Ухвала від 08.05.2025 по справі 932/3093/25

УХВАЛА

Справа № 932/3093/25

Провадження № 2/932/1189/25

08 травня 2025 року м. Дніпро

Шевченківський районний суд міста Дніпра у складі:

головуючого судді - Куцевола В.В.

при секретарі - Рибалці В.І.

розглянувши у підготовчому судовому засіданні у залі суду у м. Дніпрі за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Шевченківського районного суду міста Дніпра перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості.

05.05.2025 року до суду надійшла заява позивача про відмову від позову та повернення 50 відсотків сплаченого судового збору з державного бюджету.

Позивач у судове засідання не з'явився, у заяві про закриття провадження просив розглядати справу без його участі.

Відповідачі у судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином.

У зв'язку з неявкою в судове засідання всіх учасників процесу, суд розглядає клопотання про закриття провадження у справі, відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Відповідно до вимог ст. 206 ЦПК України, позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. До ухвалення судового рішення у зв'язку з відмовою позивача від позову або визнанням позову відповідачем суд роз'яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення. У разі відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.

Нормою ч. 2 ст. 49 ЦПК України визначено, що позивач вправі відмовитись від позову на будь-якій стадії судового процесу.

Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмова прийнята судом.

Розглянувши заяву, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про можливість прийняття відмови позивача від позову та про закриття провадження у справі, тому що цими діями не порушуються права, інтереси та свободи сторін та чинне законодавство України.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 142 ЦПК України, у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, а в разі якщо домовленості про укладення мирової угоди, відмову позивача від позову або визнання позову відповідачем досягнуто сторонами за результатами проведення медіації - 60 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

При зверненні до суду з позовною заявою позивач сплатив судовий збір у розмірі 15140 грн. 00 коп., що підтверджується платіжною інструкцією від 20.03.2025 року № 0.0.4263790349.1, що міститься у матеріалах справи та випискою про зарахування судового збору.

Оскільки, позивач відмовився від позову до початку розгляду справи по суті, позивачу належить повернути 50% судового збору, сплаченого при поданні позову, тобто у сумі 7570 грн. 00 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1-19, 23, 49, 142, 206, 247, 255, 256, 260, 274, 352-355 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Заяву позивача про відмову від позову - прийняти.

Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості - закрити.

Зобов'язати Головне управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області повернути ОСОБА_1 , з державного бюджету 50 відсотків судового збору сплаченого при поданні позову на підставі платіжної інструкції від 20.03.2025 року № 0.0.4263790349.1, у розмірі 7570 грн. 00 грн.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду, протягом 15 днів з дня її складення.

Суддя В.В. Куцевол

Попередній документ
127421108
Наступний документ
127421110
Інформація про рішення:
№ рішення: 127421109
№ справи: 932/3093/25
Дата рішення: 08.05.2025
Дата публікації: 20.05.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Шевченківський районний суд міста Дніпра
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (08.05.2025)
Дата надходження: 24.03.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості
Розклад засідань:
08.05.2025 13:00 Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська