; Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; департаменту Державної виконавчої служби щодо надання інформації про наявність проваджень в яких є боржник; Головного сервісного центру МВС щодо надання інформації про зареєстровані транспортні засоби; Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів про надання інформації про зареєстрованої сільгосптехніки; ГУ ДПС у Хмельницькій області; ДП ''Державні реєстри України'' щодо надання відомостей щодо зерна, яке, згідно даних основного реєстру складських документів та зерна, прийнятого на зберігання що належить боржнику; Фонду державного майна про надання інформації чи обліковується за боржником майно, яке є державною власністю та не увійшло до статутного фонду товариства у процесі приватизації та знаходиться в його користуванні; ДП ''Агенство з ідентифікації та реєстрації тварин''; Департаменту з питань оборонної роботи та цивільного захисту населення; Державної служби морського та внутрішнього водного транспорту та судноплавства; ДП ''Український державний центр радіочастот''; Державної митної служби; Державної служби з питань праці; Державної авіаційної адміністрації; ДО ''Український національний офіс Інтелектуальної власності та інновацій''; ГУ статистики у Хмельницькій області про надання копій фінансових
Крім того, 03.02.2025р. за №02-06/2 розпорядником майна на адресу боржника ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ'' направлено повідомлення про надання документації боржника та прийняття заходів щодо проведення інвентаризації активів боржника.
22.02.2025р. повернуто вимогу розпорядника майна про невручення вимоги.
У відповідь на запити розпорядника майна отримано відповіді від Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, відповідно до якої повідомлено, що за наявними щоквартальними адміністративними даними, наданими депозитарними установами станом на 31.12.2024р. ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ'' ( код ЄДРПОУ 38481916) серед власників пакетів голосуючих акцій акціонерних товариств відсутній, листом ДО ''Український національний офіс Інтелектуальної власності та інновацій'' повідомлено, що за результатами іменного інформаційного пошуку станом на 25.02.2025р. відомостей про об'єкти інтелектуальної власності, що зареєстровані за ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ'' не виявлено, листом Державної інспекції архітектури та містобудування України на запит арбітражного керуючого повідомлено, що шляхом перевірки відомостей, які містяться в Реєстрі будівельної діяльності та його архівній складовій частині, за параметром пошуку ''замовник будівництва'' ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ'' виявлено інформацію та документи, що дають дозвіл на виконання підготовчих та будівельних робіт, листом Головного сервісного центру МВС повідомлено, що станом на 18.02.2025р. відсутні відомості про зареєстровані транспортні засоби за ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ'', листом Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів повідомлено, що трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні і меліоративні машини, сільськогосподарська техніка та інші механізми за ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ'' не зареєстровані, листом Державної авіаційної служби повідомлено, що у Державному реєстрі цивільних повітряних суден України за ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ'' повітряні судна не були зареєстровані, листом Державної служби з питань праці повідомлено, що за ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ'' великовантажні та інші технологічні транспортні засоби не зареєстровані, листом ДП ''Український державний центр радіочастот'' повідомлено, що в Автоматизованій інформаційній системі управління радіочастотним спектром ДП ''Український державний центр радіочастот'' присвоєння радіочастот із статусом ''задіяні'' не обліковується, листом Філії ''Головного інформаційного-обчислювального центру'' Акціонерного товариства ''Українська залізниця'' повідомлено, що інформації про вагони за ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ'', як власника в АБД ПВ немає, листом Фонду державного майна повідомлено, що відсутня інформація щодо неруховмого майна, яке обліковується на балансі ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ''.
У звіті розпорядник майна зазначив, що ним проведено аналіз фінансово - господарської діяльності боржника, за наявними звітами, що отримано від ГУ ДПС у Хмельницькій області. На запит до ГУ статистики у Хмельницькій області щодо надання копій звітної документації відповіді не отримано, також не отримано відповідь від департаменту Державної виконавчої служби та ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.
