Рішення від 20.05.2025 по справі 640/7409/21

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 травня 2025 року м. Кропивницький Справа № 640/7409/21

провадження № 2-іс/340/553/25

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши у порядку спрощеного позовного (письмового) провадження справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить:

- визнати протиправною відмову Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України у зарахуванні підполковнику поліції ОСОБА_1 , заступнику начальника 3-го відділу (протидії корупції) 2-го управління (протидії організованим формам злочинності в органах державної влади) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, пільгової вислуги років до його календарної вислуги років та до стажу служби в поліції;

- зобов'язати Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України здійснити перерахунок та зарахувати підполковнику поліції ОСОБА_1 , заступнику начальника 3-го відділу (протидії корупції) 2-го управління (протидії організованим формам злочинності в органах державної влади) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, відповідно до статті 12 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» та підпункту 4.1.6 пункту 4.1 розділу 4 Положення про порядок комплектування, матеріально-технічного, військового, фінансового та соціально-побутового забезпечення спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 16 грудня 1993 року №3720-ХІІ до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, вислугу в пільговому обчисленні, сформовану за період з 16.05.2008 по 09.04.2015 у загальній кількості 10 років 04 місяців 04 дні;

- зобов'язати Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України здійснити перерахунок та зарахувати підполковнику поліції ОСОБА_1 , заступнику начальника 3-го відділу (протидії корупції) 2-го управління (протидії організованим формам злочинності в органах державної влади) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відповідно до статті 78 Закону України “Про національну поліцію» стаж служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки, із зарахуванням періоду пільгової вислуги років сформованої за період з 16.05.2008 по 09.04.2015 у загальній кількості 10 років 04 місяців 04 дні, встановити надбавку з урахуванням періоду пільгової вислуги років.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.03.2021 відкрито провадження в адміністративній справі (а.с.28-29).

Законом України “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» від 13.12.2022 № 2825-IX (далі Закон № 2825-IX) Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідований, утворений Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.

На виконання вимог пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2825-IX та Порядку №399 на підставі акту приймання-передачі судових справ, не розглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва від 05.03.2025, згідно супровідного листа Київського окружного адміністративного суду від 05.03.2025 №01-19/3049/25 до Кіровоградського окружного адміністративного суду передано адміністративну справу №640/7409/21.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.03.2025 адміністративна справа №640/7409/21 передана судді Т.М. Кармазиній. (а.с.137)

Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 26.03.2025 прийнято адміністративну справу №640/7409/21 до провадження та вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження, без виклику учасників справи (а.с.138-139).

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що він проходив службу в органах внутрішніх справ (міліції) та проходить по теперішній час (Національній поліції України). Вказує, що в лютому 2021 року звернувся до відповідача з рапортом стосовно здійснення йому перерахунку відповідно до ст.78 Закону України «Про Національну поліцію» стажу служби в поліції, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки із зарахуванням періоду пільгової вислуги років, сформованої за період служби з 16 травня 2008 року по 09 квітня 2015 року у загальній кількості 10 років 04 місяців 04 дні. Листом від 12.02.2021 Департамент повідомив про відсутність можливості здійснити вказаний перерахунок. Вважає відмову протиправною, оскільки право на зарахування при обчисленні вислуги років на пільгових умовах часу проходження служби в підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю, в яких позивач проходив службу у період з 16.05.2008 по 11.11.2009 та з 11.11.2009 по 09.04.2015, визначаються за тими правилами, які були чинними на момент виникнення відповідного права.

Представником відповідача подано відзив на позовну заяву, згідно якого заперечує проти задоволення позовних вимог (а.с.31-40, 142-148). Зазначає, що відповідно до статті 78 Закону України “Про Національну поліцію» стаж служби в поліції дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки. При цьому ч.2 ст.78 вказаного Закону визначений перелік посад (видів робіт), які зараховуються до стажу служби в поліції. Під час обчислення стажу служби в поліції враховуються тільки повні роки вислуги без округлення фактичного розміру вислуги років у бік збільшення. За кожний повний календарний рік служби в поліції після досягнення п'ятирічного стажу служби поліцейському надається один календарний день додаткової оплачуваної відпустки, але не більш як п'ятнадцять календарних днів. Тобто законодавчо передбачено надання відпустки за календарні роки. Стаття 12 Закону №2262-ХІІ визначає умови призначення пенсій за вислугу, та передбачає саме мінімальну вислугу років необхідну для призначення пенсії, яка обраховується саме в календарних роках. Для отримання права на призначення пенсії обов'язковою умовою є наявність саме календарної вислуги років у мінімально визначеному Законом розмірі, а до цієї вислуги зарахування стажу роботи у пільговому обчисленні Законом не передбачено. Крім того, вказує, що позовні вимоги позивача про здійснення перерахунку календарної вислуги років, яка дає право на пенсію за вислугу років, спрямовані на захист ще фактично не порушених прав позивача, оскільки не має обов'язкової передумови такого перерахунку - винесення наказу про звільнення позивача із зазначенням в ньому календарної вислуги років, яка дає право на пенсію за вислугу років. Отже, вважає, що період служби на пільгових умовах не може бути зарахований до календарної вислуги років.

