Справа № 462/2739/25
12 травня 2025 року м.Львів
Залізничний районний суд м. Львова в складі
судді Постигач О.Б.
секретаря Кмошик С.І.
за участю представника позивача Філяровської Н.П.
представника відповідача Герасимчук Ю.Ю.
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління ДСНС України у Львівській області, Шептицького районного управління з надзвичайних ситуацій у Львівській області про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову ГУ ДСНС України у Львівській області серії ЛВ № 002534 від 14.04.2025 про накладення адміністративного стягнення. Свої позовні вимоги мотивує тим, що 14.04.2025 Шептицьким районним управлінням Головного управління ДСНС України у Львівській області за результатами комплексного обстеження об'єкта фонду захисних споруд цивільного захисту - сховища №51482, що розміщене за адресою: м. Радехів, вул. Львівська, 24 складено акт, згідно якого встановлено наявність порушень вимог законодавства та з урахуванням вимог глави 2 розділу VI вимог щодо утримання та експлуатації об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, об'єкт фонду визнано не готовим. Зазначені порушення слід усунути до 14.06.2025. 14.04.2025 провідним фахівцем сектору цивільного захисту Шептицького РУ ГУ ДСНС України у Львівській області Свонтиком В.Б. винесено постанову серія ЛВ № 002534 про накладення адміністративного стягнення на старшого спеціаліста служби мобілізаційної роботи та ЦЗ ЛФ АТ «Укртелеком» ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 175-3 КУпАП у вигляді штрафу на суму 2 550 грн. У постанові зазначено, що ОСОБА_1 , будучи особою, відповідальною за обслуговування і експлуатацію сховища №51482, порушив вимоги щодо утримання та експлуатації захисних споруд, цивільного захисту затверджених наказом МВС від 09.07.2018 № 579, а саме: нещільне прилягання захисно-герметичних дверей до комінгса, несправність механізмів задраювання, несправність противибухових пристроїв, несправність фільтровентиляційного обладнання, відсутність приладів для виміру підпору повітря, довідки про перевірку герметичності сховища, повна відсутність медичного та іншого майна, інструментів, передбачених відповідними нормами належності та переліками розділу VI, глава 2, пункт 9, абзац 2, додаток 13 Вимог № 579. Вважає, що постанова серії ЛВ № 002534 від 14.04.2025 про накладення адміністративного стягнення не відповідає вимогам закону та підлягає скасуванню. Звертаю увагу суду, що відповідно до Вимог № 579 вимоги до ПРУ та до сховищ істотно відрізняються. Вимоги до утримання та експлуатації сховищ передбачені розділом III Вимоги № 579 є набагато складнішими і більш технічно вимогливими, тоді як утримання і експлуатація ПРУ здійснюється з урахуванням загальних вимог до утримання та експлуатації фонду захисних споруд, наведених у розділі II Вимог № 579. Адмінбудинок за адресою: м. Радехів, вул. Львівська, 24 належить АТ «Укртелеком». В підвалі вказаної будівлі знаходиться захисна споруда цивільного захисту, а саме протирадіаційне укриття (ПРУ) №51482. Відповідно до технічного паспорту, виготовленого Комунальним підприємством Львівської обласної ради «Червоноградське міжміське бюро технічної інвентаризації» у липні 2012 р. ПРУ №51482 вбудовано в чотирьохповерхову будівлю, загальна площа ПРУ складає 91 кв.м. Такий статус цей об'єкт має з часу введення в експлуатацію у 1990 році. Згідно із обліковою карточкою (ПРУ) №51482 знаходиться за адресою: м. Радехів, вул. Львівська, 24 та належить АТ «Укртелеком», укриття є вбудованим, має площу 91 кв.м. та розраховане на 100 чоловік, вхід не герметизується, оцінка стану сховища - готове. Зазначає, що посадові особи Шептицького районного управління Головного управління ДСНС України у Львівській області не взяли до уваги категорію споруди, що призвело до хибної оцінки технічного стану споруди через застосування до ПРУ вимог щодо утримання та експлуатації, встановлених у розділі III Утримання та експлуатація сховищ Вимоги № 579. З врахуванням наведеного просить позов задоволити.
