Справа № 361/3542/25
Провадження № 3/361/1197/25
02.05.2025 м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Червонописький В.С., розглянувши адміністративну справу, що надійшла з ОД ВБДР УПП у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянин України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 24.03.2025 серія ЕПР1 №280183, у період часу 04.03.2025 року о 15 год. 08 хв. за адресою по вул. Промислова, буд. 38-а, в смт. В. Димерка, Броварського р-ну., Київської обл., гр. ОСОБА_1 видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу № 01402-00237-25, на транспортний засіб DAF 95 XF 480, д.н.з. НОМЕР_2 , з порушенням Порядку проведення ОТК (Вимог), а саме: п. 1 ч. 7 розділу ІІ Вимог, верхній елемент конструкції пристрою захисту від викидання бруду з під коліс транспортного засобу сторонніх предметів та бруду не закріплений згідно вимогами (відсутній елемент кріплення), що підтверджується фотографіями перевірки гальмової системи методом стендових випробувань і загального вигляду транспортного засобу на гальмовому стенді, номерного знаку та ввімкнення сигналів гальмування, чим порушив постанову КМУ № 606 - Видача документа про технічну справність т.з., що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого т.з.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину визнав.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно п. 12 Постанови Кабінету міністрів України № 137 від. 30 січня 2012 року «Про затвердження порядку проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів», обов'язковий технічний контроль транспортного засобу проводиться після здійснення його зовнішнього огляду з метою ідентифікації транспортного засобу, звірки ідентифікаційних номерів та номерних знаків транспортного засобу з даними реєстраційних документів, встановлення комплектності. У разі невідповідності ідентифікаційних номерів та (або) номерних знаків даним реєстраційних документів транспортного засобу обов'язковий технічний контроль не проводиться.
Згідно п. 18 Постанови Кабінету міністрів України № 137 від. 30 січня 2012 року «Про затвердження порядку проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів», перевірка конструкцій і технічного стану транспортних засобів проводиться згідно з Вимогами до перевірки. У разі позитивного результату після проведення обов'язкового технічного контролю транспортного засобу замовникові видається протокол перевірки технічного стану із самоклейною міткою радіочастотної ідентифікації, яка розміщується в правій верхній частині вітрового скла (на внутрішньому боці) транспортного засобу. У разі негативного результату або невідповідності даних у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу даним ідентифікації транспортного засобу складається акт невідповідності технічного стану транспортного засобу за формою згідно з додатком 4.
В диспозиції ч. 1 ст. 127-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за видачу документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу.
Вивчивши та проаналізувавши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить про доведеність вини ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП, що підтверджується матеріалами справи, а саме протоколом про адміністративне правопорушення від 24.03.2025 серія ЕПР1 №280183, листом Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Київській області від 12.03.2025 Про визнання недійсним протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу, висновком начальника РСЦ ГСЦ МВС про визнання протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу недійсним від 11.03.2025, копією довідки про перевірку технічного стану ТЗ від 04.03.2025 та фотокопіями до нього.
З урахуванням особи правопорушника, суд дійшов висновку про накладення на нього стягнення у вигляді штрафу.
На підставі ч. 1 ст. 127-1, 283 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , визнати винним в вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 127-1 ч.1 КпАП України та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 1 360,00 (одна тисяча триста шістдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 605,60 грн..
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови, а в разі її оскарження з дня прийняття рішення апеляційною інстанцією.
Суддя В.Червонописький