Справа № 420/13753/24
08 травня 2025 року м. Одеса
Зала судових засідань №17
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Аракелян М.М.
За участю секретаря Поліщука О.В.
За участю сторін:
Від позивача: не з'явився
Від відповідача: Бушуєва О.Р.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду справу за адміністративною позовною заявою ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; адреса: АДРЕСА_1 ) до Головного управління ДПС у Полтавській області (код ЄДРПОУ ВП 44057192; адреса: вул.Європейська, буд.4, м.Полтава, 36000) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
03 травня 2024 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надіслана засобами поштового зв'язку 25.04.2024 року) до Головного управління ДПС у Полтавській області, у якій позивач просить суд:
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення, винесене ГУ ДПС у Полтавській області 0092790902 від 20.10.2023р., на суму штрафної санкції у розмірі 393 471,83грн.;
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення, винесене ГУ ДПС у Полтавській області № 00093020705 від 23.10.2023р. на суму штрафної санкції у розмірі 70000,00грн.;
стягнути з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань на користь ФОП ОСОБА_1 витрати позивача, пов'язані зі сплатою судового збору.
Відповідно до Розпорядження Голови Верховного Суду від 18.03.2022р. №11/0/9-22 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану (окремі суди Донецької, Харківської та Херсонської областей)» територіальна підсудність справ Херсонського окружного адміністративного суду визначена за Одеським окружним адміністративним судом.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справа розподілена на суддю Аракелян М.М.
Ухвалами Одеського окружного адміністративного суду:
- від 08.05.2024 року позовну заяву залишено без руху;
- від 11.06.2024 року прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі; постановлено розглядати справу за правилами загального позовного провадження з повідомленням сторін; призначено підготовче засідання у справі.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він зареєстрований в Головному управлінні ДПС у Херсонській області, АРК Крим та м. Севастополі Херсонська ДПІ (Херсонський район) 22.08.2001р., знаходиться на загальній системі оподаткування, Код КВЕД 47.78 Роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах, 47.30 Роздрібна торгівля пальним. 29.08.2023р. спеціалістами ГУ ДПС у Миколаївській області проведено фактичну перевірку господарської одиниці автозагзаправки, що розташована за адресою АДРЕСА_2 , на підставі чого складено акт перевірки № 8044/14/29/07/2467621419 від 08.09.2023р. (далі по тексту Акт фактичної перевірки) Суб'єкт господарської діяльності ФОП ОСОБА_1 . Під час перевірки встановлено порушення: 1) п. 1, п. 2, п. 12 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». 2) підпункту 230.1.2 п. 230.1 статті 230 ПК України. За результатами проведеної перевірки, ГУ ДПС у Полтавській області прийняла податкові повідомлення - рішення № 0092790902 від 20.10.2023р. та № 00093020705 від 23.10.2023p. ФОП ОСОБА_1 подав скаргу до ДПС України на вказані податкові повідомлення - рішення. Рішенням ДПС України про результати розгляду скарги від 12.01.2024р. № 902/6/99-00-06030206, вирішено скаргу позивача залишено без задоволення, а оскаржувані ППР без змін.
Позивач не погоджується з висновками, викладеними в Акті фактичної перевірки, вважає прийняті контролюючим органом на підставі Акту фактичної перевірки ППР №0092790902 від 20.10.2023р. та №00093020705 від 23.10.2023р. такими, що підлягають скасуванню, оскільки контролюючий орган, всебічно та повно не дослідив усі необхідні документи позивача, вийшов за межі своїх повноважень, та допустився процесуальних помилок, що в свою чергу призвело до помилкового висновку щодо порушення позивачем вимог законодавства в частині дотримання порядку здійснення платником податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, у зв'язку з чим на свою користь здійснено помилкове тлумачення норм матеріального права.
З наказу №944-П неможливо ідентифікувати передбачену ПК України підставу для призначення фактичної перевірки. Якщо припустити, що перевірка призначалась у зв'язку із отриманням листа Державної податкової служби України, то просте цитування дати та номеру листа ДПС України не може бути підставою для призначення фактичної перевірки, так як у наказі не конкретизовано, хоч ймовірного, але порушення Позивача із посиланням на таке порушення. Предмет фактичної перевірки обов'язково має відповідати тим підставам, наявність яких зумовила призначення податковим органом такої перевірки. Наявність порушення при призначенні та/або проведенні перевірки може бути покладено в підстави позову про скасування податкового повідомлення-рішення чи іншого рішення, якщо таке було прийнято за результатами перевірки. До зазначено висновку, колегія суддів дійшла на підставі висновків Верховного Суду, викладених в постановах від 18 травня 2018 року у справі №813/3977/16, від 18 грудня 2018 року у справі №820/4895/18, від 5 березня 2019 року у справі №820/4893/18, від 9 вересня 2020 року у справі №640/21536/19, від 27.11.2023р. № 420/11790/22 позаяк при виборі й застосуванні норми права до спірних правовідносин суд повинен враховувати висновки щодо застосування такої Верховним Судом, як це передбачено приписами частини п'ятої статті 242 КАС України.
ДПС України листом від 09.04.2024р № 10176/6/99-00-06-02-02-06 надіслала на адресу листування позивачу копію рішення № 902, прийнятого за результатами розгляду скарги від 13.11.2023р. б/н з доказами його направлення. Проте, докази направлення (копія конверту із штрихкодом) рішення № 902, які Позивач прохав йому надіслати разом із Рішенням № 902 у додатках зазначеного листа були відсутні. Так, лист ДПС України від 09.04.2024р № 10176/6/99-00-06-02-02-06 містить додатки на 5 аркушах, але ж саме Рішення № 902 має також 5 аркушів, що в свою чергу може свідчити, що ДПС України навмисно або ж помилково не додала до листа доказ своєчасного направлення Позивачу Рішення № 902. Під час розгляду справи у суді та при винесенні рішення, вказаний вище факт підлягає дослідженню та врахуванню, так як одним із обов'язків контролючого органу вищого рівня є своєчасне надсилання на адресу платника податків рішення про результат розгляду його скарги (п. 56.8, п. 56.9 ст. 56 ПК України), а у разі недотримання п. 56.8, п. 56.9 ст. 56 ПК України, законодавець передбачив відповідальність контролюючого органу вищого рівня у вигляді повного задоволення скарги платника податків, що в свою чергу може суттєво вплинути на прийняте судом рішення.
Під час перевірки особою, що здійснювала розрахункову операцію, в присутності працівників контролюючого органу, було проведено інвентаризацію коштів суб'єкта господарювання, результат якої оформлено описом готівкових коштів. Обсяг проведених операцій суб'єкта господарювання через РРО фіскальний № 3000340572 за 29.08.2023р. складає 339,71грн. (готівкові кошти), а за даними опису - 850,00грн., що свідчить про непроведення, розрахункових операцій через РРО з фіскальним № 3000845029 на загальну суму 510,29 грн., що є порушенням п. 1 ст. З Закону України № 265Перевіряючі у акті фактичної перевірки, на сторінці 3, зазначають, - непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним №3000845029. проте у ФОП ОСОБА_1 РРО із іншим фіскальним, саме із № 3000340572. під час проведення фактичної перевірки перевіряючі не намагалися звірити дані акту опису готівки із даними РРО. Наприклад, під час перевірки перевіряючі могли сформувати х-звіт, який би показав кількість продажів і суми готівкового та безготівкового виторгу з моменту відкриття касової зміни на фіскальному реєстраторі. Його також називають звіт без погашення, а друкувати його можна необмежену кількість разів, щоб звірити суму грошей у касі із даними РРО.
Фіскальні чеки ФОП ОСОБА_1 мають усі необхідні реквізити, які вимагає, законодавство України, в тому числі має літерне позначення ставки ПДВ, хоча і не 7 %, а 20% (період з 08.02.2023р. по 03.04.2023р.), що ніяким чином не може впливати на недійсність самого фіскального чека, так як у законодавстві України прямо не передбачено, що у разі зазначення у Фіскальному чеку платником податків іншої ставки ПДВ, настає відповідальність у вигляді штрафу, як за видачу невідповідного розрахункового документа.
Позивач вважає, що сама по собі відсутність на момент перевірки контролюючим органом первинних документів за місцем реалізації чи зберігання товарів, за умови, що ці товари належним чином обліковані відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», не є підставою для застосування до платника фінансової санкції, передбаченої статтею 20 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Актом перевірки зафіксовано, що на вимогу про зняття залишків товарних запасів були зняті залишки газу скрапленого за допомогою пристрою для вимірювання відсотка пального у резервуарі.
У постанові Снігурівського районного суду Миколаївської області від 28.11.2023р. у справі № 485/1292/23 (провадження № 3/485/412/23) зазначено, зокрема, що матеріали справи не містять беззаперечних доказів непроведення розрахунків при реалізації палива через РРО.
Акт фактичної перевірки містить дві дати, за які суб'єкт господарювання не подавав інформацію контролюючим органам про фактичні залишки та обсяги реалізації пального 01.01.2022р. та 07.01.2022р., проте перевіряючі вказують, що суб'єкт господарювання не подав інформацію 70 разів, та посилаються на додаток № 10 з яким ФОП ОСОБА_1 не ознайомили та який йому не був наданий разом із актом фактичної перевірки.
26.06.2024 року відповідач подав суду відзив на позовну заяву, у якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог та зазначає, що ГУ ДПС у Миколаївській області прийнято наказ від 22.08.2023 № 944-П про проведення фактичної перевірки ФОП ОСОБА_1 з метою здійснення функцій визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального на підставі пп. 80.2.2, пп. 80.2.5 п. 80.2 ст. 80 з урахуванням пп. 69.21 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, а також у зв'язку з отриманням в установленому законодавством порядку інформації від ДПС України (від 07.07.2023 № 16163/7/99-00-07-04-02-07) щодо суб'єктів господарювання, з питань порядку здійснення платником податків розрахункових операцій, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами). Щодо підстав проведення фактичних перевірок на підставі пп. 80.2.5 п. 80.2 ст. 80 ПК України сформувалася усталена практика Верховного Суду, яка відображається у низці аналогічних постанов: від 25.01.2019 у справі № 812/1112/16, від 07.11.2019 у справі № 140/391/19, від 10.04.2020 у справі № 815/1978/18, від 12.08.2021 у справі № 140/14625/20, від 11.05.2022 у справі № 540/4141/20, від 01.06.2022 у справі № 520/7331/21, від 21.07.2022 у справі № 320/1864/21, від 26.07.2023 р. у справі № 280/4696/22. Під час проведення фактичної перевірки ФОП ОСОБА_1 , особою, що здійснювала розрахункову операцію ОСОБА_2 , у відповідності до пп. 20.1.9 п. 20.1 ст. 20 ПК України, в присутності працівників контролюючого органу, проведено інвентаризацію коштів ФОП ОСОБА_1 за адресою провадження діяльності: АДРЕСА_2 , результати якої оформлено описом готівкових коштів (додаток до акту фактичної перевірки від 08.09.2023 № 8044/14/29/07/ НОМЕР_1 ). Обсяг проведених операцій (виторг) ФОП ОСОБА_1 через РРО (ф.н. НОМЕР_2 ) за 29.08.2023 складав 339,71 грн (готівкові кошти), а за даними опису готівкових коштів - 850,00 грн, що свідчить про не проведення розрахункових операцій через РРО (ф.н. НОМЕР_2 ) на загальну суму 510,29 грн, чим порушено п. 1 ст. 3 ЗУ № 265/95-ВР. За результатами вибіркового аналізу електронних копій фіскальних чеків автогаззаправки ФОП ОСОБА_1 , що розташована за адресою: АДРЕСА_2 , за період з 08.02.2023 по 03.04.2023, наявних в СОД РРО, виявлено випадки реалізації пального зазначеним платником податків, із відображенням у фіскальному чеку ставки ПДВ у розмірі 20%. ФОП ОСОБА_1 зареєстровано в якості платника податків ПДВ, дата реєстрації - 12.06.2017, індивідуальний податковий номер платника ПДВ - 2467621419. Згідно з даними СОД РРО ДПС України встановлено, що на автогаззаправці ФОП ОСОБА_1 , що розташована за адресою: АДРЕСА_2 , при проведенні розрахункових операцій через РРО (ф.н. НОМЕР_2 ) за період з 08.02.2023 по 03.04.2023 були випадки невидачі відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункових операцій на загальну суму 221583,60 гривень (08.02.2023 об 11.42.18 порушення вчинене вперше на суму 130,95 грн). Так, згідно СОД РРО ДПС України, інформація щодо обов'язкового реквізиту - зазначення ставки ПДВ 7% при продажу пального розрахункових документах на автогаззаправці ФОП ОСОБА_1 , що розташована за адресою: АДРЕСА_2 за вказаний період вказана невірно, що є порушенням п.2 ст. 3 ЗУ № 265/95-ВР. В ході проведення перевірки, відповідно до п. 20.1.6 п. 20.1 ст. 20, п. 85.2 ст. 85 ПК України, оператору автогаззаправки ОСОБА_2 (особі, яка фактично проводила розрахунки) під розпис вручено 29.08,2023 о 13:42 (дата та час вручення) запит про надання документів від 29.08.2023, та Вимогу про зняття залишків товарних запасів від 29.08.2023 (відмітка про вручення засвідчена підписом ОСОБА_2 від 29.08.2023 о 13:42), що мають відношення до предмету перевірки (додатки до акту фактичної перевірки від 08.09.2023 №8044/14/29/07/2467621419). Фахівцями ГУ ДПС у Миколаївській області на Вимогу про зняття залишків товарних запасів від 29.08.2023 були зняті залишки газу скрапленого за допомогою пристрою для вимірювання відсотка пального у резервуарі станом на 13:51 29.08.2023 у розмірі 7100 л. Згідно змінного звіту за формою 14-ГС станом на 29.08.2023 та загального звіту від 29.08.2023 № 1893 залишки скрапленого газу на початок зміни становили 4668,57 літрів. Станом на 13:51 29.08.2023 відповідно до електронних копій розрахункових документів, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті РРО або в пам'яті модемів, які до них приєднані, поданих до органу ДПС по дротових або бездротових каналах зв'язку встановлено, що на АЗС через реєстратор розрахункових операцій з фіскальним номером № 3000340572 було проведено ряд операцій, та встановлено, що кількість реалізованого скрапленого газу станом на 13:51 29.08.2023 становить 199,79 літрів. Перевіркою повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів (товарно-матеріальних цінностей) встановлено ведення з порушенням обліку товарних запасів, що на момент перевірки знаходились у місці продажу (господарському об'єкті), а саме: на автогаззаправці ФОП ОСОБА_3 , за адресою провадження діяльності: АДРЕСА_2 , в продажу знаходився необлікований надлишок скрапленого газу у розмірі 2560,22 літрів за ціною реалізації 23,69 грн на загальну суму 60651,61 грн, що є порушенням п. 12 ст. З ЗУ № 265/95-ВР. перевіркою встановлено, 68 фактів несвоєчасного подання до ДПС, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального. Інформація про періоди, за які ФОП ОСОБА_1 не забезпечено подання або своєчасне подання до ДПС, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального наведена у додатку до акту фактичної перевірки від 08.09.2023 № 8044/14/29/07/ НОМЕР_1 . Інформація щодо днів, у які акцизний склад з уніфікованим номером 1005325 не працював, ФОП ОСОБА_1 не надавалася. Тим самим, ФОП ОСОБА_1 порушено вимоги пп. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 ПК України.
10.07.2024 року представник відповідача подав клопотання, у якому на підставі ст.ст.123,240 КАС України просив залишити позов ФОП ОСОБА_1 без розгляду.
Ухвалами суду:
- від 29.10.2024 року у задоволенні клопотання Головного управління ДПС у Полтавській області про залишення позову Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 без розгляду - відмовлено;
- від 04.11.2024 року закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду у судовому засіданні.
Під час розгляду справи позивач неодноразово подавав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
26.07.2024 року відповідач подав відповідь на відзив, доводи відповіді на відзив є майже ідентичними доводам, наведеним у позовній заяві.
06.05.2025 року відповідач подав додаткові пояснення, у яких, зокрема, зазначив, що на стр. 6 акту фактичної перевірки від 08.09.2023 №8044/14/29/07/ НОМЕР_1 міститься розрахунок загальної вартості скрапленого газа, який не облікований 29.08.2023 у встановленому порядку за цінами реалізації на автогаззаправці ФОП ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 . Таким чином, перевіркою повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів (товарно-матеріальних цінностей) встановлено ведення з порушенням обліку товарних запасів, що на момент перевірки знаходились у місці продажу (господарському об'єкті), а саме: на автогаззаправці ФОП ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 в продажу знаходився необлікований надлишок скрапленого газу у розмірі 2560,22 за ціною реалізації 23,69 грн на загальну суму 60651,61 грн, що є порушенням п. 12 ст. 3 ЗУ № 265/95-ВР.
08.05.2025 року позивач подав додаткові пояснення, у яких, зокрема, зазначив, що спеціалісти податкового органу, у Акті фактичної перевірки не конкретизовано пристрій (номер, дата, назва, характеристики, особливості, повірка, сертифікат відповідності тощо) за допомогою якого здійснено вимірювання відсотка пального у резервуарі, що є суттєвим та грубим порушенням з боку перевіряючих при проведені перевірки та складенні Акту фактичної перевірки. Невказання у Акті фактичної перевірки пристрою, може суттєво впливати на достовірність та точність його показань та як наслідок на правильність встановленого порушення. Агресор (російська федерація) мінімум двічі пошкоджував майно та обладнання газової заправки, про що свідчать витяги із Єдиного реєстру досудових розслідування від 13.11.2022р. та 27.05.2024р. Про факт пошкодження лічильників Позивача перевіряючим під час перевірки повідомляв ФОП ОСОБА_1 . Додані фотографії, які долучені до додаткових пояснень по справі, не можуть братись до уваги, оскільки в Акті фактичної перевірки відсутні посилання на здійснення фотофіксації виявлених порушень із вказанням на вид (марку, модель) технічного приладу/технічного засобу, його приналежність (ГУ ДПС у Миколаївській області, ГУ ДПС у Полтавської області, тощо, чи приватний телефон/фотоапарат перевіряючого). Зображення фото не надають підстав вважати, що їх виконано саме «на АЗС», яка належить Позивачу та розташована за адресою: АДРЕСА_2 . Фотознімки повинні візуально відображати дату та час проведення зйомки. Беззаперечних доказів, в розумінні ст.76 КАС України не надано.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши вступне слово представника відповідача, виступ представника відповідача у судових дебатах, з'ясувавши фактичні обставини, які мають значення для вирішення спору, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд дійшов наступного.
