Справа № 752/9871/25
Провадження № 1-кс/752/4339/25
про тимчасовий доступ до речей та документів
22 травня 2025 року слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Голосіївського районного суду міста Києва, подане в рамках кримінального провадження № 12025100000000285 від 11.03.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів,-
встановив:
до слідчого судді Голосіївського районного суду міста Києва надійшло клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів в рамках кримінального провадження № 12025100000000285 від 11.03.2025, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Слідчий в судове засідання не з'явився, подав заяву в якій просив розглядати клопотання за його відсутності, підтримав вимоги клопотання, просив його задовольнити.
Також, у клопотанні просив дане клопотання розглядати без участі особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.
У зв'язку з неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі та на підставі ч.4 ст.107 КПК України фіксування кримінального провадження в суді за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Перевіривши клопотання та матеріали, якими воно обґрунтовується, приходжу до наступних висновків.
Із матеріалів клопотання вбачається, що відділом розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві за процесуального керівництва Київської міської прокуратури здійснюється досудове розслідування кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025100000000285 від 11.03.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, яке згідно ст. 12 КК України відноситься до тяжких злочинів.
Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5, 6 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Відповідно до ст. 159 КПК України, - тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
У відповідності до ч.6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя,суд постановлює ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до п.7 ч.1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
В обґрунтування клопотання слідчим зазначено, що протягом 2024 року та по теперішній час посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 шляхом зловживання службовим становищем, діючи за попередньою змовою з посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ) та КП « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (КП " ІНФОРМАЦІЯ_10 ") (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), створили корупційну схему, яка полягає у привласнені бюджетних коштів та забезпечення підпорядкованим та наближеним підприємствам перемоги під час проведення державних закупівель продуктів харчування та надання послуг з організації харчування.
Так, під час формування вартості закупівлі продуктів харчування, посадовими особами управління умисно завищується обсяг та вартість товарів при розрахунку очікуваної вартості закупівлі, в наслідок чого потенційні підрядні організації при проведенні конкурсу із закупівель товарів/послуг надають/укладають договори за цінами значно вище ринкових.
У ході перевірки встановлено, що вартість товарів за вищевказаними закупівлями, імовірно була завищена, у тому числі в частині заниження якісних показників товарів.
Після поставки товарів управління організовує безперешкодне (без належної перевірки кількості та якості) прийняття актів прийому-передачі, товаротранспортних накладних з внесеними до них завідомо недостовірних відомостей, а суб'єкти господарської діяльності після отримання бюджетних коштів здійснюють їх подальше виведення в тіньовий обіг, шляхом конвертування з безготівкової форми у готівку за допомогою проведення ряду фінансово-господарських операцій з «транзитно-конвертаційною» групою юридичних осіб та «технічними» підприємствами, а також фізичними особами-підприємцями, а отримані внаслідок протиправної діяльності грошові кошти, розподіляють між усіма учасника групи.
Так, проведеними оглядами інформації в публічно доступному електронному ресурсі публічних закупівель « ІНФОРМАЦІЯ_11 » встановлено, що протягом 2024 року та по теперішній час, було укладено договори про закупівлю товарів за державні кошти між:
- ІНФОРМАЦІЯ_12 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 );
- ІНФОРМАЦІЯ_13 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), КП « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (КП " ІНФОРМАЦІЯ_10 ") (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 );
- ІНФОРМАЦІЯ_14 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 );
- ІНФОРМАЦІЯ_15 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 );
- ІНФОРМАЦІЯ_12 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 );
- ІНФОРМАЦІЯ_16 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 );
- ІНФОРМАЦІЯ_17 та ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 );
- ІНФОРМАЦІЯ_18 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 );
- ІНФОРМАЦІЯ_19 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ).
Розподіливши обов'язки кожного, посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 здійснили повний контроль та нагляд щодо підготовки технічної документації та специфікації щодо кожної окремої бюджетної закупівлі для подальшого використання її при здійснені опису окремої частини, або частини предмета закупівлі, що стане підставою для корегування кошторису на товарно-матеріальні цінності, а також оголошення переможцем заздалегідь обумовленого суб'єкта господарювання, та відхилення інших учасників аукціону з більш економічно вигідними пропозиціями.
Слідчий зазначає що, з метою повного, швидкого та неупередженого дослідження обставин вчиненого кримінального правопорушення, одержання доказів, встановлення усіх осіб, які причетні до його вчинення, а також осіб, яким відомі обставини, досліджуваного злочину вилучення предметів та документів, які мають значення речових доказів та встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, у органу досудового розслідування виникла обґрунтована необхідність у отриманні тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , відносно ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ) та КП « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (КП " ІНФОРМАЦІЯ_10 ") (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), а саме:
-відомості щодо електронних адрес, цифрових підписів та ІР-адрес (із зазначенням фактичних адрес) подачі податкової звітності, а також витяги по таким ІР-адресам щодо інших суб'єктів господарської діяльності, які використовувалися з 01.01.2024 по теперішній час;
-відомості щодо облікованих банківських рахунків, із зазначенням дати відкриття та дати закриття рахунків, МФО банківської установи та її найменування, якими службові особи вищевказаних суб'єктів господарювання користувались протягом 2024 року та по теперішній час;
-відомості з розширених електронних карток, зокрема зазначити: ідентифікаційні дані, реєстраційні дані, реєстраційні дані платника в ДПІ за неосновним місцем обліку, зміну місцезнаходження (місця проживання), що пов'язана зі зміною адміністративного району, відомості про посадових осіб юридичної особи, інформацію про засновників - фізичних осіб, інформацію про засновників;
- інформацію щодо юридичних осіб, правонаступників, класифікаційні дані, види діяльності, дані про бухгалтерію вказаних суб'єктів господарювання;
- відомості податкової звітності з податків на прибуток, ЄСВ, ПДВ, з усіма додатками та уточнюючими розрахунками до них (у разі надання звітності
у електронному вигляді - їх завірених паперових копій) за період протягом 2024-2025 років;
-відомості щодо офіційно працевлаштованих осіб, сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формою 1-ДФ протягом 2024-2025 років, із зазначенням П.І.П. особи, номерів платників податків;
-податкових декларацій з ПДВ та Додатки 5 до декларацій протягом 2024-2025 років;
- декларацій з податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість, податку на нерухоме майно, а також всіх додатків до них;
-відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних щодо проведених господарських операцій з придбання та реалізації товару (робіт/послуг) із зазначенням товарів, послуг, ціни, обсягів постачання дати реєстрації податкових накладних, тощо, протягом 2024-2025 років.
Документи та відомості, які планується отримати під час тимчасового доступу, можливо використати як докази на досудовому розслідуванні, оскільки вони можуть підтвердити факти, що потребують доказування у кримінальному провадженні, зокрема подію кримінального правопорушення, винуватість осіб у вчиненні кримінального правопорушення, таким чином, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи.
Слідчим у клопотанні доведено, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Дану інформацію неможливо отримати в інший спосіб та неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою інформації, яка знаходиться у володінні: ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Беручи до уваги викладене вище, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 131, 132, 159-166 КПК України, слідчий суддя -
постановив:
клопотання - задовольнити.
Надати дозвіл слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у м. Києві старшому лейтенанту поліції ОСОБА_6 , старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у м. Києві капітану поліції ОСОБА_7 , слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у м. Києві ОСОБА_8 та/або іншим слідчим, які входять до складу групи слідчих у кримінальному провадженні та/або прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні № 12025100000000285 від 11.03.2025 на тимчасовий доступ до належним чином завірених копій документів, з можливістю їх вилучення, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , відносно ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ) та КП « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (КП " ІНФОРМАЦІЯ_10 ") (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), а саме:
-відомості щодо електронних адрес, цифрових підписів та ІР-адрес (із зазначенням фактичних адрес) подачі податкової звітності, а також витяги по таким ІР-адресам щодо інших суб'єктів господарської діяльності, які використовувалися з 01.01.2024 по дату постановлення ухвали;
-відомості щодо облікованих банківських рахунків, із зазначенням дати відкриття та дати закриття рахунків, МФО банківської установи та її найменування, якими службові особи вищевказаних суб'єктів господарювання користувались протягом 2024 року та по дату постановлення ухвали;
-відомості з розширених електронних карток, зокрема зазначити: ідентифікаційні дані, реєстраційні дані, реєстраційні дані платника в ДПІ за неосновним місцем обліку, зміну місцезнаходження (місця проживання), що пов'язана зі зміною адміністративного району, відомості про посадових осіб юридичної особи, інформацію про засновників - фізичних осіб, інформацію про засновників;
-інформацію щодо юридичних осіб, правонаступників, класифікаційні дані, види діяльності, дані про бухгалтерію вказаних суб'єктів господарювання;
-відомості податкової звітності з податків на прибуток, ЄСВ, ПДВ, з усіма додатками та уточнюючими розрахунками до них (у разі надання звітності у електронному вигляді - їх завірених паперових копій) за період протягом 2024-2025 років;
-відомості щодо офіційно працевлаштованих осіб, сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формою 1-ДФ протягом 2024-2025 років, із зазначенням П.І.П. особи, номерів платників податків;
-податкових декларацій з ПДВ та Додатки 5 до декларацій протягом 2024-2025 років;
- декларацій з податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість, податку на нерухоме майно, а також всіх додатків до них;
-відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних щодо проведених господарських операцій з придбання та реалізації товару (робіт/послуг) із зазначенням товарів, послуг, ціни, обсягів постачання дати реєстрації податкових накладних, тощо, протягом 2024-2025 років.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення. Вона є обов'язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала залишається в силі протягом двох місяців з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1