23 травня 2025 року м. Дніпросправа № 160/25115/24
Третій апеляційний адміністративний суд
у складі колегії суддів: головуючого - судді Божко Л.А. (доповідач),
суддів: Лукманової О.М., Дурасової Ю.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26.11.2024 в адміністративній справі №160/25115/24 (суддя Конєва С.О.) за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій, скасування рішення №047350007297 від 19.07.2024р., зобов'язання вчинити певні дії,-
У вересні 2024 року через систему "Електронний суд" ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в якому просив:
- визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у призначенні пенсії на пільгових умовах позивачеві відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», викладених у рішенні про відмову у призначенні пенсії від 19.07.2024 року № 047350007297;
- скасувати рішення про відмову у призначенні пенсії від 19.07.2024 року №047350007297;
- зобов'язати відповідача зарахувати позивачеві до спеціального та пільгового стажу період навчання з 30.05.2005 року по 25.07.2005 року на посаду “гірник підземний», період роботи з 26.07.2005 року по 28.05.2006 року на посаді “гірник підземний» з повним робочим днем в шахті та до спеціального та пільгового стажу особливо шкідливі роботи за провідними професіями період навчання з 29.05.2006 року по 15.08.2006 року за професією “прохідника», періоди роботи з 16.08.2006 року по 07.03.2017 року на посаді “прохідник» з повним робочим днем в шахті, період навчання з 08.03.2017 року по 14.05.2017 року за професією “гірник очисного забою», період роботи з 15.05.2017 року по 03.04.2018 року на посаді “прохідник» з повним робочим днем в шахті, період роботи з 04.04.2018 року по 12.07.2024 року на посаді “гірник очисного забою» з повним робочим днем в шахті, що дає право на призначення пенсії незалежно від віку відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та з урахуванням Роз'яснення Міністерства соціального забезпечення України від 20.01.1992 року № 8;
- зобов'язати відповідача зарахувати позивачеві до спеціального та пільгового стажу роботи за провідною професією “прохідник» з повним робочим днем в шахті один місяць служби за три місяці періоди безпосередньої участі в бойових діях з 28.11.2014 року по 06.01.2015 року, до спеціального та пільгового стажу роботи за провідною професією “гірник очисного забою» з повним робочим днем в шахті один місяць служби за три місяці періоди безпосередньої участі в бойових діях з 02.03.2022 року по 07.11.2022 року, що дає право на призначення пенсії відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та з урахуванням Роз'яснення Міністерства соціального забезпечення України від 20.01.1992 року № 8;
- зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву позивача від 12.07.2024 року про призначення пенсії на пільгових умовах незалежно від віку відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням висновків суду.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26.11.2024 адміністративний позов задоволено.
Не погодившись з рішенням суду, Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області подало апеляційну скаргу, де просили скасувати рішення суду та ухвалити нове, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.
Апеляційна скарга обґрунтована тим, що пільговий стаж особи не визначено, оскільки прослідковуються розбіжності між даними про роботу, навчанням на курсах та в навчально-курсових комбінатах (пунктах) (довідки від 05.07.2024 №330; від 19.10.2023 №1820 та №1821), спусками в шахту (довідка №520 без дати реєстрації) та про безпосередню участь в АТО та у зв'язку з агресією РФ проти України (довідки від 07.10.2015 №1645 та від 07.11.2022 №11258).
Період безпосередньої участі в бойових діях з 28.11.2014 року по 06.01.2015 року та з 02.03.2022 року по 07.11.2022 року зараховано позивачу до страхового стажу в одинарному розмірі, як військова служба в особливий період.
Посилання позивача на наказ Міністерства оборони України № 530 від 14.08.2014 року «Про затвердження Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей» є безпідставним, оскільки даний нормативно - правовий акт застосовується при призначенні пенсій за вислугу років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а в адміністративному позові мова йде про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», тому він не може бути застосований у правовідносинах, які виникли між позивачем та Головним управлінням.
Дослідивши матеріали справи, всебічно та повно з'ясувавши обставини по справі, колегія суддів, вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з огляду на наступне.
Як встановлено судом першої інстанції та матеріалами справи підтверджено, ОСОБА_1 має статус учасника бойових дій та з 25.02.2022р., проходить військову службу по мобілізації, що підтверджується копіями відповідного посвідчення та військового квитка позивача, наявними у справі .
Згідно довідок Військової частини НОМЕР_1 від 07.10.2015 року №1945 та Військової частини НОМЕР_2 від 07.11.2022 року №11258 ОСОБА_1 в період з 28.11.2014 року по 06.01.2015 року безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції м. Слов'янськ Донецької області; з 02.03.2022 року по 07.11.2022 року (дата видачі довідки) брав учать у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, що підтверджується змістом копій відповідних довідок .
12.07.2024р. ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровській області із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до ч.3 ст. 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058, до якої надав, зокрема, трудову книжку, довідки про підтвердження пільгового стажу, військовий квиток та довідки від 07.10.2015 року №1945, від 07.11.2022 року №11258, що підтверджується копіями відповідної заяви та розписки-повідомлення, наявними у справі .
