Справа № 307/5574/24
Провадження № 2/307/1376/24
29 квітня 2025 року м. Тячів
Тячівський районний суд Закарпатської області в складі:
головуючого судді - Бряник М.М.,
секретар судового засідання - Скирчук В.Й.
за участю представника позивача - Маханець С.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Тячів цивільну справу за позовом Тячівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тячівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції в особі начальника відділу Маханець С.М. до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про анулювання актового запису про народження дитини,
Тячівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Тячівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції в особі начальника відділу Маханець С., звернулася в суд з позовом до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про анулювання актового запису про народження дитини.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що ГУ НП в Закарпатській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023070000000265 від 08.09.2023 року, відомості про яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 332, 3 ст. 368 КК України. 30 липня 2024 року, на підставі ухвали слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Логойда І.В. справа №308/15591/23, 1-кс/308/4283/24 від 19.07.2024 року, було проведено обшук, за адресою: АДРЕСА_1 , у приміщенні Тячівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тячівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції. Під час обшуку, працівниками поліції було виявлено оригінали медичних свідоцтв про народження, щодо народження третьої дитини у громадян в тому числі, відповідачів по справі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , які було вилучено.
Представник позивача вказує, що дані медичні свідоцтва, разом з актовими записами про народження та заявами про реєстрацію народження дітей, було вилучено. В ході досудового розслідуванян також було встановлено, що відділом було вчинено реєстрацію народження дітей на підставі сфальшованих медичних свідоцтв про народження.
Відповідно до листа старшого слідчого ОВС СУ ГУНП в Закарпатській області Гичка Івана Васильовича, від 10.10.2024 року №2773-2024, повідомлено про те, що в ході досудового розслідування у Тячівському відділі ДРАЦС у Тячівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, було вилучено підроблені медичні свідоцтва про народження неіснуючих дітей, на підставі яких, в подальшому були видані свідоцтва про народження, які стали підставою для звільнення окремих осіб з військової служби. Медичні свідоцтва про народження дітей видавались від імені завідувача відділення неонатології КНП «Хустська центральна лікарня імені О.Віцинського Хустської міської ради» Вакару М.Ю., зокрема медичне свідоцтво про народження дитини №12/6 від 07.03.2024 року видане відповідачу ОСОБА_1 . На підставі вказаного медичного свідоцтва, ОСОБА_1 у Тячівському відділі ДРАЦС у Тячівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції отримала свідоцтво про народження третьої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (свідоцтво про народження серії НОМЕР_1 ). Також цим листом, слідчий просив скасувати актові записи про народження дітей та визнати недійсними свідоцтва про народження, зокрема і вищевказане.
Позивач вказує, що 12.12.2024 року Відділом було направлено лист (запит) за №291/30.8-22 до КНП «Хустська центральна лікарня імені О.Віцинського Хустської міської ради» щодо підтвердження чи спростування факту видачі медичних свідоцтв про народження, зокрема на дитину жіночої статі, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 у громадянки ОСОБА_1 .
Листом від 13.12.2024 року за №2425/04-10 повідомлено про те, що відповідно до журналу реєстрації пологів, громадяни вказані в запиті в тому числі відповідачка ОСОБА_1 у відділенні КНП «Хустська ЦЛ ім. Віцинського О.П.» дітей не народжувала.
Представник позивача вважає, що у даному випадку для анулювання актового запису про народження дитини можливе лише на підставі рішення суду. Тому з наведених обставин, просять ухвалити рішення, яким анулювати актовий запис №53 від 19 березня 2024 року про народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складений Тячівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Тячівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління юстиції.
Ухвалою Тячівського районного суду Закарпатської області від 31 грудня 2025 року відкрито провадження у справі та призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою Тячівського районного суду Закарпатської області від 12 лютого 2025 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
25.03.2025 року в.о. начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тячівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління юстиції О.Деяк подано до суду заяву про уточнення позовних вимог, згідно якої представник просить припинити дію актового запису №53 від 19 березня 2024 року про народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складений Тячівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Тячівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління юстиції, шляхом скасування.
Представник позивача Маханець С.М. в судовому засіданні позов підтримала та просила задовольнити в повному обсязі з підстав зазначених у ньому та з урахуванням поданих уточнень позовних вимог. Також повідомила, що іншим способом, окрім як на підставі рішення суду, Тячівський відділ ДРАЦСу припинити дію актового запису про народження дитини, шляхом його скасування, змоги не має.