Позивачем подана відповідь на відзив, згідно якої не погоджується з доводами представника відповідача, викладеними у відзиві на позовну заяву (а.с.60-66).

Представником відповідача надані заперечення на відповідь на відзив позивача (а.с.100-107).

Позивачем надані додаткові пояснення по справі. (а.с.110-112, 132-133, 155)

Представником відповідача надані додаткові пояснення у справі (а.с.116-119, 125-128, 171-173)

Дослідивши докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд дійшов таких висновків.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ (міліції) з 16.05.2008 по 09.04.2015 та продовжує в підрозділах Національній поліції України з 07.11.2015 дотепер.

Так, у період з 16.05.2008 року по 11.11.2009 року проходив службу на посаді оперуповноваженого п'ятого спеціального міжрайонного відділу ДСБЕЗ із викриття злочинів на пріоритетних напрямках економіки УДСБЕЗ ГУ; з 11.11.2009 по 30.03.2010 - на посаді оперуповноваженого в особливо важких справах (за рахунок посади старшого оперуповноваженого в ОВС) відділу боротьби з легалізацією доходів у фінансовій системі управління боротьби з легалізацією доходів ОГ ЗО ГУБОЗ України; з 30.03.2010 - 06.12.2010 - на посаді старшого оперуповноваженого в особливо важких справах відділу боротьби з легалізацією доходів у сфері економіки управління боротьби з організованими злочинними групами у сфері економіки ГУБОЗ МВС України; з 06.12.2010 по 09.04.2011 - на посаді старшого оперуповноваженого в особливо важких справах відділу координації управління боротьби з організованими злочинними групами та міжнародною злочинністю ГУБОЗ МВС України; з 09.04.2011 по 01.08.2011 - на посаді старшого оперуповноваженого в особливо важких справах відділу координації управління боротьби з організованими злочинними групами та міжнародною злочинністю ГУБОЗ МВС України; з 01.08.2011 по 09.04.2015 - на посаді старшого оперуповноваженого в особливо важких справах відділу боротьби з корупцією в центральних органах влади антикорупційного бюро (на правах управління) ГУБОЗ МВС України. (а.с.23-24)

Згідно наказу від 01.11.2019 №9 о/с підполковник поліції ОСОБА_1 призначений на посаду заступника начальника 3-го відділу (протидії корупції) 2-го управління (протидії організованим формам злочинності в органах державної влади) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України. (а.с.41) Стаж служби станом на 01.11.2019 - 11 років 05 місяців 15 днів.

Позивач звернувся до Департаменту із рапортом, в якому просив здійснити йому перерахунок відповідно до ст.78 Закону України «Про Національну поліцію» стажу служби в поліції, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки із зарахуванням періоду пільгової вислуги років, сформованої за період служби з 16 травня 2008 року по 09 квітня 2015 року у загальній кількості 10 років 04 місяців 04 дні. (а.с.13-14)

Листом від 12.02.2021 року №1425/55/02-2021 відповідач повідомив ОСОБА_1 , що зарахування пільгової вислуги років здійснюється при призначенні пенсії та згідно з діючим законодавством не зараховується до стажу служби в поліції (а.с.11-12).

Не погодившись з відмовою відповідача зарахувати пільгову вислугу років до його календарної вислуги років та до стажу служби в поліції, позивач звернувся з позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначає Закон України “Про Національну поліцію» від 02.07.2015 р. №580-VIII (далі - Закон №580-VIII).

Відповідно до частини другої статті 59 Закону №580-VIII час проходження служби в поліції зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Статтею 60 Закону №580-VIII встановлено, що проходження служби в поліції регулюється цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Приписами статті 78 Закону №580-VIII врегульоване питання стажу служби в поліції, відповідно до частини першої якої стаж служби в поліції дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки.

