Рішення від 26.05.2025 по справі 320/4237/25

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 травня 2025 року справа №320/4237/25

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вісьтак М. Я., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні) в приміщенні суду м. Києва адміністративний позов Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби (місцезнаходження: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, код ЄДРПОУ 44116011) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ ІМПОРТ КОМПАНІ» (місцезнаходження: 04050, м. Київ, вул. Митрополита Андрея Шептицького, 22Б, код ЄДРПОУ 41774815) про стягнення податкового боргу,

встановив:

Зміст позовних вимог.

Представник позивача Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби звернулась у Київський окружний адміністративний суд із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ ІМПОРТ КОМПАНІ» про стягнення податкового боргу, у якому просить суд:

-стягнути на користь Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби кошти платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ ІМПОРТ КОМПАНІ» суму податкового боргу у розмірі 157 189 грн. 00 коп.

Процесуальні дії у справі.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями для розгляду зазначеної справи визначено головуючого суддю - Вісьтак М. Я.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 03.02.2025 року прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі. Розгляд справи постановлено проводити одноособово суддею Вісьтак М. Я., у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні). Відповідачу встановлено п'ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позовну заяву.

Правова позиція позивача.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ ІМПОРТ КОМПАНІ» перебуває на обліку в органах ДПС та є платником податків за основним місцем обліку. Сторона позивача зазначає, що відповідно до інтегрованої картки платника податків, ТОВ «ГЛОБАЛ ІМПОРТ КОМПАНІ» на момент звернення до суду обліковується заборгованість на загальну суму - 157 189,00 грн., а саме: податок на прибуток на суму - 2 040,00 грн., та податок на додану вартість на суму - 155 149,00 гривень. Вказана заборгованість з податку на прибуток виникла на підставі проведених контрольно-перевірочних заходів за наслідками яких винесено податкове повідомлення - рішення, а саме: Податкове повідомлення - рішення форма «ПС» № 006377410 від 25.09.2019 на загальну суму - 1 020,00 грн. та Податкове повідомлення - рішення форма «ПС» № 0124090410 від 07.02.2020на загальну суму - 1 020,00 грн., а також Податкове повідомлення - рішення форма «Н» № 0108451207 від 12.02.2019 на загальну суму - 155 149,00 грн. Із змісту позову вбачається, що Податкові повідомлення - рішення Відповідачем не оскаржувались. Так, відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу. Таким чином, контролюючим органом направлено ТОВ «ГЛОБАЛ ІМПОРТ КОМПАНІ» податкову вимогу від 28.03.2019 № 106271-17. Однак станом на день подання позову податковий борг на сплачений, відтак сторона позивача просить суд прийняти рішення на користь Головного управління ДПС у м. Києві, яким стягнути кошти платника податків ТОВ «ГЛОБАЛ ІМПОРТ КОМПАНІ» з усіх рахунків відкритих у банках, що обслуговують такого платника на суму податкового боргу у розмірі 157 189,00 грн.

Окрім цього, суд приймає до уваги, що позивачем на виконання ухвали суду від 03.02.2025 було надіслано письмову заяву із додатками, а саме: Акт камеральної перевірки своєчасності подання податкової декларації з податку на прибуток від 29.11.2019 № 4887/26-15-04-10-20 з доказами направлення на 4 арк.; Акт камеральної перевірки своєчасності подання податкової декларації з податку на прибуток від 11.09.2019 № 58/26-15-04-10/41774815 з доказами направлення на 4 арк.; Акт камеральної перевірки своєчасності подання податкових накладних та/або розрахунків коригування д податкових накладних від 07.11.2018 № 17873/26-15-12-07-20/41774815 з доказами направлення на 2 арк. та Виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.

Правова позиція відповідача.

У вказаний строк відповідач не надав суду відзив на позовну заяву, відповідно до вимог ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, без поважних причин.

Строк, встановлений для надання відзиву на позовну заяву станом на день ухвалення рішення сплив.

Будь-яких заяв від відповідача не надходило, у зв'язку з чим суд позбавлений можливості встановити його правову позицію щодо предмета спору.

Відповідно до ч. 6 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України , у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Процесуальні засади розгляду справи у письмовому провадженні.

Клопотань від сторін про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін не надходило.

Оскільки розгляд справи відбувався в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, судове засідання в справі не проводилось та особи, які беруть участь у справі не викликались.

На підставі викладеного, судовий розгляд справи здійснювався за правилами спрощеного позовного провадження на підставі наявних у суду матеріалів, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу (ч. 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України).