Розпорядник майна у письмовому звіті зазначив, що за результатами проведеного аналізу показників фінансово-господарської діяльності боржника встановлено, що за період 2022-2024р.р. боржник не проводив господарську діяльність, результати інвентаризації, витяги з ЄДР та відповіді від державних структур про відсутність майнових активів свідчать про неможливість задовольнити вимоги кредиторів, фінансовий стан ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ'' характеризується надкритичною неплатоспроможністю, коли задоволення визнаних судом вимог кредиторів можливе не інакше, як через застосування ліквідаційної процедури, ознаки фіктивного банкрутства підприємства не встановлені, ознаки доведення посадовими особами боржника до банкрутства на даний час встановити немає можливості, ознаки приховування тривалий час стійкої фінансової неспроможності не встановлені, фінансове, інвестиційне становище боржника та його становище на ринках є незадовільним, у зв'язку з чим доцільним для задоволення вимог кредиторів є застосування ліквідаційної процедури. Тобто, фактично підприємство не здійснює господарську діяльність, активи відсутні.
Відповідно до абз. 8 ч. 3ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядник майна зобов'язаний скликати збори і комітет кредиторів та організовувати проведення їх засідань.
Протягом 10 днів з дня постановлення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна письмово повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення (абз. 1 ч. 1 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства).
Згідно з наявним у матеріалах справи протоколом зборів кредиторів, збори кредиторів відбулись 09.05.2025.
Відповідно до абз. 2 ч. 1ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства учасниками зборів кредиторів боржника з правом вирішального голосу є конкурсні кредитори, визнані господарським судом у попередньому засіданні та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів.
Частина 4 цієї статті Кодексу України з процедур банкрутства визначає, що конкурсні кредитори мають на зборах кредиторів кількість голосів, пропорційну сумі вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів за результатами попереднього засідання господарського суду та кратну одній тисячі гривень.
Під час визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу не враховуються суми неустойки (штрафу, пені), інші фінансові санкції, моральна шкода, судовий збір у справі про банкрутство, заявлені або сплачені кредиторами в провадженні у справі про банкрутство.
Відповідно до частини 2 статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства перші збори кредиторів вважаються повноважними, якщо на них присутні кредитори, які мають не менше ніж дві третини голосів.
Частиною 5 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення, зокрема про: визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів; звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство; інші питання, передбачені цим Кодексом, у тому числі віднесені до компетенції комітету кредиторів.
Протокольне рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів подається до господарського суду (ч. 7 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства).
З матеріалів справи слідує, що відповідно до протоколу зборів кредиторів № 1 від 09.05.2025р. у справі №924/1121/24 про банкрутство ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ'' за участю ГУ ДПС у Хмельницькій області (343484,12 голосів, що складає 100% голосів) вирішено, зокрема, утворити комітет кредиторів у складі однієї особи та включити до складу комітету кредиторів ГУ ДПС у Хмельницькій області, як єдиного конкурсного кредитора; звернутись до господарського суду з клопотанням про визнання ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ'' банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури та призначити ліквідатором арбітражного керуючого Котенка Д.С.; схвалено звіт арбітражного керуючого Котенка Д.С, про нарахування та виплату грошової винагороди.
В клопотанні, поданому до суду кредитором ГУ ДПС у Хмельницькій області, кредитор, зокрема, про ухвалення постанови про визнання ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ'' банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури та призначення арбітражного керуючого Котенка Д.С. ліквідатором ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ''.
Судом береться до уваги, що ухвалами суду від 22.01.2025 та від 20.03.2025 визнано вимоги кредиторів до боржника, що підлягають внесенню розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ'', а саме: грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області в розмірі 571607,34 грн.
Судом враховується, що встановлення факту неплатоспроможності боржника здійснюється на підставі аналізу активів і пасивів підприємства, зокрема, активи визначаються відповідно до даних інвентаризації майна підприємства, пасиви боржника визначаються згідно затвердженого судом реєстру вимог кредиторів.
