Справа № 671/585/25
06 травня 2025 року
1-кс/671/190/2025
06 травня 2025 року м. Волочиськ
Слідчий суддя Волочиського районного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши в приміщенні Волочиського районного суду Хмельницької області клопотання заступника начальника СВ ВП № 2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Волочиської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12025243200000156 від 31.03.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України,
встановив:
До суду надійшло клопотання заступника начальника СВ ВП № 2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Волочиської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12025243200000156 від 31.03.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України.
31.03.2025 до СВ ВП № 2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області надійшов рапорт старшого оперуповноваженого СКП ОСОБА_5 про виявлення ознак вчиненого кримінального правопорушення.
За результатами проведення заходів спрямованих на перевірку дотримання законності отримання та використання жителями Теофіпольської селищної ТГ Хмельницького району Хмельницької області коштів державного бюджету у вигляді компенсації матерям відповідно до постанови КМУ № 68 від 30.01.2019 «Деякі питання надання послуг з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» виявлено факт можливого вчинення кримінального правопорушення, а саме: незаконного отримання компенсаційних виплат послуги «муніципальна няня» протягом 2023-2024 років ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Проведеною перевіркою встановлено, що між ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7 укладено договір про надання послуг по здійсненню догляду за дитиною до трьох років відповідно до державної програми «Муніципальна няня» за місцем проживання заявника та в подальшому, щомісячно ними складалися та підписувалися акти про надані ФОП послуги з догляду за дитиною до трьох років. Вказані акти наданих послуг та фіскальні чеки про оплату послуг «муніципальної няні» ОСОБА_6 щомісячно подавала до ІНФОРМАЦІЯ_2 та отримувала компенсаційні виплати послуги «муніципальна няня» на власний картковий рахунок. Разом із цим, згідно відомостей системи «Аркан» ФОП ОСОБА_7 («муніципальна няня») неодноразово, протягом тривалого періоду часу, перебувала за межами України протягом 2023-2024 років, а тому надавати будь-які послуги з догляду за дитиною об'єктивно не могла. В результаті вчинення ОСОБА_6 , за попередньою змовою із ФОП ОСОБА_7 незаконних дій, які полягали у наданні протягом 2023-2024 років (щомісячно) до уповноваженого органу соціального захисту населення недостовірних відомостей про здійснення «муніципальною нянею» догляду за дитиною до трьох років (надання послуги «муніципальна няня»), ОСОБА_6 незаконно отримала в якості компенсації послуги «муніципальна няня» кошти державного бюджету на загальну суму близько 115 000 грн., що може свідчити про вчинення кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України.
31.03.2025 за вказаним фактом СВ ВП № 2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області розпочате досудове розслідування, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025243200000156 за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України.
16.04.2025 на адресу ІНФОРМАЦІЯ_3 в порядку ст.ст. 40, 93 КПК України скеровано запит про надання інформації щодо перебування на обліку найманих працівників у ФОП ОСОБА_7 в період з 01.10.2022 по теперішній час із зазначенням їхніх анкетних даних і посад.
22.04.2025 до СВ ВП № 2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області надійшла відповідь ІНФОРМАЦІЯ_3 у якій вищевказана установа відмовилась надавати зазначену інформацію на запит слідчого в порядку ст. 93 КПК України посилаючись на вимоги чинного законодавства, зокрема п. 63.5 ст. 63 та ст. 65 Податкового кодексу України всі фізичні особи -платники податків та зборів реєструються у контролюючих органах шляхом включення відомостей про них до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків у порядку, визначеному цим Кодексом. Реєстраційні номери облікової картки платників податків, джерела отримання ними доходів, об'єкти оподаткування, суми нарахованих та/або отриманих доходів, суми нарахованих та/або сплачених податків, про податкову знижку та податкові пільги платника податків є складовою частиною Державного реєстру, які використовуються контролюючими органами виключно для здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства України та є інформацією з обмеженим доступом, крім відомостей про взяття на облік фізичних осіб - підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.
З метою підтвердження або спростування факту надання послуг «муніципальна няня» ФОП ОСОБА_7 або іншими особами, які перебували у трудових відносинах із останньою в період з 01.02.2023 по 01.08.2024 виникла необхідність в отриманні документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Вилучення оригіналів та/або належним чином завірених копій документів, які містять інформацію щодо перебування на обліку найманих працівників у ФОП ОСОБА_7 за вищевказаний період із зазначенням їхніх анкетних даних та посад має істотне значення для цього кримінального провадження і полягає в тому, що вилучення оригіналів та/або належним чином завірених копій вказаних документів забезпечить наявність у матеріалах цього кримінального провадження важливих відомостей, отримання яких є необхідним для всебічного, повного та неупередженого дослідження всіх обставин у цьому кримінальному провадженні.
