Суддя ОСОБА_1
Справа № 644/4065/25
Провадження № 1-в/644/359/25
21.05.2025
Іменем України
21 травня 2025 року.
Індустріальний районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судових засідань - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові подання ДУ «Харківська виправна колонія (№ 43)» про встановлення адміністративного нагляду у відношенні:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, з середньою спеціальною освітою, неодруженого, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
засудженого вироком Миргородського міськрайонного суду Полтавської області від 01.10.2014 за ст. 15, ч.3 ст. 153, ч.1 ст. 70, ч.3 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 11 років,
За вироком Миргородського міськрайонного суду Полтавської області від 01.10.2014 ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ст. 15, ч.3 ст. 153, ч.1 ст. 70, ч.3 ст. 185 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 11 років. Ухвалою Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 28.01.2016 на підставі ч. 5 ст. 72 КК України зараховано у строк покарання строк попереднього ув'язнення з 01.10.2014 по 11.12.2014 з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі.
Адміністрація ДУ «Харківська виправна колонія (№ 43)» звернулась до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_4 , посилаючись на те, що він раніше неодноразово судимий, засуджений до позбавлення волі за злочин проти статевої свободи і недоторканості малолітньої особи, рецидив подібного діяння з боку звільненого становить особливу небезпеку для суспільства, тому після звільнення він потребує контролю з боку органів Національної поліції.
Прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Засуджений надав суду заяву з проханням проводити розгляд подання про встановлення адміністративного нагляду у його відсутність.
Представник ХВК №43 надав до суду заяву в якій просить розглянути справу за його відсутності.
Вивчивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд вважає, що подання підлягає задоволенню.
Згідно ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими із місця позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «б» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Згідно з п. «б» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали установ виконання покарань - щодо осіб, зазначених у пункті "б" статті 3 цього Закону.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 відбуває покарання в ДУ «Харківська виправна колонія (№ 43)» за вироком Миргородського міськрайонного суду Полтавської області від 01.10.2014.
Строк відбування покарання за вищевказаним вироком закінчується 20.07.2025
Як вбачається з характеристики на засудженого, наданої ДУ «Харківська виправна колонія (№ 43)», ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відбуває покарання в ДУ «Харківська виправна колонія (№ 43)». За час відбування покарання характеризується посередньо, має одинадцять заохочень та десять дисциплінарних стягнень, підтримує рівні взаємовідносини з іншими засудженими, адекватно реагує на критику на свою адресу. Намагається утримувати в чистоті та порядку спальне місце та приліжкову тумбочку, завжди має охайний зовнішній вигляд. Дбайливо ставиться до майна установи і предметів, якими користується при виконанні дорученої роботи, здійснює за ними належний догляд, використовує їх тільки за призначенням. До виконання передбаченим законом вимог персоналу установи ставиться не завжди сумлінно через особисту неорганізованість. Намагається самостійно виконувати роботи із самообслуговування, достатніх навичок для самостійного їх виконання не має. Виконує роботи із благоустрою установи. Дотримується вимог пожежної безпеки і безпеки праці.
За таких обставин, оцінюючи зібрані у справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку щодо наявності передбачених законодавством України підстав для встановлення щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративного нагляду.
Відповідно до Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 зі змінами від 15.02.1996 та 21.06.2001, суд -
Клопотання ДУ «Харківська виправна колонія (№ 43)» про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на 12 місяців.
Встановити відносно ОСОБА_4 наступні обмеження:
-заборонити виходити з будинку з 21 години до 05 години ранку наступної доби;
-заборонити виїзд за межі місця постійного проживання без дозволу керівника органу Національної поліції;
-заборонити відвідування місць, де алкогольні напої реалізуються на розлив;
-зобов'язати проходити реєстрацію в територіальному органі внутрішніх справ чотири рази на місяць, у дні, визначені поліцейськими, які здійснюють адміністративний нагляд.
Надіслати цю постанову засудженому та Начальнику установи виконання покарань та зобов'язати начальника ДУ «Харківська виправна колонія (№ 43)» надіслати цю постанову для виконання органу Національної поліції за вибраним піднаглядним місцем проживання в день його звільнення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду протягом семи діб з дня її проголошення шляхом подачі апеляції безпосередньо до апеляційного суду.
Суддя: ОСОБА_1