Згідно з частиною другою статті 78 Закону № 580-VIII до стажу служби в поліції зараховуються:

1) служба в поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду;

2) військова служба в Збройних Силах України, Державній прикордонній службі України, Національній гвардії України, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній спеціальній службі транспорту;

3) служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду;

4) час роботи у Верховній Раді України, місцевих радах, центральних і місцевих органах виконавчої влади із залишенням на військовій службі, на службі в органах внутрішніх справ України або на службі в поліції;

5) час роботи в органах прокуратури і суді осіб, які працювали на посадах суддів, прокурорів, слідчих, а також служба у Службі судової охорони;

6) дійсна військова служба в Радянській Армії та Військово-Морському Флоті, прикордонних, внутрішніх, залізничних військах, в органах державної безпеки та інших військових формуваннях колишнього СРСР, а також служба в органах внутрішніх справ колишнього СРСР.

Частинами третьою та четвертою статті 78 Закону № 580-VIII встановлено, що під час обчислення стажу служби в поліції враховуються тільки повні роки вислуги років без округлення фактичного розміру вислуги років у бік збільшення.

Порядок обчислення вислуги років у поліції встановлює Кабінет Міністрів України.

Відповідно статті 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Пунктом «б» статті 1-2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 01 січня 1992 року №2262-XII (далі - Закон №2262-XII) передбачено, що право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, поліцейські.

Види служби та періоди часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсії, визначено статтею 17 Закону № 2262-ХІІ.

Статтею 17-1 Закону № 2262-ХІІ встановлено, порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Статтею 12 Закону № 2262-ХІІ встановлені умови призначення пенсії за вислугу років, однією з яких є наявність певної вислуги років.

Пенсія за вислугу років призначається: а) особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, іншим особам, зазначеним у пунктах "б" - "д", "ж", "з" статті 1 - 2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби: а) особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, іншим особам, зазначеним у пунктах "б" - "д", "ж", "з" статті 1 - 2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби, зокрема: з 1 жовтня 2020 року або після цієї дати і на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше.

До календарної вислуги років зараховується також період, зазначений у частині другій статті 17 цього Закону.

б) особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "з" статті 1-2 цього Закону, в разі досягнення ними на день звільнення зі служби 45-річного віку, крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону, за наявності у них страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Державному бюро розслідувань, на посадах начальницького складу в Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України.

Постановою Кабінету Міністрів України “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей» від 17.07.1992 №393 передбачено, що ця постанова прийнята відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ".

Цією постановою установлені періоди проходження відповідної служби, що зараховуються до вислуги років, для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а пунктом третім установлено, які періоди проходження служби зараховуються до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, на пільгових умовах.

Абзацом 3 пункту 1 Постанови №393 передбачено, що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ» особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ до вислуги років зараховуються служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду.

Законом № 580-VIIІ як спеціальним законом у питанні проходження служби в Національній поліції не передбачено умов пільгового обчислення вислуги років поліцейських у період проходження служби для цілей визначення розміру надбавки за стаж служби та додаткової оплачуваної відпустки, адже реалізація права працівників поліції на обчислення пільгової вислуги років здійснюється при набутті права на пенсію за умов, визначених статтею 12 Закону № 2262-ХІІ.

При цьому, постанова Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992 р. не містить норм про призначення пенсії на пільгових умовах відмінних від тих, які зазначені у статті 12 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

До того ж, Постанова №393 встановлює порядок обчислення стажу (вислуги років) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, який проводиться саме з метою призначення пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ".

Крім того, Постанова № 393 не є нормативним актом в розумінні частини четвертої статті 78 Закону України «Про Національну поліцію», який визначає правила обчислення вислуги років для встановлення надбавки за вислугу років та тривалості додаткової оплачуваної відпустки під час проходження служби в поліції, як на тому наполягає позивач, оскільки вона прийнята на виконання Закону №2262-XII, а її положення визначають виключно умови призначення пенсій за вислугу років та порядок обчислення вислуги років для її призначення.

Отже, при вирішенні питання щодо обчислення стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки слід застосовувати приписи ч.2 ст.78 Закону України "Про національну поліцію", якою встановлено вичерпний перелік складових (посад, періодів служби) такого стажу служби в поліції.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 19.11.2019 №520/903/19, від 22.02.2023 року в справі №320/12166/20, від 20.03.2024 у справі №640/7421/21, від 23.05.2024 у справі №640/30284/20.

Зважаючи на те, що позивач є діючим працівником поліції, доказів звернення до відповідача щодо звільнення для призначення пенсії за Законом № 2262-ХІІ не надано, суд доходить висновку про відсутність правових підстав для зарахування позивачу періоду пільгової вислуги років до стажу служби в поліції, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки.

Також суд звертає увагу на наступне.

За правилами частини першої та другої статті 94 Закону №580-VIII, яка регулює питання грошового забезпечення поліцейських, поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається Кабінетом Міністрів України залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання. Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.

Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання затверджено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 р. № 260, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.04.2016 р. за № 669/28799, (далі Порядок та умови № 260), пунктом 3 розділу І яких встановлено, що до складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

За змістом пункту 3 розділу ІІ “Грошове забезпечення» Порядку та умов № 260 визначено, що надбавка за стаж служби в поліції поліцейським виплачується у відсотках до посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням у розмірах згідно з додатком 11 до постанови № 988.

Обчислення вислуги років для виплати надбавки за стаж служби поліцейським проводиться підрозділами кадрового забезпечення за матеріалами особової справи поліцейського та оголошується відповідним наказом керівника органу поліції в разі призначення на посаду, крім випадків призначення на іншу посаду в одному органі Національної поліції та за умови наявності обчисленої вислуги за попередньою посадою.

До вислуги років для виплати поліцейським надбавки за стаж служби зараховуються періоди, які визначені частиною другою статті 78 Закону України “Про Національну поліцію».

Поліцейським, яким відповідно до Порядку та умов передбачено підвищення посадового окладу, надбавка за стаж служби нараховується з нового посадового окладу в підвищеному розмірі та окладу за спеціальним званням.

Таким чином, складовою грошового забезпечення поліцейського є надбавка за стаж служби, а не надбавка за вислугу років.

При цьому, при визначенні розміру надбавки за стаж служби враховується вислуга років, до якої зараховуються періоди, визначені частиною другою статті 78 Закону № 580-VIII.

Враховуючи приведені вище норми права, суд доходить до висновку, що для визначення розміру надбавки за стаж служби до вислуги років враховуються тільки періоди, зазначені у частині другій статті 78 Закону № 580-VIII, та такі періоди мають обчислюватися виключно у календарному розмірі, без врахування пільгового розміру, який може враховуватися для цілей обчислення вислуги років при визначенні права на пенсію за вислугу років за Законом № 2262-ХІІ.

Статтею 93 Закону № 580-VIII врегульоване питання обчислення тривалості відпусток поліцейських, частинами другою та третьою якої встановлено, що тривалість щорічної основної оплачуваної відпустки поліцейського становить тридцять календарних днів, якщо законом не визначено більшої тривалості відпустки.

За кожний повний календарний рік служби в поліції після досягнення п'ятирічного стажу служби поліцейському надається один календарний день додаткової оплачуваної відпустки, але не більш як п'ятнадцять календарних днів.

Відтак, визначення тривалості додаткової оплачуваної відпустки здійснюється з урахуванням виключно календарних років, які особа прослужила в поліції, чи календарних років, які були зараховані до стажу служби в поліції відповідно до частини другої статті 78 цього Закону, яка встановлює вичерпний перелік складових такого стажу служби в поліції та який не передбачає врахування до стажу служби в поліції пільгової вислуги років на відповідних посадах в органах внутрішніх справи.

Враховуючи встановлені судом фактичні обставини, нормативне-правове регулювання спірних правовідносин, суд доходить висновку що позивач не має право на пільгове обчислення вислуги років для цілей визначення розміру надбавки за стаж служби та додаткової оплачуваної відпустки.

При цьому, позивач продовжує працювати в Національній поліції України, тому обрахунок пільгового обчислення вислуги років для призначення пенсії є передчасним.

Рішення Верховного Суду від 27.03.2018 у справі №295/6301/17, від 19.09.2018 у справі №725/1959/17, від 22.11.2018 у справі №161/4876/17, від 27.02.2019 у справі №295/6454/17, від 24.10.2019 у справі № 761/14626/17, від 27.03.2020 у справі №569/727/17 від 23.06.2020 у справі № 750/10827/16-а та від 20.01.2021 у справі №620/509/19, враховані судом, однак вони стосуються обрахунку стажу служби та врахування пільгової вислуги років саме при призначенні пенсії. При цьому сторонами не надано доказів звільнення позивача зі служби та подання відповідних документів щодо призначення пенсії. Також суд зауважує, що предметом спору у справах, на які посилається позивач, є питання наявності в особи права на пенсію за вислугу років відповідно до Закону №2262-XII, за наявності у неї пільгового стажу, який вираховується відповідно до підзаконного нормативно-правового акту (Постанова № 393), а не питання можливості зарахування до календарної вислуги та до стажу служби в поліції вислуги років на пільгових умовах поліцейському, який продовжує службу в поліції, для цілей встановлення йому надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки, передбачених статтею 78 Закону України «Про Національну поліцію».

Таким чином, суд доходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

Судових витрат, які підлягають стягненню на користь відповідача не встановлено.

Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (01601, м. Київ, вул. Богомольця, 10, ЄДРПОУ 43305056) про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Т.М. КАРМАЗИНА