Справа № 638/8690/25
Провадження № 2/638/4806/25
Іменем України
15 травня 2025 року м. Харків
Суддя Шевченківського районного суду м. Харкова Щепіхіна В. В., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ФК КЕШ ТУ ГОУ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-
Представник позивача ТОВ «ФК КЕШ ТУ ГОУ» - Пархомчук С. В. звернувся до Шевченківського районного суду м. Харкова через систему «Електронний суд» із позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, в якому просить стягнути заборгованість за кредитним договором № 116526 від 06.03.2020 року в сумі 7 560,00 грн, яка складається з: простроченої заборгованості за сумою кредиту в розмірі 1 500,00 грн; простроченої заборгованості за процентами в розмірі 6 060,00 грн, та судовий збір в розмірі 2 422,40 грн.
Відповідно до 1-3 ст. 58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Особиста участь у справі особи не позбавляє її права мати в цій справі представника. Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Частиною 1 статті 60 ЦПК України передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно із п. 1 ч. 1, 3 ст. 62 ЦПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (кваліфікованим електронним підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Як вбачається із позовної заяви така надійшла до суду 12.05.2025 року та підписана представником позивача ТОВ «ФК КЕШ ТУ ГОУ» Пархомчуком С. В.
До позовної заяви долучено довіреність від від 30 грудня 2024 року, з якої вбачається, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ФК КЕШ ТУ ГОУ» в особі директора Осипенко Ірини Сергіївни, що діє на підставі статуту товариства, цією довіреністю уповноважує адвоката Пархомчука Сергія Валерійовича представляти інтереси довірителя.
Разом з тим, до позовної заяви не долучено доказів того, що Осипенко І. С. була директором ТОВ «ФК КЕШ ТУ ГОУ» на час видачі довіреності 30.12.2024 року.
Враховуючи наведене, підтверджуючих документів, що довіреність від імені юридичної особи видна за підписом посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами, суду не надано.
Таким чином, відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України, заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Відповідно до ч. 7 ст. 185 ЦПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 58, 62, 177, 185 ЦПК України, суд, -
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ФК КЕШ ТУ ГОУ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до ч. 7 ст. 185 ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги протягом 15 днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Суддя В. В. Щепіхіна