Вирок від 16.05.2025 по справі 199/7603/24

Справа № 199/7603/24

(1-кп/199/162/25)

ВИРОК

іменем України

16 травня 2025 року м. Дніпро

Амур-Нижньодніпровський районний суд міста Дніпра у складі:

Головуючий - суддя ОСОБА_1

За участі секретаря судового засідання ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

захисника ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спеціального судового провадження за відсутності обвинуваченого (in absentia) кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 22024050000001493, за обвинуваченням:

ОСОБА_5 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Кірове, Володарського р-ну, Донецької обл., громадянина України, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,

у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України,

ВСТАНОВИВ:

24.08.1991 Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки схвалено «Акт проголошення незалежності України», яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України. У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16.07.1990 вказано, що Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах. Відповідно до розділу V Декларації, територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.

Рішенням Конституційного Суду України № 3-зп від 11.07.1997 зазначено, що засади конституційного ладу в Україні закріплені у розділах І, III та XIII Основного Закону України - Конституції України.

Згідно зі статтею 5 Конституції України, носієм суверенітету та єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.

Положеннями статей 1 та 2 Основного Закону України - Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою, унітарною державою, суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.

Відповідно до ч. 1 ст. 17, ч. 1 ст. 65 Конституції України захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України є справою всього Українського народу та обов'язком громадян України, а на території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом.

Статтями 132, 133 Конституції України визначено, що територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості і соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій. До системи адміністративно-територіального устрою України входить АР Крим, області, зокрема, Донецька область, а також райони, міста, райони у містах, селища і села.

Згідно з вимогами ст.ст. 72, 73 Конституції України питання про зміну території України вирішуються виключно всеукраїнським референдумом, який призначається Верховною Радою України або Президентом України відповідно до їхніх повноважень, встановлених Конституцією, та проголошується за народною ініціативою на вимогу не менш як трьох мільйонів громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи щодо призначення референдуму зібрано не менш як у двох третинах областей і не менш як по сто тисяч підписів у кожній області.

Відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, Гаазькими конвенціями 1907 року, IV Женевською конвенцією 1949 року, а також всупереч Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією 1997 року та іншими міжнародно-правовими актами, є окупацією частини території суверенної держави Україна та міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.

Проте всупереч вказаним норма, Російська Федерація грубо порушуючи свої зобов'язання, встановлені такими міжнародними актами: Статут ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідно до якого держави-члени повинні розв'язувати будь-які спори мирними засобами та утримуватися у своїх міжнародних відносинах від погрози силою або її застосування (частини 3 і 4 статті 2); Гельсінський Заключний акт Наради з безпеки та співробітництва в Європі, підписаний 1 серпня 1975 року, відповідно до якого її держави-учасники визнають непорушними кордони всіх держав у Європі та утримуються від будь-яких дій, спрямованих на захоплення частини або всієї території будь-якої держави-учасника (частина 1, розділ III); Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року, який зафіксував зобов'язання Російської Федерації, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучених Штатів Америки; Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, ратифікований обома сторонами 14 січня 1998 року, згідно з яким Україна та Російська Федерація відповідно до положень Статуту ІНФОРМАЦІЯ_2 і зобов'язань за Заключним актом Наради з безпеки і співробітництва в Європі поважають територіальну цілісність одна одної і підтверджують непорушність кордонів, що існують між ними (стаття 2), здійснила збройну агресію проти України, супроводжуючи це цинічними і протиправними вимогами щодо зміни конституційного ладу України.

Зокрема Верховна Рада України у заяві «Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків» затвердженій Постановою Верховної Ради України від 21 квітня 2015 року № 337-VIII, констатувала, що наслідком збройної агресії Російської Федерації проти України, яка розпочалась 20.02.2014, стала нелегітимна воєнна окупація і подальша незаконна анексія території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя - невід'ємної складової державної території України, воєнна окупація значної частини державної території України у Донецькій та Луганській областях. Також згідно тексту вказаної заяви встановлено, що друга фаза збройної агресії Російської Федерації проти України розпочалася у квітні 2014 року, коли контрольовані, керовані і фінансовані спецслужбами Російської Федерації озброєні бандитські формування проголосили створення "Донецької народної республіки" (7 квітня 2014 року).

Протягом травня 2014 року самозвані лідери "ДНР" та "ЛНР", серед яких було багато громадян Російської Федерації, у неконституційний спосіб провели фіктивні референдуми про відокремлення цих нелегітимних утворень від України. Під приводом і з метою їхньої підтримки на територію України були заслані розвідувально-диверсійні групи, які очолювали кадрові офіцери ІНФОРМАЦІЯ_3 , парамілітарні формування російського козацтва та укомплектований чеченцями - громадянами Російської Федерації батальйон " ІНФОРМАЦІЯ_4 ", а також задіяні такі озброєні групи найманців як " ІНФОРМАЦІЯ_5 " та " ІНФОРМАЦІЯ_6 ". За їхньої участі відбулися захоплення адміністративних будівель у багатьох населених пунктах Донецької та Луганської областей, здійснено збройні напади на частини українських ІНФОРМАЦІЯ_7 .

При цьому, представники підконтрольних Російській Федерації незаконних самопроголошених утворень на тимчасово окупованих частинах території України, з метою створення образу законності окупації частини території Донецької області та утвердження вказаної окупації, надання образу легітимності своїй владі, узурпували виконання владних функцій держави.

В результаті чого згідно Постанови Верховної Ради України від 27 січня 2015 року № 129-VIII, Російську Федерацію визнано державою-агресором.

В окремих містах та районах Донецької області всупереч законодавству України 11 травня 2014 року проведено незаконний референдум з питання «Про підтримку акту про державну самостійність Донецької народної республіки», за результатами якого 12.05.2014 проголошено створення незаконного псевдодержавного утворення «Донецька народна республіка» (далі - «ДНР»).

З метою забезпечення діяльності самопроголошеної «ДНР» представниками Російської Федерації з числа своїх громадян та місцевого населення Донецької області сформовані підрозділи політичного (так звані «органи державної влади «ДНР») та силового блоків (до складу яких увійшли представники так званих правоохоронних органів та незаконних збройних формувань), які мали стабільний склад лідерів, підтримували між собою тісні стосунки, забезпечували централізоване підпорядкування учасників політичного та силового блоку лідерам організації, а також розробили план злочинної діяльності та чіткий розподіл функцій учасників щодо його досягнення.

25.09.2018 в ході позачергового з'їзду активу «Общественного Движения «Донецкая Республика» (далі - ОД «ДР») ОСОБА_6 обрано «Председателем ОД «ДР».

20.11.2018 за результатами так званого всенародного голосування ОСОБА_6 , обраний головою так званої «ДНР», та будучи головою органів виконавчої влади почав виконання своїх повноважень на територіях, які згідно з Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» № 2268-VIII від 18.01.2018, Постановою Верховної Ради України «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями» № 254-VIII від 17.03.2015 та Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» № 1680-VII від 16.09.2014 визнані тимчасово окупованими територіями, а органи державної та місцевої влади України та бюджетні установи, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 595 від 07.11.2014, припинили свою діяльність на вказаних територіях та переміщені на підконтрольну органам державної влади України територію.

Всупереч нормам міжнародного гуманітарного права президент Російської Федерації (далі - РФ) ОСОБА_7 , а також інші невстановлені на цей час досудовим розслідуванням представники влади РФ, діючи всупереч вимогам п. п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (XXV) від 21.12.1965 № 2131 (XX), від 14.12.1974 № 3314 (XXIX), спланували, підготували і розв'язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, а саме віддали наказ на вторгнення підрозділів ЗС РФ на територію України.

Так, 24.02.2022, на виконання вищевказаного наказу, військовослужбовці Збройних Сил Російської Федерації шляхом збройної агресії, з погрозою застосування зброї та її фактичним застосуванням, незаконно вторглась на територію Україну через державні кордони України в Автономній республіці Крим, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, інших областях та здійснила збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, та здійснили окупацію частин вказаної території, чим вчинили дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується по теперішній час та призводить до загибелі значної кількості людей та інших тяжких наслідків.

24.02.2022 року Указом Президента ОСОБА_8 №64/2022, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції ІНФОРМАЦІЯ_8 , відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» із 05 години ЗО хвилин 24 лютого 2022 року введено воєнний стан на всій території України строком на 30 діб, який неодноразово продовжувався і діє на теперішній час.

Згідно ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»: тимчасово окупована Російською Федерацією територія України є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Тимчасова окупація Російською Федерацією території України, незалежно від її тривалості, є незаконною і не створює для Російської Федерації жодних територіальних прав. Згідно п. 6 ст. 1-1 зазначеного Закону: окупаційна адміністрація Російської Федерації - сукупність державних органів і структур Російської Федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг. Згідно п. 7 ст. 1-1 вказаного закону: тимчасово окупована Російською Федерацією територія України - це частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації. Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. З вказаного закону тимчасово окупована територія визначається сухопутна територія тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України, водні об'єкти або їх частини, що знаходяться на цих територіях.

Зокрема, починаючи з 05.03.2022 до цього часу, Російською Федерацією тимчасово окуповано усю територію Маріупольського району Донецької області, що встановлено відповідно до наказу ІНФОРМАЦІЯ_9 № 309 від 22.12.2022 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією».

Представниками Російської Федерації на тимчасово окупованій території Маріупольського району, Донецької області було створено підпорядковану, керовану та фінансовану Російською Федерацією окупаційну адміністрацію, в яку входили органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованою територією України.

При цьому, представники підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів узурпували виконання владних функцій держави на тимчасово окупованій території Маріупольського району Донецької області, здійснювали підбір кадрів для зайняття посад в незаконних самопроголошених органах, у тому числі із числа громадян України, які на той час перебували на вказаній тимчасово окупованій території. Кінцевою метою окупаційних органів, є інтеграція та подальше незаконне включення захопленої частини суверенної держави Україна до складу Російської Федерації.

05.06.2022 Указом глави так званої «ДНР» №263 створено місцеву адміністрацію так званої «Донецької Народної Республіки» - адміністрацію Володарського району, одним із структурних підрозділів якої є відділ молоді, спорту і туризму.

Так, у громадянина України ОСОБА_9 з мотивів непогодження з політикою чинної влади в Україні та підтримки входження тимчасово окупованих територій України до складу Російської Федерації, будучи обізнаним про факт ведення вказаною державою агресивної війни проти України, невизнання РФ поширення державного суверенітету України на її тимчасово окуповані території, виник умисел на співпрацю з представниками держави агресора.

Починаючи з 08.06.2022 до 08.12.2022 громадянин України ОСОБА_9 перебуваючи на тимчасово окупованій території діючи умисно, реалізуючи свій злочинний умисел, з метою встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України, підтримки рішень та дій держави-агресора, збройних формувань, окупаційної адміністрації держави-агресора, співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями та окупаційною адміністрацією, надав згоду і добровільно був призначений на посаду «начальника ІНФОРМАЦІЯ_10 ».