Судом встановлено, що Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований в Головному управлінню ДПС у Херсонській області, АРК Крим та м. Севастополі Херсонська ДПІ (Херсонський район) 22.08.2001р., знаходиться на загальній системі оподаткуванню Код КВЕД 47.78 Роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах, 47.3' Роздрібна торгівля пальним (т.1, а.с.32-33).
07.07.2023 року Державна податкова служба України надіслала Головному управлінню ДПС у Миколаївській області лист №16163/7/99-00-07-04-02-07, у якому зазначено, зокрема, що проведеним аналізом встановлено ризики у діяльності суб'єктів господарювання, наведених у Додатку 1 ), які зареєстровані платниками податку на додану вартість та здійснюють роздрібну торгівлю пальним, а саме ФОП ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ). Відповідно до інформації баз даних ДПС, зазначені платники податків отримали діючі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, зареєстровані платниками ПДВ та здійснюють діяльність на автозаправочних станціях (A3C) автогаззаправних та газових АЗС. За результатами вибіркового аналізу електронних копій фіскальних чеків період січень - травень 2023 року, наявних в СОД РРО, виявлено випадки реалізації пального зазначеними платниками податків, із відображенням у фіскальному чекові ставки ПДВ у розмірі 20% та відповідно суми ПДВ, або значення «Без ГЛВ», (Додаток 2 та Додаток 3). Водночас, відповідно до абзацу 1 пункту 82 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі Кодекс) визначено, що тимчасово, на період дій правового режиму воєнного стану на території України, але не довше вик до 1 липня 2023 року, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України бензинів моторних, важких дистилятів скрапленого газу, біодизелю, палива моторного альтернативного, що класифікуються за кодами УКТ ЗЕД, визначеними пунктом 41 підрозділу 5 цього розділу, яким встановлено ставки акцизного податку на такі товари, и також нафти або нафтопродуктів сирих, одержаних з бітумінозних порід (мінералів), що класифікуються за кодами УКТ ЗЕД 2709 00 10 00 та 2709 00 90 (3), оподатковуються за ставкою у розмірі 7 відсотків. Таким чином, встановлено операції з продажу пального вищевказаними платниками ПДВ із зазначенням у розрахункових документах значення ставки податку на додану вартість « 20%» або «Без ПДВ». У листі зазначено, що ДПС України вважає за необхідне відповідно до вимог підпункту 80.2.2 пункту 80.2 ст.80 ПК України організувати та провести фактичні перевірки господарських об'єктів, наведених у додатку 1, зокрема, об'єктів ФОП ОСОБА_1 (т.1, а.с.185-190).
22.08.2023 року ГУ ДПС у Миколаївській області відповідно до пп. 80.2.2, 80.2.5 п. 80.2 ст. 80 з урахуванням пп. 69.21 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (зі змінами та доповненнями, далі - ПК України), у зв'язку з отриманням в установленому законодавством порядку інформації від ДПС України (від 07.07.2023 №16163/7/99-00-07-04-02-07) щодо Об'єктів господарювання, з питань порядку здійснення платником податків розрахункових операцій, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), а також з метою здійснення функцій визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального, видало наказ № 944-П «Про проведення фактичної перевірки» про проведення з 29.08.2023 фактичної перевірки ФОП ОСОБА_1 тривалістю 10 діб за місцем фактичного провадження діяльності за адресою: АДРЕСА_2 , (автогаззаправка), тривалістю 10 діб. У наказі зазначено перевірку провести за період діяльності з 01.08.2021 по дату закінчення перевірки з питання здійснення платником податків розрахункових операцій, у тому числі із забезпеченням можливості проведення розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, ведення касових операцій, наявності ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів, а також щодо укладення також з питання дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин за найманими працівниками, з метою здійснення контролю контролю транспортування та обігу пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, цільового використання пального та спирту етилового платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами лічильниками, здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального (т.1, а.с.133).
На підставі вищезазначеного наказу та направлень на перевірку від 29.08.2023 № 1483, 1484 працівниками ГУ ДПС у Миколаївській області проведено фактичну перевірку діяльності ФОП ОСОБА_1 щодо дотримання норм законодавства з питань здійснення платником податків розрахункових операцій, у тому числі із забезпеченням можливості проведення розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, ведення касових операцій, наявності ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів, а також з питання дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з найманими працівниками за період з 01.08.2021 по 07.09.2023.
29.08.2023 року на ім'я ФОП ОСОБА_1 був сформований запит №1 про надання документів; запит отриманий оператором АСЗ 29.08.2023 року, 13.41год. (т.1, а.135).
29.08.2023 року на ім'я ФОП ОСОБА_1 була сформована вимога про зняття залишків товарних запасів, вимога отримана 29.08.2023 року, 13.42год. (т.1, а.16).
Згідно пояснень оператора АЗС (т.1,а.с.137), він не може зняти х-звіт денний 29.08.2023 року у зв'язку із тим, що х-звіт знімає керівник (т.1, а.с.137).
Перевіркою дотримання вимог нормативних документів щодо надання інформації органам ДПС про фактичні залишки та обсяги реалізації пального встановлено факт неподання ФОП ОСОБА_1 до ДПС України, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального за 01.01.2022 та 07.01.2022 (т.1, а.с.139 зворот-140).
За наслідками перевірки складено Акт №8044/14/29/07/2467621419 від 08.09.2023 року (т.1, а.с.23-27), у якому встановлено наступні порушення:
п. 1, п. 2, п. 12 ст. З Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами і доповненнями.
підпункту 230.1.2 п. 230.1 статті 230 ПК України від 02 грудня 2010 року №2755-VI, із змінами і доповненнями.
У Акті зазначено, що перевіркою встановлено:
1) Під час перевірки особою, що здійснювала розрахункову операцію, ОСОБА_2 , у відповідності з п.п. 20.1.9 п. 20.1 ст. 20 ПКУ, в присутності працівників контролюючого органу, було проведено інвентаризацію коштів ФОП ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 , результат якої оформлено описом готівкових коштів (додається до першого примірника акту перевірки) (далі-опис). Обсяг проведених операцій (виторг) ФОП ОСОБА_3 через РРО фіскальний № 3000340572 за 29.08.2023 складав 339,71 грн. (готівкові кошти), а за даними опису - 850,00 грн, що свідчить про непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним №3000845029 на загальну суму 510,29 грн, що є порушенням п.1 ст.3 Закону №265).
2) За результатами вибіркового аналізу електронних копій фіскальних чеків Автогаззаправки ФОП ОСОБА_1 що розташована за адресою: АДРЕСА_2 за період з 08.02.2023 року по 03.04.2023 року, наявних в СОД РРО, виявлено випадки реалізації пального зазначеним платником податків, із відображенням у фіскальному чеку ставки ПДВ у розмірі 20%. Згідно з даними СОД РРО ДПС України встановлено, що на Автогаззаправці ФОП ОСОБА_1 , що розташована за адресою: АДРЕСА_2 при проведенні розрахункових операцій через РРО (фіскальний № 3000340572) за період з 08.02.2023 року по 03.04.2023 року були випадки невидачі відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункових операцій на загальну суму 221583,60 грн (08.02.2023 о 11:42:18 порушення вчинене в перше на суму 130,95 грн). Так, згідно СОДРРО ДПС України, інформація щодо обов'язкового реквізиту - зазначення ставки ПДВ 7 відсотків при продажу пального у розрахункових документах на Автогаззаправці ФОП ОСОБА_1 , що розташована за адресою: АДРЕСА_2 за вказаний період вказана невірно (додаток 5 додається до першого примірника акта), що є порушенням п,2 ст.3 Закону №265).
3). перевіркою повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів (товарно-матеріальних цінностей) встановлено ведення з порушенням обліку товарних запасів, що па момент перевірки знаходились у місці продажу (господарському об'єкті), а саме: на автогаззаправці ФОП ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 в продажу знаходився необлікований надлишок скрапленого газу у розмірі 2560,22 л за ціною реалізації 23,69 грн на загальну суму 60651,61 гри, що є порушенням п, 12 ст. 3 Закону №265.
4. ФОП ОСОБА_1 70 разів не забезпечено своєчасне подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального. Інформація про періоди у які ФОП ОСОБА_1 не забезпечено своєчасне подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального наведена у Додатку 10. Інформація щодо днів, у які акцизний склад з уніфікованим номером 1005325 не працював ФОП ОСОБА_1 не надавалася.
На підставі вищезазначеного Акта перевірки ГУ ДПС у Полтавській області прийнято податкові повідомлення-рішення:
- № 0092790902 від 20.10.2023 року, яким за порушення п.п.230.1.2 п. 230.1 статті 230 ПК України до ФОП ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові санкції) у розмірі 70000,00 грн (т.1 а.с.106-107); рішення отримане позивачем засобами поштового зв'язку 31.10.2023 року (т.1, а.с.108),
- № 00093020705 від 23.10.2023, яким за порушення ст.3, п. 1,2,12 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до ФОП ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції на суму 393471,83 гривень (т.1 а.с.109-110); рішення отримане позивачем засобами поштового зв'язку 31.10.2023 року.
Рішенням ДПС України від 12.01.2024 року оскаржувані ППР залишені без змін (т.1, а.с.77-78).
Не погоджуючись із прийнятими податковими повідомленнями - рішеннями, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд виходить з наступного.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. 3.1. ст. 3 Податкового кодексу України, податкове законодавство України складається з Конституції України; цього Кодексу; Митного кодексу України та інших законів з питань митної справи у частині регулювання правовідносин, що виникають у зв'язку з оподаткуванням митом операцій з переміщення товарів через митний кордон України (далі - законами з питань митної справи); чинних міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування; нормативно-правових актів, прийнятих на підставі та на виконання цього Кодексу та законів з питань митної справи; рішень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань місцевих податків та зборів, прийнятих за правилами, встановленими цим Кодексом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755 (надалі - ПК України).
Відповідно до п. 44.1 ПК України, для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з | обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Згідно з п. 44.2 ст. 44 ПК України, для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.
Відповідно до п. 44.3 ст. 44ПК України, платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів, визначених пунктом 44.1 цієї статті, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на « контролюючі органи, протягом не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності.
Крім того, відповідно до п. 44.6 ст. 44 ПК України, у разі, якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в абзаці другому п. 44.7 ст. 44 ПК України, платник податків не надає посадовим особам контролюючого органу, які проводять перевірку, документи, що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважатиметься, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності.
Відповідно до частини 2 ст. З Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV (із змінами та доповненнями), бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
Згідно розділу VІІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 09.12.2011 року №1588 передбачено» - що у разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за формою №20-ОПП з оновленою інформацією про об'єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни протягом 10 робочих днів.
Контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. ( пункт 75.1 ст.75 ПК України).
Згідно з пп. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 ПК України, фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).
Особливості проведення фактичної перевірки визначено статтею 80 ПК України. Так, за змістом п. 80.1 ст. 80 ПК України, фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).
Відповідно до пп. 80.2.2, 80.2.5 п. 80.2 ст. 80 ПК України, фактична перевірка може проводитись на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з таких підстав: у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, у тому числі із забезпеченням можливості проведення розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів; у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах і пального, та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, та/або масовими витратомірами, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального.
Згідно із п. 81.1 ст. 81 ПК України, посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу; копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу; службового посвідчення осіб (належним чином оформленого відповідним контролюючим органом документа, що засвідчує посадову (службову) особу), які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Абзацом 4 п. 81.1 ст. 81 ПК України встановлено, що непред'явлення або не надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки. Форма наказу на проведення перевірки затверджена наказом ДФС від 31.07.2014 №22 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної фіскальної служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків».
