Справа № 331/2808/25
Провадження № 1-в/331/63/2025
26 травня 2025 року м. Запоріжжя
Олександрівський районний суд міста Запоріжжя у складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання начальника відділу поліції №2 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області підполковника поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду стосовно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився у м. Запоріжжі, громадянина України, з середньою освітою, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:
- 18.04.2018 Жовтневим районним судом м. Запоріжжя за ч.1 ст. 115 КК України до 7 років позбавлення волі, ухвалою Володимирецького районного суду Рівненської області від 11.08.2022 на підставі ст. 82 КК України невідбуту частину строку покарання замінено на 2 роки 2 місяці 11 днів обмеження волі,
До Олександрівського районного суду міста Запоріжжя надійшло подання начальника ВП №2 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 .
Зі змісту подання вбачається, що 28.11.2023 із ДУ «Бердичівський виправний центр № 108» був звільнений ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 належних висновків для себе не зробив, та на шлях виправлення не встав.
Так, ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 44 КУпАП (незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах) та накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850 гривень.
Також ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 127 КУпАП (порушення правил дорожнього руху пішоходами), за на нього було накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 255 гривень.
Із ОСОБА_4 , який підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», дільничними офіцерами поліції проводилась профілактична робота щодо недопущення порушень громадського порядку та аморальної поведінки, вчинення адміністративних правопорушень та злочинів, яка належних результатів не дала.
У зв'язку з цим начальник ВП №2 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області просить встановити адміністративний нагляд стосовно ОСОБА_4 та покласти на нього відповідні обмеження.
ОСОБА_4 у судове засідання не з'явився, але надав до суду заяву, в якій просить розглядати подання про встановлення адміністративного нагляду за його відсутності.
Представник ВП №2 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області у судове засідання також не з'явився, але надав до суду заяву, в якій просить розглядати подання за його відсутності та задовольнити його.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про необхідність задоволення подання начальника ВП №2 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області з наступних підстав.
Так, із матеріалів справи судом встановлено, що 28.11.2023 ОСОБА_4 був звільнений із ДУ «Бердичівський виправний центр № 108», де відбував покарання за вироком Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 18.04.2018 за ч.1 ст. 115 КК України та ухвалою Володимирецького районного суду Рівненської області від 11.08.2022.
Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 44 КУпАП постановою серії ГБВ № 608009 від 25.03.2025 та за ч. 1 ст. 127 КУпАП постановою серії ЕНА №4384309 від 29.03.2025.
При цьому, 29.12.2024 йому були зроблені письмові попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду та про недопустимість вчинення адміністративних правопорушень.
Суд враховує, що згідно з п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, зокрема засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення;
Відповідно до п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду, серед іншого, є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону.
Даючи оцінку зібраним у справі доказам суд вважає, що оскільки ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, тому з метою запобігання вчиненню ним інших адміністративних правопорушень і злочинів, а також з метою здійснення виховного впливу на нього, щодо нього необхідно встановити адміністративний нагляд строком на 1 рік.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.3, 4, 5, 6 Закону України ««Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд
Подання задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік і такі обмеження:
1. Знаходитися щоденно за місцем свого мешкання у період з 22:00 год. до 05:00 год. наступного дня.
2. З'являтися у 1-й, 2-й, 3-й, 4-й четвер кожного місяця з 9:00 год. до 18:00 год. на реєстрацію до органу Національної поліції за місцем перебування на обліку.
3. Заборонити виїзд в особистих справах за межі м. Запоріжжя без дозволу начальника відділу поліції, за місцем перебування на обліку.
4. Заборонити відвідувати ресторани, бари, кафе, магазини, торгові точки, де реалізується на розлив спиртні напої, розташовані на території м. Запоріжжя.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на строк адміністративного нагляду такі правила:
1. Прибувати по виклику поліції у вказаний строк і надавати усні і письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
2. Повідомляти працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі міста у службових справах.
3. У разі виїзду в особистих справах з дозволу поліції в інший населений пункт і перебування там більше доби, зареєструватися в місцевому органі національної поліції.
Постанова може бути оскаржена учасниками процесу до Запорізького апеляційного суду шляхом подання через Олександрівський районний суд міста Запоріжжя апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення, а також прокурором у порядку, передбаченому ч. 5 ст. 7 КУпАП.
Суддя ОСОБА_5