Розглянувши справу у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні), дослідивши письмові докази наявні у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, суд встановив наступні обставини та дійшов наступних висновків.

Встановлені судом фактичні обставини справи.

Суд приймає до уваги подану 10.02.2025 представником позивача письмову заяву про виконання вимог ухвали суду, зокрема подано разом з додатками, а саме: Акт камеральної перевірки своєчасності подання податкової декларації з податку на прибуток від 29.11.2019 № 4887/26-15-04-10-20 з доказами направлення на 4 арк.; Акт камеральної перевірки своєчасності подання податкової декларації з податку на прибуток від 11.09.2019 № 58/26-15-04-10/41774815 з доказами направлення на 4 арк.; Акт камеральної перевірки своєчасності подання податкових накладних та/або розрахунків коригування д податкових накладних від 07.11.2018 № 17873/26-15-12-07-20/41774815 з доказами направлення на 2 арк. та Виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.

На підставі письмових доказів, поданих позивачем, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що у матеріалах справи містяться копії податкових повідомлень-рішень, зокрема з наданого податкового повідомлення-рішення № 0108451207 від 12.02.2019 року, винесеного Головним управлінням ДФС у м. Києві, вбачається, що контролюючий орган на підставі акта перевірки № 17873/26-15-12-07-20/41774815 від 07.11.2018 встановив факт порушення ТОВ «ГЛОБАЛ ІМПОРТ КОМПАНІ» граничних строків реєстрації податкових накладних у Єдиного реєстру податкових накладних. У зв'язку з цим до підприємства застосовано штрафні санкції відповідно до п. 120№.1 ст. 120№ Податкового кодексу України, зокрема за затримку понад 31 календарний день, що призвело до нарахування штрафу у розмірі 155 149,00 грн.

Копією розрахунку штрафу за порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ «ГЛОБАЛ ІМПОРТ КОМПАНІ» (додаток до податкового повідомлення-рішення № 0108451207 від 12.02.2019 року) стверджується, що сума штрафу за ставкою 30% складає 155 149,00 грн.

Актом про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової декларації з податку на прибуток за 2018 рік ТОВ «ГЛОБАЛ ІМПОРТ КОМПАНІ» від 07.11.2018, з висновку якого випливає про порушення ТОВ граничних строків реєстрації податкових накладних та розрахунки накладних коригування до податкових накладних за червень 2018 року.

На підставі податкового повідомлення-рішення №006377410 від 25.09.2019 року, винесеного ГУ ДПС у м. Києві, вбачається, що контролюючий орган, керуючись актом перевірки №58/26-15-04-10-20 від 11.09.2019 року, встановив порушення ТОВ «ГЛОБАЛ ІМПОРТ КОМПАНІ» вимог п. 49.18.2 ст. 49 Податкового кодексу України щодо своєчасного подання податкової звітності. У зв'язку з цим до платника податків застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 1 020,00 грн, яка підлягає сплаті протягом 10 календарних днів з моменту отримання ППР, згідно з п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України. Документ також містить стандартне застереження про наслідки несплати - а саме, можливість нарахування пені, застосування штрафів за ст. 126 та 129 Податкового кодексу України, виникнення податкової застави та примусове стягнення боргу.

Копією розрахунку штрафної санкції за порушення термінів подання звітності до вимог Податкового кодексу України підтверджується, що сума штрафу за порушення терміну подання податкової декларації до контролюючого органу складає 1 020 грн. 00 коп.

Окрім цього, у матеріалах справи міститься Акт про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової декларації з податку на прибуток за півріччя 2019 року ТОВ «ГЛОБАЛ ІМПОРТ КОМПАНІ», з висновку якого випливає, що ТОВ не подало податкову декларацію платника податку на прибуток за півріччя 2019 року.

Відповідно до Податкового повідомлення-рішення №0124090410 від 07.02.2020 року винесене ГУ ДПС у м. Києві на підставі акта перевірки №4887 від 29.11.2019, до ТОВ «ГЛОБАЛ ІМПОРТ КОМПАНІ» застосовано штраф у розмірі 1 020,00 грн. за порушення строків подання податкової звітності відповідно до п. 49.18.2 ст. 49 Податкового кодексу України. Штраф стосується податку на прибуток підприємств.

Копією розрахунку штрафної санкції за порушення термінів подання звітності до вимог Податкового кодексу України підтверджується, що сума штрафу за порушення терміну подання податкової декларації до контролюючого органу складає 1 020 грн. 00 коп.

Актом про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової декларації з податку на прибуток за три квартали 2019 року ТОВ «ГЛОБАЛ ІМПОРТ КОМПАНІ» від 29.11.2019, з висновку якого випливає, що ТОВ не подало податкову декларацію платника податку на прибуток за три квартали 2019 року.

Також до матеріалів справи долучено наступні документи: інформація про розмір та структуру податкового боргу, який підлягає стягнення у справі станом на 18.12.2024, із змісту якого вбачається, що сума складає 155 149 грн. 00 коп., інтегрована картка платника за 2020 рік, інтегрована картка платника за 2024 рік, копія корінця податкової вимоги форми «Ю» від 28.03.2019 року № 106271-17.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Релевантні джерела права та висновки суду.

Статтею 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до підп. 14.1.137 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, органом стягнення є державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим кодексом та іншими законами України.

За приписами підпункту41.1.1. п. 41.1. ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику, чи його територіальні органи.

Пунктом 41.4. ст. 41 Податкового кодексу України встановлено, що органами стягнення є виключно контролюючі органи, визначені підп. 41.1.1 цього пункту, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

За пунктами 95.1.-95.4. ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.п.20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

За вимогами підпункту16.1.4 п. 16.1 ст.16 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до пунктів 36.1 - 36.3 ст.36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Пунктом16.1 ст. 16 Податкового кодексу України зобов'язано платника податків подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Підпунктом податкове 14.1.157 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України визначено, що повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.

Підпунктом 14.1.175 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України визначено, що сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.

Відповідно до п.58.1. ст. 58 Податкового кодексу України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу(крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт: невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації; завищення розміру задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу; заниження або завищення суми податкових зобов'язань, заявленої у податковій (митній) декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки; завищення сум податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, заявлених у податкових деклараціях, зокрема при використанні права на податкову знижку відповідно до розділу IV цього Кодексу; наявності помилок при визначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної та/або відсутності реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до податкової накладної протягом граничних строків, передбачених цим Кодексом.

За п.59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.

Документи вважаються належним чином вручені, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом-повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику) (п.42.2 ст. 42 Податкового кодексу України).

Відповідно до п.59.5. ст. 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Тобто податкова вимога є дійсною протягом усього терміну безперервного існування податкового боргу платника податків з моменту його утворення до моменту, зокрема, повного погашення податкового боргу платником за всіма видами податків і зборів. При цьому податковим законодавством не передбачено необхідності повторного направлення платнику податків податкової вимоги у разі зміни (крім зменшення до нуля) суми його податкового боргу.

На виконання вищевказаних положень Податкового кодексу України позивач у встановленому порядку надіслав на адресу відповідача податкову вимогу.

Слід зазначити, що відповідно до п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному ст. 42 цього Кодексу.

Пунктом 45.2. ст. 45 Податкового кодексу України вказано, шо податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Згідно з відповіддю № 1411325 від 26.05.2025 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходженням відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ ІМПОРТ КОМПАНІ» є: 02002, м. Київ, вул. Митрополита Андрея Шептицького, 22Б.

Отже, суд встановив, що податкові повідомлення-рішення форми «ПС» № 006377410 від 25.09.2019 на суму 1 020,00 грн та № 0124090410 від 07.02.2020 на суму 1 020,00 грн, а також повідомлення-рішення форми «Н» № 0108451207 від 12.02.2019 на суму 155 149,00 грн були надіслані позивачем на податкову адресу відповідача: 02002, м. Київ, вул. Митрополита Андрея Шептицького, 22Б.

Як свідчать надані позивачем додатки, місцезнаходження Товариства станом на 18.12.2024 не змінювалося. Відтак суд вважає, що Головним управлінням Державної податкової служби у м. Києві було дотримано процедури повідомлення платника податків про наявність податкових повідомлень-рішень, і відповідач мав можливість їх оскаржити, чого, однак, не зробив.

Відповідно до п. 45.3 ст. 45 Податкового кодексу України платник податків, який обирає спосіб взаємодії з контролюючим органом засобами електронного зв'язку в електронній формі, зобов'язаний під час обрання способу взаємодії повідомити контролюючому органу свою електронну адресу (адреси) шляхом внесення цієї інформації до своїх облікових даних через електронний кабінет.

У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Згідно п.42.4 ст. 42 Податкового кодексу України, документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

Обов'язку контролюючого органу щодо направлення платнику податків, зокрема податкового повідомлення - рішення та податкової вимоги у спосіб, визначений статтями 42,58 Податкового кодексу України, кореспондує також і обов'язок такого платника добросовісно ставитись до отримання відповідної кореспонденції (у разі застосування пунктів 42.4, 58.3) від органів ДПС України.