Згідно п.п.230.1.3 п.230.1 ст.230 ПК України Розпорядники акцизних складів зобов'язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального (далі у цьому розділі - обсяг обігу пального) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° С. Розпорядники акцизних складів, на акцизних складах яких здійснюється діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з очищення коксового газу, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову продукцію (пальне), зобов'язані на кожному акцизному складі щоденно формувати дані лише про добовий фактичний обсяг реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° С. Розпорядники акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, зобов'язані на кожному акцизному складі формувати дані про обсяги обігу пального за звітний календарний місяць та фактичні залишки пального станом на перший та останній дні такого місяця у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15°С. Для цілей статей 230-233 цього Кодексу скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном), інші гази, бутан, ізобутан за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 обліковуються за умовним кодом 2711 у літрах, приведених до температури 15°С. Дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального формуються після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою. Дані про фактичні залишки пального на перший та останній дні календарного місяця та про обсяг обігу пального за звітний календарний місяць формуються розпорядниками акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, після проведення останньої операції з обігу пального у звітному календарному місяці, але не пізніше 23 години 59 хвилин останнього дня звітного календарного місяця, до початку здійснення операцій з обігу пального у день, що настає за таким останнім днем звітного календарного місяця, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 15 календарних днів, що настають за останнім днем звітного календарного місяця. На кожному акцизному складі за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД формуються показники про: обсяги залишків пального на початок та кінець звітної доби, що визначаються шляхом підсумовування обсягів залишків пального в кожному резервуарі на підставі показників рівнемірів-лічильників, встановлених на таких резервуарах, розташованих на такому акцизному складі; добовий обсяг реалізованого пального, що визначається шляхом підсумовування обсягів реалізованого за звітну добу пального через кожне місце відпуску пального наливом з акцизного складу на підставі показників витратомірів-лічильників, встановлених на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на такому акцизному складі; добовий обсяг отриманого пального, що визначається шляхом віднімання від обсягу залишків пального на кінець звітної доби обсягу залишків пального на початок звітної доби та додавання добового обсягу реалізованого пального з такого акцизного складу з додаванням обсягу втраченого пального, зазначеного в акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та з відніманням додаткового обсягу пального, зазначеного в заявках на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового, зареєстрованих у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового. Фактичні показники витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників щодо обсягів залишків пального та добового обсягу реалізованого пального перераховуються у літри, приведені до температури 15° С, крім показників паливороздавальних колонок та/або оливороздавальних колонок, які виконують функції витратомірів-лічильників. Під час виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра-лічильника або витратоміра-лічильника визначення даних про обсяги залишків пального та обсяги обігу пального здійснюється у мірах повної місткості, які мають позитивний результат повірки, проведеної відповідно до законодавства, та/або за допомогою рулетки та метроштока або переносного (портативного) рівнеміра-аналізатора, які мають позитивний результат повірки, проведеної відповідно до законодавства. Застосування такого способу вимірювання може здійснюватися не більше 20 календарних днів поспіль (для акцизних складів, які є місцями роздрібної торгівлі пальним, на які отримано ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, - не більше 15 календарних днів поспіль) та не більше чотирьох разів протягом календарного року. Дані про залишки пального та про обсяг обігу пального подаються електронними засобами зв'язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Електронні документи заповнюються автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників (під час виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра-лічильника або витратоміра-лічильника - заповнюються відповідальною особою розпорядника акцизного складу). В електронних документах також зазначаються відповідальною особою розпорядника акцизного складу дані про обсяги залишків пального, що знаходяться на акцизному складі в тарі, балонах, упаковці, про добовий обсяг реалізованого пального в тарі, балонах, упаковці, а також інформація про дні, в які акцизний склад не працює.
Згідно вимог п. 128.3 ст. 128 ПКУ незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1000 гривень за кожний неподаний електронний документ.
Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів - лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 № 891, із змінами і доповненнями.
Згідно пп. 5 п. 5 Порядку № 891, електронні документи для наповнення Реєстру, які формуються розпорядниками акцизних складів та надсилаються до Реєстру за кожним місцем розташування акцизного складу, містять зведені за добу підсумкові облікові дані щодо:- обсягів фактичних залишків пального на початок та кінець звітної доби та добового обсягу обігу пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД у літрах, приведених до температури 15°С, у розрізі всіх наявних у розпорядника акцизного складу акцизних складів з уніфікованою нумерацією - для усіх розпорядників акцизних складів, крім зазначених в абзаці третьому цього підпункту; - добового фактичного обсягу реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТЗЕД у літрах, приведених до температури 15° С, - для розпорядників акцизних складів, на акцизних складах яких провадиться діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову підакцизну продукцію (пальне).
Згідно пп. 10 п. 5 Порядку № 891. електронні документи для наповнення Реєстру, які формуються розпорядниками акцизних складів та надсилаються до Реєстру за кожним місцем розташування акцизного складу, містять інформацію про дні, в які акцизний склад не працює.
Формат даних та структура Єдиного державного реєстру витратомірів -лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі, затверджено наказом Міністерства Фінансів України від 27.11.2018 № 944 «Про затвердження формату даних, структури та форм електронних документів для наповнення Єдиного державного реєстру витратомірів - лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі», із змінами і доповненнями
Згідно п. 1 Формату даних, реєстр складається із записів з посиланням на електронні документи, які подаються у вигляді таких форм: довідка про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри (далі - Довідка 1); довідка про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального (далі- Довідка 2).
Відповідно до пп. 8 п. 2 Формату даних, реєстр містить інформацію щодо: днів, у які акцизний склад не працює, зокрема: дати дня, з початку якого акцизний склад не працює та дати дня, до закінчення якого акцизний склад не працює.
Форму Довідки 1 також затверджено наказом Міністерства Фінансів України від 27.11.2018 № 944 «Про затвердження Формату даних, структури та Форм електронних документів для наповнення Єдиного державного реєстру витратомірів -лічильників і рівнемірів
- лічильників рівня пального у резервуарі», із змінами і доповненнями.
Згідно затвердженої форми Довідка 1 містить Таблицю 3 «Інформація про дні, в які акцизний склад не працює».
Згідно п. 5 Формату даних, встановлено надсилання довідок до Реєстру: основна Довідка 1 надсилається окремо щодо кожного акцизного складу пального одноразово;
основна Довідка 2 формується після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та надсилається не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою;
коригуючі довідки формуються і надсилаються протягом трьох календарних днів з дати виявлення помилки (помилок) у наданій у довідках інформації;
коригуюча довідка подається не частіше одного разу на добу.
Перевіркою дотримання вимог нормативних документів щодо надання інформації органам ДПС про фактичні залишки та обсяги реалізації пального встановлено факт неподання ФОП ОСОБА_1 до ДПС України, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального за 01.01.2022 та 07.01.2022.
Також перевіркою встановлено 68 фактів несвоєчасного подання до ДПС електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального. Інформація про періоди, за які ФОП ОСОБА_1 не забезпечено подання або своєчасне подання до ДПС електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального наведена у додатку до акту фактичної перевірки від 08.09.2023 року №8044/14/29/07/ НОМЕР_1 .
Інформація щодо днів, у які акцизний склад з уніфікованим номером 1005325 не працював, ФОП ОСОБА_1 не надавалася. Тим самим, ФОП ОСОБА_1 порушено вимоги пп. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 ПК України.
