Постанова від 28.03.2025 по справі 761/33104/24

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

03680 м. Київ , вул. Солом'янська, 2-а

Апеляційне провадження № 33/824/935/2025

Справа № 761/33104/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 березня 2025 року суддя Київського апеляційного суду Ящук Т.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві апеляційну скаргу захисника ОСОБА_1 - адвоката Боровського Тараса Миколайовича на постанову судді Шевченківського районного суду міста Києва від 07 жовтня 2024 року

про визнання винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, ОСОБА_1 ,

встановив:

Постановою Шевченківського районного суду м. Києва від 07 жовтня 2024 року визнано ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП та застосовано до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 5100 грн. Вирішено питання про стягнення судового збору.

Постановою суду першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 , будучи керівником політичної партії «Громадський рух «Народний контроль», за місцем державної реєстрації партії за адресою: АДРЕСА_1 , всупереч вимогам ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні», не подав звіти політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2021, 2022 та 2023 роки (квартальні або річні), а також за І квартал 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи керівником політичної партії «Громадський рух «Народний контроль», за місцем державної реєстрації партії за адресою: АДРЕСА_1 , всупереч вимогам ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні», в редакції, що діяла станом на 18.10.2019 року, не подав звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІV квартал 2020 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУпАП.

Не погоджуючись із вказаною постановою суду, захисник ОСОБА_1 - адвокат Боровський Т.М. звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить оскаржувану постанову суду скасувати, а провадження у справі закрити на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.

В апеляційній скарзі адвокат Боровський Т.М. зазначає, що суд розглянув справу за відсутності особи, яка притягалась до адміністративної відповідальності, в порушення ст. 268 КупАП.

Також, постанова винесена поза межами встановленого строку, оскільки 10 лютого 2024 року, це строк виявлення правопорушення неподання звіту за вказані роки, а відтак шестимісячний строк накладення адміністративного стягнення передбачений ч. 3 ст. 38 КУпАП, минув 10 серпня 2024 року.

Звертає увагу на те, що політична партія «Громадський рух «Народний контроль» не функціонує як партія з 2021 року, не бере участі у виборах та політичному житті українського суспільства. Банківські рахунки політичної партії закриті, коштів та майна партія не має.

Разом з тим, адвокат Боровський Т.М. подав клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Шевченківського районного суду м. Києва від 07 жовтня 2024 року, з огляду на те, що ознайомився з матеріалами справи та отримав копію оскаржуваної постанови лише 21 жовтня 2024 року, про що в матеріалах справи міститься розписка.

Відповідно до положень ст. 285 КУпАП, постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи. Копія постанови протягом трьох днів вручається або висилається особі, щодо якої її винесено.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 294 КУпАП постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Строк на апеляційне оскарження постанови судді в справі про адміністративне правопорушення може бути поновлений тільки у тому разі, коли він пропущений з поважних причин. Поважними причинами пропуску строку на апеляційне оскарження є обставини, що об'єктивно перешкоджали особі, яка має право на оскарження постанови, вчасно подати апеляційну скаргу.

Як вбачається з матеріалів справи, оскаржувану постанову було винесено Шевченківським районним судом м. Києва від 07 жовтня 2024 року.

21 жовтня 2024 року захисник ОСОБА_1 - адвокат Боровський Т.М. ознайомився з матеріалами справи, про що свідчить розписка, яка знаходиться в матеріалах справи, а 30 жовтня 2024 року адвокат Боровський Т.М. вперше звернувся з апеляційною скаргою. Постановою судді Київського апеляційного суду Поліщук Н.В. від 12 листопада 2024 року апеляційна скарга була повернута особі, яка її подала, оскільки до скарги не було додано витягу з договору про надання правової допомоги, в якому зазначено повноваження захисника або обмеження прав на вчинення окремих процесуальних дій, засвідченого підписами сторін.

Повторно з апеляційною скаргою захисник ОСОБА_1 - адвокат Боровський Т.М. звернувся 23 грудня 2024 року, посилаючись на те, що лише 23 грудня 2024 року стало відомо про постанову Київського апеляційного суду від 12 листопада 2024 року.

Отже, доводи, викладені в апеляційній скарзі, щодо дати отримання копії постанов суду та пропуску у зв'язку з цим строку на апеляційне оскарження, матеріалами справи не спростовуються.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши захисника ОСОБА_1 - адвоката Боровського Т.М., з метою забезпечення права особи, яка притягується до адміністративної відповідальності на апеляційне оскарження судового рішення, вважаю за можливе клопотання про поновлення строку задовольнити та поновити строк на апеляційне оскарження постанови Шевченківського районного суду м. Києва від 07 жовтня 2024 року.