Відповідачка ОСОБА_1 будучи відповідно до положень п. 1 ч. 8 ст. 128 ЦПК України, належним чином повідомленою про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштових відправлень за штрих кодовими ідентифікаторами №№0610222294013, 0610231145888, 0610240070343, 0610240068012, в судове засідання не з'явилася. Клопотань про відкладення розгляду справи до суду не подавала.
Відповідач ОСОБА_2 будучи відповідно до положень п. 1 ч. 8 ст. 128 ЦПК України, належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштових відправлень за штрих кодовими ідентифікаторами №№0610219741653, 0610219874742, 0610231145888, 0610240070343 0610243899683, 0610243904873, в судове засідання не з'явився. Клопотань про відкладення розгляду справи до суду не подавав.
Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані докази, виходячи з їх належності та допустимості, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно ч. 1 ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
У відповідності до ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона покликається, як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим кодексом.
Судом встановлено, що ГУ НП в Закарпатській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023070000000265 від 08.09.2023 року, відомості про яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 332, 3 ст. 368 КК України.
Згідно ухвали слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 19 липня 2024 року у межах даного кримінального провадження, задоволено клопотання заступника начальника відділу СУ ГУНП в Закарпатській області та надано дозвіл на проведення обшуку у примішенні Тячівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тячівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управлення Міністерства юстиції (а.с.7-9).
Разом з цим, як вбачається з матеріалів справи, а саме з листа старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Закарпатській області І.Гичка № 2773-2024 від 10.10.2024 (13013) в ході досудового розслідування у відділі державної реєстрації актів цивільного стану у Тячівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції було вилучено підроблені медичні свідоцтва про народження неіснуючих дітей, на підставі яких, в подальшому були видані фіктивні свідоцтва про народження, які стали підставою звільнення окремих осіб з військової служби або ухилення від проходження військової служби за мобілізацією на підставі пп. «Г» П.2 ч.4 ст.26 Закону України «Про військовий обов?язок і військову службу» у зв?язку з перебуванням на утриманні трьох дітей віком до 18 років. Вказані медичні свідоцтва про народження ділей нібито видавались від імені завідуючого відділенням неонатологі КНП «Хустська центральна лікарня імені Віцинського Остапа Петровича «Хустської міської ради» ОСОБА_4 .
Під час досудового розслідування також було встановлено, що такі медичні свідоцтва відділенням неонатології КНП «Хустська центральна лікарня» не видавались, є підробленими, а такі діти не народжувались.
З вказаного листа також вбачається, що перед Тячівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Тячівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, старший слідчий в ОВС СУ ГУНП в Закарпатській області , порушує питання щодо скасування актових записів про народження дітей, в тому числі про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (свідоцтво про народження серії НОМЕР_1 ), які вчинено на підставі підроблених медичних свідоцтв про народження (а.с.10-13).
З листа начальника Тячівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тячівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції С.М.Маханець від 29.10.2024 №822/31.8-22 адресованому старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Закарпатській області І.Гичка, вбачається, що у відповідь на вказаний запит, керівник відділу з посиланням на положення ст.24 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», п 4.4, розділу IV Правил державної актів цивільного стану, затверджених наказом МЮУ від 18.10.2000 року за №52/5 (у редакції наказу МЮУ від 24.12.2010 №3307/5 зі змінами), повідомила про неможливість самостійного анулювання актових записів (а.с. 14).
З листа начальника Тячівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тячівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції С.М.Маханець №291/30.8-22 від 12.12.2024 року вбачається, що вона зверталася до директора КНП «Хустської центральної районної лікарні» з приводу підтвердження чи спростування факту видачі медичних свідоцтв про народження, в тому числі, медичного свідоцтва №12/41 від 27.05.2024 року видано Комунальним некомерційним підприємством "Хустської центральної районної лікарні імені Віцинського О.П." Хустської міської ради, на дитину жіночої статі, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 , у громадянки - ОСОБА_1 (лікар ОСОБА_4 ) (а.с.15-16).
Згідно відповіді на лист директора КНП «Хустська центральна лікарня імені Віцинського Остапа Петровича» Хустської міської ради М.Пристая №2425/04-10 від 13.12.2024 вбачається, що надати відповідь на запитувану інформацію неможливо, так як журнал видачі медичних свідоцтв про народження з корінцями свідоцтв з 22.09.2023 року по 09.07.2024 року був переданий в слідче управління ГУНП в Закарпатській області на вимогу листа 286-20204 від 26.08.2024 року. Однак, повідомлено, що відповідно журналу реєстрації пологів, громадянки вказані в запиті в зазначені дати в пологовому відділенні КНП «Хустська ЦЛ ім. Відинського О.П.» дітей не народжували (а.с.17).
Розглядаючи даний спір, суд виходив з наступних мотивів та норм права.
Відносини, пов'язані з проведенням державної реєстрації актів цивільного стану, внесенням до актових записів цивільного стану змін, їх поновленням і анулюванням, визначення засад діяльності органів державної реєстрації актів цивільного стану регулюються положеннями Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" від 01 липня 2010 року N 2398-VI.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов'язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб'єктом цивільних прав та обов'язків.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, їх поновлюють та припиняють їхню дію; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження (частина перша статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024).
Статтею 9 вказаного Закону, встановлено, що державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті. Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану. Актовий запис цивільного стану є безспірним доказом фактів, реєстрація яких посвідчується, до спростування його в судовому порядку.
Згідно ч.1 ст. 13 вказаного Закону, передбачено, що державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові. Походження дитини визначається відповідно до Сімейного кодексу України.
Підставами для проведення державної реєстрації народження є один із документів: а) медичний висновок про народження, сформований в Реєстрі медичних висновків-електронної системи охорони здоров?я відповідно до Порядку формування та видачі медичних висновків про народження в Реєстрі-медичних висновків електронної системи охорони здоров?я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров?я України від 18 вересня 2020 року №2136, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 30 вересня 2020 року за №953/35236. Електронний примірник медичного висновку про народження та відомості, необхідні для проведення державної реєстрації народження, отримуються органом державної реєстрації актів цивільного стану за допомогою Єлиного державного вебпорталу електронних послуг або шляхом автоматизованого обміну відомостями між інформаційними ресурсами Національної служби здоров?я України та Міністерства юстиції України через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів за сформованим запитом, що містить відомості про унікальний номер медичного висновку, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності) та/або реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) та реквізити паспорта або паспортного документа, що посвідчує особу матері. У разі народження дитини жінкою, яка є громадянкою іноземної держави або особою без громадянства, яка проживає на території України, замість реквізитів паспорта або паспортного документа, що посвідчує особу матері, зазначаються відомості про реквізити посвідки на постійне проживання такої жінки. При цьому в графі «Для відміток» актового запису про народження робиться відмітка: «Мати дитини ідентифікована електронною системою охорони здоров?я за даними посвідки на постійне проживання» та зазначаються номер відповідної посвідки та код територіального органу/територіального підрозділу ДМС, що оформив посвідку; б) медичне свідоцтво про народження (форма N? 103/0), форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров?я України від 08 серпня 2006 року N? 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2006 року за N? 1150/13024; в) медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (форма N? 103-1/0), форма якої затверджена наказом Міністерства охорони здоров?я України від 08 серпня 2006 року N? 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиці України 25 жовтня 2006 року за N? 1150/13024; г) лікарське свідоцтво про перинатальну смерть (форма № 106-2/0), форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров?я України від 08 серпня 2006 року N? 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2006 року за N? 1150/13024; г) медичний документ, виданий компетентним суб?єктом іншої держави, що підтверджує факт народження, належним чином легалізований, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов?язковість яких надана Верховною Радою України.
Статтею 24 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», зі змінами внесеними згідно Законом України від 10.10.2024 року № 4017-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру», що набрали чинності 15.11.2024 року, встановлено порядок припинення дії актового запису цивільного стану, зокрема передбачено, що актовий запис цивільного стану припиняє дію на підставі: 1) рішення суду, 2) висновку відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану у випадках, передбачених законом. Припинення дії (визнання недійсним, скасування) актового запису цивільного стану проводиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем його зберігання. Заява про припинення дії актового запису цивільного стану подається заявником до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника або за місцем зберігання актового запису цивільного стану, дія якого підлягає припиненню. Одночасно з прийняттям рішення щодо актового запису цивільного стану відповідний орган, на підставі рішення або висновку якого проводиться припинення дії актового запису цивільного стану, приймає рішення щодо вилучення і повернення свідоцтва, дію якого припинено, відповідному органу державної реєстрації актів цивільного стану. У разі неповернення свідоцтва інформація про припинення його дії оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.
