Постанова від 16.05.2025 по справі 158/1216/25

Справа № 158/1216/25

Провадження № 3/0158/385/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 травня 2025 року м. Ківерці

Суддя Ківерцівського районного суду Волинської області Поліщук С.В., розглянувши об'єднану справу, яка надійшла з ВП №1 (м. Ківерці) Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 130, ч. 2 ст. 126 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколів про адміністративне правопорушення серії ААД №572684 та серії ААД №572694 від 21.04.2025р., ОСОБА_1 , 21 квітня 2025р. о 13 год. 35 хв. на автомобільній дорозі Н-22 між с. Пальче та с. Котів, Луцького району Волинської області, керував транспортним засобом - мотоциклом марки «Ліфан LF200-10B», д.н.з. « НОМЕР_1 », перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння та не маючи права керування таким транспортним засобом. Огляд водія на стан сп'яніння зі згоди водія, у встановленому законом порядку проводився із застосуванням спеціального технічного приладу «Алкофор-507» чим порушив вимоги п. п. 2.1 "а", 2.9 "а" ПДР, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 2 ст. 126, ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Оскільки протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №572684 від 21.04.2025р. та протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №572694 від 21.04.2025р. стосуються однієї і тієї ж особи та події, яка мала місце 21 квітня 2025р. о 13 год. 35 хв. на автомобільній дорозі Н-22 між с. Пальче та с. Котів, Луцького району Волинської області за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , справи про адміністративні правопорушення №158/1216/25 та №158/1217/22 відносно ОСОБА_1 , постановою судді Ківерцівського районного суду Волинської області від 16.05.2025р. об'єднані в одне провадження.

ОСОБА_1 подав до суду заяву про розгляд даної адміністративної справи у його відсутності, вину у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 130, ч. 2 ст. 126 КУпАП визнає в повному об'ємі, щиро розкаюється, просить суворо не карати.

Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.

В силу ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Разом з тим, статтею 130 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Статтею 14 Закону України «Про дорожній рух» встановлено, що учасники дорожнього руху зобов'язанні знати і неухильно дотримуватися вимог цього закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам, виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.

Згідно з п. 2.9 "а" ПДР - водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Стаття 251 КУпАП визначає, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

Згідно з п. 6 розділу І Інструкції огляд на стан сп'яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби).

Крім того, ч. 2 ст. 126 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом.

З дослідженого судом відеозапису із нагрудного реєстратора патрульного поліцейського вбачається, що ОСОБА_1 , будучи особою, яка немає права керування транспортними засобами, , 21 квітня 2025р. о 13 год. 35 хв. на автомобільній дорозі Н-22 між с. Пальче та с. Котів, Луцького району Волинської області, керував транспортним засобом - мотоциклом марки «Ліфан LF200-10B», д.н.з. « НОМЕР_1 » та був зупинений працівниками поліції за порушення ПДР. Крім того, з відеозапису вбачається, що у водія вищевказаного транспортного засобу - ОСОБА_1 були виявлені ознаки алкогольного сп'яніння та запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку, на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціального технічного приладу «Алкофор -507». ОСОБА_1 не заперечив факту вживання напередодні алкогольних напоїв та подальше керування транспортним засобом та погодився пройти огляд на стан алкогольного сп'янінні та з його результатами був згідний. З вказаного відеозапису вбачається, що ОСОБА_1 було роз'яснено його права, передбачені ст. 268 КУпАП та роз'яснено ст. ст. 55, 56, 59, 63 Конституції України, а також дату, час та місце розгляду даної адміністративної справи.

Факт перебування ОСОБА_1 у стані алкогольного сп'яніння, на час керування транспортним засобом, також стверджується роздруківкою спеціального технічного приладу «Алкофор-507», тест №00119 від 21.04.2025р., актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів з яких вбачається, що ОСОБА_1 пройшов тест на визначення стану алкогольного сп'яніння, кількісний показник якого склав 0,33 %о.

Статтею 12 КУпАП передбачено, що адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку.

Відповідно до ст. 13 КУпАП, До осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу. У разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями 44, 51, 89, 121-127, 130, статтею 139, частиною третьою статті 154, частиною другою статті 156, статтями 173, 173-4, 174, 183-1, 185, 190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, даних про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також те, що ОСОБА_1 на момент вчинення адміністративного правопорушення не досяг 18-ти річного віку, до адміністративної відповідальності притягується вперше, щиро розкаюється у вчинених адміністративних правопорушеннях, кількісний показник спеціального технічного приладу «Алкофор -507» за допомогою якого проводився огляд ОСОБА_1 на визначення стану алкогольного сп'яніння склав незначний ступінь сп'яніння 0,33%о, суддя вважає за можливе застосувати до нього захід впливу у виді попередження, передбачений ст. 24 -1 КУпАП.

Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення не підлягає стягненню відповідно до ст. 40-1 КУпАП, оскільки до порушника застосовано захід впливу, а не адміністративне стягнення.

Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, на підставі ст. 13, п. 2 ч. 1 ст. 24-1 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 126, ч. 1 ст. 130 КУпАП та застосувати до нього захід впливу, передбачений ст. 24-1 КУпАП у виді попередження.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ківерцівський районний суд Волинської області протягом 10-ти днів з дня винесення постанови.

Суддя Ківерцівського районного суду С.В.Поліщук