В судовому засіданні захисник ОСОБА_1 - адвокат Боровський Т.М. підтримав доводи апеляційної скарги та просив її задовольнити.

Заслухавши доповідь судді, пояснення захисника, дослідивши наявні у справі докази, перевіривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково, виходячи з наступних підстав.

Статтею 212-21 КУпАПвстановлена відповідальність за порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.

Відповідно до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, а орган чи посадова особа при розгляді справи про адміністративне правопорушення, з урахуванням положень, викладених у ст.ст. 251, 252 КУпАП, зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи і, керуючись законом та правосвідомістю, оцінити докази за своїм внутрішнім переконанням в їх сукупності.

Відповідно до вимог ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.

Як зазначено в ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 , будучи керівником політичної партії «Громадський рух «Народний контроль», за місцем державної реєстрації партії за адресою: АДРЕСА_1 , всупереч вимогам ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні», не подав звіти політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2021, 2022 та 2023 роки (квартальні або річні), а також за І квартал 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи керівником політичної партії «Громадський рух «Народний контроль», за місцем державної реєстрації партії за адресою: АДРЕСА_1 , всупереч вимогам ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні», в редакції, що діяла станом на 18.10.2019, не подав звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІV квартал 2020 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУпАП.

Згідно з роздруківкою з офіційного сайту НАЗК від 10.05.2024 року політична партія «Громадський рух «Народний контроль» не виконала вимогу звітування до НАЗК за 2020-2023 роки для непарламентських політичних партій, що не отримують фінансування (а.с.9-13).

Згідно з роздруківкою з офіційного сайту НАЗК від 20.05.2024 року політична партія «Громадський рух «Народний контроль» не виконала вимогу звітування до НАЗК за І квартал 2024 року року для парламентських та непарламентських політичних партій (а.с.14-16).

Відповідно до витягу з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань політична партія «Громадський рух «Народний контроль», зареєстрована за адресою: м. Київ, вул.. Дегтярівська, 56-А, кв. 24, керівник - ОСОБА_1 (а.с.17-20).

Департаментом формування доброчесності політичних фінансів НАЗК було викликано керівника політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» ОСОБА_1 на 08 травня 2024 року для надання пояснень та складання протоколу.

Департаментом формування доброчесності політичних фінансів НАЗК було викликано керівника політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» ОСОБА_1 на 16 серпня 2024 року для надання пояснень та складання протоколу.

Згідно роздруківки з офіційного сайту станом на 19 серпня 2024 року керівник політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» ОСОБА_1 , в результаті виявлення порушення за ст.212-21 КУпАП за звітний період IV кв. 2020 року, 2021, 2022, 2023, І кв. 2024 роки викликається для складення протоколу на 19 серпня 2024; за звітний період 2023 рік викликається для складення протоколу на 08 травня 2024 року.

Департаментом формування доброчесності політичних фінансів НАЗК було направлено керівнику політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» ОСОБА_2 для ознайомлення примірники протоколів про адміністративні правопорушення № 50-33/111, №50-33/112.

Згідно з вимогами п.6 розділу VI розділу «Заключні положення» Закону України «Про політичні партії в України», звіти про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру політичних партій, передбачені статтею 17 цього Закону, не подані політичними партіями за попередні звітні періоди у зв'язку із здійсненням заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, а також у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №2102-IX, подаються до Національного агентства з питань запобігання корупції: протягом 120 днів з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій» - якщо політична партія не має права на державне фінансування своєї статутної діяльності. Політичні партії подають такі звіти до Національного агентства з питань запобігання корупції за квартал або за рік.

26 грудня 2023 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій» від 23 серпня 2023 року №3337-ІХ (далі - Закон №3337-ІХ), який відновив звітування політичних партій.

Таким чином, політична партія «Громадський рух «Народний контроль» мала подати звіти за IV квартал 2020 року до 26 квітня 2024 року; за 2021 та 2022 роки (квартальні або річний) протягом 120 днів з дня набрання чинності зазначеного Закону №3337-IX. Останній день подання політичними партіями звітів за 2021 рік та 2022 рік (квартальні або річний) - 26 квітня 2024 року.

Звіти за 2023 рік (квартальні або річний) - протягом 90 днів з дня набрання чинності зазначеного Закону №3337-IX. Останній день подання політичними партіями звітів за 2023 рік (квартальні або річний) - 26 березня 2024 року.

