Справа № 206/867/25
Провадження № 2/206/1018/25
30 травня 2025 року м. Дніпро
Суддя Самарського районного суду міста Дніпра Гаркуша В.В., розглянувши цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 , що проживає за адресою АДРЕСА_1 , до Донецької обласної військової адміністрації, що знаходиться за за адресою м. Дніпро, а/с 5428 про визнання права власності на квартиру, -
В провадженні суду перебуває дана цивільна справа.
Представником позивача ОСОБА_1 - Тільненко Ольгою Сергіївною подано заяву про забезпечення її участі у судовому засіданні 02.07.2025 о 10 год. 30 хв. та наступних судових засіданнях по справі, в режимі відео конференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Згідно з ч. 1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Відповідно до вимог ч. 7 ст. 11 ЗУ «Про судоустрій та статус суддів», учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов'язок забезпечення проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Згідно з ч. 3 ст. 212 ЦПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Таким чином, для забезпечення швидкого та ефективного розгляду справи, а також недопущення порушення розумних строків її розгляду, суд доходить висновку про можливість участі представника позивача в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 212, 353 ЦПК України, суд
Провести судове засідання 02.07.2025 о 10 год 30 хв. та наступні судові засідання з розгляду справи за позовом ОСОБА_1 до Донецької обласної військової адміністрації про визнання права власності на квартиру поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів з представником позивача - Тільненко Ольгою Сергіївною.
Застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку.
Учасникам судового засідання має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов'язки, передбачені КПК України. Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В.Гаркуша