Рішення від 12.05.2025 по справі 208/4601/25

справа № 208/4601/25

провадження № 2-а/208/95/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 травня 2025 р. м. Кам'янське

Заводський районний суд міста Кам'янського у складі

головуючого судді Гречаної В.Г.,

секретаря судового засідання Агеєвої В.Г.

за участі:

позивача ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 208/4601/25 за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення і закриття провадження,-

ВСТАНОВИВ:

11.04.2025 р. позивач ОСОБА_1 звернувся до Заводський районний суд м. Дніпродзержинська із адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_2 про скасування постанови про адміністративне правопорушення, в якому прохав суд скасувати постанову № б/н від 08.05.2025 про накладення штрафу, винесену т.в.о. начальника ОСОБА_2 , якою накладено штраф у розмірі 17 000 грн.

В обґрунтування позову зазначив, що тимчасово виконуючий обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 підполковник ОСОБА_2 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , виніс постанову по справі про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст.210 Кодексу України, відповідно до якої накладено на громадянина ОСОБА_1 штраф в сумі 17000,00 грн.

У вказаній постанові зазначено, що громадянин ОСОБА_1 11.05.2024 року був поданий у розшук за несвоєчасне оновлення облікових даних, при з'ясуванні обставин встановлено, що громадянин ОСОБА_1 протягом тривалого часу не з'являвся до ТЦК та СП, а саме: 2022, 2023, 2024 років для оновлення даних. Громадянин ОСОБА_1 свою неявку для оновлення даних та проходження ВЛК пояснив, що не встиг. В додатку «Резерв+» або ЦНАП дані також не оновив, чим порушив ст. 22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» в особливий період.

Також, зазначено, «враховуючи, що громадянин ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 210 КУпАП, постановив накласти на громадянина ОСОБА_1 штраф у сумі 17000,00 грн.»

Позивач ОСОБА_1 вважає постанову по справі про адміністративне правопорушення №б/н від 08.05.2025 року незаконного, необгрунтованою і такою, що підлягає скасуванню.

Позивач вказує, що датою винесення оскаржуваної ним постанови є 08.05.2025 року, тобто вона винесена майбутньою датою. Вона не містить ані дати, ані часу вчинення інкримінованого йому адміністративного правопорушення. Також в ній не зазначено конкретну норму закону, яку ним порушено, а зазначено лише що ним порушені вимоги Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». В самій постанові не зазначено виклад обставин та суті адміністративного правопорушення.

Окрім того, відповідачем по справі проігноровано той факт, що позивачем надано дані з додатку «Резерв+» про уточнення даних 27.02.2025 року, а також те, що позивач має відстроку від мобілізації, тип відстрочик - бронювання до 16.12.2025 року.

Вважає, що винесна відносно нього постанова була розглянута з порушенням вимог чинного законодавства, так як зазначені в самій постанові дані не дають змоги чітко встановити обставини, час, місце та суть вчиненого ним правопорушення.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.04.2025 р. цивільну справу № 208/4601/25 було розподілено судді Гречаній В.Г.

Ухвалою суду від 16.04.2025 року відкрито провадження у даній справі.

Відповідач по справі в судове засідання, призначене на 12.05.2025 року не з'явився, надав до суду відзив на позовну заяву в якому позовні вимоги просив залишити без задоволення враховуючи наступне. Причини неявки не повідомив, проте суд вважає за можливе розгляд справи проводити за відсутності відповідача.

Згідно абз. 11 ст. 1 Закону України «Про оборону України» особливий період - період що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудований період після закінчення воєнних дій.

Указом Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, в Україні введено воєнний стан, який триває по теперішній час.

Також згідно Указу Президента України №65/2022 «Про загальну мобілізацію» від 24 лютого 2022 року( зі змінами) на території України було оголошена загальна мобілізацію.

Стаття 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачає обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Відповідно до ч.1 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», громадяни зобов'язані:

- з'являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці (військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом відповідного підрозділу розвідувальних органів України), для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду;

- надавати в установленому порядку під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні засоби та інше майно, власниками яких вони є, Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, силам цивільного захисту з наступним відшкодуванням державою їх вартості в порядку, встановленому законом;

- проходити медичний огляд для визначення придатності до військової служби згідно з рішенням військово-лікарської комісії чи відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров'я Служби безпеки України, а у розвідувальних органах України - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки України, розвідувального органу Міністерства оборони України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону.

Громадяни, які перебувають на військовому обліку, в добровільному порядку реєструють свій електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного чи резервіста.

Згідно ч.3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися:

- військовозобов'язані та резервісти, які приписані до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, - на збірні пункти територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними повістках або мобілізаційних розпорядженнях;

- резервісти, які проходять службу у військовому резерві, - до військових частин у строки, визначені командирами військових частин;

- військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку;

- військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом керівників відповідних підрозділів;

- особи, які уклали контракти про перебування у резерві служби цивільного захисту, - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.