Останнім днем подання звіту за 1 квартал 2024 року відповідно до положень вказаного закону, є 10 травня 2024 року.

Проте, у порушення зазначених вимог законодавства, ОСОБА_1 звіти партії за 2020 рік, 2021 рік, за 2023 рік та за І квартал 2024 року, подав 01 серпня 2024 року, що підтверджується матеріалами справи.

Відповідно до ч.20 ст.17 Закону України «Про політичні партії в Україні», протягом 10 календарних днів з дня завершення строку на подання політичними партіями звітів про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру Національне агентство з питань запобігання корупції на своєму офіційному веб-сайті оприлюднює список політичних партій, які не подали свої звіти у визначений цим Законом строк, та забезпечує притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої законом.

Список політичних партій, які не подали свої Звіти у визначений Законом строк, розміщений на офіційному веб-сайті Національного агентства за посиланням: https://nazk.gov.ua/uk/novyny/ponad-220-politychnyh-partiy-ne-podaly-zvity-do-nazk/.

До таких списків була внесена інформація про неподання політичною партією «Громадський рух «Народний контроль» звітів про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру у встановлені строки.

З огляду на вищевикладене, невчасне подання звітів за 2020 рік, 2021 рік, за 2023 рік, за І квартал 2024 року, є порушенням вимог ст.17 Закону України «Про політичні партії в Україні», за що ст.212-21 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.212-21 КУпАП порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог тягнуть за собою накладення штрафу від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень підтверджується сукупністю наявних у справі доказів, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення від 19 серпня 2024 року №50-33/112, №50-33/111, в яких зафіксовані обставини вчинення адміністративних правопорушень; витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, який підтверджує повноваження ОСОБА_1 , як керівника партії; роздруківками з веб-сайту НАЗК щодо оприлюднення списків політичних партій, які не подали свої Звіти за 2020, 2021, 2023 роки та І квартал 2024 року у визначений законом строк; копіями листів НАЗК про надання пояснень та складання протоколів від 18 квітня 2024 року та 02 серпня 2024 року; роздруківками з веб-сайту НАЗК щодо повідомлення про дату, на яку ОСОБА_1 запрошено для надання пояснень та складання протоколу.

За таких обставин, апеляційний суд погоджується з висновками місцевого суду в частині наявності в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ст. 212-21 КУпАП.

Доводи захисника ОСОБА_1 про те, що політична партія «Громадський рух «Народний контроль» не функціонує як партія з 2021 року, не бере участі у виборах та політичному житті українського суспільства, банківські рахунки політичної партії закриті, коштів та майна партія не має - не спростовують висновків суду про наявність у діях керівника партії ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, визначеного ст. 212-21 КУпАП.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про політичні партії в Україні», реєстрація політичних партій, їхніх обласних, міських і районних організацій, первинних осередків або інших структурних утворень, передбачених статутом партії, здійснюється в порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", після перевірки поданих матеріалів.

З моменту реєстрації політичної партії у визначеному законом порядку вона набуває статусу юридичної особи.

Політична партія забезпечує внесення змін до відомостей про політичну партію, її обласні, міські і районні організації або інші структурні утворення, передбачені статутом партії, а також про первинні осередки політичної партії, що містяться в Єдиному державному реєстрі, в порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", у 10-денний строк після прийняття рішень з цих питань.

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про політичні партії в Україні», політичні партії припиняють свою діяльність шляхом реорганізації чи ліквідації (саморозпуску) або в разі заборони її діяльності чи скасування реєстрації в порядку, встановленому цим та іншими законами України.

Рішення про реорганізацію чи саморозпуск приймається з'їздом (конференцією) політичної партії відповідно до статуту політичної партії. Одночасно з прийняттям такого рішення з'їзд (конференція) політичної партії приймає рішення про використання майна та коштів політичної партії на статутні чи благодійні цілі.

Рішення про реорганізацію чи ліквідацію (саморозпуск) політичної партії з дня внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань не може бути скасовано політичною партією.

У витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 10 травня 2024 року зазначено про чинність реєстрації політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» як юридичної особи. Відомості про перебування юридичної особи в процесі припинення, у тому числі дані про рішення щодо припинення юридичної особи у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - відсутні (а.с. 47-50).