Частиною 5 ст.9 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», зі змінами внесеними згідно з Законом України від 10.10.2024 року № 4017-IX, встановлено, що правила проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та припинення їхньої дії затверджуються Міністерством юстиції України.
Положеннями п.1.4, п.4.4, п.4.5, п.4.6 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених Наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 року № 96/5, (які ще не приведені у відповідність до Закону України від 10.10.2024 року № 4017-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру» згідно з його пунктом 3 розділу ІІ), передбачено, що анулювання актового запису цивільного стану проводиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем його складання на підставі рішення суду. Анулювання актових записів цивільного стану на підставі рішення суду проводиться без складання висновку. Відділ державної реєстрації актів цивільного стану анулює первинні актові записи цивільного стану, зокрема, на підставі рішення суду про анулювання актового запису цивільного стану.
Абзацом 14 пункту 1.5. встановлено, що якщо підставою для внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання є рішення суду або якщо певне рішення суду є необхідним для внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання за зверненням заявника проводиться виключно на підставі примірника рішення суду в електронній формі, отриманого у результаті інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром судових рішень та Державним реєстром актів цивільного стану громадян, що здійснюється інформаційно-комунікаційними засобами в електронній формі у порядку, встановленому Державною судовою адміністрацією України спільно з Міністерством юстиції України.
Відповідно до пункту 4.4, 4.5 актовий запис цивільного стану може бути анульований на підставі: рішення суду; висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану, складеного у випадках, передбачених статтею 39 Сімейного кодексу України, за заявою заінтересованої особи; висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану управління державної реєстрації про анулювання поновленого або повторно складеного актового запису цивільного стану; висновку дипломатичного представництва або консульської установи України про анулювання первинного актового запису цивільного стану. Анулювання актових записів цивільного стану на підставі рішення суду проводиться без складання висновку. В інших випадках складання висновку про анулювання або відмову в анулюванні актового запису цивільного стану обов'язкове.
Як встановлено в судовому засіданні, згідно відповіді на лист директора КНП «Хустська центральна лікарня імені Віцинського Остапа Петровича» Хустської міської ради М.Пристая №2425/04-10 від 13.12.2024 відповідно журналу реєстрації пологів, громадянки вказані в запиті в тому числі відповідачка ОСОБА_1 , в зазначені дати, а саме 05.03.2025 в пологовому відділенні КНП «Хустська ЦЛ ім. Відинського О.П.» дітей не народжувала.
Відтак, врахувавши доведений в судовому засіданні позивачем факт підробки медичного свідоцтва, яке стало підставою незаконного складення актового запису про народження ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідачкою ОСОБА_1 дитини, якої фактично нею цього дня не народжувалося, а також положення чинної на момент звернення до суду та розгляду справи судом, норми статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», з метою захисту інтересів позивача, державних та суспільних інтересів, суд дійшов висновку про необхідність припинення дії (визнання недійсним і скасування) актового запису про народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , серії НОМЕР_1 , складеного Тячівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Тячівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, а також вилучення і повернення свідоцтва про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , серії НОМЕР_1 , дію якого припинено, до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану.
Відповідно до ч.1 ст.141 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалене рішення, суд присуджує з іншої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем сплачено 3028,00 грн. судового збору, а відтак, з урахуванням вищенаведеного, понесені позивачем судові витрати підлягають стягненню з відповідачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , солідарно.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 12, 13, 81, 141, 258, 259, 263-265, 273, 279, 354 ЦПК України, суд
Позовну заяву Тячівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тячівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції в особі начальника відділу Маханець С.М. до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про анулювання актового запису про народження дитини - задовольнити.
Припинити дію актового запису №53 від 19 березня 2024 року про народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складеного Тячівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Тячівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, шляхом його скасування, з вилученням органом державної реєстрації актів цивільного стану свідоцтва про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 серії НОМЕР_1 виданого Тячівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Тячівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, дію якого припинено.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь Тячівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тячівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції 3028,00 грн (три тисячі двадцять вісім гривень) судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відомості про учасників справи:
Позивач - Тячівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Тячівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, розашований за адресою: м. Тячів вул. Нересенська, 2, Тячівського району, Закарпатської області, код ЄДРПОУ 25999051.
Відповідач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 .
Відповідач - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_3 .
Дата складення повного судового рішення - 8 травня 2025 року.
Головуючий М.М. Бряник