Постанова від 21.05.2025 по справі 439/647/25

Справа № 439/647/25

Провадження № 3/439/376/25

ПОСТАНОВА

21 травня 2025 року місто Броди

Суддя Бродівського районного суду Львівської області Войтюк Т.Л., розглянувши матеріали, що надійшли з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює,

за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

26 березня 2025 року о 00 годині 15 хвилин, в місті Броди по вулиці 22 січня 80В, в період комендатської години водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки: Volkswagen Taureg, реєстраційний номерний знак: НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, виражене тремтіння пальців рук, поведінка що не відповідає обстановці), від огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки та в закладі охорони здоров'я відмовився, чим порушив п.2.5 ПДР України, за що передбачена відповідальність ч.1 ст.130 КУпАП.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.130 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

В судовому засіданні захисник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, адвокат Мандзя В.І. наголошував на тому, що доказів керування транспортни засобом ОСОБА_1 в матеріалах які надійшли до суду не має, а відеозапис порушення не є безперервним, не відображає дійсні обставини на місці події, не зафіксовано чітко сам факт керування транспортним засобом, є нарізаками з різних частин відеозаписів. Крім того зазначає, що до протоколу працівником поліції додається Акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, однак акт не містить відомостей про дату та час, місце його складання. Також зазначив, що Направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції не міститьт дату та місце його складання.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 31 Закону України «Про Національну поліцію» поліція може застосовувати такі превентивні заходи, зокрема, застосування технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису.

У ст. 40 вказаного Закону встановлено, що поліція для забезпечення публічної безпеки і Згідно з пунктом 2 Розділу І Інструкції із застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 18 грудня 2018 року № 1026, застосування працівниками поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, здійснюється з метою попередження, виявлення або фіксування правопорушення.

Пунктами 4, 5 Розділу ІІ Інструкції № 1026 установлено, що під час здійснення повноважень поліцейськими портативний відеореєстратор закріплюється на його форменому одязі на грудях (ближче до плечового суглоба) так, щоб не створювати перешкод діям поліцейського. У випадках, пов'язаних з необхідністю якісної фіксації подій, поліцейські можуть тримати портативний відеореєстратор у руках. Дозволяється закріплення портативного відео реєстратора на екіпіруванні (шоломі) або зброї, якщо їх конструкцією передбачені відповідні кріплення.

Включення портативного відеореєстратора відбувається з моменту початку виконання службових обов'язків та/або спеціальної поліцейської операції, а відеозйомка ведеться безперервно до її завершення, крім випадків, пов'язаних з виникненням у поліцейського особистого приватного становища (відвідування вбиральні, перерви для приймання їжі тощо). У процесі включення портативного відеореєстратора поліцейський переконується в точності встановлених на пристрої дати та часу.

В ході розгляду адміністративної справи було встановлено, що до протоколу про адміністративне правопорушення долучений диск звідеозаписами з бодікамер поліцейських, щодо фіксування події правопорушення, яке описане в протоколі серії ЕПРІ за №281809 від 26 березня 2025 року. Однак, на доданому до протоколу диску відеозаписи не є безперервним, є незавершеними та неповними.

Крім того, відповідно до п. 8 розділу ІІ Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України та МОЗ від 09.11.2015 № 1452/735 форма направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, наведена в додатку 1 до цієї Інструкції.

До протоколу додано Направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції у якому відсутня дата його складання.

Відсутність безперервноговідеозапису події адміністративного правопорушенняне дає можливості суду всебічно та повно з'ясувати обставини адміністративного правопорушення.

На підставі вищевикладеного, суд вважає за необхідне протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП скерувати на дооформлення органу, який склав даний протокол.

Керуючись статтями 256, 278 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Протокол про адміністративне правопорушення ЕПР1 за №281809 від 26 березня 2025 року про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відносно ОСОБА_1 , - повернути органу, який склав протокол, для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Т.Л. Войтюк