Інші військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

Тобто, зазначені дані необхідно було оновити до 16 липня 2024 року.

Уточнення військово-облікових даних є не правом, а обов'язком військовозобов'язаного, за порушення якого може настати відповідальність.

У разі отримання повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки громадянин зобов'язаний з'явитися у зазначені у ній місце та строк.

Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форм власності), визнаються:

-перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;

-смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

У разі неприбуття громадянин зобов'язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.

Крім того, 03 березня 2025 року на ПАТ «Камет-Сталь», де працює позивач було направлено Розпорядження № 4/1663 за підписом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 про явку працівників вказаного підприємства до ІНФОРМАЦІЯ_2 для проходження ВЛК та уточнення облікових даних.

07.03.2025 року генеральним директором ПАТ «Камет-Сталь» був виданий наказ № 251 про оповіщення працівників, яким потрібно було з'явитися до ІНФОРМАЦІЯ_2 , серед яких був і позивач, про що оповіщений під особистий підпис. Однак у визначений час до ІНФОРМАЦІЯ_1 не з'явився, про причини неявки не сповістив належним чином, у зв'язку з чим його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 210 КУпАП.

Зі змістом протоколу про адміністративне правопорушення від 08.04.2025 року ОСОБА_3 був ознайомлений та повідомлений під підпис про дату розгляду справи по суті.

З приводу дати винесення постанови 08.05.2025 року, то в даному випадку вбачається описка та відповідач просить суд вважати правильною дату постанови 08.04.2025 року та номер постанови 892.

Відповідач по справі просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_3 , оскільки постанова винесена у відповідності до норм чинного законодавства.

В судовому засіданні 12.05.2025 року позивач ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити. Окрім того зазначив, що свої дані вчасно не оновив через брак часу. Про необхідність явки до ТЦК на підприємстві був оповіщений.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши докази справи, з'ясувавши всі фактичні обставини та оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи, суд дійшов висновку, що заявлені вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Частиною другою статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про міжнародні договори України», ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини стала практика Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства та обов'язкова до застосування судами як джерело права.

Згідно зі ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Як встановлено із змісту оскаржуваної постанови №892 від 08.04.2025 року, складеної т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 , ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210 КУпАП за те, що протягом тривалого часу не з'являвся до ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме протягом періоду з 2022 року по 2024 рік. Свою неявку пояснив браком часу. Крім того, 11.05.2024 року був поданий у розшук. В додатку «Резерв+» або ЦНАП дані також не оновив, чим порушив правила військового обліку. передбачені ст. 22 Закону України « Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» в умовах особливого періоду.

Частиною 3 ст.210 КУпАП передбачено відповідальність за порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, вчинене в особливий період.

Правила військового обліку встановлені Законом України «Про військовий обов'язок та військову службу», Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (Закон № 3543-XII), порядком організації та ведення військового обліку призовників, і військовозобов'язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1487 від 30.12.2022 року.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про оборону України» особливий період це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Особливий період в Україні розпочався з 17.03.2014, коли було оприлюднено Указ Президента України від 17.03.2014 № 303/2014 «Про часткову мобілізацію».

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 в Україні введено воєнний стан, який триває до теперішнього часу.

Відповідно до ч.10 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі збройних сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані:

- уточнити потягом 60 днів з дня набрання чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтрики;

-проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішенням комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії відповідного районного (міського) ТЦК та СП, закладів охорони здоров'я Служби безпеки України, а у Службі зовнішньої розвідки України;

- виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» встановлює правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі підприємства, установи й організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів.

Статтею 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Відповідно до ч.1 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», громадяни зобов'язані:

- з'являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці (військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом відповідного підрозділу розвідувальних органів України), для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду;

- надавати в установленому порядку під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні засоби та інше майно, власниками яких вони є, Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, силам цивільного захисту з наступним відшкодуванням державою їх вартості в порядку, встановленому законом;

- проходити медичний огляд для визначення придатності до військової служби згідно з рішенням військово-лікарської комісії чи відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров'я Служби безпеки України, а у розвідувальних органах України - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки України, розвідувального органу Міністерства оборони України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону.

Згідно з частиною 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено, що під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися: військовозобов'язані та резервісти, які приписані до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, - на збірні пункти територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними повістках або мобілізаційних розпорядженнях; резервісти, які проходять службу у військовому резерві, до військових частин у строки, визначені командирами військових частин; військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку; військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України за викликом керівників відповідних підрозділів; особи, які уклали контракти про перебування у резерві служби цивільного захисту, за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.