Так, з 08.06.2022 ОСОБА_9 зайняв посаду «начальника отдела молодежи, спорта и туризма администрации ІНФОРМАЦІЯ_11 ». Відповідно до «Положения об отделе молодежи, спорта и туризма администрации Володарского района» відділ складається з начальника відділу, державних цивільних службовців відділу.

Згідно « ІНФОРМАЦІЯ_12 » відділ очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади головою адміністрації за узгодженням з ІНФОРМАЦІЯ_13 . На посаду начальника відділу призначається особа, яка відповідає кваліфікаційним вимогам, встановлених діючим законодавством для вказаної посади.

Посадові обов'язки, права, відповідальність начальника відділу регламентуються даним Положенням і посадовим регламентом.

Так, відповідно до так званого « ІНФОРМАЦІЯ_12 » на ОСОБА_9 , як на начальника покладено наступні обов'язки:

- за дорученням глави адміністрації, в установленому порядку, представляє інтереси Адміністрації в органах державної влади, судових та правоохоронних органах, органах місцевого самоврядування, укріпленнях, організаціях та підприємствах усіх форм власності, засобах масової інформації з питань, що належать до повноважень Відділу;

- у межах повноважень, які визначаються цим Положенням здійснює керівництво Відділом, приймає управлінські рішення та видає накази, обов'язкові до виконання державними цивільними службовцями Відділу;

- має право першого підпису фінансових документів у межах своєї компетенції;

- діє від імені Відділу у взаємовідносинах зі структурними підрозділами Адміністрації та її територіальними органами, юридичними та фізичними особами з питань, що належать до повноважень Відділу, видає доручення державним цивільним службовцям та працівникам Відділу;

- організовує діяльність Відділу, розробляє перспективні та поточні плани роботи, забезпечує їхнє виконання;

- створює структурні підрозділи Відділу, без права юридичної особи, забезпечує розробку та затвердження Положення про структурні підрозділи Відділу;

- розподіляє функціональні обов'язки державних цивільних службовців Відділу, забезпечує розробку проектів посадових регламентів державних цивільних службовців Відділу та надає їх на затвердження голові адміністрації.

Здійснює контроль:

- виконання державними цивільними службовцями Відділу функціональних обов'язків, передбачених посадовими регламентами, та наданих їм доручень з питань, що належать до повноважень Відділу;

- дотримання положень нормативних правових актів у діяльності Відділу, аналізує рівень виконавчої дисципліни у Відділі та вживає заходів щодо її дотримання;

- узгоджує проекти розпоряджень, наказів глави адміністрації з питань повноважень Відділу;

- приймає участь у засіданнях колегіальних органів, створених Адміністрацією, нарадах та заходах, що проводяться Адміністрацією, а також, за дорученням голови Адміністрації, заступника голови Адміністрації;

- у засіданнях колегіальних органів, нарадах та заходах, які проводять органи державної влади, органи місцевого самоврядування, установи, організації та підприємствами всіх форм власності, засобами масової інформації з питань, що належать до повноважень Відділу;

- здійснює особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень Відділу;

- відкриває і закриває особові рахунки в Республіканському казначействі Донецької Народної Республіки для здійснення операцій з бюджетними коштами (особовий рахунок розпорядника бюджетних коштів, особовий рахунок отримувача бюджетних коштів, особовий рахунок для обліку операцій із коштами, що надходять до тимчасового розпорядження отримувача бюджетних коштів та інші рахунки відповідно до законодавства), підписує платіжні та інші розпорядчі документи від імені відділу;

- розпоряджається бюджетними коштами в межах доведених лімітів бюджетних зобов'язань та бюджетних асигнувань на утримання Відділу відповідно до затвердженого бюджетного кошторису;

- затверджує бюджетний кошторис, кошторис доходів та видатків позабюджетних коштів та штатний розпис Підвідомчих установ відповідно до чинного законодавства Донецької Народної Республіки;

- укладає від імені Відділу договори, контракти та угоди з юридичними та фізичними особами про постачання товарів, виконання робіт, надання послуг потреб Відділу;

- узгоджує проекти наказів глави адміністрації про призначення на посаду (прийому на роботу) та звільнення з посади державних цивільних службовців Відділу, керівників Підвідомчих установ;

- вносить, за погодженням із заступником голови адміністрації, на розгляд главі адміністрації подання про заохочення державних цивільних службовців Відділу та застосування до них дисциплінарних стягнень;

- забезпечує розробку номенклатури справ Відділу, дотримання вимог інструкції з діловодства, облік та збереження документів у Відділі;

- забезпечує дотримання державними цивільними службовцями ІНФОРМАЦІЯ_14 , правил охорони праці, техніки безпеки, протипожежної безпеки;

- вносить за погодженням із заступником голови адміністрації на розгляд главі адміністрації пропозиції про вдосконалення діяльності Відділу;

- приймає на роботу та звільняє працівників структурних підрозділів Відділу, у встановленому законодавством порядку;

- заохочує та накладає дисциплінарні стягнення на працівників структурних підрозділів Відділу відповідно до чинного законодавства.