Ухвалою залізничного районного суду м. Львова від 22.04.2025 відкрито провадження у справі, розгляд справи постановлено здійснювати за правилами, передбаченими ст. 286 КАС України
29.04.2025 представник Головного управління ДСНС України у Львівській області Кагітін Ю. подав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що до ГУ ДСНС України у Львівській області надійшов лист з додатком від Департаменту з питань цивільного захисту Львівської обласної державної адміністрації від 23.11.2023 № 27-1479/0/23 “Щодо надання інформації», в якому міститься розділ “Тип захисної споруди, сховища, ПРУ» в якому зазначена інформація про те, що за адресою: м. Радехів, вул. Львівська, 24 знаходиться сховище, а не ПРУ. 17.01.2025 до підрозділу Головного управління ДСНС України у Львівській області надійшов лист з додатком, в якому міститься інформація щодо балансоутримувачів захисних споруд цивільного захисту від Радехівської міської ради Львівської області від 17.01.2025 № 137 “Про захисні споруди цивільного захисту на території громади». В Листі від 17.01.2025 № 137 зазначена інформація про те, що за адресою: м. Радехів, вул. Львівська, 24 знаходиться сховище, а не ПРУ. Отже, згідно наданої інформації від суб'єктів до обов'язків яких віднесено здійснювати організацію та ведення обліку фонду захисних споруд цивільного захисту чітко визначено, що за адресою: м. Радехів, вул. Львівська, 24 знаходиться саме сховище. З врахуванням наведеного просить в задоволенні позову відмовити.
05.05.2025 представник позивача Філяровська Н.П. подала відповідь на відзив, в якому зазначила, що відповідачем не подано жодного облікового документу, який би підтверджував, що захисна споруда цивільного захисту, яка знаходиться в підвалі адмінбудинку за адресою: м. Радехів, вул. Львівська, 24 кваліфікується як сховище, а не як протирадіаційне укриття. Просить позов задоволити.
В судовому засіданні представник позивача Філяровська Н.П. позов підтримала, дала пояснення аналогічно наведеним у позовній заяві та просить такий задоволити.
В судовому засіданні представник відповідача Герасимчук Ю.Ю. проти задоволення позову заперечив.
Інші учасники процесу в судове засідання не з'явилися, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином, прични неявки суду не повідомили.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши наявні матеріали справи, суд виходить з наступного.
Судом встановлено, що ВАТ «Укртелеком» є власником будинку за адресою: Львівська обл., Радехівський р-н, м. Радехів, вул. Львівська, 24 /а.с. 9/.
Згідно акту обстеження об'єкта фонду захисних споруд цивільного захисту №69 від 14.04.2025 Шептицького районного управління ГУ ДСНС у Львівській області, який складений за результатами проведення комплексного обстеження об'єкта фонду захисних споруд цивільного захисту: сховища №51482, яке знаходиться у приватній власності АТ «Укртелеком» Львівська філія за адресою: м. Радехів, вул. Львівська, 24, виявлено ряд порушень, які зафіксовані в акті. За результатами обстеження об'єкта фонду прийнято рішення про те, що зазначені порушення необхідно усунути до 14.06.2025. З урахуванням вимог глави 2 розділу VI Вимог об'єкт фонду визнано не готовим до використання за призначенням /а.с. 10-20/.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЛВ №000329 від 14.04.2025 ОСОБА_1 14.04.2025 о 14:00 год по вул. Львівська, 24 м. Радехів Львівської області, являючись посадовою особою відповідальною за утримання та експлуатацію сховища №51482, порушив вимоги щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту затверджених наказом МВС від 09 липня 2018 року №579, а саме: нещільне прилягання захисно-герметичних дверей до комінгса, несправність механізмів задраювання, несправність противибухових пристроїв, несправність фільтровентиляційного обладнання, відсутність приладів для виміру підпору повітря, довідки про перевірку герметичності сховища, повна відсутність медичного та іншого майна, інструментів, передбачених відповідними нормами належності та переліками (розділ VI, глава 2, пункт 9, абзац 2, додаток 13 Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту). Порушення зазначаються з опису виявлених порушень вимог законодавства Акта обстеження об'єкта фонду захисної споруди цивільного захисту від 14.04.2025 № 69 /а.с. 24/.
Постановою про накладення адміністративного стягнення серії ЛВ №002534 від 14.04.2025 громадянина ОСОБА_1 визнано таким, що вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 175-3 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на суму 2 550 грн /а.с. 23/.
