Справа №155/749/25
Провадження №3/155/416/25
13 травня 2025 року місто Горохів
Суддя Горохівського районного суду Волинської області Яремчук С.М., в присутності особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №2 (місто Горохів) Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за вчинення ним адміністративних правопорушень, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №597572 від 30 квітня 2025 року ОСОБА_1 20 квітня 2025 року не прибув для реєстрації у ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області, чим порушив встановлені ухвалою Горохівського районного суду Волинської області від 25 червня 2024 року №155/1067/24 обмеження, а саме: періодично з'являтись для реєстрації у ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області та п. «г» ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», повторно протягом року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Крім того, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №597654 від 06 травня 2025 року ОСОБА_1 01 травня 2025 року не прибув для реєстрації у ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області, чим порушив обмеження, встановлені ухвалою Горохівського районного суду Волинської області від 25 червня 2024 року №155/1067/24, а саме: періодичну реєстрацію у ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області та п. «г» ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», повторно протягом року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Крім того, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №597653 від 06 травня 2025 року ОСОБА_1 02 травня 2025 року о 01 годині 06 хвилин був відсутній за місцем постійного проживання, чим порушив встановлені ухвалою Горохівського районного суду Волинської області від 25 червня 2024 року №155/1067/24 обмеження, а саме: заборону виходу з будинку з 22 години 00 хвилин по 06 годину 00 хвилин та п. «а» ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», повторно протягом року, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Правила, встановлені ст. 36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.
Оскільки справи №155/749/25 (провадження №3/155/416/25), №155/760/25 (провадження №3/155/425/25) та №155/761/25 (провадження №3/155/426/25) про вчинення ОСОБА_1 вищезазначених адміністративних порушень надійшли до суду та розглядаються одночасно, то відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП їх слід об'єднати провадженням, присвоївши новій справі номер: справа №155/749/25, провадження №3/155/416/25.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав та пояснив, що 20 квітня 2025 року не з'явився на реєстрацію оскільки мав багато роботи і забув, а 01 травня 2025 року не з'явився на реєстрацію через погіршення стану здоров'я. Також вказав, що на момент перевірки працівниками поліції 02 лютого 2025 року перебував вдома, однак спав і не чув коли приїжджали останні.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справ, приходжу до наступного висновку.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КпАП України стверджується матеріалами справи, зокрема:
протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №597572 від 30 квітня 2025 року з визнавальними поясненнями ОСОБА_1 ;
рапортом начальникові ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області відповідно до якого 20 квітня 2025 року адміннаглядний ОСОБА_1 не з'явився на реєстрацію до ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області;
протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №597654 від 06 травня 2025 року з визнавальними поясненнями ОСОБА_1 ;
рапортом начальникові ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області відповідно до якого 01 травня 2025 року адміннаглядний ОСОБА_1 не з'явився на реєстрацію до ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області;
реєстраційним листком на громадянина ОСОБА_1 відповідно до якого останній не прибув на реєстрацію у ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області;
протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №597653 від 06 травня 2025 року з визнавальними поясненнями ОСОБА_1 ;
рапортом начальникові ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області відповідно до якого 02 травня 2025 року о 01 годині 06 хвилин адміннаглядний ОСОБА_1 під час перевірки відсутній за місцем проживання;
листком контролю за дотриманням установлених обмежень дій піднаглядним ОСОБА_1 відповідно до якого останній 02 травня 2025 року о 00 годин 59 хвилин під час перевірки був відсутній за місцем проживання;
копією ухвали Горохівського районного суду Волинської області від 25 червня 2024 року відповідно до якої відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на один рік з встановленням відповідних обмежень, зокрема, забороною виходу з будинку за місцем проживання з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин наступної доби та зобов'язанням періодично з'являтись для реєстрації в ВП №» (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області;
письмовою розпискою від 11 липня 2024 року згідно з якою ОСОБА_1 був ознайомлений з вищевказаною ухвалою та зобов'язався дотримуватись встановлених відносно нього судом обмежень та правил адміністративного нагляду.
Постановою судді Горохівського районного суду Волинської області від 24 вересня 2024 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень. Постанова набрала законної сили 05 жовтня 2024 року.
Постановою судді Горохівського районного суду Волинської області від 24 грудня 2024 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень. Постанова набрала законної сили 04 січня 2025 року.
Диспозиція ч. 2 ст. 187 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Згідно з ч. 1 ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, тощо, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Об'єктивних підстав ставити під сумнів досліджені судом докази, як надані органом, що склав протокол про адміністративне правопорушення, у судді не має.
Таким чином, враховуючи вищенаведені докази, які в своїй сукупності відповідають фактичним обставинам справи і узгоджуються між собою, суддя дійшла висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
При визначенні виду та розміру стягнення, судом відповідно до ст. 33 КУпАП враховується характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, ніде не працює, за місцем проживання характеризується посередньо, поряд з цим, вину визнав повністю, вважаю, що на нього слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в максимальному розмірі.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відомостей про наявність у правопорушника пільг по сплаті судового збору, які передбачені ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», матеріали справи не містять.
Отже, на підставі ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника слід стягнути судовий збір в розмірі 605,60 гривень.
Керуючись ст. 33, 36, 40-1, ч. 2 ст. 187, 283, п. 1 ч. 1 ст. 284 КУпАП, суддя,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень.
На підставі ст. 36 КУпАП, накласти на ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення в межах санкції ч. 2 ст. 187 КУпАП у виді штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень
У випадку добровільної несплати штрафу відповідно до ст. 308 КУпАП його розмір стягнути з ОСОБА_1 у подвійному розмірі.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Горохівського районного суду
Волинської області Яремчук С.М.