Справа № 177/984/25
Провадження № 3/177/355/25
Іменем України
12 травня 2025 року Суддя Криворізького районного суду Дніпропетровської області Лященко В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, директора ПП «ДС-Фурнітура», адреса реєстрації проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП
встановив:
22.04.2025 року до Криворізького районного суду Дніпропетровської області, після доопрацювання, надійшов протокол про адміністративне правопорушення №92/24-09 від 10.04.2025 відносно ОСОБА_1 про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
Згідно протоколу, ОСОБА_1 , будучи директором ПП «ДС-Фурнітура», допустила порушення п. 51.1 ст. 51, пп. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України внаслідок подання податкових розрахунків підприємством не в повному обсязі, а саме не відображено суми нарахованого виплаченого доходу за ознакою «157» ФОП ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ) у ІІ кварталі 2019 року, ФОП ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_3 у ІІІ 2023 року, тим самим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, про день та час розгляду справи повідомлялася у встановленому законом порядку. Згідно ст. 268 КУпАП справа розглянута за її відсутності.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що провадження у справі необхідно закрити з наступних підстав.
Статтею 7 КУпАП визначено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
Згідно з пунктом 7 статті 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
Як вбачається зі змісту статті 38 КУпАП, початком відліку строку для накладення адміністративного стягнення є день вчинення адміністративного правопорушення. Вказана стаття не передбачає інших умов відліку цього строку, крім як для триваючих правопорушень.
КУпАП не містить визначення поняття «триваюче правопорушення». Проте, як зазначено у постанові Верховного Суду від 11 травня 2018 року, справа №804/401/17, триваюче правопорушення - це проступок, пов'язаний з тривалим, неперервним невиконанням обов'язків, передбачених законом. Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків. Триваюче правопорушення припиняється лише у випадку усунення стану за якого об'єктивно існує цей обов'язок, виконанням обов'язку відповідним суб'єктом або припиненням дії відповідної норми закону.
Вказаної позиції дотримався Верховний Суд у своїх постановах від 18 грудня 2019 року у справі №158/286/17 та від 19 травня 2020 року у справі №404/1794/16.
Проступок з формальним складом за ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення є закінченим у момент вчинення (не вчинення) конкретної дії, внаслідок чого порушено порядок подання звітності, а тому дії, що ставляться у вину ОСОБА_1 не можуть визначати проступок триваючим.
Відповідно до акту перевірки не надано відомості у податкових розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску про суми нарахованого та виплаченого доходу фізичним особам -підприємцям за ознакою «157» за ІІ квартал 2019 року, за І квартал 2020 року, за І, ІІ, ІІІ квартал 2021 року, зв ІІ, ІІІ квартал 2022 року, за ІІ, ІІІ квартал 2023 року.
Згідно акту перевірки правопорушення виявлено 11.03.2025, протокол про адміністративне правопорушення складено 10.04.2025, справа про адміністративне правопорушення надійшла до Криворізького районного суду Дніпропетровської області 22.04.2025, тобто після закінчення строку накладання адміністративного стягнення. Враховуючи вищевикладене, провадження по справі підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 163-4 ч. 1, 247, 283, 284 КУпАП, суддя
постановив:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП закрити в зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків притягнення до адміністративної відповідальності, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку на протязі десяти днів з моменту її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду через Криворізький районний суд Дніпропетровської області.
Суддя В.В.Лященко