Судом береться до уваги відсутність у матеріалах справи доказів наявності у боржника майна, достатнього для задоволення вказаної суми кредиторських вимог. Поряд із цим, за результатами проведеної інвентаризації не встановлено наявність у боржника активів для задоволення вимог кредиторів; доказів поліпшення фінансового становища боржника з моменту відкриття провадження у справі про його банкрутство ані розпорядником майна, ані боржником суду не надано; заяв від потенційних інвесторів щодо оздоровлення фінансового становища боржника до суду не надходило.
З аналізу наведеного вбачається наявність ознак які свідчать про стійку фінансову неплатоспроможність боржника, зокрема, наявність значної кредиторської заборгованості; відсутність активів; наявність заяви про порушення провадження у справі про банкрутство даної юридичної особи, прийнятої до розгляду господарським судом, або провадження у справі про банкрутство цієї юридичної особи.
Доказів можливості відновлення платоспроможності боржника суду не надано. Заперечень від учасників справи щодо прийнятих 09.05.2025 рішень зборів кредиторів, а також заявлених клопотань про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури не надходило.
Пунктом 4 ст. 205 ГК України передбачено, що у разі неплатоспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна для задоволення вимог кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Умови, порядок та наслідки оголошення суб'єкта господарювання банкрутом встановлюється цим Кодексом та іншими законами.
З огляду на зазначене, суд вважає, що наданими у матеріали справи доказами підтверджується неможливість задоволення вимог кредиторів не інакше, як через застосування до боржника ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч. 1ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов'язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.
Отже, беручи до уваги протокол зборів кредиторів з рішенням про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та доказів, що свідчать про виявлення кредиторської заборгованості та недостатності майнових активів для її задоволення, відсутність доказів погашення заборгованості боржником, а також відсутність підстав для введення процедури санації, суд вважає за можливе визнати ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ'' банкрутом та відкрити щодо нього ліквідаційну процедуру.
З дня ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом; скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута (ч. 1 ст. 59 Кодексу).
Водночас судом враховується, що зняття заборон та арештів із майна боржника в порядку ст. 59 КУзПБ є безумовним, стосується будь-яких органів і посадових осіб, у тому числі реєстраційних та правоохоронних органів. Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 14.03.2018 у справі № Б-5022/1359/2011.
Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про скасування всіх арештів, накладених на майно ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ'' , та інших обмежень щодо розпорядження майном боржника.
Разом з тим, як передбачено ч. 1 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства, у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.
Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, зокрема, арбітражний керуючий для виконання повноважень ліквідатора призначається господарським судом за клопотанням комітету кредиторів.
Як зазначалося вище, згідно з протоколом зборів кредиторів від 09.05.2025, кредитором прийнято рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого Котенка Д.С. ліквідатором ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ''.
У заяві від 12.05.2025 арбітражний керуючий Котенко Д.С. надає згоду на участь у справі про банкрутство ЖБК ''КРАСОВСЬКИЙ'', просить призначити його ліквідатором боржника та повідомляє, що не відноситься до категорії осіб, визначених, зокрема ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства.
Інших заяв арбітражних керуючих щодо участі у справі про банкрутство в якості ліквідатора, заперечень щодо призначення ліквідатором боржника - арбітражного керуючого Косенка С.Г до суду не надходило.
З огляду на відповідність кандидатури арбітражного керуючого Котенка Д.С. вимогам, встановленим Кодексом України з процедур банкрутства, суд вважає за можливе призначити ліквідатором Житлово-будівельного кооперативу ''КРАСОВСЬКИЙ'' арбітражного керуючого Котенка Дмитра Сергійовича (а/с 15, м. Одеса, 65049, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1882, видане Міністерством юстиції України 27.12.2018р.), задовольнивши відповідну заяву.
У статті 61 Кодексу України з процедур банкрутства визначено повноваження ліквідатора, зокрема, ліквідатор не менш як один раз на місяць подає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансовий стан і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та під час проведення ліквідаційної процедури, про використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів, ліквідатор зобов'язаний на вимогу господарського суду та державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.
Суд звертає увагу на те, що згідно ч. 2 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть зобов'язання щодо відшкодування збитків, завданих таким ухиленням. Ліквідатор має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства, з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, господарський суд здійснює офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному вебпорталі судової влади України.
Керуючись ст.ст. 48, 49, 58, 59, 95 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
Затвердити звіт (вх. № 05-06/808/25) розпорядника майна Житлово-будівельного кооперативу ''КРАСОВСЬКИЙ'' ( код ЄДРПОУ 38481916) арбітражного керуючого Котенка Дмитра Сергійовича за підсумками проведення процедури розпорядження майном боржника Житлово-будівельного кооперативу ''КРАСОВСЬКИЙ''.
Припинити процедуру розпорядження майном боржника - Житлово-будівельного кооперативу ''КРАСОВСЬКИЙ'' (м. Хмельницький, вул. Гетьмана Мазепи буд. 6/1 , код ЄДРПОУ 38481916) та повноваження арбітражного керуючого Котенка Дмитра Сергійовича (а/с 15, м. Одеса, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1882, видане Міністерством юстиції України 27.12.2018р.) як розпорядника майна Житлово-будівельного кооперативу ''КРАСОВСЬКИЙ''.
Визнати банкрутом Житлово-будівельний кооператив ''КРАСОВСЬКИЙ'' (м. Хмельницький, вул. Гетьмана Мазепи буд. 6/1 , код ЄДРПОУ 38481916).
Відкрити ліквідаційну процедуру відносно Житлово-будівельного кооперативу ''КРАСОВСЬКИЙ'' (м. Хмельницький, вул. Гетьмана Мазепи буд. 6/1 , код ЄДРПОУ 38481916) на строк, що не може перевищувати 12 місяців.
Ліквідатором Житлово-будівельного кооперативу ''КРАСОВСЬКИЙ'' (м. Хмельницький, вул. Гетьмана Мазепи буд. 6/1, код ЄДРПОУ 38481916) призначити арбітражного керуючого Котенка Дмитра Сергійовича (а/с 15, м. Одеса, 65049, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1882, видане Міністерством юстиції України 27.12.2018р.).
Офіційно оприлюднити повідомлення про визнання боржника - Житлово-будівельного кооперативу ''КРАСОВСЬКИЙ'' (м. Хмельницький, вул. Гетьмана Мазепи буд. 6/1, код ЄДРПОУ 38481916) банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у справі № 924/1121/24 в установленому законодавством порядку.
Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута - Житлово-будівельного кооперативу ''КРАСОВСЬКИЙ'' (м. Хмельницький, вул. Гетьмана Мазепи буд. 6/1, код ЄДРПОУ 38481916). вважати таким, що настав 29.05.2025р.
Припинити з 29.05.2025р. нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.
Припинити з 29.05.2025р. повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.
Скасувати арешти, накладені на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
Зобов'язати відповідних посадових осіб банкрута - Житлово-будівельного кооперативу ''КРАСОВСЬКИЙ'' (м. Хмельницький, вул. Гетьмана Мазепи буд. 6/1, код ЄДРПОУ 38481916), протягом 15-ти днів з дня призначення ліквідатора банкрута передати йому бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до закону.
Зобов'язати ліквідатора:
- використовувати тільки один банківський рахунок для зарахування коштів, отриманих під час проведення ліквідаційної процедури та для здійснення розрахунків з кредиторами банкрута. Інші рахунки, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури, підлягають закриттю ліквідатором.
Зобов'язати ліквідатора провести ліквідаційну процедуру відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства, скласти ліквідаційний баланс та подати його господарському суду разом із звітом про свою діяльність. Щомісячно письмово надавати суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність в ході ліквідаційної процедури з відповідним документальним підтвердженням.
Постанова набирає чинності негайно після її оголошення та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 255-257 Господарського процесуального кодексу України.
Постанова набрала законної сили 29.05.2025.
Повна постанова складена 02.06.2025.
Суддя В.В. Димбовський