Постанова від 19.05.2025 по справі 420/39645/24

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2025 р.м. ОдесаСправа № 420/39645/24

Перша інстанція: суддя Левчук О.А.,

повний текст судового рішення

складено 25.02.2025, м. Одеса

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді -Кравченка К.В.,

судді -Джабурія О.В.,

судді -Вербицької Н.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 25 лютого 2025 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону, ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

22.12.2024 ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону, ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому просив суд:

- визнати протиправною бездіяльність Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону щодо ненадання довідки-розрахунку про грошове забезпечення підполковника юстиції у запасі ОСОБА_1 за посадою прокурора відділу приймання, опрацювання та аналізу оперативної інформації слідчого управління Військової прокуратури Південного регіону України, станом на 01 січня 2022 року для перерахунку пенсії, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 22 лютого 2018 року та у Порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року, постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», статті 81 Закону України «Про прокуратуру» із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, тощо) для проведення перерахунку основного розміру його пенсії з урахуванням грошового забезпечення, передбаченого для прокурора відділу приймання, опрацювання та аналізу оперативної інформації слідчого управління Військової прокуратури Південного регіону України, правонаступником якої на теперішній час є Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону;

- зобов'язати Спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Південного регіону підготувати та надати до ІНФОРМАЦІЯ_1 нову довідку про розмір грошового забезпечення підполковника юстиції у запасі ОСОБА_1 за посадою прокурора відділу приймання, опрацювання та аналізу оперативної інформації слідчого управління Військової прокуратури Південного регіону України, для перерахунку пенсії за нормами, чинними на 01.01.2022 року, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII «Про соціальний правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», статті 81 Закону України «Про прокуратуру» та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року, постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, тощо) для проведення перерахунку основного розміру його пенсії, передбаченого для прокурора Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону;

- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо не направлення запиту до державного органу -Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону щодо видачі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення підполковника юстиції ОСОБА_1 з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою прокурора відділу приймання, опрацювання та аналізу оперативної інформації слідчого управління Військової прокуратури Південного регіону України, станом на 01 січня 2022 року, не здійснення підготовці та ненадання до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області відповідної довідки-розрахунку про грошове забезпечення для перерахунку його пенсійного забезпечення;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 підготувати та надати до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Одеській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення підполковника юстиції ОСОБА_1 за посадою прокурора відділу приймання, опрацювання та аналізу оперативної інформації слідчого управління Військової прокуратури Південного регіону України станом на 01 січня 2022 року для перерахунку і виплати пенсії, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII «Про соціальний правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», статті 81 Закону України «Про прокуратуру» та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року, постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», передбаченого для прокурора Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказував, що після звільнення у запас з посади прокурора відділу приймання, опрацювання та аналізу оперативної інформації слідчого управління Військової прокуратури Південного регіону України, 07.05.2018 йому була призначена пенсія за вислугу років - 23 років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в розмірі 59% грошового забезпечення. Позивач звертав увагу, що при призначенні пенсії її розмір був обчислений за вказаною посадою працівника прокуратури, та були враховані і такі складові, як посадовий оклад за посадою прокурора відділу приймання, опрацювання та аналізу оперативної інформації слідчого управління Військової прокуратури Південного регіону України з окладом за військове звання, з процентними надбавками та преміями.

Оскільки, відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії від 19.04.2018 року №4647, виданої Військовою прокуратурою Південного регіону України, до складу грошового забезпечення включались такі види грошового забезпечення як посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років 30%, надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливих завдань -70%, а з 01.01.2022 відбулась зміна посадових окладів і грошового забезпечення працівників прокуратури, позивач, через свого представника, звертався до відповідачів із заявами про вчинення відповідних дій (складення та надіслання довідки про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії станом на 01.01.2022), але отримав відмови, які вважає протиправними.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 25 лютого 2025 року, ухваленим в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження, частково задоволений позов ОСОБА_1 :

- визнані протиправними дії Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до ІНФОРМАЦІЯ_1 оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022 року для перерахунку пенсії;

- зобов'язано Спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Південного регіону підготувати та надати до ІНФОРМАЦІЯ_1 довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2022 року у відповідності до ст.ст.43, 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, тощо) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії з 01.02.2023 року;

- в задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду першої інстанції, Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції в частині задоволених позовних вимог та ухвалити в цій частині нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 .

В обґрунтування вимог апеляційної скарги, апелянт посилається на те, що суд першої інстанції допустив неправильне застосування норм матеріального права, а висновки суду першої інстанції, викладені в оскаржуваному рішенні, не відповідають фактичним обставинам справи. Так, апелянт посилається на наявність певного алгоритму дій, який спрямований на перерахунок пенсій, зокрема складення пенсійними органами списків пенсіонерів, надіслання їх до органів які готують відповідні довідки та направляють їх до пенсійного органу. Апелянт звертає увагу, що у спірних правовідносинах, уповноваженим органом на складення довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, призначених за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», є обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, яким здійснюється облік осіб, звільнених з військової служби. На думку апелянта, оскільки позивач відряджався Міністерством оборони України до Генеральної прокуратури України, то і заявлену позивачем довідку мало б видавати або Міністерство оборони України, або уповноважені ним органи, якими є ІНФОРМАЦІЯ_2 , що узгоджується, як вважає апелянт, із позицією Верховного Суду викладеною у постанові від 19.02.2025 у справі №200/4272/24.

ІНФОРМАЦІЯ_2 у поясненнях на апеляційну скаргу просить задовольнити апеляційну скаргу Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону, посилаючись на відсутність змін розмірів складових грошового забезпечення.

Позивач своїм процесуальним правом подання відзиву на апеляційну скаргу не скористався.

Апеляційний суд, заслухавши суддю-доповідача, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Суд встановив, що, відповідно до матеріалів справи, наказом Міністра оборони України від 29.01.2015 №52 (по особовому складу) параграфом першим вирішено укласти контракт з офіцерами запасу про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України строк на п'ять років та прийняти їх на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу, зокрема і з майором запасу ОСОБА_1 ; параграфом третім вирішено нижчепойменованих військовослужбовців, прийнятих на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу, відрядити до Генеральної прокуратури України із залишенням на військовій службі для призначення на відповідні посади, зокрема і майора ОСОБА_1 .

Також, відповідно до матеріалів справи, наказом Міністра оборони України (по особовому складу) від 27.03.2018 №161, зокрема пунктом 9 наказу, вирішено, за пунктом «г» ст.26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (у зв'язку із проведенням організаційних заходів), звільнити з військової служби у запас полковника юстиції ОСОБА_1 , який перебуває у розпорядженні військового прокурора Південного регіону України, колишнього прокурора відділу приймання, опрацювання та налізу оперативної інформації слідчого управління військової прокуратури Південного регіону України.

Наказом військової прокуратури Південного регіону від 02.04.2018 №202к підполковник юстиції ОСОБА_1 , який наказом Міністра оборони України від 27 березня 2018 року №161 (по особовому складу) звільнений з військової служби у запас згідно з пунктом «г» статі 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (у зв'язку із проведенням організаційних заходів) та який перебуває у розпорядженні військового прокурора Південного регіону України, з 04 квітня 2018 року звільнений військової прокуратури Південного регіону України , виключений зі списків особового складу військової прокуратури Південного регіону України та усіх видів забезпечення. Також у наказі вказано, що ОСОБА_1 підлягає направленню на військовий облік до ІНФОРМАЦІЯ_3 .

У зв'язку зі звільненням з військової прокуратури Південного регіону України ОСОБА_1 була видана довідка від 18.04.2018 №4647 про проходження військової служби у військовій прокуратурі Південного регіону України з 31.01.2015 до 02.04.2018, з 22.09.2017 перебування у розпорядженні військового прокурора Південного регіону України та щодо отримання грошового забезпечення

Відповідно до протоколу №1501021341 від 15.05.2018 Головним управлінням ПФУ в одеській області ОСОБА_1 призначена з 07.05.2018 пенсія за вислугу років відповідно до Закону України №2262-ХІІ; у графі «посада» вказано - прокурор відділу приймання, опрацювання та налізу оперативної інформації слідчого управління військової прокуратури Південного регіону України.

Згідно з пунктом 21 Прикінцевих і перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» від 19.09.2019 №113-ІХ, з дня набрання чинності цим Законом військові прокуратури, прокурори та слідчі військових прокуратур припиняють виконувати свої повноваження у порядку та строки, визначені Генеральним прокурором.

Відповідно до наказу Офісу Генерального прокурора №66 від 5 лютого 2020 року перейменовано юридичну особу «Військова прокуратура Південного регіону України» у «Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Південного регіону» (на правах обласної прокуратури) без зміни ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Наказом Генерального Прокурора України №130 від 17 травня 2023 року спеціалізованим прокуратурам у сфері оборони (на правах обласних) накаазно забезпечувати виконання повноважень, визначених Законом України «Про прокуратуру», іншими законодавчими актами, наказами Генерального прокурора, з урахуванням положень цього наказу на території, зокрема, Спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Південного регіону - Вінницької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також акваторії поміж береговою лінією Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і

11.09.2024 представник Лазуткіна О.В. звернувся до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону щодо надання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, станом на 01.01.2022 згідно зі статтею 81 Закону України «Про прокуратуру».

Вказаний запит був залишений без задоволення листом Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону від 04.12.2024 за вих №21-9029ВИХ-24, з посиланням на те, що ОСОБА_1 отримує пенсію за вислугу відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992, в той час як статтею 81 Закону України «Про прокуратуру» визначається заробітна плата прокурора, та станом на час звернення Закон України «Про прокуратуру» не містить правових норм щодо статусу, правових і соціальних гарантій прокурорів військовослужбовців військових прокуратур. Також заявнику повідомлено, порядок проведення перерахунку пенсії, призначених за Законом №2262-ХІІ, встановлений постановою КМУ №45 від 13.02.2008, яким, зокрема, визначені органи, які надають відповідні довідки та алгоритм їх видачі.

Вирішуючи спір та частково задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що саме Спеціалізована прокуратура у сфері оборони є уповноваженим органом на складання та видачу довідок для призначення чи перерахунку пенсії особам, які проходили військову службу в органах військової прокуратури.

Перевіривши повноту встановлення судом першої інстанції фактичних обставин справи та правильність застосування норм матеріального і процесуального права, апеляційний суд дійшов такого висновку.

Відповідно до ч.1 ст.308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Матеріалами справи підтверджено, що усі учасники справи 25.02.2025 отримали рішення суду першої інстанції від 25.02.2025.

Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 25.02.2025 в частині, якою відмовлено у задоволені позовних вимог в апеляційному порядку позивачем не оскаржене.

Отже, рішення Одеського окружного адміністративного суду від 25.02.2025 переглядається апеляційним судом в межах доводів і вимог апеляційної скарги, тобто в частині якою задоволені позовні вимоги до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.

Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ (надалі Закон №2262-ХІІ) визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Державному бюро розслідувань, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Відповідно до частини третьої статі 52 Закону №2262-ХІІ, перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Так, частинами першою, другою статті 63 Закону №2262-ХІІ передбачено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

За приписами ч.4 ст.63 Закону №2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України делеговано право встановлювати умови і порядок перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для його проведення.

Колегія суддів зазначає, що враховуючи приписи постанови КМУ №704 від 30.08.2017, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом України про Державний бюджет України на відповідний рік, є підставою для перерахунку пенсій, призначених згідно із законом №2262-ХІІ, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою КМУ №704 від 30.08.2017 у відповідності до вимог статей 43 і 46 Закону №2262-ХІІ, на підставі оновленої довідки про розміри грошового забезпечення.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений постановою КМУ №45 від 13.02.2008 (надалі Порядок №45).

Алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема територіальний орган Пенсійного фонду України та державний орган, з якого осіб, яким призначено пенсію відповідно до Закону №2262-ХІІ, було звільнено із служби, для реалізації перерахунку раніше призначених пенсій визначені Порядком №45.

Абзацом 2 пункту 3 Порядку №45 встановлено, що довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до абзацу 13 пункту 3 Порядку №45, особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих державними органами, згідно з наказами яких особи відряджалися для виконання службових обов'язків.

Також, абзацом 6 пункту 5 Порядку №45 встановлено, що особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо із займаних посад у зазначених органах, установах, до яких вони були відряджені, грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за аналогічними або відповідними посадами в органі, з якого вони були відряджені. За бажанням особи грошове забезпечення враховується за посадою, яку особа займала до відрядження для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств.

Таким чином, довідка про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії, особі, що відряджалася для виконання службових обов'язків до органів державної влади, та була звільнена безпосередньо з посади на якій вона перебувала, видається державним органом, згідно з наказами якого особа відряджалася для виконання службових обов'язків.

Оскільки матеріалами справи підтверджено, що позивач наказом Міністра оборони України був відряджений до Генеральної прокуратури України із залишенням на військовій службі для призначення на відповідну посаду, в подальшому звільнений з військової служби наказом Міністра оборони України та по звільненню вийшов на пенсію за вислугу років відповідно до Закону №2262-ХІІ, колегія суддів, з урахуванням приписів абзацу 13 пункту 3 Порядку №45, зазначає, що апелянт - Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону не є тим органом, якому надане право, з урахуванням обставин цієї справи, видавати довідки про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії за вислугу років, яка призначена позивачу за Законом №2262-ХІІ.

Відповідно до ст.242 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Таким чинок, колегія суддів зазначає, що ухвалюючи рішення в частині задоволених позовних вимог, суд першої інстанції допустив неправильне застосування норм матеріального права, внаслідок чого апеляційна скарга підлягає задоволенню, оскаржуване рішення - скасуванню в частині, що оскаржується, з ухваленням в цій частині нового судового рішення про відмову у задоволенні позовних вимог, заявлених до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.

Керуючись ст.ст.2-12, 72-78, 242, 257, 308, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 328 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону задовольнити.

Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 25 лютого 2025 року скасувати в частині, якою задоволені позовні вимоги до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону, та ухвалити в цій частині нову постанову.

Відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.

В іншій частині рішення Одеського окружного адміністративного суду від 25 лютого 2025 року залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає, за виключенням випадків, передбачених п.2 ч.5 ст.328 КАС України, за наявності яких постанова апеляційного суду може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя-доповідач К.В. Кравченко

Судді О.В. Джабурія Н.В. Вербицька