Інші військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

Отже, враховуючи вимоги зазначеного абз.7 ч.3 ст.22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» всі військовозобов'язані, окрім тих що відносяться до абз.2-6, зобов'язані протягом 60 днів уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

Згідно зі ст.42 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та пункту 19 Порядку № 1487 громадяни України, винні в порушенні правил військового обліку громадян України, а також у вчиненні інших порушень законодавства про військовий обов'язок і військову службу, несуть відповідальність згідно із законом.

Тобто, відповідно до частини 10 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» громадяни України, які перебувають на військовому обліку також зобов'язані: уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Абзацом 4 пункту 1 частини 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11 квітня 2024 року № 3633-IX (надалі Закон № 3633-ІХ) встановлено, що громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані: у разі перебування на території України шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності); у разі перебування за кордоном шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).

Отже, вищезазначені норми законодавства передбачають три шляхи, яким громадяни України, які перебувають на території України та які перебувають на військовому обліку повинні були уточнити свої персональні дані з 18.05.2024 року по 16.07.2024 року (включно), а саме: через центр надання адміністративних послуг; через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Відповідно до ч.1 ст.78 КАС України, обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.

Так, у пред'явленому позові позивач вказує на те, що він дійсно перебуває на військовому обліку та оновив дані через реєстр РЕЗЕРВ +, однак, як вбачається з доданого позивачем витягу з вказаного реєстру, дані ним уточнено лише 27.02.2025 року, тобто з порушенням термінів, визначених абз.6 ч.3 ст.22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Окрім того, як вбачається з доданих відповідачем до свого відзиву документів, ОСОБА_1 відповідно до наказу генерального директора АТ «Камет-Сталь» № 251 від 07.01.2025 року був оповіщений про необхідність явки до ІНФОРМАЦІЯ_2 . Однак до ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_1 не з'явився. Про причини свого неприбуття за викликом у строки, визначені нормами чинного законодавства відповідача не повідомив.

Таким чином, позивачем не доведено, що він, будучи військовозобов'язаним, був звільнений від виконання обов'язку, з 18.05.2024 року по 16.07.2024 року уточнити свої облікові дані у встановленому порядку та звільнений від обов'язку з'являтися до органів ТЦК та СП за викликом.

Перебування на військовому обліку, наявність відстрочки від призову з підстав -бронювання, не звільняє від обов'язку уточнити свої персональні дані у встановленому порядку у вказаний вище період та з'являтися до ТЦК та СП за викликом у встановлений термін. У разі не можливості з'явитися до ТЦК та СП у визначений термін та час, позивач повинен був вжити заходів та в найкоротший термін повідомити про причини неприбуття.

Окрім того, позвач в судовому засіданні зазанчив, що дійсно ним не були уточнені дані вчасно через брак часу. На підприємстві був оповіщений про необхідність явки до ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Що ж стосується доводів позивача про невірну дату постанови, то суд не приймає його до уваги, оскільки як вбачається із доводів відповідача, викладених у відзиву, в даному випадку вбачається описка, і відповідач по справі просить вважати правильну дату постанови 08.04.2025 року. Даний аргумент жодним чином не спростовує наявні в матеріалах справи докази щодо винуватості позивача в інкримінованому йому адміністративному правопорушенні.

Також, з доданої відповідачем по справі до свого відзиву постанови, на підставі якої ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності, вбачається, що постанова має номер 892.

Під час розгляду цієї справи судом не встановлено порушень процедури, які б могли вплинути на кінцевий результат розгляду відповідачем питання про притягнення позивача до адміністративної відповідальності.

Таким чином, проаналізувавши досліджені в судовому засіданні докази та норми чинного законодавства, суд прийшов до висновку про те, що вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення доведена, а постанова у справі про адміністративне правопорушення відповідає вимогам чинного законодавства.

Суд вважає, що Постанова № 892 в справі про адміністративне правопорушення від 08.04.2025 року, винесена відносно ОСОБА_1 відповідає вимогам КУпАП, є законною та обґрунтованою, оскільки при її винесенні виконано усі вимоги чинного законодавства та на підставі повного і всебічного з'ясування обставин вирішено справу, а тому скасуванню не підлягає.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат та з урахуванням того, що суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення даного адміністративного позову, всі судові витрати слід покласти на позивача згідно до вимог ст.139 КАС України.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст.2-16, 19-20, 77, 121-126, 131, 159-167, 193, 227-228, 241, 244, 246, 250-251, 255, 286, 292, 293, 295 КАС України, ст. ст. 210, 245, 251, 280 КУпАП, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_4 про визнання протиправною та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення і закриття провадження - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено та проголошено 15.05.2025 року о 17:05 годині.

Суддя В.Г. Гречана