Таким чином, громадянин України ОСОБА_9 з 08.06.2022 до 08.12.2022, перебуваючи на посаді «начальника ІНФОРМАЦІЯ_10 » (назва мовою оригіналу), виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території

ОСОБА_9 в порядку ч. 3 ст. 323 КПК України був сповіщений про час та місце розгляду справи шляхом надсилання судових викликів (повісток) за останнім відомим місцем його проживання з публікацією змісту таких повісток у засобі масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження - газеті «Урядовий кур'єр», та на офіційному веб-сайті суду, однак в судове засідання не з'явився.

Попри неявку обвинуваченого до суду, вина останнього у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення доведена наданими стороною обвинувачення доказами, які були досліджені судом з дотриманням умов змагальності.

Свідок ОСОБА_10 показав суду, що обвинуваченого ОСОБА_9 знає по роботі в смт Нікольське. До 24 лютого 2022 року він проживав у смт Нікольське, де ОСОБА_9 працював у відділі культури та спорту спеціалістом, точну назву посади назвати не може. Він сам виїхав на контрольовану територію після 01 квітня 2022 року. Після окупації і до виїзду він на роботу не ходив, але окупанти заганяли людей працювати, роздавати гуманітарну. Всім, хто працював в адміністрації та відділі культури, пропонували працювати на росію. ОСОБА_9 залишився там. Він бачив на сайтах окупаційної влади, що той там співпрацює з окупаційною владою, зайняв посаду, пов'язану зі спортом. Під час досудового слідства впізнавав обвинуваченого за фото. На посаду обвинувачений пішов добровільно, пропонували всім бажаючим. Факти примусу до співпраці йому не відомі.

Під час допиту судом свідок ОСОБА_11 показав, що обвинуваченого ОСОБА_9 знає з дитинства, займалися разом боротьбою. Дружніх стосунків не було, проте він його добре знав. До 24 лютого 2022 року останній працював тренером у ІНФОРМАЦІЯ_15 . Після окупації він з дружиною виїхав до м. Покровськ, після чого бачив в Телеграм-каналах відео, що ОСОБА_9 був призначений на посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_16 . Після вторгнення особисто з ОСОБА_9 не спілкувався. Під час досудового розслідування впізнавав обвинуваченого по фото та на публікаціях.

В судовому засіданні свідок ОСОБА_12 показав, що обвинуваченого ОСОБА_9 знає приблизно з 2007 року. Дружніх стосунків не підтримував, працював з батьком останнього. До 24 лютого 2022 року ОСОБА_9 працював тренером ІНФОРМАЦІЯ_17 . Він сам виїхав з Нікольського 05 березня 2022 року, на той час смт Нікольське ще не було окуповане. Йому відомо, що після 24 березня 2022 року ОСОБА_9 добровільно зайняв посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_16 . Знає це від осіб, які залишилися в окупації, також бачив обвинуваченого в публікаціях у Телеграм-каналах окупантів. Наразі обвинувачений займається організацією змагань молоді, туристичних поїздок молоді в Крим та міст агресора. Під час досудового розслідування впізнавав обвинуваченого по фото та на публікаціях. На його думку, обвинувачений шкодить Україні, підтримує окупаційну владу, впроваджує їх стандарти.

Відповідно до проколу огляду, 06 червня 2024 року слідчим поліції за участі спеціаліста проведено огляд Веб-сайту « ІНФОРМАЦІЯ_18 » за посиланням, зазначеним у протоколі. На сайті сформовано документ «Выписка из Единого государственного реестра налогоплательщиков в отношении физического лица» щодо ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , який має « ІНФОРМАЦІЯ_20 » НОМЕР_1 . Результати огляду заархівовано, скопійовано та збережено. Сам витяг долучено до протоколу.

Згідно з проколом огляду, 28 червня 2024 року слідчим поліції за участі спеціаліста проведено огляд соціально-орієнтованої мережі «Telegram», яка містить телеграм-канал « ІНФОРМАЦІЯ_21 ». В стрічці публікацій вказаного телеграм каналу виявлено публікацію від 11 листопада 2022 року, яка складається з 9 фотознімків, під якими присутній напис (мовою оригіналу): «Приехать в Малянисоль и не поиграть в волейбол?! Инструктор по спорту Центра физического здоровья населений «Спорт для всех» в с. Малоянисоль молодой тренер Анна Чавдар пригласила первого заместителя районного главы ОСОБА_13 и начальника отдела молодёжи, спорта и туризма администрации Володарского района ОСОБА_14 сыграть вместе с детьми дружескую партию. А получилось: там, где одна, там - и вторая. Нарастающий спортивный азарт помогал с красивыми розыгрышами мяча, а искренняя детская радость передавалась и взрослым. Гости привезли в ІНФОРМАЦІЯ_22 подарки (мячи, волейбольные сетки, обручи, скакалки и многое другое), которые передал Володарскому району глава городского округа г. ОСОБА_15 и неравнодушные предприниматели из Липецкой области. Получилось, что и детей порадовали, и сами вспомнили свою спортивную молодость». За результатами огляду вміст публікації заархівовано, скопійовано та збережено.

Згідно з протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 29 червня 2024 року, свідок ОСОБА_10 впізнав на фото ОСОБА_9 , якого він знає особисто, оскільки працював з останнім разом в ІНФОРМАЦІЯ_23 до початку повномасштабного вторгнення.