Позивач не погоджується із вказаною постановою з підстав, які ним були зазначені в акті абстеження об'єкта фонду захисних споруд цивільного захисту №69 від 14.04.2025 Шептицького районного управління ГУ ДСНС у Львівській області. В акті Патала В.П. надав пояснення, що згідно первинних документів захисна споруда обліковується як ПРУ, а обстеження проводилось працівниками ДСНС як «сховище», відповідно вимоги до утримання захисної споруди в якості «сховища» інші.
Таким чином оскаржувана постанови ГУ ДСНС України у Львівській області серії ЛВ № 002534 від 14.04.2025 позивачем оспорюється з тих підстав, що захисна споруда за адресою: Львівська обл., Радехівський р-н, м. Радехів, вул. Львівська, 24, балансоутримувачем якої є АТ «Укртелеком» Львівська філія, кваліфікується як протирадіаційне укриття (ПРУ), а не сховище.
Частиною 2 ст. 175-3 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення встановлених законодавством вимог щодо утримання та експлуатації об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, що призвело до неготовності їх використання за призначенням відповідно до законодавства.
Дана стаття є відсилочною, а тому при її застосування має бути зазначено безпосередні норми, які було порушено.
Наказом МВС від 09.07.2018 № 579 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту» затверджені «Вимоги щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту», порушення яких інкримінується позивачу.
Згідно з п. 2 розділу І Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом МВС України від 09.07.2018 № 579 ці Вимоги призначені для використання міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, суб'єктами господарювання - балансоутримувачами захисних споруд.
Положеннями ч. 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1052 Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.
Статтею 17-1 Кодексу цивільного захисту України визначені повноваження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.
Відповідно до п. 51, 51-1 ч. 2 ст. 17-1 КЦЗ України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту: перевіряє стан дотримання вимог законодавства у сфері цивільного захисту та складає відповідні акти; бере участь у проведенні оглядів об'єктів (будівель, споруд, приміщень) щодо можливості їх використання для укриття населення як найпростіших укриттів, а також здійснює контроль за станом готовності об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням.
Відповідно до ст. 20 КЦЗ України до завдань і обов'язків суб'єктів господарювання, інших юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців у сфері цивільного захисту належить між іншим: забезпечення виконання заходів у сфері цивільного захисту на об'єктах суб'єкта господарювання; створення об'єктових формувань цивільного захисту відповідно до цього Кодексу та інших законодавчих актів, необхідної для їх функціонування матеріально-технічної бази і забезпечення готовності таких формувань до дій за призначенням; виконання вимог законодавства щодо створення, зберігання, утримання, експлуатації, використання та реконструкції об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту; здійснення обліку захисних споруд цивільного захисту, які перебувають на балансі (утриманні), проведення їх технічної інвентаризації як об'єктів нерухомого майна; забезпечення виконання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, а також виконання вимог приписів, постанов та розпоряджень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту. Порядок діяльності підрозділів з питань цивільного захисту або призначених осіб визначається відповідними положеннями про них або посадовими інструкціями. Положення про підрозділ (посадова інструкція працівника) з питань цивільного захисту затверджується керівником, що його створив (призначив), на підставі типового положення про такий підрозділ, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері цивільного захисту.
Як встановлено судом та не заперечується сторонами саме позивач ОСОБА_1 призначений старшим спеціалістом служби мобілізаційної роботи та цивільного захисту в АТ «Укртелеком» Львівська філія, що знаходиться за адресою: Львівська обл., Радехівський р-н, м. Радехів, вул. Львівська, 24.
Відповідно до ч. 1 ст. 32 КЦЗ України до захисних споруд цивільного захисту належать: сховище - це герметична споруда, в якій створені умови для перебування людей та їх захисту протягом певного часу (не менше 48 годин) шляхом виключення або зменшення прогнозованого впливу небезпечних чинників, що можуть виникнути внаслідок надзвичайної ситуації, застосування зброї масового ураження та звичайних засобів ураження під час воєнних (бойових) дій та/або терористичних актів; протирадіаційне укриття - це негерметична споруда, в якій створені умови для перебування людей та їх захисту протягом певного часу (не менше 48 годин) шляхом зменшення прогнозованого впливу небезпечних чинників, які можуть виникнути внаслідок надзвичайної ситуації, та іонізуючого опромінення у разі радіаційної аварії і радіоактивного забруднення місцевості та непрямої дії звичайних засобів ураження під час воєнних (бойових) дій та/або терористичних актів.
Відповідно до ч. 8 ст. 32 КЦЗ України утримання об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням та експлуатація таких об'єктів здійснюються їх власниками, користувачами, юридичними особами, на балансі яких вони перебувають (у тому числі утримання та експлуатація споруд, що не увійшли до їх статутних капіталів у процесі приватизації (корпоратизації), за рахунок власних коштів та інших не заборонених законодавством джерел.
Відповідно до ч. 15 ст. 32 КЦЗ України контроль за станом готовності об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, та/або його територіальними органами (у разі їх утворення) спільно з відповідними центральними органами виконавчої влади, іншими органами державної влади, місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування шляхом проведення комплексних, контрольних та позапланових обстежень.
За результатами здійснення комплексних, контрольних та позапланових обстежень об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту уповноважені особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, та/або його територіальних органів (у разі їх утворення) складають та в останній день заходу вручають (надсилають) балансоутримувачам акт обстеження, форма якого затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері цивільного захисту.
Акт обстеження об'єкта фонду захисних споруд цивільного захисту - це обов'язкове до виконання балансоутримувачем письмове рішення, яке містить перелік порушень (якщо вони виявлені) та строк для їх усунення (який не повинен перевищувати двох місяців з дати їх виявлення).
Відповідно до ч. 18 ст. 32 КЦЗ України відповідальність за порушення вимог щодо утримання у готовності до використання за призначенням та експлуатації об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту в мирний час та в особливий період несуть власники, користувачі об'єктів та юридичні особи, на балансі яких вони перебувають, відповідно до закону.
Згідно з п. 9 Порядку створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту, включення об'єктів до складу та виключення таких об'єктів з фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку, затвердженого КМУ від 10 березня 2017 р. № 138, утримання об'єктів фонду захисних споруд у готовності до використання за призначенням здійснюється їх балансоутримувачами.
Відповідно до п. 11 Порядку балансоутримувач забезпечує утримання об'єктів фонду захисних споруд у стані, необхідному для приведення у готовність до використання за призначенням відповідно до вимог щодо утримання, облаштування та експлуатації об'єктів фонду захисних споруд, крім об'єктів, що мають перебувати в постійній готовності.
Відповідно до п. 12 Порядку заходи контролю за станом готовності об'єктів фонду захисних споруд спрямовані на визначення відповідності стану цих об'єктів вимогам законодавства, а також організацію, вжиття балансоутримувачами вичерпних заходів до усунення виявлених недоліків.
До основних заходів контролю за станом готовності належать комплексні, контрольні та позапланові обстеження об'єктів фонду захисних споруд відповідно до вимог щодо утримання, облаштування та експлуатації об'єктів фонду захисних споруд, затверджених МВС.
Контроль за станом готовності об'єктів фонду захисних споруд до використання за призначенням шляхом проведення комплексних, контрольних та позапланових обстежень здійснюється ДСНС та її територіальними органами разом з міністерствами, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади, іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування з дотриманням таких вимог.
ДСНС та її територіальні органи забезпечують формування плану комплексних обстежень наявними технічними засобами інформаційно-комунікаційної системи “Інформаційна система “Облік та візуалізація фонду захисних споруд цивільного захисту» (далі - Інформаційна система) і не пізніше 1 жовтня подають його до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, що залучаються до проведення таких обстежень, на погодження.
Відповідно до п. 16 Порядку облік об'єктів фонду захисних споруд ведеться міністерствами, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування в паперовій та електронній формах, а також суб'єктами господарювання виключно в паперовій формі.
Паспорт захисної споруди/споруди подвійного призначення є первинним та обов'язковим документом для обліку сховищ, протирадіаційних укриттів, споруд подвійного призначення у складі фонду захисних споруд.
Ведення обліку об'єктів фонду захисних споруд в електронній формі здійснюється міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, на території яких розташовані такі об'єкти або до сфери управління яких вони віднесені (далі - суб'єкти ведення обліку), за допомогою Інформаційної системи, яка функціонує відповідно до пункту 23 цього Порядку.
Інформаційна система є інформаційно-комунікаційною системою, що забезпечує збирання, накопичення, захист, обробку, відображення та передачу інформації про об'єкти фонду захисних споруд незалежно від форми власності, а також електронну інформаційну взаємодію з іншими суб'єктами.
