Єдиний унікальний № 371/711/25
Номер провадження № 3/371/341/25
"13" травня 2025 р. м. Миронівка
Суддя Миронівського районного суду Київської області Кириленко М.О., вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від відділу поліції №2 Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Козин Миронівського району Київської області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , не працюючого, ідентифікаційний НОМЕР_1 ,
у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП,
До Миронівського районного суду Київської області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КупАП.
ОСОБА_1 перебуваючи під адміністративним наглядом, на обліку ВП №2 Обухівського РУП, 02.05.2025 о 23-36 год. був відсутній за місцем свого проживання, чим своїми діями порушив вимоги постанови Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 03 лютого 2025 року, справа №359/13463/24, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 факту порушення адміністративного нагляду, не визнав, пояснивши, що 02 травня 2025 року о 23 годині 36 хвилин він перебував вдома за адресою: АДРЕСА_2 . Вказав, що викладені в протоколі про адміністративне правопорушення обставини щодо його відсутності у нічний час по місцю його проживання не відповідають дійсності, оскільки йому відомо, що після 23 год. по місцю його проживання приїжджають працівники поліції для перевірки. Вказаний у протоколі день та час він перебував вдома, не чув щоб хтось стукав у двері, тому заперечує що його у нічний час провідували співробітники міліції. Зазначив, що факт його присутності по місцю проживання у нічний час може підтвердити його батько ОСОБА_2 .В.
Допитаний як свідок батько ОСОБА_3 повідомив, що син проживає з ним. 02.05.24 працівники поліції до них не приїжджали.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до положень КУпАП обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події і складу адміністративного правопорушення.
Згідно із ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до положень ч. 2 ст.187КУпАП, адміністративна відповідальність настає уразі порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд. Зокрема, у разі порушення заборони виходу з будинку (квартири)у визначений час, який не може перевищувати восьми годинна добу, вчиненому повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
В якості доказів матеріали справи про адміністративне правопорушення містять: протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №242003 від 12 травня 2025 року; рапорт поліцейського про вчинення правопорушення; письмові пояснення ОСОБА_1 , копії постанови та особистих документів останнього.
Рішенням Конституційного Суду України від 26 травня 2015 року № 5-рп/2015 у справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що у наведених положеннях Кодексу визначено систему правових механізмів щодо забезпечення дотримання прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на стадії розгляду уповноваженим органом (посадовою особою) справи про адміністративне правопорушення, зокрема, з метою запобігти безпідставному притягненню такої особи до відповідальності.
В силу принципу презумпції невинуватості, діючого в адміністративному праві, всі сумніви у винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь.
Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості.
Отже, відповідно до чинного законодавства України всі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до ст. 7 КУАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, допитавши свідка, дослідивши надані докази, доходжу висновку про відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, оскільки обставини вчинення адміністративного правопорушення, викладені у протоколі, не підтверджені жодними доказами.
При цьому, суд наголошує, що наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, не можуть встановлюватися лише на підставі протоколу про адміністративне правопорушення та рапортів поліцейських.
Будь-які інші докази вини правопорушника суду надані не були та в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 187,245,247,280,283 КУпАП, суд
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ч.2 ст. 187 КУпАП закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, в зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з моменту її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Миронівський районний суд Київської області.
Суддя М.О. Кириленко