Аналогічний правовий висновок міститься у постанові Касаційного адміністративного суду від 08.02.2024 у справі № 600/5156/21-а.

Жодна норма податкового законодавства не зобов'язує податковий орган здійснювати заходи для з'ясування причин невручення податкової вимоги, чи для вжиття додаткових заходів (як-то електронні засоби зв'язку, кур'єрська доставка і т.д.) щодо вручення податкової вимоги.

Аналогічний правовий висновок міститься у постанові Касаційного адміністративного суду від 27.11.2023 у справі №640/24273/19.

У разі надання контролюючим органом доказів, які в сукупності з іншими доказами у справі свідчать, що податковим органом надіслано податкову вимогу в порядку встановленому законом, платник податків має спростовувати ці доводи.

Відповідачем не спростовано доводи податкового органу, стосовно надіслання податкової вимоги та податкових повідомлень-рішень в порядку встановленому законом.

Суд повторює, що добросовісний платник податків зобов'язаний забезпечити отримання ним кореспонденції за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. У разі невиконання цього обов'язку платник не вправі посилатись на неотримання ним документів як на обставину, що звільняє його від настання у зв'язку з цим негативних для такого платника наслідків.

Аналогічний правовий висновок міститься у постанові Касаційного адміністративного суду від 31.01.2024 у справі №140/12235/21.

Згідно правозастосування, здійснено Касаційним адміністративним судом у постанові від 20.10.2020 у справі №140/30/20, викладені вище правові висновки стосуються і юридичних осіб.

Матеріалами справи підтверджено наявність у відповідача податкового боргу, формування щодо такого податкового боргу контролюючим органом податкової вимоги, а також безперервність існування такого боргу у позивача з моменту формування податкової вимоги до звернення позивача до суду, при цьому докази оскарження та скасування такої податкової вимоги чи податкових повідомлень-рішень в матеріалах справи відсутні.

Виходячи із зазначеного суд констатує, що направлення податкових повідомлень-рішень та податкової вимоги на відому контролюючому органу адресу відповідача станом на дату направлення таких документів є належним виконанням обов'язків контролюючого органу, в зв'язку з чим ці документи вважаються направленими належним чином.

З огляду на положення п.58.3 ст. 58, п.42.2 ст. 42 Податкового кодексу України та той факт, що конверти, направлені відповідачу за його місцезнаходженням були повернуті з відповідною відміткою, суд вважає, що податкові повідомлення-рішення та податкова вимога вважаються врученими відповідачеві належним чином.

Згідно з пунктом70.1. статті 70 ПК України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, формує та веде Державний реєстр фізичних осіб - платників податків.

Враховуючи викладене, беручи до уваги відсутність заперечень відповідача щодо розмірів заявлених до стягнення коштів, їх обґрунтованості, відсутність доказів оскарження податкових-повідомлень рішень та податкової вимоги, самостійного погашення відповідачем податкового боргу, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підтвердженими відповідними доказами.

Суд звертає увагу на те, що питання правомірності нарахованих контролюючим органом грошових зобов'язань не охоплюється предметом даного позову, оскільки податкові повідомлення-рішення суб'єкта владних повноважень, згідно з якими відповідні зобов'язання визначено, а також вимога про сплату боргу, не є предметом дослідження у цій справі, а отже суд не має процесуальних повноважень у межах розгляду даної справи здійснювати їх правовий аналіз.

Аналогічний правовий висновок міститься у постанові Касаційного адміністративного суду від 22.06.2023 №380/783/21.

Згідно з частинами 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Відповідно до положень статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

З огляду на викладене, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню повністю.

Судові витрати по справі.

Розподіл судових витрат не здійснюється відповідно до п. 27 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи - в частині стягнення сум податкового боргу, заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов?язкове державне соціальне страхування.

Оскільки позивач є відокремленим підрозділом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, а предметом позову є стягнення податкового боргу, то відповідно має право на пільгу встановлену п. 27 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

На підставі наведеного та керуючись статтями 2, 72-77, 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 5 Закону України «Про судовий збір», суд, -

вирішив:

Адміністративний позов Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби (місцезнаходження: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, код ЄДРПОУ 44116011) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ ІМПОРТ КОМПАНІ» (місцезнаходження: 04050, м. Київ, вул. Митрополита Андрея Шептицького, 22Б, код ЄДРПОУ 41774815) про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Стягнути на користь Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби кошти платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ ІМПОРТ КОМПАНІ» суму податкового боргу у розмірі 157 189 грн. 00 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Вісьтак М.Я.