За протоколом огляду, 29 червня 2024 року слідчим ІНФОРМАЦІЯ_24 за участі свідка ОСОБА_10 в соціально-орієнтованій мережі «Telegram» оглянуто вищевказану публікацію від 11 листопада 2022 року в за посиланням, зазначеним у протоколі, яка складається з тесту та восьми фотознімків. Під час перегляду фотознімків свідок ОСОБА_10 в одному з чоловіків, зафіксованих на фотознімках, впізнав ОСОБА_9 .

Відповідно до протоколу пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 05 липня 2024 року, свідок ОСОБА_12 впізнав на фото ОСОБА_9 , якого він знає особисто з 2007 року.

Згідно з протоколом огляду, 05 липня 2024 року слідчим ІНФОРМАЦІЯ_24 за участі свідка ОСОБА_12 в соціально-орієнтованій мережі «Telegram» оглянуто вищевказану публікацію від 11 листопада 2022 року в за посиланням, зазначеним у протоколі, яка складається з тесту та восьми фотознімків. Під час перегляду фотознімків свідок ОСОБА_12 в одному з чоловіків, зафіксованих на фотознімках, впізнав ОСОБА_9 .

За протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 05 липня 2024 року, свідок ОСОБА_11 впізнав на фото ОСОБА_9 , якого він знає особисто з дитинства.

Відповідно до протоколу огляду, 05 липня 2024 року слідчим ІНФОРМАЦІЯ_24 за участі свідка ОСОБА_11 в соціально-орієнтованій мережі «Telegram» оглянуто вищевказану публікацію від 11 листопада 2022 року в за посиланням, зазначеним у протоколі, яка складається з тесту та восьми фотознімків. Під час перегляду фотознімків свідок ОСОБА_11 в одному з чоловіків, зафіксованих на фотознімках, впізнав ОСОБА_9 .

Згідно з протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 13 серпня 2024 року, свідок ОСОБА_16 впізнала на фото ОСОБА_9 , якого вона знає особисто, оскілки працювала з ним разом в гімназії, де той був вчителем фізкультури

За протоколом огляду, 13 серпня 2024 року слідчим поліції за участі свідка ОСОБА_16 в соціально-орієнтованій мережі «Telegram» оглянуто вищевказану публікацію від 11 листопада 2022 року в за посиланням, зазначеним у протоколі, яка складається з тесту та восьми фотознімків. Під час перегляду фотознімків свідок ОСОБА_16 в одному з чоловіків, зафіксованих на фотознімках, впізнав ОСОБА_9 .

Відповідно до протоколу огляду, 03 липня 2024 року слідчим поліції з залученням спеціаліста в мережі Інтернет оглянуто Веб-сайт «донецької народної республіки» за посиланням, зазначеним у протоколі, де розміщено т.зв. «Указ Главы Донецкой Народной Республики от 03.06.2022 «Об администрации Володарского района». За результатами огляду вміст сайту заархівовано, скопійовано та збережено, а зміст т.зв. «Указу» додано до протоколу.

Згідно з протоколом огляду, 03 липня 2024 року слідчим поліції за участі спеціаліста в мережі Інтернет оглянуто публікацію від 28 червня 2024 року в телеграм-каналі « ІНФОРМАЦІЯ_25 » за посиланням, зазначеним у протоколі. В даній публікації розміщено три фотознімки. Перші два є фото документа - наказу т.зв. «голови ІНФОРМАЦІЯ_26 » від 08 червня 2022 року № 11 «О приёме на государственную гражданскую службу Донецкой Народной Республики ОСОБА_17 » (мовою оригіналу). Вказаним наказом ОСОБА_9 прийнято на так звану «государственную гражданскую службу Донецкой Народной Республики» та з 08 червня 2022 року призначено на посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_27 . На третьому фото наявний документ - наказ т.зв. «голови ІНФОРМАЦІЯ_26 » від 08 грудня 2022 року № 34 «Об увольнении ОСОБА_17 » (мовою оригіналу). Відповідно до тексту наказу, ОСОБА_18 звільнений з посади начальника ІНФОРМАЦІЯ_27 з 08 грудня 2022 року. За результатами огляду публікацію заархівовано, скопійовано та збережено.

За проколом огляду, 04 липня 2024 року слідчим поліції за участі спеціаліста в мережі Інтернет оглянуто Веб-сайт « ІНФОРМАЦІЯ_11 » за посиланням, зазначеним у протоколі, де в розділі «Спорт и молодежь» виявлено статтю з назвою «Спортивный праздник в селе Крименевка». За тексом статті (мовою оригіналу): «10 ноября в спортивном зале МБОУ «Кременевская школа» прошел спортивный праздник, посвященный международному Дню молодежи: «Мы - за активный спорт!», который был организован отделом молодёжи, спорта и туризма администрации Володарского района совместно с Центром физического здоровья населения «Спорт для всех». Более 160 юных спортсменов из 13 школ района соревновались в силе и ловкости. А захватывающие соревнования по мини-футболу никого не оставили неравнодушными. Сделать праздник ярким и запоминающимся помогли наши шефы из г. Липецк. Глава городского округа г Елец, ОСОБА_19 , лично привёз для ребят подарки и сладости, которые передали бизнесмены и предприниматели: ОСОБА_20 , генеральный директор ООО « ІНФОРМАЦІЯ_28 », ОСОБА_21 , генеральный директор ООО « ІНФОРМАЦІЯ_29 », инживидуальный предприниматели ОСОБА_22 и ОСОБА_23 . Ребята получили наборы спортивной формы, каждая школа персональный яркий комплект, спортинвентарь и сладости. Выражаем скромную благодарность нашим шефам, без них праздник не был бы таким ярким». Стаття також містить фотознімки, на яких серед інших учасників заходу зображено ОСОБА_9 . За результатами огляду публікацію заархівовано, скопійовано та збережено.

Відповідно до проколу огляду, 04 липня 2024 року слідчим поліції за участі спеціаліста в мережі Інтернет оглянуто Веб-сайт « ІНФОРМАЦІЯ_30 » за посиланням, зазначеним у протоколі, де в розділі «Новини» виявлено статтю, опубліковану 28 жовтня 2022 року з назвою «В володарском районе достоялось спортивно-массовое мероприятие «Вместе мы здоровая нация». За тексом статті (мовою оригіналу): «Вчера, 27 октября, в спортивном комплексе села Кременевка Володарскоо района состоялось спортивно-массовое мероприятие «Вместе мы здоровая нация». Организатором соревнований выступило государственное бюджетное учреждение центр физического здоровья «Спорт для всех». В мероприятии приняли участие более 70 человек из сел: Кременевка, Македоновка, Малоянисоль, Заря, Касьяновка и Кальчик. Соревнование открыли почетные гости в составе начальника отдела спорта администрации Володарского района ОСОБА_14 и первого замести теля начальника ІНФОРМАЦІЯ_31 ОСОБА_24 . В программу спортивного праздника вошли баскетбол, 3х3, мини-футбол, настольный теннис и дартс». За результатами огляду публікацію заархівовано, скопійовано та збережено.

Згідно з проколом огляду, 05 липня 2024 року слідчим поліції за участі спеціаліста в мережі Інтернет оглянуто Веб-сайт « ІНФОРМАЦІЯ_11 » за посиланням, зазначеним у протоколі, де в розділі «Структурные подразделения» наявні відомості про те, що заступник голови адміністрації району ОСОБА_25 керує роботою ІНФОРМАЦІЯ_32 . За результатами огляду наявну інформацію заархівовано, скопійовано та збережено.

За протоколом огляду, 08 липня 2024 року слідчим поліції за участі спеціаліста в соціально-орієнтованій мережі «Telegram» оглянуто телеграм-канал « ІНФОРМАЦІЯ_33 » за посиланням, зазначеним у протоколі. Вказаний телеграм-канал містить публікацію від 08 липня 2024 року з двома файлами у форматі «PDF», одним з яких є (мовою оригіналу) « ІНФОРМАЦІЯ_12 ». Вказане положення містить перелік посадових обов'язків керівника вказаного відділу та його повноважень на посаді. За результатами огляду публікацію заархівовано, скопійовано та збережено, а зміст документа додано до протоколу.

Відповідно до проколу огляду, 29 липня 2024 року слідчим поліції за участі спеціаліста проведено огляд соціально-орієнтованої мережі «Telegram», яка містить телеграм-канал « ІНФОРМАЦІЯ_21 ». В стрічці публікацій вказаного телеграм-каналу виявлено публікацію від 11 листопада 2022 року, яка складається з фотознімків, під якими присутній напис (мовою оригіналу): «Занятия в Володарской ДЮСШ - это всегда увлекательно и насыщено. После приветствия по правилам взаимного уважения между наставниками и учениками дзюдоисты переходят к разминке, а затем к упражнениям, которые для пришедших гостей уже кажутся высшим пилотажем. Сальто, сложные перекаты, кувырки, стойки на руках, - всё это только прелюдия к отработкам приёмов. Во вторник, 8 ноября, глава администрации Володарского района ОСОБА_26 , представители из Липецкой области и начальник отде5ла молодёжи, спота и туризма администрации Володарского района ОСОБА_17 посетили ОСОБА_27 , где в тот момент тренировались юные спортсмены». Під час перегляду фотознімків, прикріплених до публікації, встановлено, що серед інших осіб на них наявний ОСОБА_9 . За результатами огляду вміст публікації заархівовано, скопійовано та збережено.

Згідно з інформацією ІНФОРМАЦІЯ_34 , відомості щодо перетинання державного кордону України, лінії розмежування з тимчасово окупованою територією України ОСОБА_9 в період з 24 лютого 2022 року по 13 червня 2024 року в базі даних не виявлено.

За повідомленням ІНФОРМАЦІЯ_35 ОСОБА_9 станом на 25 березня 2024 року на обліку як внутрішньо переміщена особа на перебував і не перебуває.

До матеріалів кримінального провадження долучено листа ІНФОРМАЦІЯ_36 , за яким ОСОБА_9 у програмних продуктах Єдиної Web-орієнтованої інформаційної технології формування сегменту «Облік ВПО» області, Єдиної інформаційної системи соціальної сфери станом на 19 червня 2024 року не значиться.

В порядку тимчасового доступу слідчим поліції 08 липня 2024 року здійснено тимчасовий доступ до копій особистих документів ОСОБА_9 , які перебували у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_37 », серед яких наявна копія паспорта громадянина України на ім'я ОСОБА_9 .

Відповідно до висновку судової портретної експертизи № СЕ-19/113-24/4556-ФП від 17 вересня 2024 року, зображення особи чоловічої статі, другої зліва на право, яка одягнена у темно синю куртку з чорними вставками, джинси, кросівки чорного кольору, має темне коротке волосся, кругле обличчя у файлі під назвою «фото 1 ОСОБА_9 », придатне для ідентифікації за ознаками зовнішності. Зображення особи чоловічої статі другої зліва на право, яка одягнена у темно синю куртку з чорними вставками, має темне коротке волосся, кругле обличчя у файлі під назвою «фото 2 ОСОБА_9 », придатне для ідентифікації за ознаками зовнішності. У файлі під назвою «фото 2 ОСОБА_9 » та на фотозображенні, що знаходиться у файлі під назвою « ОСОБА_9 витяг з ДМС», яке надане на дослідження в якості порівняльного зразка, зображена одна й та сама особа.

Надаючи оцінку допустимості доказів, суд виходить з того, що стороною захисту допустимість досліджених судом доказів не оспорюється і всі докази, покладені судом в обґрунтування винуватості ОСОБА_9 , визнаються судом допустимими, оскільки отримані уповноважними особами, з передбачених законом джерел, у передбачений законом спосіб та зафіксовані у належній процесуальній формі.

Надаючи оцінку сукупності досліджених доказів з точки зору їх достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення та одночасно оцінюючи достовірність таких доказів, суд виходить з того, що досліджена судом копія паспорту ОСОБА_9 доводить, що останній станом на 2022 році мав громадянство України.

Вищенаведені докази в своїй сукупності поза всяким розумним сумнівом доводять, що ОСОБА_9 після окупації віськовослужбовцями зс рф смт. Нікольське, Маріупольського р-ну, Донецької області, починаючи з 08 червня 2022 року до 08 грудня 2022 року, діючи умисно, з метою встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України, підтримки рішень та дій держави-агресора, збройних формувань, окупаційної адміністрації держави-агресора, співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями та окупаційною адміністрацією, надав згоду і добровільно був призначений на посаду «начальника ІНФОРМАЦІЯ_10 », який функціонує в структурі так званої « ІНФОРМАЦІЯ_11 », розташованої за адресою: Донецька область, Маріупольський район, смт. Нікольське, де в цей період часу виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території.

Такі дії ОСОБА_9 поза всяким розумним сумнівом були умисними, оскільки останній усвідомлював (не міг не усвідомлювати) суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачав його суспільно-небезпечні наслідки і бажав їх настання.

Судом в умовах змагальності сторін не встановлено обставин, за яких добровільність обіймання ОСОБА_9 вищезазначеної посади можна було б поставити під сумнів.

Заперечення захисником доведеності винуватості ОСОБА_9 зводяться до власної довільної оцінки вищенаведених судом доказів і з цих підстав судом відхиляються.

Таким чином, вищенаведені докази в їх сукупності та взаємозв'язку поза всяким розумним сумнівом достатньо доводять винуватість ОСОБА_9 у вчиненні злочину в обсязі обвинувачення, яке було підтримане прокурором, і суд кваліфікує дії обвинуваченого за ч. 5 ст. 111-1 КК України, як добровільне зайняття громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.

Також, на виконання вимог ч. 5 ст. 374 КПК України суд враховує, що повідомлення про підозру від 13 серпня 2024 року ОСОБА_9 ,, який перебуває на тимчасово окупованій території України, з дотриманням вимог ч. 1 ст. 278, ч. 8 ст. 135 КПК України 16 серпня 2024 року було опубліковане у засобі масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження - газеті «Урядовий кур'єр», 14 серпня 2024 року опубліковане на офіційному веб-сайті ІНФОРМАЦІЯ_38 , а також вручено його захиснику.

У зв'язку з переховуванням ОСОБА_9 від органу досудового розслідування, постановою слідчого поліції від 22 серпня 2024 року ОСОБА_9 було оголошено у державний, міждержавний та міжнародний розшук.

16 серпня 2024 року ОСОБА_9 було призначено захисника в порядку ст. 49 КПК України.

Ухвалою слідчого судді від 30 серпня 2024 року було надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_9 .

Також, ухвалою слідчого судді від 30 серпня 2024 року ОСОБА_9 в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України було обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Виклик підозрюваного ОСОБА_9 до слідчого на стадії досудового розслідування з дотриманням вимог ч. 8 ст. 135, ч. 1 ст. 297-5 КПК України здійснювався шляхом надсилання повісток за останнім відомим місцем проживання, публікації у засобі масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження - газеті «Урядовий кур'єр» та на офіційному веб-сайті ІНФОРМАЦІЯ_38 .

Наведені обставини в своїй сукупності доводять, що стороною обвинувачення були здійсненні всі можливі передбачені законом заходи щодо дотримання прав ОСОБА_9 на доступ до правосуддя з урахуванням встановлених законом особливостей такого провадження. Відповідно до ст. 50 КК України покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами.

Згідно зі ст. 65 КК України особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначено покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження вчиненню нових кримінальних правопорушень. При цьому під час вибору заходу примусу суд повинен ураховувати ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, дані про особу винного й обставини, що пом'якшують і обтяжують покарання. З огляду на принципи справедливості, співмірності та індивідуалізації, покарання має бути адекватним характеру вчинених дій, їх небезпечності та даним про особу винного.

Визначаючи покарання ОСОБА_9 ,, суд враховує характер і ступінь тяжкості скоєного кримінального правопорушення, яке є умисним, закінченим тяжким злочином, обставини вчинення ОСОБА_9 в тяжкий для країни час, в умовах воєнного стану та повномасштабного вторгнення держави агресора кримінального правопорушення проти основ національної безпеки України, виконуючи особливу роль особи, яка вчинила колабораційну діяльність, відомості про особу обвинуваченого, який до кримінальної відповідальності притягується вперше, на психіатричному та наркологічному обліках не перебуває.