За результатами розгляду наведеної заяви, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області було прийнято рішення про відмову у призначенні пенсії №047350007297 від 19.07.2024р., яким позивачеві відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч.3 ст.114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та зазначено про те, що за доданими документами до страхового стажу не зараховано: - період навчання 01.09.2000 по 23.06.2003 згідно записів №1-2 трудової книжки від 24.06.2003 серії НОМЕР_3 , оскільки відсутня дата видачі диплому, відсутня копія диплому, перетинається з періодами роботи згідно даних Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування; пільговий стаж особи не визначено, оскільки прослідковуються розбіжності між даними про роботу, навчанням на курсах та в навчально-курсових комбінатах (пунктах) (довідки від 05.07.2024 №330; від 19.10.2023 №1820 та №1821), спусками в шахту (довідка №520 без дати реєстрації) та про безпосередню участь в АТО та у зв'язку з агресією РФ проти України (довідки від 07.10.2015 №1645 та від 07.11.2022 №11258), що підтверджується змістом копії відповідного рішення, наявною у справі (а.с.24,99-100).
Переглядаючи рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції виходить із такого.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначені Законом України №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (Далі Закон №1058-ІV).
Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 8 Закону № 1058-ІV, право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані інвалідами в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.
Частиною 4 статті 24 Закону № 1058-ІV визначено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
У відповідності до пункту 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058-ІV пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
Відповідно до частини першої статті 114 Закону № 1058-IV, право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
Відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону № 1058-ІV, працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років. Такий самий порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) на шахтах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або перебувають у стадії ліквідації, але не більше двох років.
Аналогічні положення містить ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Пунктом д частини 3 статті 56 Закону № 1788-XII передбачено, що до стажу роботи, який дає право на трудову пенсію, зараховується: навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.
Законом України "Про професійну (професійно-технічну) освіту" № 103/98-ВР від 10 лютого 1998 року, з наступними змінами і доповненнями, а саме ч. 1 ст. 38 "Гарантії соціального захисту здобувача освіти та випускника закладу професійної (професійно-технічної) освіти", обумовлено: час навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти зараховується до трудового стажу здобувача освіти, у тому числі в безперервний і в стаж роботи за спеціальністю, що дає право на пільги, встановлені для відповідної категорії працівників, якщо перерва між днем закінчення навчання і днем зарахування на роботу за набутою професією не перевищує трьох місяців.
За положенням ст.3 Закону, професійна (професійно-технічна) освіта є складовою системи освіти України. Професійна (професійно-технічна) освіта є комплексом педагогічних та організаційно-управлінських заходів, спрямованих на забезпечення оволодіння громадянами знаннями, уміннями і навичками в обраній ними галузі професійної діяльності, розвиток компетентності та професіоналізму, виховання загальної і професійної культури. Професійна (професійно-технічна) освіта здобувається у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.
Професійне (професійно-технічне) навчання - складова професійної (професійно-технічної) освіти. Професійне (професійно-технічне) навчання передбачає формування і розвиток професійних компетентностей особи, необхідних для професійної діяльності за певною професією у відповідній галузі, забезпечення її конкурентоздатності на ринку праці та мобільності, перспектив її кар'єрного зростання впродовж життя.
Відповідно до ст. 5 Закону, професійна (професійно-технічна) освіта здобувається громадянами України в державних і комунальних закладах професійної (професійно-технічної) освіти безоплатно, за рахунок держави, а у державних та комунальних акредитованих вищих професійно-технічних навчальних училищах та центрах професійної освіти - у межах державного та/або регіонального замовлення безоплатно, на конкурсній основі.
За змістом статті 17 Закону України «Про професійно-технічну освіту», професійно-технічний навчальний заклад - це заклад освіти, що забезпечує реалізацію потреб громадян у професійно-технічній освіті, оволодінні робітничими професіями, спеціальностями, кваліфікацією відповідно до їх інтересів, здібностей, стану здоров'я.
Статтею 18 вказаного Закону визначено, що до професійно-технічних навчальних закладів належать: професійно-технічне училище відповідного профілю; професійне училище соціальної реабілітації; вище професійне училище; професійний ліцей; професійний ліцей відповідного профілю; професійно-художнє училище; художнє професійно-технічне училище; вище художнє професійно-технічне училище; училище-агрофірма; вище училище-агрофірма; училище-завод; центр професійно-технічної освіти; центр професійної освіти; навчально-виробничий центр; центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів; навчально-курсовий комбінат; навчальний центр; інші типи навчальних закладів, що надають професійно-технічну освіту або здійснюють професійно-технічне навчання.
Згідно з частиною 4 статті 19 вказаного Закону, професійно-технічні навчальні заклади незалежно від форм власності та підпорядкування розпочинають діяльність, пов'язану з підготовкою кваліфікованих робітників та наданням інших освітніх послуг, після отримання ліцензії. Ліцензія видається у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Отже, вказаною нормою передбачено, що до професійно-технічних навчальних закладів належать інші типи навчальних закладів, що надають професійно-технічну освіту або здійснюють професійно-технічне навчання.
Аналогічний висновок щодо зарахування періоду навчання позивача в технікумі до пільгового стажу міститься в постанові Верховного Суду від 04 березня 2020 року у справі №367/945/17.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 30.05.2005р. був прийнятий в ВАТ “Павлоградвугілля» “Шахта “Ювілейна» на посаду учня гірника підземного з повним робочим днем в шахті, з 02.06.2006 був направлений на курси для навчання по професії “гірник підземний» та з 26.07.2005 по теперішній час продовжує працювати на наведеному підприємстві, що підтверджується копією трудової книжки позивача, довідки №330 від 05.07.2024р. та довідок про навчання в учбово-курсовому комбінаті (а.с.15-18,19-20,68-75,91,92,96-98).
Окрім того, як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 у період з 06.04.2014р. по 25.03.2015р. проходив військову службу по мобілізації, а також і з 25.02.2022р., проходить військову службу по мобілізації та в період з 28.11.2014 року по 06.01.2015 року безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції м. Слов'янськ Донецької області; в період з 02.03.2022 року по 07.11.2022 року (дата видачі довідки) брав учать у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, що підтверджується копіями військового квитка позивача та довідок Військової частини НОМЕР_1 від 07.10.2015 року №1945 та Військової частини НОМЕР_2 від 07.11.2022 року №11258, наявними у справі (а.с.13-14, 21, 21-зворот, 64-67,80,81).
Відповідно до п. «в» ст. 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» №1788-XII до стажу роботи зараховується також: військова служба та перебування в партизанських загонах і з'єднаннях, служба в органах державної безпеки, внутрішніх справ та Національної поліції, незалежно від місця проходження служби.
Згідно ст. 57 Закону №1788-XII військова служба у складі діючої армії у період бойових дій, у тому числі при виконанні інтернаціонального обов'язку, а також перебування в партизанських загонах і з'єднаннях зараховується до стажу роботи на пільгових умовах у порядку, встановленому для обчислення строків цієї служби при призначенні пенсій за вислугу років військовослужбовцям.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» №2232-XII військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Згідно з ч. 1 ст. 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» №2011-XII час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Час проходження строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Час навчання в професійно-технічному навчальному закладі, час проходження строкової військової служби, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», які зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, не повинні перевищувати наявного стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. Час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.
17 липня 1992 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб» від 17.07.1992 року №393.
За п. 3 Порядку №393 до вислуги років для визначення розміру пенсії особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах: а) один місяць служби за три місяці:
- участь у бойових діях у воєнний час;
- час проходження служби, протягом якого особа брала участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.
Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей затверджено Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2014 року №530.
Згідно п. 2.3. Положення №530 при обчисленні вислуги років для призначення пенсій (крім пенсій, які призначаються з урахуванням страхового стажу) окремі періоди служби військовослужбовців зараховуються на пільгових умовах (з урахуванням вимог пунктів 2.4 та 2.5 цього розділу): один місяць служби за три місяці: участь у бойових діях у воєнний час.
Колегія суддів погоджується з судом першої інстанції, що належним і ефективним способом захисту порушеного права позивача є зобов'язання відповідача: зарахувати позивачеві до спеціального та пільгового стажу період навчання з 30.05.2005 року по 25.07.2005 року на посаду “гірник підземний», період роботи з 26.07.2005 року по 28.05.2006 року на посаді “гірник підземний» з повним робочим днем в шахті та до спеціального та пільгового стажу особливо шкідливі роботи за провідними професіями період навчання з 29.05.2006 року по 15.08.2006 року за професією “прохідника», періоди роботи з 16.08.2006 року по 07.03.2017 року на посаді “прохідник» з повним робочим днем в шахті, період навчання з 08.03.2017 року по 14.05.2017 року за професією “гірник очисного забою», період роботи з 15.05.2017 року по 03.04.2018 року на посаді “прохідник» з повним робочим днем в шахті, період роботи з 04.04.2018 року по 12.07.2024 року на посаді “гірник очисного забою» з повним робочим днем в шахті що дає право на призначення пенсії незалежно від віку відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та з урахуванням Роз'яснення Міністерства соціального забезпечення України від 20.01.1992 року № 8; зарахувати позивачеві до спеціального та пільгового стажу роботи за провідною професією “прохідник» з повним робочим днем в шахті один місяць служби за три місяці періоди безпосередньої участі в бойових діях з 28.11.2014 року по 06.01.2015 року, до спеціального та пільгового стажу роботи за провідною професією “гірник очисного забою» з повним робочим днем в шахті один місяць служби за три місяці періоди безпосередньої участі в бойових діях з 02.03.2022 року по 07.11.2022 року, що дає право на призначення пенсії відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та з урахуванням Роз'яснення Міністерства соціального забезпечення України від 20.01.1992 року № 8; повторно розглянути заяву позивача від 12.07.2024 року про призначення пенсії на пільгових умовах незалежно від віку відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням висновків суду.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.
Передбачені ст. 317 КАС України підстави для скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового рішення відсутні.
Керуючись ст.ст. 311, 315, 316, 321, 322 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області - залишити без задоволення.
Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26.11.2024 - залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий - суддя Л.А. Божко
суддя О.М. Лукманова
суддя Ю. В. Дурасова