Справа №161/6525/25
Провадження №3/155/366/25
13.05.2025 м. Горохів
Суддя Горохівського районного суду Волинської області Яремчук С.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Волинській області Державної податкової служби України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 , працюючої головним бухгалтером КП «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» Волинської обласної ради, за вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
07 квітня 2025 року за підсудністю з Луцького міськрайонного суду Волинської області до суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 , посадова особа - головний бухгалтер КП «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» Волинської обласної ради, РНОКПП - НОМЕР_1 , вчинила правопорушення: несвоєчасне подання податкової декларації з плати за землю (земельний податок з юридичних осіб) за 2025 рік (граничний термін подання - 20.02.2025 року, фактично подано 28.02.2025 року), чим порушено п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 та п. 286.2 ст. 286 розділу ХІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, однак подала суду письмове клопотання в якому просить справу розглянути за її відсутності. Вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнає повністю, щиро розкаюється у вчиненому та просить суворо не карати.
Враховуючи, що ОСОБА_1 не виявила бажання взяти участь в судовому засіданні, вважаю можливим здійснити розгляд справи у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, не входять до переліку справ, розгляд яких здійснюються за обов'язкової присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до диспозиції ч.1 ст.163-1 КУпАП адміністративним правопорушенням є відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Згідно вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно із ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП України, стверджується матеріалами справи:
протоколом про адміністративне правопорушення №182/03-20-04-08 від 31.03.2025 р.;
копією акту про результати камеральної перевірки щодо неподання/несвоєчасного подання податкової звітності від 17.03.2025 року №7281/03-20-04-08/20124454, відповідно до якого встановлено несвоєчасне подання податкової звітності з плати за землю (земельний податок з юридичних осіб) на 2025 рік (порушення вимог пункту 49.2, статті 49, пункту 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України);
повідомленням Головного управління ДПС у Волинській області №4793/6/03-20-04-08 від 17.03.2025 року;
а також іншими письмовими доказами, наявними в матеріалах справи.
Таким чином, враховуючи вищенаведені докази, які в своїй сукупності відповідають фактичним обставинам справи і узгоджуються між собою, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Визначаючи вид та міру адміністративного стягнення, яке слід накласти на ОСОБА_1 , суддя, враховуючи фактичні обставини справи, характер вчиненого правопорушення, яке відноситься до адміністративних правопорушень в галузі торгівлі, громадського харчування, сфери послуг, в галузі фінансів і підприємницької діяльності, обставини, що пом'якшують відповідальність є визнання вини, щире каяття, відсутність обставин, що обтяжують її відповідальність, відомості про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності в матеріалах справи відсутні, вважає, що на неї слід накласти стягнення в межах санкції статті, за якою особа притягується до адміністративної відповідальності, у виді штрафу у мінімальному розмірі.
Дана міра адміністративного стягнення буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в скоєнні нових адміністративних правопорушень.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно з Витягом з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, номер витягу №50/25/1142/В, номер рішення №50/25/1142/Р від 17.03.2025 року ОСОБА_1 є інвалідом І групи., підгрупи Б.
Відтак, на підставі п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» правопорушниця ОСОБА_1 звільнена від сплати судового збору.
Керуючись ст. 33, 40-1, ч.1 ст.163-1, 221, 283, п.1 ч.1 ст.284 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) гривень.
У випадку добровільної несплати штрафу відповідно до ст. 308 КУпАП його розмір стягнути з ОСОБА_1 у подвійному розмірі.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Горохівського районного суду
Волинської області Яремчук С.М.