На обставини, що пом'якшують покарання ОСОБА_18 , сторони не посилаються і такі обставини судом не встановлені.

До обставин, що обтяжують покарання обвинуваченому, суд відносить вчинення злочину з використанням умов воєнного стану.

На підставі викладеного суд дійшов висновку, що основним покаранням, необхідним та достатнім для виправлення ОСОБА_9 ,, та попередження вчинення нових кримінальних правопорушень як самим обвинуваченим, так і іншими особами, є покарання у вигляді позбавлення волі у межах санкції відповідної частини статті Особливої частини КК України, оскільки більш м'які види покарання не зможуть забезпечити досягнення його мети і саме таке покарання буде необхідним та достатнім для виправлення обвинуваченого, досягнення інших цілей покарання, буде відповідати тяжкості правопорушення, не буде становити «особистий надмірний тягар для особи» та відповідатиме справедливому балансу між загальними інтересами суспільства і вимогами захисту основоположних прав особи.

Суд враховує, що санкції ч. 3 ст. 111-1 КК України передбачає обов'язкове додаткове покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.

Згідно із п. 17 Постанови Пленуму ВСУ «Про практику призначення судами кримінального покарання» в редакції від 06 листопада 2009 року рішення про позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю має бути чітко сформульоване в резолютивній частині вироку, для того щоб не виникло жодних сумнівів під час виконання останнього. Якщо в санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини КК зазначено характер посад або вид діяльності (наприклад, статті 286, 287), рішення про призначення додаткового покарання, наведене в резолютивній частині вироку, повинне відповідати змісту цієї санкції.

Вказане узгоджується з правовою позицією ВС викладеною у Постанові від 02 лютого 2022 року у справі №344/16025/18, якою визначено, що у разі визначення санкцією статті характеру посади або виду діяльності, формулювання покарання у вироку має точно відповідати змісту цієї санкції. Більш того, покарання має формулюватися таким, чином щоб засуджений не мав права обіймати зазначені у вироку посади або займатись забороненою діяльністю в будь-якій галузі або займатись такою діяльністю, які за змістом і обсягом повноважень є аналогічними тим, з якими було пов'язане вчинення кримінального правопорушення.

Оскільки ОСОБА_9 визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, об'єктивна сторона якого була пов'язана із виконанням обвинуваченим організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах влади, суд, призначаючи покарання, має сформулювати зміст резолютивної частини вироку таким чином, аби обвинувачений не мав права обіймати посади або займатись забороненою діяльністю в будь-якій галузі або займатись такою діяльністю, які за змістом і обсягом повноважень є аналогічними тим, з якими було пов'язане вчинення кримінального правопорушення.

На переконання суду необхідним та достатнім буде таке додаткове покарання у виді позбавлення права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування чи органах, що надають публічні послуги, у межах санкції відповідної частини статті Особливої частини КК України.

Окрім цього, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_9 додаткове покарання у виді конфіскації майна.

У зв'язку з призначенням ОСОБА_9 додаткового покарання у виді конфіскації майна, арешт на майно обвинуваченого слід залишити до виконання вироку в частині конфіскації майна.

Запобіжний захід ОСОБА_9 у виді тримання під вартою (обраний в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України) до набрання вироком законної слід залишити без змін.

На підставі ч. 2 ст. 122, ч. 2 ст. 124 КПК України з обвинуваченого на користь держави підлягають стягненню документально підтверджені витрати на залучення експерта.

Керуючись ст.ст. 7-29, 94, 368, 323, 374 КПК України,

УХВАЛИВ:

ОСОБА_5 визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, та призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на 7 (сім) років з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування чи органах, що надають публічні послуги, строком на 15 (п'ятнадцять) років та з конфіскацією всього належного йому майна.

До набрання вироком законної сили залишити ОСОБА_9 раніше обраний в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Строк відбування ОСОБА_9 основного покарання у виді позбавлення волі обраховувати з часу фактичного затримання останнього.

Стягнути з ОСОБА_9 на користь держави витрати на залучення експерта у розмірі 3786 (три тисячі сімсот вісімдесят шість) гривень 40 (сорок) копійок.

Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Ленінського районного суду міста Дніпропетровська від 30 серпня 2024 року (справа № 205/11121/24, провадження № 1-кс/205/1059/2024) на належні ОСОБА_9 :

1) квартиру, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 156215314123.

2) автомобіль марки ВАЗ 210994-208, червоного кольору, номер та серія знаку НОМЕР_2 , 2008 року випуску, номер кузова НОМЕР_3 , номер двигуна НОМЕР_4 .

3) банківські рахунки АТ « ІНФОРМАЦІЯ_39 » відкриті на ім'я ОСОБА_9 :

- НОМЕР_5 ;

- НОМЕР_6 ;

- НОМЕР_7 ;

- НОМЕР_8 ;

- НОМЕР_9 ;

з позбавленням будь-яких осіб права на відчуження, розпорядження та користування цим майном, залишити до виконання вироку в частині конфіскації майна.

Вирок може бути оскаржений шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду через Амур-Нижньодніпровський районний суд міста Дніпра протягом тридцяти днів з дня проголошення.

Вирок набирає законної сили після закінчення зазначеного строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Копію вироку негайно після його проголошення вручити захиснику та прокурору.

Інформацію про ухвалення вироку опублікувати у засобі масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження згідно з положеннями статті 297-5 КПК України та на офіційному веб-сайті суду.

Головуючий:

16.05.2025