Справа № 320/36129/24
про залишення апеляційної скарги без руху
14 травня 2025 року м. Київ
Суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Штульман І.В., перевіривши матеріали апеляційної скарги Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на рішення Київського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2025 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправними дій, -
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2025 року позов задоволено повністю.
Не погоджуючись із рішенням Київського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2025 року, Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області (далі - апелянт) 02 травня 2025 року подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказане судове рішення.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 296 КАС України.
Відповідно до пункту 5 частини другої статті 296 КАС України в апеляційній скарзі зазначаються вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, до суду апеляційної інстанції.
Водночас, всупереч вимог процесуального закону, із змісту апеляційної скарги вбачається, що апелянт просить скасувати рішення суду першої інстанції, однак не визначає, яке з передбачених статтею 315 КАС України рішень має, на його думку, ухвалити суд апеляційної інстанції.
Крім того, приписи пункту 1 частини п'ятої статті 296 КАС України визначають, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI.
Відповідно до положень статей 3 та 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання апеляційних скарг на рішення суду в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до пункту 1 частини третьої статті 4 Закону України "Про судовий збір" у редакції, яка діяла на момент подання позову до суду першої інстанції, ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою складала 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Положеннями частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною третьою статті 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2024 році становив 3028,00 грн.
З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до положень частини третьої статті 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції складає 1816,80 грн (3028,00 грн х 0,4 х 150%).
Однак, апелянтом до апеляційної скарги не додано документу про сплату судового збору у встановленому законом розмірі.
Згідно частини другої статті 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, за змістом якої, у разі якщо апеляційну скаргу подано без додержання вимог, встановлених цим Кодексом, суддя протягом п'яти днів з дня подання апеляційної скарги постановляє ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху, зазначаючи недоліки апеляційної скарги, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.
Враховуючи, що в апеляційній скарзі не зазначено вимоги особи, яка подає скаргу, а також те, що апелянтом не надано документу про сплату судового збору у встановленому законом розмірі, вважаю за необхідне залишити апеляційну скаргу без руху та надати апелянту строк для усунення визначених у вказаній ухвалі недоліків шляхом надання:
- уточненої апеляційної скарги із зазначенням у прохальній її частині вимог особи, яка подає скаргу, до суду апеляційної інстанції з урахуванням положень статті 315 КАС України;
- документу про доплату судового збору у розмірі 1816,80 грн на такі реквізити: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/Печерс.р-н/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - UA638999980313171206081026007; код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Керуючись статтями 169, 248, 295-298, 321, 325 КАС України, суд,-
Апеляційну скаргу скарги Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на рішення Київського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2025 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправними дій - залишити без руху.
Надати апелянту десятиденний строк на усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині цієї ухвали, апеляційної скарги з дня отримання даної ухвали.
Копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху - надіслати Головному управлінню Пенсійного фонду України у Київській області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач І.В. Штульман