Справа № 451/740/25
Провадження № 3/451/395/25
іменем України
08 травня 2025 року місто Радехів
Суддя Радехівського районного суду Львівської області Патинок О.П., розглянувши матеріали, які надійшли з ВП №1 Шептицького РВП ГУ НП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зі середньою спеціальною освітою, одруженого, пенсіонера, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , який постановою Радехівського районного суду Львівської області від 21.02.2025 притягався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Обставини справи, які встановив суд.
ОСОБА_1 , який постановою Радехівського районного суду Львівської області від 21.02.2025 притягався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.173-2 КУпАП - 19.04.2025 близько 15 год 00 хв перебуваючи за своїм місцем проживання в АДРЕСА_1 повторно протягом року вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно дружини ОСОБА_2 , а саме ображав нецензурними словами, погрожував фізичною розправою, чим завдав шкоди її психічному здоров'ю, чим вчинив адміністративне правопорушення.
Такими діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст.173-2 КУпАП.
Позиція особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
08.05.2025 ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився. Разом із матеріалами справи до суду надійшла заява про розгляд справи без його участі, вину у вчиненому визнає та просить суд суворо не карати (а.с.13).
Частиною 3 статті 268 КУпАП передбачений виключний перелік статтей при розгляді справ, за якими присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. Категорія справ за ст. 173-2 КУпАП до вказаного переліку не входить, а тому присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за даними статтями у судовому засіданні не є обов'язковою.
Позиція потерпілої.
Потерпіла ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася, про дату і час судового засідання була повідомлена.
Докази, подані особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення:
- протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 451581 від 05.05.2025, з якого видно, що ОСОБА_1 - 19.04.2025 близько 15 год 00 хв перебуваючи за своїм місцем проживання в АДРЕСА_1 повторно протягом року вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно дружини ОСОБА_2 , а саме ображав нецензурними словами, погрожував фізичною розправою, чим завдав шкоди її психічному здоров'ю, чим вчинив адміністративне правопорушення. Такими діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст.173-2 КУпАП;
- рапорт помічника чергового ЧЧ ВнП №1 Шептицького РВП ГУНП у Львівській області Сахаревич А.Б. від 19.04.2025, згідно якого 19.04.2025 надійшло повідомлення зі служби 102, про те, що 19.04.2025 за адресою: АДРЕСА_1 заявниця повідомила, що відбувся конфлікт з чоловіком, який у стані с'яніння;
- заява та письмові пояснення потерпілої ОСОБА_2 від 19.04.2025, з яких видно, що 19.04.2025 ОСОБА_1 вчинив відносно неї домашнє насильство;
- форма оцінки ризиків вчинення домашнього насильства від 19.04.2025;
- копії постанов Радехівського районного суду Львівської області від 21.02.2025 та 06.03.2025;
- копію паспорта громадянина України ОСОБА_1 ;
- свідоцтво про одруження серії НОМЕР_1 від 24.09.1998;
- письмові пояснення ОСОБА_1 від 05.05.2025, у яких останній свою вину у вчиненому правопорушенні визнає.
Оцінка суду доказів та норми права, які суд застосував.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.
Вирішуючи питання про наявність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.173-2 КУпАП, суд враховує, що ч.3 ст.173-2КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частинами першою або другою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню.
Досліджені матеріали справи свідчать про те, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст.173-2 КУпАП, а саме насильство в сім'ї психологічного характеру.
При визначенні ОСОБА_1 виду адміністративного стягнення, суд враховує суспільну небезпеку вчиненого ним правопорушення, а тому вважає за необхідне призначити йому покарання у вигляді штрафу. Щодо застосування заходів, передбачених ст.39-1 КУпАП, то суд враховує, що це право суду, оскільки вказана норма передбачає, що у разі вчинення домашнього насильства суд під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення має право одночасно вирішити питання про направлення особи, яка вчинила домашнє насильство на проходження програми для таких осіб, передбаченої Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Враховуючи обставини справи, характер вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, суд вважає за необхідне застосувати відносно нього лише адміністративне стягнення, передбачене ч. 3 ст.173-2 КУпАП, а положення ст.39-1 КУпАП про проходження програми, передбаченої Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» - не застосовувати.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи стягується судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму.
Керуючись ст. 283 КУпАП, суддя,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 173-2 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 020,00 (одна тисяча двадцять) гривень, який необхідно сплатити за реквізитами: отримувач: УКуРадех. р/Радехівський р-н/21081100, код отримувача: (ЄДРПОУ): 38008294, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN): UA408999980313090106000013845, КПО: 21081100, МФО: 899998, призначення платежу: Штраф про адміністративне правопорушення в Лопатинській ОТГ.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605,60 гривень (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок), який необхідно сплатити за реквізитами: Отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача ЄДРПОУ - 37993783; Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) - 899998; Рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001; Код класифікації доході бюджету - 22030106), Призначення платежу - Судовий збір.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом та відповідно до вимог ст. 308 цього Кодексу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців, що обчислюється з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Радехівський районний суд Львівської області прокурором у випадках, передбачених ч.5ст. 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено.
СуддяО. Патинок