09 травня 2025 р. № 400/3270/25
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Ярощука В.Г., розглянувши клопотання про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,
до відповідачаІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_2 ,
провизнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
03 квітня 2025 року до Миколаївського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до ІНФОРМАЦІЯ_1 , військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 про:
визнання протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка полягає у невиключенні позивача з військового обліку на підставі пункту 3 частини шостої статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»;
зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 виключити позивача з військового обліку на підставі пункту 3 частини шостої статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»;
зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформацію про виключення позивача з військового обліку на підставі пункту 3 частини шостої статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 18.05.2023 військово-лікарською комісією (далі - ВЛК) при ІНФОРМАЦІЯ_2 позивача визнано непридатним до військової служби із зняттям з військового обліку. 24.03.2025 ІНФОРМАЦІЯ_3 повідомив позивача, що відповідна постанова ВЛК не була затверджена штатною ВЛК з огляду на те, що він не надав результати лабораторних та інструментальних обстежень, попередніх медичних документів, що підтверджували б його захворювання, а також запропоновано йому з'явитись до ІНФОРМАЦІЯ_1 з усіма наявними медичними документами та пройти повторно ВЛК. На думку позивача, такі дії ІНФОРМАЦІЯ_1 є протиправними, і відповідач зобов'язаний був виключити його з військового обліку на підставі постанови ВЛК від 18.05.2024.
07.04.2025 Миколаївський окружний адміністративний суд постановив ухвалу про залишення позовної заяви без руху та надав позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали для подання до суду позовної заяви, оформленої відповідно до статей 160, 161 КАС України з урахуванням оцінки суду, наведеної у мотивувальній частині цієї ухвали (зокрема, із зазначенням позовних вимог до всіх відповідачів).
11.04.2025 до Миколаївського окружного адміністративного суду надійшла від позивача позовна заява у новій редакції від 10.04.2025, в якій відповідачем вказано лише ІНФОРМАЦІЯ_3 . Предмет і підстава позову залишились незмінними.
18.03.2025 Миколаївський окружний адміністративний суд постановив ухвалу про відкриття провадження у справі, про її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
30.04.2025 і 07.05.2025 до суду надійшли від представника позивача клопотання від 29.04.2025 і від 06.05.2025 про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Дослідивши матеріали справи та з'ясувавши обставини, покладені в основу клопотання, суд прийшов до висновку про відсутність підстав для розгляду справи з повідомленням (викликом) сторін з огляду на наступне.
Відповідно до частини п'ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Частиною шостою статті 262 КАС України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін:
1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу;
2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Предметом доказування у цій справі є протиправність (правомірність) бездіяльності відповідача щодо невиключення позивача з військового обліку.
Відтак цей адміністративний спір має немайновий характер, і він не відноситься до справ значної складності.
Згідно з частиною другою статті 76 КАС України питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
У зв'язку з цим суд не вбачає необхідності у проведенні судового засідання з повідомленням сторін.
Водночас суд врахував, що позивач у відповідному клопотанні не навів жодних доводів щодо потреби розгляду справи за участі сторін. За необхідності, позивач має право у порядку встановленому КАС України подати як додаткові письмові пояснення у цій справі, так і докази.
Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 243, 248, 256, 257, 260, 262, 293 КАС України, суд
1. Відмовити у задоволенні клопотань представника ОСОБА_1 про розгляд справи № 400/3270/25 у судовому засіданні з повідомленням сторін від 29.04.2025 і від 06.05.2025.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
3. Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя В.Г.Ярощук