Позивачем не спростовані вищезазначені порушення належними та допустимими доказами, а саме: щодо подання даних про фактичні залишки та обсяг пального своєчасно (68 випадків), та двічі - неподання таких даних взагалі (т.1, а.с.139-140).
Згідно ст.2 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки -оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця; розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, видатковий чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів, отримання (повернення) коштів, торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, створений в паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) у випадках, передбачених цим Законом, зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або програмним реєстратором розрахункових операцій, чи заповнений вручну.
Відповідно до ст.3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. Використання програмних реєстраторів розрахункових операцій при оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним забороняється; 2) надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти). Фізичні особи - підприємці, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість, при продажу товарів (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або наданні послуг мають право в розрахунковому документі зазначати назву товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність такого товару (послуги) до товарної групи чи послуги; 3) застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з додержанням встановленого порядку їх застосування; 4) забезпечувати цілісність пломб реєстратора розрахункових операцій та незмінність його конструкції та програмного забезпечення; 5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів; 6) забезпечувати зберігання (у разі використання) використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; 7) подавати до контролюючих органів звітність, пов'язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку. Суб'єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі), повинні подавати до контролюючих органів по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднані. Суб'єкти господарювання, які використовують такі реєстратори розрахункових операцій, як електронні таксометри, автомати з продажу товарів (послуг) та реєстратори розрахункових операцій, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, повинні подавати до контролюючих органів по дротових або бездротових каналах зв'язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або безготівковій формі, або про обсяг операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, яка міститься в фіскальній пам'яті зазначених реєстраторів розрахункових операцій. Суб'єкти господарювання, які використовують програмні реєстратори розрахункових операцій, повинні передавати до контролюючих органів по дротових або бездротових каналах зв'язку інформацію у формі електронних копій розрахункових документів, електронних фіскальних звітів, електронних фіскальних звітних чеків та іншу інформацію, необхідну для обліку роботи програмних реєстраторів розрахункових операцій фіскальним сервером контролюючого органу, яка створюється засобами таких програмних реєстраторів розрахункових операцій. Програмні реєстратори розрахункових операцій та фіскальний сервер контролюючого органу повинні забезпечувати можливість одержання в автоматичному режимі даних про електронні розрахункові документи від фіскального сервера контролюючого органу, необхідних для формування засобами програмного реєстратора розрахункових операцій та передачі до фіскального сервера контролюючого органу фіскальних звітів та електронних фіскальних звітних чеків за відповідний період. Порядок передачі інформації від реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, по дротових або бездротових каналах зв'язку встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, на базі технології, розробленої Національним банком України, або з використанням кваліфікованого електронного підпису, кваліфікованої електронної позначки часу з дотриманням вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" та/або інших дозволених в Україні засобів захисту інформації, передбачених законодавством. При цьому застосування удосконаленого електронного підпису та/або удосконаленої електронної печатки є достатнім для застосування в програмних реєстраторах розрахункових операцій; 9) щоденно створювати у паперовій та/або електронній формі реєстраторами розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) або програмними реєстраторами розрахункових операцій фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій; 10) створювати контрольні стрічки у паперовій та/або електронній формі і забезпечувати їх зберігання: на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) - протягом трьох років; на програмних реєстраторах розрахункових операцій у разі здійснення розрахункових операцій у режимі офлайн відповідно до цього Закону - до моменту передачі електронних розрахункових документів, електронних фіскальних звітів, електронних фіскальних звітних чеків до фіскального сервера контролюючого органу; 11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів з використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості, а також із зазначенням цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями; 12) вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку. Порядок та форма обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. При цьому суб'єкт господарювання зобов'язаний надати контролюючим органам на початок проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), що підтверджують облік та походження товарних запасів (зокрема, але не виключно, документи щодо інвентаризації товарних запасів, документи про отримання товарів від інших суб'єктів господарювання та/або документи на внутрішнє переміщення товарів), які на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об'єкті). Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння); 14 вводити в експлуатацію, проводити технічне обслуговування без порушення раніше здійсненого належним чином опломбування реєстратора розрахункових операцій, ремонтувати реєстратори розрахункових операцій через центри сервісного обслуговування в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України; 15) надавати в паперовій та/або електронній формі покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший розрахунковий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України "Про захист прав споживачів". Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену зазначеним законом, але не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій, передбачених законодавством з питань оподаткування.
Так, під час проведення фактичної перевірки ФОП ОСОБА_1 , особою, що здійснювала розрахункову операцію ОСОБА_2 , у відповідності до пп. 20.1.9 п. 20.1 ст. 20 ПК України, в присутності працівників контролюючого органу, проведено інвентаризацію коштів ФОП ОСОБА_1 за адресою провадження діяльності: АДРЕСА_2 , результати якої оформлено описом готівкових коштів (додаток до акту фактичної перевірки від 08.09.2023 № 8044/14/29/07/ НОМЕР_1 ).
Обсяг проведених операцій (виторг) ФОП ОСОБА_1 через РРО (ф.н. НОМЕР_2 ) за 29.08.2023 складав 339,71 грн (готівкові кошти), а за даними опису готівкових коштів - 850,00 грн, що свідчить про не проведення розрахункових операцій через РРО (ф.н. НОМЕР_2 ) на загальну суму 510,29 грн, чим порушено п. 1 ст. 3 ЗУ № 265/95-ВР.
У разі відсутності в документі хоча б одного з обов'язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення, такий документ не прийматиметься як розрахунковий (п.3 розд. І Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від21.01.2016 №1 ).
Судом встановлено, що за результатами вибіркового аналізу електронних копій фіскальних чеків автогаззаправки ФОП ОСОБА_1 , що розташована за адресою: АДРЕСА_2 , за період з 08.02.2023 по 03.04.2023, наявних в СОД РРО, виявлено випадки реалізації пального зазначеним платником податків, із відображенням у фіскальному чеку ставки ПДВ у розмірі 20%. ФОП ОСОБА_1 зареєстровано в якості платника податків ПДВ, дата реєстрації - 12.06.2017, індивідуальний податковий номер платника ПДВ -2467621419.