Отже, вказана партія не припинила діяльності, є зареєстрованою в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а тому зобов'язана була виконувати вимоги законодавства щодо діяльності політичних партій і, зокрема, вимоги ч. 9 ст. 17 Закону України «Про політичні партії України» щодо подачі до Національного агентства з питань запобігання корупції звітів про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (у тому числі її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом їх заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Доводи апеляційної скарги про те, що ОСОБА_1 належним чином не було повідомлено про дату, час та місце розгляду справи судом першої інстанції, матеріалами справи не спростовуються та є обґрунтованими, однак такі доводи не є підставою для скасування оскаржуваного судового рішення та закриття провадження у справі, оскільки судом апеляційної інстанції доводи скаржника перевірено та підстав для закриття у повному обсязі провадження у справі, виходячи із доводів апеляційної скарги, апеляційним судом не встановлено.

Разом з тим, є частково обґрунтованими доводи апеляційної скарги щодо завершення строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ч. 4 ст. 38 КУпАП.

Так, частиною 4 статті 38 КУпАП встановлено, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язане з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Як вбачається з матеріалів справи, днем вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених статтею 212-21 КУпАП, слід вважати:

- 27.04.2024 року, тобто неподання звіту політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» за IV квартал 2020 року;

- 27.03.2024 року, тобто наступний день після спливу граничного терміну подання звіту політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» за 2023 рік (квартальних або річного);

- 27.04.2024 року, тобто наступний день після спливу граничного терміну подання звітів політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» за 2021 та 2022 роки (квартальних або річних);

- 11.05.2024 року, тобто наступний день після спливу граничного терміну подання звіту політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» за І квартал 2024 року.

Датою виявлення вчинених ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених статтею 212-21 КУпАП, слід вважати день опублікування на офіційному веб-сайті списків політичних партій, які не подали свої звіти у визначений Законом строк, тобто:

- 04.04.2024 - день опублікування на офіційному веб-сайті НАЗК Списку політичних партій, які не подали Звіти за 2023 рік,

- 10.05.2024 - день опублікування на офіційному веб-сайті НАЗК Списків політичних партій, які не подали Звіти за 2021 та 2022 роки,

- 10.05.2024 - день опублікування на офіційному веб-сайті НАЗК цих відомостей за IV квартал 2020 року;

- 20.05.2024 - день опублікування на офіційному веб-сайті НАЗК Списку політичних партій, які не подали звіт за І квартал 2024 року.

Таким чином, на день винесення судом постанови про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 07 жовтня 2024 року передбачений ч. 4 ст. 38 КУпАП строк накладення адміністративного стягнення, тривалістю шість місяців, починаючи з моменту виявлення адміністративного правопорушення, по епізоду не подачі звіту за 2023 рік закінчився

Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу, є підставою для закриття справи.

Отже, справа про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 по епізоду не подання звіту за 2023 рік підлягала закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Таким чином, суддя апеляційного суду вважає, що у порядку, передбаченому ч. 7 ст. 294 КУпАП, постанову судді Шевченківського районного суду міста Києва від 07 жовтня 2024 року щодо ОСОБА_1 необхідно змінити, а саме по епізоду не подання звіту політичної партії «Громадський Рух «Народний контроль» про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2023 рік провадження у справі закрити на підставі п.7 ст. 247 КУпАП у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення, передбаченого ст. 38 КУпАП.

Разом з тим, адміністративне стягнення на ОСОБА_1 обґрунтовано накладене в межах санкції ст. 212-21 КУпАП по епізодах за неподання звітів про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за IV квартал 2020 року, 2021 рік, 2022 рік, а також за I квартал 2024 року.

Отже, у вказаній частині постанову судді Шевченківського районного суду міста Києва від 07 жовтня 2024 року необхідно залишити без змін, оскільки порушень норм матеріального або процесуального права, які були б підставою для скасування постанови суду першої інстанції, під час апеляційного перегляду справи не встановлено.

Керуючись ст. 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

постановив:

Поновити захиснику ОСОБА_1 - адвокату Боровському Тарасу Миколайовичу строк на апеляційне оскарження постанови судді Шевченківського районного суду міста Києва від 07 жовтня 2024 року.

Апеляційну скаргу захисника ОСОБА_1 - адвоката Боровського Тараса Миколайовича - задовольнити частково.

Постанову судді Шевченківського районного суду міста Києва від 07 жовтня 2024 року про визнання ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 212-21 КУпАП, змінити:

по епізоду не подання звітів політичної партії «Громадський Рух «Народний контроль» про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2023 рік провадження у справі закрити на підставі п.7 ст. 247 КУпАП у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП.

В іншій частині постанову судді Шевченківського районного суду міста Києва від 07 жовтня 2024 року - залишити без змін.

Постанова судді апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Суддя Київського апеляційного суду Т.І. Ящук