Відповідно до п. 17 Порядку суб'єкти господарювання здійснюють облік об'єктів фонду захисних споруд, які перебувають у них на балансі (на утриманні, в управлінні тощо). Керівники таких суб'єктів господарювання несуть персональну відповідальність за забезпечення обліку, проведення інвентаризації, державної реєстрації права власності і речового права на захисні споруди, та достовірне і своєчасне подання відомостей про об'єкти фонду захисних споруд до міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, до сфери управління яких вони належать та до власності (господарського управління, оперативного управління) яких належать захисні споруди державної власності, що перебувають у суб'єктів господарювання приватної форми власності на підставі іншого речового права (користування, володіння тощо).
Згідно паспорту ПРУ №51482 від 15.08.2012 протирадіаційне укриття, яке належить Львівській філії ПАТ «Укртелеком», що знаходиться за адресою: м. Радехів, вул. Львівська, 24, прийняте в експлуатацію у 1990 році /а.с. 22/.
20.07.2012 виготовлений технічний паспорт на захисну споруду цивільного захисту (цивільної оборони), а саме протирадіаційне укриття, обліковий №51482, вулиця Львівська, 24 м. Радехів /а.с. 25-29/.
Департаментом з питань цивільного захисту ЛОДА надано перелік захисних споруд цивільного захисту Львівської області від 23.11.2023, згідно якого до такого входить захисна споруда за обліковим номером 51482 за адресою: м. Радехів, вул. Львівська, 24, балансоутримувачем якої є ПАТ «Укртелеком» /а.с. 46/.
Згідно наданої інформації Радехівської міської ради Львівської області від 17.01.2025 захисна споруда за обліковим номером 51482 за адресою: м. Радехів, вул. Львівська, 24, балансоутримувачем якої є ПАТ «Укртелеком» значиться як сховище, що також вбачається із витягу від 24.04.2025 із сайту ДСНС - система захисних споруд /а.с. 47-49, 50/.
Також згідно листа Департаменту з питань цивільного захисту ЛОДА від 25.04.2025 на обліку в департаменті з питань цивільного захисту облдержадміністрації знаходиться захисна споруда цивільного захисту - сховище №51482, яке розтащоване за адресою: м. Радехів, вул. Львівська, 24. Форма власності - приватна, власник - АТ «Укртелеком». Про що надано відповідний витяг з інформаційної системи «Облік та візуалізація фонду захисних споруд цивільного захисту». Також Департамент з питань цивільного захисту ЛОДА даним листом просить Львівську філію АТ «Укртелеком» привести облік захисних споруд філії у відповідність до існуючих облікових документів /а.с. 59, 60/.
Відповідно до п.п. 1, 3, 8 ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).
Нормами КУпАП регламентовано, що відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
У відповідності до вимог статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відповідно до вимог п. 3 ч. 3 ст. 286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення.
Враховуючи надані сторонами докази, суд вважає, що уповноважена особа органу ДСНС України правомірно оцінила всі наявні докази та винесла відповідно до чинного законодавства постанову про накладання адміністративного стягнення серії ЛВ № 002534 від 14.04.2025 відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 175-3 КУпАП, так як первинні документи балансоутримувача захисної споруди №51482 Львівської філії АТ «Укртелеком» не приведені у відповідність до існуючих станом на 2025 рік облікових документів, згідно яких захисна споруда цивільного захисту за обліковим номером 51482 за адресою: м. Радехів, вул. Львівська, 24 значиться як сховище.
Відповідно до вимог п. 3 ч. 3 ст. 286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення.
Враховуючи вище викладене, суд вважає, що постанова про притягнення до адміністративної відповідальності відповідача за ч. 2 ст. 175-3 КУпАП є обґрунтованою, у зв'язку з чим у задоволенні адміністративного позову слід відмовити та залишити оскаржувану постанову без змін.
Керуючись ст. ст. 2, 5, 7, 9, 72-77, 90, 241-242, 254-246, 255, 257, 262, 286 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління ДСНС України у Львівській області, Шептицьке районне управління з надзвичайних ситуацій у Львівській області про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення відмовити.
Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 .
Відповідач: Головне управління ДСНС України у Львівській області, ЄДРПОУ 38627339, адреса: м. Львів, вул. Підвальна, 6.
Відповідач: Шептицьке районне управління з надзвичайних ситуацій у Львівській області, ЄДРПОУ 38350289, адреса: Львівська обл., Шептицький р-н, м. Шептицький, вул. Б. Хмельницького, 30.
Суддя: /підпис/
З оригіналом згідно. Оригінал рішення міститься в матеріалах справи № 462/2739/25. Рішення не набрало законної сили.
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.
Копія виготовлена
Суддя: Постигач О.Б.