Відповідно до абз. 1 п. 82 підрозд. 2 розд. ХХ ПК України визначено, що тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про
введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, але не довше ніж до 1 липня 2023 року, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України бензинів моторних, важких дистилятів, скрапленого газу, біодизелю, палива моторного альтернативного, що класифікуються за кодами УКТ ЗЕД, визначеними пунктом 41 підрозділу 5 цього розділу, яким встановлено ставки акцизного податку на такі товари, а також нафти або нафтопродуктів сирих, одержаних з бітумінозних порід (мінералів), що класифікуються за кодами УКТ ЗЕД 2709 00 10 00 та 2709 00 90 00, оподатковуються за ставкою у розмірі 7 відсотків.
Згідно з даними СОД РРО ДПС України встановлено, що на автогаззаправці ФОП ОСОБА_1 , що розташована за адресою: АДРЕСА_2 , при проведенні розрахункових операцій через РРО (ф.н. 3000340572) за період з 08.02.2023 по 03.04.2023 були випадки невидачі відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункових операцій на загальну суму 221583,60 гривень (08.02.2023 об 11.42.18 порушення вчинене вперше на суму 130,95 грн). Так, згідно СОД РРО ДПС України, інформація щодо обов'язкового реквізиту - зазначення ставки ПДВ 7% при продажу пального у розрахункових документах на автогаззаправці ФОП ОСОБА_1 , що розташована за адресою: АДРЕСА_2 за вказаний період вказана невірно, що є порушенням п.2 ст. 3 ЗУ № 265/95-ВР.
В ході проведення перевірки, відповідно до п. 20.1.6 п. 20.1 ст. 20, п. 85.2 ст. 85 ПК України, оператору автогаззаправки ОСОБА_2 (особі, яка фактично проводила розрахунки) під розпис вручено 29.08,2023 о 13:42 (дата та час вручення) запит про надання документів від 29.08.2023, та Вимогу про зняття залишків товарних запасів від 29.08.2023 (відмітка про вручення засвідчена підписом ОСОБА_2 від 29.08.2023 о 13:42), що мають відношення до предмету перевірки (додатки до акту фактичної перевірки від 08.09.2023 №8044/14/29/07/2467621419).
Фахівцями ГУ ДПС у Миколаївській області на Вимогу про зняття залишків товарних запасів від 29.08.2023 були зняті залишки газу скрапленого за допомогою пристрою для вимірювання відсотка пального у резервуарі станом на 13:51 29.08.2023 у розмірі 7100 л.
Згідно змінного звіту за формою 14-ГС станом на 29.08.2023 та загального звіту від 29.08.2023 № 1893 залишки скрапленого газу на початок зміни становили 4668,57 літрів.
Станом на 13:51 29.08.2023 року відповідно до електронних копій розрахункових документів, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті РРО або в пам'яті модемів, які до них приєднані, поданих до органу ДПС по дротових або бездротових каналах зв'язку встановлено, що на АЗС через реєстратор розрахункових операцій з фіскальним номером № 3000340572 було проведено ряд операцій, та встановлено, що кількість реалізованого скрапленого газу станом на 13:51 29.08.2023 становить 199,79 літрів.
Позивач не надав будь-яких доказів, які спростовують цей висновок органу ДПС.
Враховуючи вищевикладене, суд погоджується із висновком перевірки щодо того, що перевіркою повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів (товарно-матеріальних цінностей) встановлено ведення з порушенням обліку товарних запасів, що на момент перевірки знаходились у місці продажу (господарському об'єкті), а саме: на автогаззаправці ФОП ОСОБА_1 , за адресою провадження діяльності: АДРЕСА_2 , в продажу знаходився необлікований надлишок скрапленого газу у розмірі 2560,22 літрів за ціною реалізації 23,69грн. на загальну суму 60651,61 грн, що є порушенням п. 12 ст. З ЗУ № 265/95-ВР.
Суд відхиляє посилання позивача на те, що наказ №944-П виданий з порушенням норм ПК України, оскільки цей наказ прийнятий з метою здійснення функцій визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального на підставі пп. 80.2.2, пп. 80.2.5 п. 80.2 ст. 80 з урахуванням пп. 69.21 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, а також у зв'язку з отриманням в установленому законодавством порядку інформації від ДПС України (від 07.07.2023 № 16163/7/99-00-07-04-02-07) щодо суб'єктів господарювання, з питань порядку здійснення платником податків розрахункових операцій, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), тобто його зміст є таким, що відповідає вимогам, встановленим ПК України, прийнятий без порушення визначеної чинним законодавством процедури призначення фактичної перевірки та за наявності передбачених ПК України підстав для її проведення, що узгоджується із висновками Верховного Суду у складі судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов'язкових платежів Касаційного адміністративного суду, викладеними у постановах від 26.03.2024 у справі № 420/9909/24 та від 28.05.2024 у справі № 280/1431/23.
Суд також не приймає до уваги доводи позивача про те, що було пошкоджено майно та обладнання газової заправки, адже внесення до ЄРДР даних щодо наявності кримінального правопорушення не є доказом наявності обставин, що не потребують доказування (ст.78 КАС України) у відповідній частині доводів позивача.
Також суд відхиляє покликання позивача на те, що у відповідальної особи не було взято розписку щодо повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків ТМЦ, оскільки за матеріалами справи оператору АЗС під розписку 29.08.2023 року було вручено запит про надання документів та вимога про зняття залишків товарних запасів (т.1, а.с. 135-136).
Позивач не спростував належними та допустимими доказами встановлені в Акті перевірки обставини в цій частині.
З наведених та встановлених судом обставин, суд доходить висновку, що відповідач довів правомірність прийняття оскаржуваних податкових повідомлень-рішень, у свою чергу позивач не надав докази на спростування доводів відповідача, а отже позовні вимоги щодо визнання протиправними та скасування податкових повідомлень рішень від 20.10.2023 року є необгрунтованими.
Згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, зокрема у рішенні у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відображено принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, № 303-A, п.29).
Згідно із ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. ( ч. 2 ст. 77 КАС України).
Згідно зі ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Виходячи з викладеного вище, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.
У разі відмови у задоволенні вимог позивача, який не є суб'єктом владних повноважень, згідно ст. 139 КАС України, судові витрати покладаються на позивача (за виключенням наявності підстав для застосування ч.8 ст.139 КАС України).
Керуючись ст. ст.139, 241-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Полтавській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - відмовити повністю.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. 293,295 КАС України до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Повне рішення складено та підписано суддею 19 травня 2025 року.
Суддя М.М. Аракелян
.