Заступник начальника СВ на розгляд не з'явився, надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_3 на розгляд клопотання не з'явився.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані матеріали, приходить до наступних висновків.
Встановлено, що 31.03.2025 СВ ВП № 2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області розпочате досудове розслідування, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025243200000156 за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України, за фактом того, що за результатами проведення заходів спрямованих на перевірку дотримання законності отримання та використання жителями Теофіпольської селищної ТГ Хмельницького району Хмельницької області коштів державного бюджету у вигляді компенсації матерям відповідно до постанови КМУ № 68 від 30.01.2019 «Деякі питання надання послуг з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» виявлено факт можливого вчинення кримінального правопорушення, а саме: незаконного отримання компенсаційних виплат послуги «муніципальна няня» протягом 2023-2024 років ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Проведеною перевіркою встановлено, що між ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7 укладено договір про надання послуг по здійсненню догляду за дитиною до трьох років відповідно до державної програми «Муніципальна няня» за місцем проживання заявника та в подальшому, щомісячно ними складалися та підписувалися акти про надані ФОП послуги з догляду за дитиною до трьох років. Вказані акти наданих послуг та фіскальні чеки про оплату послуг «муніципальної няні» ОСОБА_6 щомісячно подавала до ІНФОРМАЦІЯ_2 та отримувала компенсаційні виплати послуги «муніципальна няня» на власний картковий рахунок. Разом із цим, згідно відомостей системи «Аркан» ФОП ОСОБА_7 («муніципальна няня») неодноразово, протягом тривалого періоду часу, перебувала за межами України протягом 2023-2024 років, а тому надавати будь-які послуги з догляду за дитиною об'єктивно не могла. В результаті вчинення ОСОБА_6 , за попередньою змовою із ФОП ОСОБА_7 незаконних дій, які полягали у наданні протягом 2023-2024 років (щомісячно) до уповноваженого органу соціального захисту населення недостовірних відомостей про здійснення «муніципальною нянею» догляду за дитиною до трьох років (надання послуги «муніципальна няня»), ОСОБА_6 незаконно отримала в якості компенсації послуги «муніципальна няня» кошти державного бюджету на загальну суму близько 115 000 грн., що може свідчити про вчинення кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України.
З метою підтвердження або спростування факту надання послуг «муніципальна няня» ФОП ОСОБА_7 або іншими особами, які перебували у трудових відносинах із останньою в період з 01.02.2023 по 01.08.2024 виникла необхідність в отриманні документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Вилучення оригіналів та/або належним чином завірених копій документів, які містять інформацію щодо перебування на обліку найманих працівників у ФОП ОСОБА_7 за вищевказаний період із зазначенням їхніх анкетних даних та посад має істотне значення для цього кримінального провадження і полягає в тому, що вилучення оригіналів та/або належним чином завірених копій вказаних документів забезпечить наявність у матеріалах цього кримінального провадження важливих відомостей, отримання яких є необхідним для всебічного, повного та неупередженого дослідження всіх обставин у цьому кримінальному провадженні.
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 КПК України. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей та документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Дане клопотання носить обґрунтований характер та підтверджується зібраними в кримінальному провадженні доказами: витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12025243200000156 від 31.03.2025; запитом заступника начальника СВ до ІНФОРМАЦІЯ_3 про надання інформації № 64756-2025 від 16.04.2025; відповіддю на запит від 22.04.2025 № 4593/5/13-01-24-04-12.
Клопотання відповідає вимогам КПК України.
Документи про доступ до яких просить заступник начальника СВ, знаходяться в ІНФОРМАЦІЯ_3 , за адресою: АДРЕСА_2 .
Враховуючи викладене, клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 132, 160, 163-165, 166, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя,
постановив:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл заступнику начальника СВ ВП № 2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , членам слідчої групи у вказаному кримінальному провадженні: ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 на тимчасовий доступ до документів, які містять інформацію щодо перебування на обліку найманих працівників у ФОП ОСОБА_7 в період з 01.02.2023 по 01.08.2024 із зазначенням їхніх анкетних даних та посад, з можливістю вилучення їх копій.
Ухвала залишається в силі протягом двох місяців.
Строк дії ухвали визначити до 06.07.2025 включно.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя